Czy ktos juz zdazyl sie zaprzyjaznic ze swoja depresja? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czy ktos juz zdazyl sie zaprzyjaznic ze swoja depresja?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 22 ]

Temat: Czy ktos juz zdazyl sie zaprzyjaznic ze swoja depresja?

Bo ja mam bardzo ciezkie dni, czasami juz nawet mysle, ze nie potrafilabym bez niej zyc.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy ktos juz zdazyl sie zaprzyjaznic ze swoja depresja?

Pan Bóg (wersja dla teistki) powiedziałby: "Jesteś jaka jesteś..." Nic tu mądrzejszego nie dodam, więc więcej uśmiechu smile

3

Czemu uważasz, że nie potrafiłabyś bez niej żyć?

4

Bo gdyby zaczęła coś robić z sytuacją, która wydaje się nie do zniesienia, znalazłaby się w gorszej... Proste?

5

krisniejaki napisał/a:

Bo gdyby zaczęła coś robić z sytuacją, która wydaje się nie do zniesienia, znalazłaby się w gorszej... Proste?

Nielogiczne. Zapytałem ją, bo jestem ciekawy, jak ONA się na to zapatruje. To, co przechodzi, wcale nie musi być depresją. W innym temacie dała podstawy ku takiemu podejrzeniu.

6

Bo pewnie zna ten swój obecny stan lepiej niż jakikolwiek inny , a inność = nieznane.

https://m.youtube.com/watch?v=dEIGF3w7Za0
                   Cooler than me

7

Nie musimy znać "innych tematów". Zakładajmy zawsze, że to pierwsze pytanie na pierwszym forum.

8

Mishia napisał/a:

Bo pewnie zna ten swój obecny stan lepiej niż jakikolwiek inny , a inność = nieznane.

Oczywiście, po prostu w tym wpisie zaciekawiło mnie skontrastowanie "Bo ja mam bardzo ciężkie dni", z "nie potrafiłabym bez niej żyć." Jak najbardziej rozumiem, czym jest obawa, przed nieznanym, po prostu przeczytałem to, co podkreśliłem wyżej i inny temat, który założyła ta sama osoba i postanowiłem sprawdzić, co dokładnie przez to rozumie. W depresji człowiek nie jest zdolny do odczuwania, dokładniej, nie odczuwa przyjemności z czynności, które wykonuje. To kontrastuje po prostu z tym, co opisała w innym temacie. Nie doszukuję się tu niczego złego, po prostu może interpretuje dołek, jako depresję, jak większość ludzi w obecnych czasach. Nie umniejszam tym tego, co przechodzi, a raczej staram się zrozumieć, co dokładnie ma na myśli.

Kris, czy Ty przypadkiem w innym temacie nie pochwalałeś zadawania pytań? Nie doszukuj się u mnie negatywnego nastawienia do autorki tematu, po prostu chcę ją zrozumieć, a bez pytań bazujesz tylko na dosłownie jednym zdaniu, które nic nie skonkretyzowało.

9

Znaczące słowa "nie potrafiłabym bez niej żyć" ! Odpowiedz sobie na pytania co daje Ci bycie w depresji, czego nie możesz mieć gdy jesteś zdrowa ?

10

Z depresją nie należy się zaprzyjaźniać, trzeba ją leczyć za wszelką cenę i wszelkimi dostępnymi środkami,najlepiej pod opieką lekarzy.

Czasem ratują nas prawdziwe drobiazgi : zmiana pogody, gest dziecka, filiżanka doskonałej kawy.
Jonathan Carroll "Dziecko na niebie".

11

Mishia napisał/a:

To jest wasnie to. Obecnie stoje na uboczu i wszystko obserwuje. Ze wszystkim radze sobie po swojemu. Nie wyobrazam sobie, ze moglabym zachowywac sie tak jak inni ludzie - pelni energii usmiechnieci do niczego, gadajacy o pierdolach.

12

Tyle tylko, że nie jesteś szczęśliwa będąc w takim stanie.

13

Od jak dawna to masz? Byłaś u psychologa? Mogę pisać tylko za siebie, ale w depresji nie byłem jakoś zadowolony z jej posiadania. Nie miałbym siły, by walczyć z nią samotnie, ale też nie dawała mi jakiegoś poczucia, że na czymś korzystam.

14

Choroba, w tym przypadku depresja może dawać korzyści- jeśli ktoś ma skłonności do wchodzenia w rolę ofiary, użalania się nad sobą, albo nie lubi brać na siebie odpowiedzialności, depresja może być "świetnym powodem", by te zachowania utrzymywać czy wzmacniać. Nie wiem czy akurat dotyczy to autorki postu, to już Ona sama może zadać sobie to pytanie. Poza tym depresję leczy się farmakologicznie i zazwyczaj z dobrym skutkiem, choć niestety "lubi wracać".

