Utrudniony kontakt - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Utrudniony kontakt

Cześć mam problem pomóżcie !  Już przedstawiam moją historię otóż mam 32 lata mam młodszą o 7 lat siostrę obie jesteśmy mężatkami wychowaliśmy się w normalnej rodzinie tyle że mamy chora niepełnosprawna mamę zanim siostra wyszła za mąż to ona opiekowała się mama a potem wszystko spadło na mnie jednak to nie stanowi problemu , problem jest inny otóż gdy siostra była w ciąży z drugim dzieckiem u jej męża ujawniły się skłonności pedofilskie i usiłował zgwałcić moja córkę ja oczywiście zgłosiłam to na policji i tym samym wsadziłam go do więzienia to było w 2019 roku a teraz zostało mu jeszcze półtora roku odsiadki. Ogólnie siostra miała przez ten cały czas w miarę dobry stosunek do mnie tzn zrozumiała winę swojego męża. Problem w tym że jej teście kategorycznie zabronili mi i moim rodzicom do niej przyjeżdżać bo uważają że to ja jestem zła a moi rodzice dlatego  nie mogą do niej pojechać bo stanęli po mojej stronie.       A siostra mieszka niestety właśnie ze swoimi teściami i jest pod ich wpływem jednak do tej pory łamała narzucony przez nich zakaz spotykania się  ze mną i moimi rodzicami i przyjeżdżała do rodziców. A ostatnio nie wiem co się stało nie odbiera od taty telefonów , nie odpisuje mi na smsy,  nie przyjeżdża . Napiszcie co mogę zrobić w tej sytuacji ja to jakoś przetrzymam ale tata i moja niepełnosprawna mama przecież powinna się interesować mama póki ta jeszcze żyje już nie mówiąc o tym że ja zostałam pozbawiona jedynej pomocy przy opiekowaniu się mama jaka była siostra ,nie wiem czy powinnam pojechać do   jej teściów i wykrzyczeć im że ja nikogo nie skrzywdziłam tylko skrzywdzono moje niewinne dziecko a oni jeszcze zabraniają mi i moim rodzicom kontaktu z córką i wnukami . Proszę doradzcie !!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Utrudniony kontakt
Dorota flis 1988 napisał/a:

Cześć mam problem pomóżcie !  Już przedstawiam moją historię otóż mam 32 lata mam młodszą o 7 lat siostrę obie jesteśmy mężatkami wychowaliśmy się w normalnej rodzinie tyle że mamy chora niepełnosprawna mamę zanim siostra wyszła za mąż to ona opiekowała się mama a potem wszystko spadło na mnie jednak to nie stanowi problemu , problem jest inny otóż gdy siostra była w ciąży z drugim dzieckiem u jej męża ujawniły się skłonności pedofilskie i usiłował zgwałcić moja córkę ja oczywiście zgłosiłam to na policji i tym samym wsadziłam go do więzienia to było w 2019 roku a teraz zostało mu jeszcze półtora roku odsiadki. Ogólnie siostra miała przez ten cały czas w miarę dobry stosunek do mnie tzn zrozumiała winę swojego męża. Problem w tym że jej teście kategorycznie zabronili mi i moim rodzicom do niej przyjeżdżać bo uważają że to ja jestem zła a moi rodzice dlatego  nie mogą do niej pojechać bo stanęli po mojej stronie.       A siostra mieszka niestety właśnie ze swoimi teściami i jest pod ich wpływem jednak do tej pory łamała narzucony przez nich zakaz spotykania się  ze mną i moimi rodzicami i przyjeżdżała do rodziców. A ostatnio nie wiem co się stało nie odbiera od taty telefonów , nie odpisuje mi na smsy,  nie przyjeżdża . Napiszcie co mogę zrobić w tej sytuacji ja to jakoś przetrzymam ale tata i moja niepełnosprawna mama przecież powinna się interesować mama póki ta jeszcze żyje już nie mówiąc o tym że ja zostałam pozbawiona jedynej pomocy przy opiekowaniu się mama jaka była siostra ,nie wiem czy powinnam pojechać do   jej teściów i wykrzyczeć im że ja nikogo nie skrzywdziłam tylko skrzywdzono moje niewinne dziecko a oni jeszcze zabraniają mi i moim rodzicom kontaktu z córką i wnukami . Proszę doradzcie !!

