Egzamin praktyczny w szpilkach (kat.B) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Egzamin praktyczny w szpilkach (kat.B)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: Egzamin praktyczny w szpilkach (kat.B)

Nigdzie mi ten temat nie pasował,dlatego zakładam go tu(jeżeli zły dział proszę moda o przeniesienie)

W czwartek mam egzamin praktyczny,moim dylematem jest obuwie.
Cały kurs jeździłam w 15cm szpilkach,nie wyobrażam sobie jeździć w płaskim obuwiu-nie jest mi w nim wygodnie.
Czy istnieje możliwość że przez szpilki zostanę nie dopuszczona do egzaminu?Pytałam o zdanie mojego instruktora (ogólnie jako jedyna w tej szkole jestem jeżdżącą w takim obuwiu)powiedział że przepisy tego zbytnio nie regulują, mówią tylko że but musi stabilnie opierać się na stopie i mieć zakrytą piętę.

Jak było w waszym przypadku?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Egzamin praktyczny w szpilkach (kat.B)

Ja zdawałem w adidasach...:).

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu to po prostu zmień coś w swoim życiu.

3

Egzaminy są nagrywane. Dzisiaj szpilki już nie pomagają zdać. wink

Nobody Is Born Gay - GOD

4 Ostatnio edytowany przez rycerzowa (2013-12-02 18:55:09)

Panowie, przecież ona nie napisała że założy szpilki i spódniczkę żeby zdać a po prostu jest jej wygodnie prowadzić w szpilkach. Moje ciotki też tak jeżdżą, nigdy ich nie widziałam w płaskich butach w samochodzie.

a co do egzaminu. Nie mam pojęcia niestety czy kwestia obuwia ma jakieś znaczenie. Może przedzwoń do WORDu wink

Das ist ein Akt in dem in Kürze ein Schäfchen den Wolf frisst

5

Jaja sobie robiłem, ale... 15 cm to nie jest trochę ponad "normę"? wink

Nobody Is Born Gay - GOD

6

nie, też chodzę w 15 wink

7

Ja to w szpilkach ledwo chodzę, a prowadzenie samochodu w takich butach, to już absolutnie nie wchodzi w grę tongue

Znam wiele kobiet, które na czas prowadzenia zmieniają buty. Prowadzi się wygodniej, na pewno bezpieczniej, no i nie niszczy się obcasów.

Sama ciekawa jestem, co na to przepisy.

15.08 - Olek

8

15cm O.o To chyba dodatkowo na sporo podwyższonej podeszwie te buty...

9

Vian napisał/a:

15cm O.o To chyba dodatkowo na sporo podwyższonej podeszwie te buty...

bo szpilki wymyśliły te kobiety które miały dosyć całowania w czoło wink ja jestem niska i przeważnie jak obcas to 12 lub 15, teraz coś mnie wzięło i kozaki mam tylko na 10 cm wink

znajoma chodziła w 30 cm, ale to już były platformy... wink

a co do przepisów, pierwszy raz się spotykam ze szpilkami i egzaminem więc też jestem ciekawa

10

Do obcasów jestem przyzwyczajona,tak mi wygodnie bo jeżdżę już od 3 lat w prawdzie bez prawka,ale najwyższa pora sobie wyrobić.Dzięki szpilkom nie muszę też siedzieć praktycznie na przedniej szybie jak to większość kierowców ma w nawyku smile .Mają mała platformę 2cm,jest tak mała że różnicy żadnej nie zauważyłam(w porównaniu do 13cm szpilki bez platformy).Ogólnie rzecz biorąc nie mam nawet butów na płaskim,musiałabym pożyczać od siostry(w szafie same szpilki,jak to przy niskim wzroście bywa smile )
Cóż najwyżej pójdę w szpilkach,skoro na kursie nikt nie miał nic przeciwko to myślę że tu też problemu nie będzie,w razie czego siostra weźmie mi na zmianę i jak egzaminator będzie się burzył to zmienię,chociaż w zestawieniu z płaszczykiem tenisówki nie wyglądają za elegancko,zapewne też będzie mi się dziwnie jeździć tongue

