Macierzyństwo a życie towarzyskie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Macierzyństwo a życie towarzyskie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Macierzyństwo a życie towarzyskie

Witam wszystkich. Jestem młodą mama, mam 22 lata, dziecko ma pół roku. Zanim zaszłam w ciążę nie mogłam narzekać na swoje życie towarzyskie. Nie miałam może świetnych, oddanych przyjaciol, ale zawsze mogłam z kimś wyjść i porozmawiać. Kiedy znajomi dowiedzieli się, że zaszłam w ciążę(ze swoim mezem) nagle przestali się odzywać. Unikali mnie. Raz czy dwa spotkałam się z koleżanką, ale czułam, że zrobiła to tylko z ciekawosci, zobaczyc jak wygladam po porodzie. Odezwałem się jeszcze raz, drugi do znajomej, ale nie miała czasu. Więcej już się nie narzucałam. Jest mi bardzo przykro, że ludzie traktują mnie jak gorsza przez moje wybory. Dziecko nie było wpadka. Czy spotkaliście się z taka sytuacja? Czy mloda osoba mająca rodzice jest gorsza od pozostałych? Zaznaczam, że wychodząc z kimś nie rozmawiam o pampersach i mleku. Wiadomo, że nie będę chodzila na imprezy do rana, jechała spontanicznie nad morze, ale do cholery... wychodząc chciałabym się zrelaksować przy drinku, tak jak kiedyś...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Macierzyństwo a życie towarzyskie

Jesteś po prostu bardzo młoda, a Twoi znajomi rówieśnicy są na innym etapie życia. Twoja sytuacja jest dla nich obca i zapewne czują sie nieswojo w Twoim towarzystwie. Może nie wiedzą jak sie zachowywać, o czym z Tobą rozmawiać. Ludzie często kierują sie stereotypami, więc prawdopodobnie w ich wyobrażeniu Ty nie powinnaś pić drinka, wychodzić gdziekolwiek bez dziecka czy rozmawiać o innych sprawach niż pampersy smile
Trudno ich za to winić. Ty natomiast możesz:
1. jednak się trochę "ponarzucać", żeby przekonać towarzystwo, że nadajesz się też do innych rzeczy niż owa przysłowiowa rozmowa o kupkach
2. poszukać sobie starszych znajomych, w tym również innych mam. One często mają takie same dylematy jak Ty teraz i wcale nie musicie rozmawiać wyłącznie o dzieciach

3

Odp: Macierzyństwo a życie towarzyskie

Z tego wynika, że nie miałaś wcześniej jakiś tzw. przyjaciółek od serca, tylko luźne znajomości.
Skorzystaj z rady vinngi, spróbuj mimo wszystko zadzwonić, wyciągnąć koleżankę jedną, czy drugą do kina, czy gdziekolwiek. Jeśli wyczujesz, wyraźną niechęć, wtedy odpuścisz.
Poszukaj nowych znajomych. Wychodzisz przecież na spacery z dzieckiem np. do parku, tam często poznają się młode mamy, mają wspólne tematy, masz szansę zawrzeć głębszą znajomość.
W innym wątku pisałaś, że Twój mąż się bawi, a Ty siedzisz w domu. Powtórzę; wyjdź z domu, zostaw mu dziecko, nie pytaj o zgodę, idź na fitnes, zumbę, tam, gdzie możesz spotkać kobiety w Twoim wieku. Reszta zależy od Ciebie.

4

Odp: Macierzyństwo a życie towarzyskie

Zgadzam się w zupełności z vinngą. Zwłaszcza do tego, że Twoi znajomi są bardzo młodzi i nie myślą o rodzinach i wychowywaniu dzieci. Z góry zakładają, że nie będziesz miała dużo czasu, że w każdej chwili może coś się stać i będziesz musiala wyjsc. A z drugiej strony - to dziwni znajomi. Ja nigdy nie miałam ich na pęczki, a jestem w tym samym wieku co Ty, bobas ma 4 miesiące i non stop ktoś chce mnie zobaczyć. Jasne, część z ciekawości, ale inni dlatego, że się lubimy i nie zwracają uwagi na to, że mam bobasa (:

5

Odp: Macierzyństwo a życie towarzyskie

Klaudia cóż tak jest niezależnie od wieku . Że się znajomości rozchodzą , wiesz czemu ? Znajomi raz są raz ich nie ma jak przestajesz pasować do danej paczki  to idziesz w odstawkę , i tak jest zawsze czy masz lat 18 23 czy 35... jak nie ma przyjaciół takich oddanych w zdrowiu i chorobie na dobre i na złe jak Ja to mówie to się okazuje że wraz  z ciąża nagle reszta znika .. w szybszym lub wolniejszym tempie . Też to przerobiłam właśnke dlatego że były to koleżanki które dalej żyją jak 20 paro latki które obowiązków nie mają czyli pracują mają chłopaków ale bez dzieci bez opłacania mieszkania itd . A poznałam za to nowe osoby z dziećmi na placu zabaw czy tak ook sie trafiło sie na kogoś na osiedlu . Nie są to jakieś przyjaźnie ale cześć cześć wspólna kawa czasem pośmiać sie na placu zabaw ..

z starych koleżanek została mi jedna co jest zawsze obok i na nią mogę powiedzieć lrzyjacjółka od gimnaznum . a tak to ... otoczenie się zmienia itd

akaya to zazdraszczam smile ja od przeprowadzki nie mogę liczyć na to żeby sam ktoś tak chciał nas odwiedzić smile widać masz zgranych znajomych i to się chwali smile

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Macierzyństwo a życie towarzyskie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024