Twoja siostra nie jest ubezwlasnowolniona i nikt jej niczego nakazac i zakazac nie moze. Ona zaakceptowala to, ze tescie nie chca, zeby Was widywala. Tesciom nie ma sie co dziwic, ze reaguja emocjonalnie, to ich syn.
Ty za to jadac tam popelnilabys najwieksza glupote zycia, bo nie wiesz, jak to do konca wyglada. Mozesz zalozyc, ze siostra nie chce przyjechac. Nikt jej pod kluczem nie trzyma.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3 Ostatnio edytowany przez Ajko (2021-05-25 09:16:22)

Przede wszystkim chciałam ci napisać, że jesteś niesamowitą mamą i jestem z ciebie niesamowicie dumna, że zrobiłaś co trzeba gdy dobro twojej córki zostało zagrożone przez tego zwyrola.
Co do siostry, nie masz na to wpływu jakie ona w życiu wybory podejmuje. Ona i tylko ona wybiera jak ma żyć, czy chce się z tobą kontaktować, czy nie. Nie wiesz do końca co się u niej dzieje, jak psychiczna jest atmosfera w domu w którym mieszka z rodzicami pedofila. Ja od siebie napiszę, że bądźcie systematyczni np w smsach. Wysyłajcie jej np co tydzień smsy, maile, że ją kochacie, że czekacie, tęsknicie że dom rodziców jest dla niej otwarty. Żeby wiedziała, że ciągle w was ma kochającą rodzinę. Koniecznie  te 2 formy kontaktu,  bo może rodzice pedofila wpłynęli na zmianę telefonu Czy w razie gdyby siostra potrzebowała może przeprowadzić się do rodziców? Proszę broń cokolwiek nie czuj się winna, nie masz wpływu na wybory innych. Zrobiłaś tak jak trzeba było. Jak sobie pomyślę ile dzieci nie ma takich rodziców jak ty to tym bardziej uważam, że jesteś bohaterką swojej córki.

4

Ajko napisał/a:

Przede wszystkim chciałam ci napisać, że jesteś niesamowitą mamą i jestem z ciebie niesamowicie dumna, że zrobiłaś co trzeba gdy dobro twojej córki zostało zagrożone przez tego zwyrola.
Co do siostry, nie masz na to wpływu jakie ona w życiu wybory podejmuje. Ona i tylko ona wybiera jak ma żyć, czy chce się z tobą kontaktować, czy nie. Nie wiesz do końca co się u niej dzieje, jak psychiczna jest atmosfera w domu w którym mieszka z rodzicami pedofila. Ja od siebie napiszę, że bądźcie systematyczni np w smsach. Wysyłajcie jej np co tydzień smsy, maile, że ją kochacie, że czekacie, tęsknicie że dom rodziców jest dla niej otwarty. Żeby wiedziała, że ciągle w was ma kochającą rodzinę. Koniecznie  te 2 formy kontaktu,  bo może rodzice pedofila wpłynęli na zmianę telefonu Czy w razie gdyby siostra potrzebowała może przeprowadzić się do rodziców? Proszę broń cokolwiek nie czuj się winna, nie masz wpływu na wybory innych. Zrobiłaś tak jak trzeba było. Jak sobie pomyślę ile dzieci nie ma takich rodziców jak ty to tym bardziej uważam, że jesteś bohaterką swojej córki.

Podpisuję się pod tym obiema rękami, Ajko.
Od siebie dodam jeszcze, że niewykluczone iż siostra po prostu nie wytrzymuje już nacisków i psychicznie się rozsypała. Nie wyobrażam sobie nawet, co ta biedna kobieta musi czuć.
Może poproś kogoś, kto ma wstęp do domu tych teściów siostry, aby tam pojechał i z nią porozmawiał? Chociażby po to, aby się upewnić, że kobiecie nic nie jest.

5 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2021-05-25 12:46:27)

Lady Loka napisał/a:

Twoja siostra nie jest ubezwlasnowolniona i nikt jej niczego nakazac i zakazac nie moze. Ona zaakceptowala to, ze tescie nie chca, zeby Was widywala. Tesciom nie ma sie co dziwic, ze reaguja emocjonalnie, to ich syn.
Ty za to jadac tam popelnilabys najwieksza glupote zycia, bo nie wiesz, jak to do konca wyglada. Mozesz zalozyc, ze siostra nie chce przyjechac. Nikt jej pod kluczem nie trzyma.

A to nie wiadomo.
Może jest chora/ nie tylko fizycznie/, może zabrali jej telefon, odcięli od finansów...

Na miejscu autorki to bym pojechała aby zobaczyć co się dzieje z siostrą lub wysłała kogoś w zależności od tego jaka jest dostępność do siostry.
Aby się z nią rozmówić, zaoferować pomoc w ewentualnym odejściu od męża i teściów.
Aby się upewnić czy jest bezpieczna, dowiedzieć czym spowodowane jest jej nagłe milczenie.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

6 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2021-05-26 23:10:19)

Dziękuję wszystkim za dobre rady dobrze że jest chociaż takie forum bo ja nawet nie zabardzo mam się kogo poradzić . Co do siostry to pewnie spróbuję podesłać wujka lub ciocie albo kogokolwiek żeby sprawdzili czy wszystko ok , ale jest też dobra wiadomość bo ostatnio rozmawiała z tatą przez telefon bo on ciągle do niej wydzwania . A ona czasem odbiera a czasem nie . A rzadkie przyjeżdżanie do rodziców tłumaczy tym że z dwójka dzieci trudno się wybrać ja to rozumiem ale z drugiej strony to samochód ma pod domem a  mamy chora mamę.  Ja jestem przekonana że jest pod wpływem tych teściów .