11 Ostatnio edytowany przez Viggo (2013-12-03 01:40:42)

Niestety, lub stety, dla niektórych Pań :)przepisy nie regulują, w jakim obuwiu powinno się prowadzić auto. Ma być ono wygodne i dostosowane do jazdy. Szkoleniowcy z warszawskiego WORD-u, wystosowali oficjalne ogłoszenie, odnośnie obuwia osób, przystępujących do egzaminu państwowego. Wśród obuwia, odradzonego do jazdy, znalazły się właśnie szpilki, sandały i japonki.
Prowadząc w szpilkach stopa nie ma odpowiedniej przyczepności, a pięcie zawieszonej w powietrzu brakuje podparcia, co zmniejsza możliwość odczucia nacisku przenoszonego na pedały. Dlatego też, gdy kobieta nie może rozstać się ze swoimi szpilkami, zaleca się branie obuwia na zmianę.
Do najczęstszych kolizji, spowodowanych nieumiejętnym prowadzeniem samochodu, przez nieadekwatne obuwie, zaliczyć należy zbyt gwałtowne wciśnięcie pedału hamulca, czy gazu. Stopa w szpilce blokowana jest w rowku dywanika, bądź samoistnie spada z pedału.
W przypadku w/w kolizji, podczas ustaleń policyjnych, przeważnie zawsze winną była obarczana osoba w nieodpowiednim obuwiu.
Najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy.
Przystąpienie do egzaminu-według osobistych preferencji z naciskiem na dobry humor i "nieczepalstwo" egzaminatora smile

12

rycerzowa napisał/a:

bo szpilki wymyśliły te kobiety które miały dosyć całowania w czoło wink

Nie, szpilki wymyślili mężczyźni, którzy chcieli sobie popatrzeć...

Kobiety, które miały dosyć całowania w czoło przestały uprawiać seks oralny i wszystko wróciło do normy wink

rycerzowa napisał/a:

ja jestem niska i przeważnie jak obcas to 12 lub 15, teraz coś mnie wzięło i kozaki mam tylko na 10 cm wink

Szkoda zdrowia chyba, że chodzisz w tym tylko okazyjnie.

Nobody Is Born Gay - GOD

13

Viggo napisał/a:

..a pięcie zawieszonej w powietrzu brakuje podparcia, co zmniejsza możliwość odczucia nacisku przenoszonego na pedały.

Moja pieta nie wisi w powietrzu,jest oparta na szpilce to tak w gwoli ścisłości smile

Chyba może zmniejszyć odczucie nacisku-jeżeli ktoś w szpilach jeździć nie potrafi smile Siostra jeździ w tenisówkach i to ona ma problemy z wyczuciem pedałów-nie ja smile Wszystko zależy od UMIEJĘTNOŚCI i przejechanych kilometrów(już zdążyłam ich "trochę" zrobić).

14 Ostatnio edytowany przez rycerzowa (2013-12-03 11:38:16)

marioosh666 napisał/a:
rycerzowa napisał/a:

bo szpilki wymyśliły te kobiety które miały dosyć całowania w czoło wink

Nie, szpilki wymyślili mężczyźni, którzy chcieli sobie popatrzeć...

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia wink

marioosh666 napisał/a:

Kobiety, które miały dosyć całowania w czoło przestały uprawiać seks oralny i wszystko wróciło do normy wink

rycerzowa napisał/a:

ja jestem niska i przeważnie jak obcas to 12 lub 15, teraz coś mnie wzięło i kozaki mam tylko na 10 cm wink

Szkoda zdrowia chyba, że chodzisz w tym tylko okazyjnie.

okazyjnie. jeśli chcesz coś od mojego zdrowia to szpilki zmieniam zwykle na... glany wink

znajoma jeździ na boso, bo jej tak wygodnie. ale prawko ma od paru lat i tak myślę... czy na egzaminie by jej pozwolili?

xYxAngelxYx nauczyłaś się w szpilkach i teraz będzie Ci ciężko w płaskich. Serio, moim zdaniem powinnaś zadzwonić do WORDu, bo to bez sensu, żebyś miała specjalnie płaskie zakładać mimo że nauczyłaś się w szpilkach.

15

dorota.f napisał/a:

Znam wiele kobiet, które na czas prowadzenia zmieniają buty. Prowadzi się wygodniej, na pewno bezpieczniej, no i nie niszczy się obcasów.

Przepisy raczej nic, chodzi o zdrowy rozsadek. Niejednej takiej na szczudlach szpileczka zaklinowala sie i to nie raz pod pedalem i do kolizji moglo dojsc kiedy panna nie moze na hamulec depnac, bo uwiezla pod gazem.

W samochodzie ma byc bezpiecznie a nie pieknie, szpile mozna zalozyc wysiadajac z auta.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

16

xYxAngelxYx a nie niszczysz sobie w ten sposób obuwia? Ja przejeżdziłam jedną zimę w kozakach na obcasie, na koniec sezonu przywitały sie ze śmietnikiem wink

Co do egzaminu, przepisu nie ma ale są "zalecenia". Ja na Twoim miejscu nie dawałabym pretekstu egzaminatorowi.