15

Farmakologia jest stosowana najczęściej, ale typów depresji też jest kilka i niektóre nie wymagają leków, a głównie nacisk stawia się na terapię i wpływanie na środowisko takiej osoby. Tak przynajmniej jest w USA. Przez 4 lata ponad żyłem z osobą, która powielała to, co pisze autorka, a za wszystko odpowiadała nerwica pomieszana z introwertyczną osobowością i fobią społeczną. Dlatego tak dopytuję autorkę, bo w świadomości wielu ludzi dłuższy dołek to depresja, kiedy faktycznie może za to odpowiadać wiele innych schorzeń, z których czasem można wyjść nie tak dużym wysiłkiem. Dobrze jest mieć wtedy kogoś, kto nas zmotywuje do działania.
Też wiąże się to z tym, co opisałaś. Tym tworzeniem z siebie ofiary. Gdy ktoś wmówi sobie, że ma depresję, to nic nie może zrobić, bo to za duży wysiłek. Gdyby przyczyną było coś błahego, dużo trudniej byłoby się przekonać, że użalanie się nad sobą jest ok. Nie twierdzę oczywiście, że nerwica jest czymś błahym, po prostu prościej ją pokonać, niż depresję, a tak naprawdę nie wiadomo, czy nie mówimy tutaj o kryzysie osobowości. Spotkałem już kilka takich osób. Twierdziły, że świat jest zły, potrafiły tylko obserwować, wszystko wydawało się głupie, a ludzie gadali tylko o pierdołach... Za wszystko odpowiadało to, że mieli osobowość, która nie występowała w otoczeniu i nikt ich nie rozumiał. Oczywiście nic nie starali się zmienić, bo po co.

16

Prawdziwa depresja to choroba i nikt, kto jej nie czuł na swoim karku nie wie co oznacza. To nie jest tak, ze depresyjni nie chcą być szczęśliwi. To tak jakby powiedzieć, żeby osoba z astmą nabrała powietrza to jej przejdzie,

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz
Walczę z boreliozą i bartonella https://boreliozalyme.blogspot.com/

17 Ostatnio edytowany przez BantrothThane (2015-12-12 01:34:50)

sluuu napisał/a:

Prawdziwa depresja to choroba i nikt, kto jej nie czuł na swoim karku nie wie co oznacza. To nie jest tak, ze depresyjni nie chcą być szczęśliwi. To tak jakby powiedzieć, żeby osoba z astmą nabrała powietrza to jej przejdzie,

Przyrównujesz chęć bycia szczęśliwym, do nieefektywnej metody radzenia sobie z problemem. Jasne, że wyjście z depresji jest trudne, nigdzie nie napisałem, że jest inaczej. Zwyczajnie obecnie każdy dołek dla ludzi to depresja, kiedy faktycznie prawdziwa depresja, to tak, jak napisałaś, choroba. Typów jest masa, ale cechą wspólną jest niezdolność do odczuwania przyjemności. To kłóci się z innymi postami autorki.
Piszę to tylko dlatego, że mam wrażenie, że do mnie kierowałaś te słowa. Jeżeli jest inaczej, to to zignoruj. smile

18

Poczulam sie ostatnio gorzej i umowilam sie na wizyte.

Dowiedzialam sie, ze tabletek juz nie dostane absolutnie zadnych, a pomoc ma mi jedynie terapia. Chyba jestem zmuszona oswoic sie z tym, ze z depresja przejde ten i kolejny rok.

19

BantrothThane napisał/a:

Od jak dawna to masz? Byłaś u psychologa? Mogę pisać tylko za siebie, ale w depresji nie byłem jakoś zadowolony z jej posiadania. Nie miałbym siły, by walczyć z nią samotnie, ale też nie dawała mi jakiegoś poczucia, że na czymś korzystam.

Wlasnie u mnie o samatnosc sie rozbiega. Juz za dziecka bylam domatorem, introwertykiem i taka asocjalna malpka wink
Dlatego cokolwiek sie nie wydarzy zawsze uciekam w samotnosc.

20

Skoro nie potrafisz bez niej żyć, to znaczy, ze potrzebujesz pomocy. I to podwójnej, bo nie tylko cierpisz na depresję, ale jesteś też uzależniona smile

21

Kaja74 napisał/a:

Choroba, w tym przypadku depresja może dawać korzyści- jeśli ktoś ma skłonności do wchodzenia w rolę ofiary, użalania się nad sobą, albo nie lubi brać na siebie odpowiedzialności, depresja może być "świetnym powodem", by te zachowania utrzymywać czy wzmacniać. Nie wiem czy akurat dotyczy to autorki postu, to już Ona sama może zadać sobie to pytanie. Poza tym depresję leczy się farmakologicznie i zazwyczaj z dobrym skutkiem, choć niestety "lubi wracać".

Wiele osób niestety tak właśnie ma i co najgorsze taki stan może uzależniać.

22

A ja się przyzwyczaiłam do swoich chorób i nie potrafię bez nich żyć. dziś mogę to szczerze przyznać. już nie szukam pomocy. z dwojga złego wole ten stan, który znam

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

Posty [ 22 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czy ktos juz zdazyl sie zaprzyjaznic ze swoja depresja?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021