A u rodziców czeka na nią dom do przeprowadzenia się bo swiezo
wyremontowany tylko że ona pokochała tamta rodzinę i się ich słucha.

7

A u rodziców czeka na nią dom do przeprowadzenia się bo swiezo
wyremontowany tylko że ona pokochała tamta rodzinę i się ich słucha.

Czyli jak dobrze rozumiem zamierza żyć z pedofilem pod jednym dachem mając 2 dzieci?
O matko i córko. Szok.
Jeżeli wybiera świadomie pedofila to żadna z niej matka

Niestety tak chyba jest dalej zakochana ale tego dokładnie nie wiem ,wiem natomiast że  żyje nadzieją że jak wyjdzie to będą się starali o swój dom i że będzie normalnie ale to jest jedna wielka niewiadoma jak będzie.  Jeszcze chciałam dodać że sędzia na rozprawie powiedziała mi że gdybym tego nie zgłosiła to zabrałaby mi prawa rodzicielskie. Dlatego proszę wszystkich kti wie o łamaniu praw człowieka żeby się nie bać i zgłaszać na policję to może mniej będzie zwyrodnialców . Polecam miejsca pomocy pokrzywdzonym przestępstwem pani prawnik bardzo mi pomogła.

9 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2021-05-27 23:44:28)

Niestety tak chyba jest dalej zakochana ale tego dokładnie nie wiem ,wiem natomiast że  żyje nadzieją że jak wyjdzie to będą się starali o swój dom i że będzie normalnie ale to jest jedna wielka niewiadoma jak będzie.  Jeszcze chciałam dodać że sędzia na rozprawie powiedziała mi że gdybym tego nie zgłosiła to zabrałaby mi prawa rodzicielskie. Dlatego proszę wszystkich kti wie o łamaniu praw człowieka żeby się nie bać i zgłaszać na policję to może mniej będzie zwyrodnialców . Polecam miejsca pomocy pokrzywdzonym przestępstwem pani prawnik bardzo mi pomogła.

Pedofil, gwałciciel, zboczeniec i także to, ze dopuścił się zdrady żony/ miał taki zamiar/ to dla niej jeszcze za mało widać.
Nie jest pewne czy gdyby to zrobił w stosunku do swoich dzieci, czy ona zachowała by się tak jak ty czy kryłaby go.
Smutne, straszne, niepokojące.

Nie wiem co ona ma w głowie zamiast przyjść mieszkać do matki i ojca to ona mieszka w domu tego zboczeńca u teściów i jeszcze czeka na niego a ja specjalnie remontuje dom u rodziców żeby przyszła mieszkać to jest straszne nie wiem jak mam na nią wpłynąć co zrobić żeby w końcu przejrzała na oczy i zmądrzała bo jak poruszam temat jej męża to reaguje emocjonalne i płacze .

11

Może być szantażowana lub brana na litość. Przez niego lub jego rodziców. Że jeśli ona go opuści to on sobie coś zrobi, będzie winna jego śmierci.
Niekoniecznie tak być musi, może być w nim dalej zakochana i wybaczyć wszystko. Wmawia się jej, że on zrozumiał, że źle zrobił, żałuje, postanawia poprawę, przysięga że nigdy więcej tego nie zrobi...
Dobrze by było uświadomić jej, ze pedofil, gwałciciel tak po prostu się nie zmieni.
Są przykłady ostatnio, że karani za morderstwo na tle seksualnym po wyjściu robią to samo.
Czy choćby ten co ostatnio zabił 11 letniego chłopca.

12 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-05-31 19:34:43)

Ja sobie nie wyobrażam nawet innej reakcji jak zgłoszenie. A w jakim wieku te jej dzieci? Dobrze żeby wiedziały, że w razie czego to u Ciebie znajdą pomoc.

Nie wyobrażam sobie zostać z człowiekiem, który ma takie skłonności, ale niektóre kobiety mają talent do nie widzenia tego czego nie chcą widzieć. Widzą tylko to co chcą, tłumaczą sobie rzeczy w dziwny sposób. Oby jej się odmieniło i go zostawiła, szczególnie, że ma gdzie iść. Nawet dla was wszystkich byłoby lepiej gdyby była na miejscu.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021