Matylda
16.01.15

17 Ostatnio edytowany przez xYxAngelxYx (2013-12-03 13:08:53)

Nie zauważyłam żeby coś się z nimi stało,obcas nie był wykrzywiony,fleki nie pozdzierane(może to kwestia tego że mam 30 par szpilek i za każdym razem zakładam inny kolor,żeby do stylizacji pasowały smile )chodniczki w aucie mam materiałowe,w L były gumowe,różnicy nie było.Rozumiem że but może się zaklinować ale jak platforma ma 5cm,a nie 2 lub nie ma jej w ogóle,na prawdę obcas nie ma tu nic do rzeczy smile
Po raz kolejny powtarzam nie chodzi o to żeby w aucie wyglądać pięknie,a o to że mi w obcasach WYGODNIE,na płaskim jeździć NIE UMIEM,to tak dla przypomnienia wink Kupowanie specjalnie butów na płaskim do auta jest bez sensu,bo chodzić w nich nie będę(będzie mi również w aucie niewygodnie),a w zamian mogę kupić kolejne szpilki do kolekcji smile
Koleżanka zadawała na A w szpilkach i problemów nie było,swoją drogą na motocyklu też jeździłam w szpilkach problemu także nie było smile

Cóż wezmę buty na zmianę i się zapytam czy ma coś przeciwko,jeżeli nie jadę w szpilkach wink

18

xYxAngelxYx napisał/a:

Nie zauważyłam żeby coś się z nimi stało,obcas nie był wykrzywiony,fleki nie pozdzierane(może to kwestia tego że mam 30 par szpilek i za każdym razem zakładam inny kolor,żeby do stylizacji pasowały smile )chodniczki w aucie mam materiałowe,w L były gumowe,różnicy nie było.Rozumiem że but może się zaklinować ale jak platforma ma 5cm,a nie 2 lub nie ma jej w ogóle,na prawdę obcas nie ma tu nic do rzeczy smile
Po raz kolejny powtarzam nie chodzi o to żeby w aucie wyglądać pięknie,a o to że mi w obcasach WYGODNIE,na płaskim jeździć NIE UMIEM,to tak dla przypomnienia wink Kupowanie specjalnie butów na płaskim do auta jest bez sensu,bo chodzić w nich nie będę(będzie mi również w aucie nie wygodnie),a w zamian mogę kupić kolejne szpilki do kolekcji smile
Koleżanka zadawała na A w szpilkach i problemów nie było,swoją drogą na motocyklu też jeździłam w szpilkach problemu także nie było smile

Cóż wezmę buty na zmianę i się zapytam czy ma coś przeciwko,jeżeli nie jadę w szpilkach wink

No dobra, juz sie odpowiednio zareklamowalas, teraz do sedna - po co sie pytasz jak i tak zrobisz swoje?

Apropos wygody TYLKO w szpilkach..po domu tez tak chodzisz, np. rano do toalety?

Troszke tu fiokujesz i kokietujesz tymi szpileczkami 7/24 tylko PO CO? Wszyscy juz Ci odpowiedzieli - nie ma zakazu, mozesz i w japonkach prowadzic jak chcesz.

19

Zakazane nie jest. A jak coś nie jest zakazane to jest dozwolone. Zapewne tylko egzaminator będzie się dokładnie przyglądał jak sobie w tych szpilkach radzisz.

Mi też zdarza się jeździć w szpilkach i szczerze? Jak mam jechać w adidasach albo szpilkach, to wolę szpilki. Lepiej czuć pedały pod stopą. Niedobrze też jeździ się w klapkach, ale to pewnie większość ma takie odczucia.

20

Mussuka napisał/a:
xYxAngelxYx napisał/a:

Po raz kolejny powtarzam nie chodzi o to żeby w aucie wyglądać pięknie,a o to że mi w obcasach WYGODNIE,na płaskim jeździć NIE UMIEM,to tak dla przypomnienia wink Kupowanie specjalnie butów na płaskim do auta jest bez sensu,bo chodzić w nich nie będę(będzie mi również w aucie nie wygodnie),a w zamian mogę kupić kolejne szpilki do kolekcji smile

No dobra, juz sie odpowiednio zareklamowalas, teraz do sedna - po co sie pytasz jak i tak zrobisz swoje?

Apropos wygody TYLKO w szpilkach..po domu tez tak chodzisz, np. rano do toalety?

Troszke tu fiokujesz i kokietujesz tymi szpileczkami 7/24 tylko PO CO? Wszyscy juz Ci odpowiedzieli - nie ma zakazu, mozesz i w japonkach prowadzic jak chcesz.

