Moje dziecko idzie do szpitala? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Moje dziecko idzie do szpitala?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Moje dziecko idzie do szpitala?

Moje dziecko idzie do szpitala, na razie nei wiem na jak długo, al echodzi o problemy z sercem? Bardzo się matwię, bo Martusia ma zaledwie 7 lat!!!Jak siępzry niej zachowywać, ja nie umiem się powstrzymać odpłaczu!!!Jak pomóc jej by jakos przetrwała beze mnie, bo wiem,że zwykle bardzo tęskniłą jak sięnie widziałyśmy długo nawet w ciągu jednego dnia?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moje dziecko idzie do szpitala?

gdy moja mała była w szpitalu, to 24h/dobę można było przy niej być. rozumiem, że możesz pracować, ale zapytaj się lekarza, czy w tym czasie może być z nią babcia, dziadek, ktoś z rodziny kogo zna i lubi?
a ty sama musisz się zastanowić, dlaczego twoje dziecko idzie do szpitala. nie po to, aby było skrzywdzone, ale po to, aby mu pomóc. nie żegnacie się na zawsze, ale na konkretny okres czasu. jeżeli ty sama się przygotujesz do tego, łatwiej ci będzie przeprowadzić rozmowy przygotowujące córkę. żadnych scen, smutku, płaczu. nie przebarwiaj szpitala, ale nie demonizuj. opowiedz jak umiesz najlepiej jak wszystko będzie wyglądało.
jeżeli cię stać, wybierz się na małe zakupy, rzeczy, które dziecku urozmaicą pobyt- nowa zabawka, szlafroczek, nowe kapcie- cokolwiek. może byłaby możliwość pozostawienia jej telefonu komórkowego, chociaż na kartę, a jeżeli nie, to warto zapytać w rejestracji, czy są możliwe rozmowy.
a przede wszystkim ty musisz ufać w to, że teraz dziecku nie dzieje się nic złego, że czeka ją w gruncie rzeczy coś pożądanego- przecież będzie zdrowsza. jeżeli to się stanie twoją myślą priorytetową, a nie zamartwianie się o rozstaniu, to będziesz spokojniejsza, ufniejsza. dziecko to też wyczuje. a tobie będzie łatwiej znieść rozłąkę czy płacz małej chcącej do domu. powtarzaj jak mantrę, że w szpitalu jest się tylko przez chwilę, że szpital to dobre miejsce, że dzięki odwadze małej będzie ona zdrowsza. życzę powodzenia.

3

Dziękuję Ci za ciepłe słowa!!!Ach, takie rozstania z małą są trudne!!!Ii jeszcze te problemy ze zdrowiem , dość poważne, wiem, na pewno przez to że martwię się na zapas i mam ciągle jakieś straszne wizje to nie ułatwia mi to radzenia sobie z tą sytuacja, ale postaram się chociaż wstrzymac od płaczu i nie okazywać małej,że mam złe przeczucia!Masz rację, ona może to wyczuć!Cieszę się że tu trafiłam, właśnie żeby usłyszeć słowa otuchy i jakąś poradę!!!:)

Reklama

4

porady zawsze się łatwo udziela... mam nadzieję, że bez większych problemów dacie sobie radę w szpitalu. tak sobie pomyślałam, jeżeli twoja córcia będzie mogła chodzić, a pobyt nie jest związany tylko z leżeniem, to może się postaraj o jakieś gry, w które będzie się mogła bawić z innymi dziećmi? kolorowanki, puzzle- tego typu rzeczy, aby mała była zajęta.

pamiętam film o bliźniaczkach syjamskich, rodzice chcąc przygotować je do zabiegu zrobili lalę-bliźniaczkę i pokazali, że lalka stanie się dwiema osobami. czyli dziewczynki wiedziały co się stanie, gdy opuszczą szpital.może zaproponuj małej, aby zrobiła rysunek siebie chorej i siebie takiej, jaką sobie wyobrazi po wyjściu ze szpitala, zdrowej, tryskającej energią, chętną do zabawy. możesz jej najpierw powiedzieć, aby narysowała dziewczynkę, która jest chora i idzie do szpitala, a potem taką którą wyleczono. potem gdy mała pokaże ci różnice w rysunkach, wyjaśnij, że tak samo będzie z nią. że będzie z nią tak świetnie, jak z dziewczynką z obrazka.

pisz jak się dalej rozwija sytuacja!!!

5

Moja córka idzie w sierpniu do szpitala. Jest to dla mnie, nie ukrywam, trudne przeżycie i zamierzam być przy niej 24h na dobę. W takich sytuacjach jestem przewrażliwioną mamuśką-histeryczką, trudno.

Reklama

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Moje dziecko idzie do szpitala?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018