Bo skoro nie ma takiego zakazu,to oczywiste że tak zrobię.Pytałam bo chciałam się upewnić.
Co do japonek to bym polemizowała-nie są stabilne na nodze,pięty też nie zakrywają.
Po domu chodzę boso,dla ścisłości.Wygodnie również jest mi w ubraniu,ale w domu go nie mam.Nie widzę więc porównania co do obuwia(bądź jego braku) w domu a wygody jazdy samochodem.

21

xYxAngelxYx napisał/a:
Mussuka napisał/a:
xYxAngelxYx napisał/a:

Bo skoro nie ma takiego zakazu,to oczywiste że tak zrobię.Pytałam bo chciałam się upewnić.
Co do japonek to bym polemizowała-nie są stabilne na nodze,pięty też nie zakrywają.
Po domu chodzę boso,dla ścisłości.Wygodnie również jest mi w ubraniu,ale w domu go nie mam.Nie widzę więc porównania co do obuwia(bądź jego braku) w domu a wygody jazdy samochodem.

Nie ma tez zakazu jezdzenia w szpilkach na rowerze czy biegania w nich po lesie.

22

Mussuka napisał/a:
dorota.f napisał/a:

Przepisy raczej nic, chodzi o zdrowy rozsadek. Niejednej takiej na szczudlach szpileczka zaklinowala sie i to nie raz pod pedalem i do kolizji moglo dojsc kiedy panna nie moze na hamulec depnac, bo uwiezla pod gazem.

W samochodzie ma byc bezpiecznie a nie pieknie, szpile mozna zalozyc wysiadajac z auta.

Pełna zgoda.
Też używam czasami tego rozsądku i nigdy nie prowadzę auta w obcasach, klapkach czy butach motocyklowych.
Niemniej ciekawa byłam, co na to przepisy, bo ja byłabym za wprowadzeniem takiego zakazu. Mogę być jednak mało obiektywna, bo może tylko mi jest tak strasznie niezdarnie w wyżej wymienionym obuwiu wink

xYxAngelxYx napisał/a:

swoją drogą na motocyklu też jeździłam w szpilkach problemu także nie było

Rozumiem, że na moto też wsiadasz bez prawka? Jeździsz tak po drodze publicznej?
Szczerze, mocno mnie dziwi bezmyślne zachowanie oraz to, że ktoś Ci dał swój sprzęt i na to pozwolił. Bo nieodpowiednie obuwie, to pikuś przy tym, że jeździec jest bez przygotowania i umiejętności...

15.08 - Olek

23

Powtórzę raz jeszcze w przepisach ruchu drogowego NIE MA adnotacji, odnośnie rodzaju obuwia, w którym powinno się prowadzić samochód.
Niemniej jednak, wiem, jak to wygląda,że strony policyjnej-funkcjonariusze ZAWSZE mają zastrzeżenia, co do niewłaściwego obuwia.
Najczęściej ma to miejsce, podczas kontroli drogowych.
Podczas kolizji, bądź wypadku samochodowego wina prawie zawsze przypisywana jest osobie, prowadzącej w obuwiu stwarzającym zagrożenie w ruchu drogowym.
Wyklucza się tutaj wszelkiego rodzaju szpilki, japonki i sandały, ze względu na liczne zsunięcia, blokady hamulców, zaklinowania w rowkach dywaników itd.

24

A czemu niby bez prawka?Na moto mam prawko od 18 roku życia-obowiązywały wtedy jeszcze stare zasady.

25

xYxAngelxYx napisał/a:

A czemu niby bez prawka?Na moto mam prawko od 18 roku życia-obowiązywały wtedy jeszcze stare zasady.

Skoro kat.B robisz po 3 latach jeżdżenia bez prawka, to myślałam, że jest z Ciebie taki samozwańczy kierowca każdej kategorii.

15.08 - Olek

26

DObra, już abstrahując od winnego wypadku czy kolizji. To po prostu jest mega niewygodnie jezdzic w szpilkach. No i szkoda butów wink Ja raz zalaozylam na jazde trampki, ale za male. Oczywiscie z zewnatrz nic nie bylo widac, ale ja sie czulam fatalnie, caly czas mnie cos uwieralo i nie moglam sie doczekac zmiany obuwia. Oczywiscie przez to jechalam 100 razy gorzej. Instruktor łapał się za glowe. Mysle wiec, ze wygodne obuwie to podstawa, dla komfortu psychicznego i tym samym bezpieczenstwa na drodze.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Egzamin praktyczny w szpilkach (kat.B)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018