Błędne koło toksycznej relacji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Błędne koło toksycznej relacji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

1 Ostatnio edytowany przez Delia44 (2020-10-11 19:49:38)

Temat: Błędne koło toksycznej relacji

Jakie macie doświadczenia i przemyślenia jeśli chodzi o sinusoidalne relacje, czyli takie, w których chwilę jest fajnie, a potem znowu życie wywleka niuans, który różni ludzi. I tak w kółko. Na przykład, od ponad 2 lat toczy się relacja. Na początku było fajnie i zgodnie, ale przez chwilę, może pół roku, później non stop hossa i bessa. Konflikty i sytuację psujące te relacje dotyczą głównie komunikacji, a raczej jej braku. Również braku chęci zrozumienia, wczucia się, spojrzenia głęboko i z empatią na tego drugiego człowieka. Jedna ze stron zupełnie nie pochyla się nad sobą, nad tym jakie komunikaty stosuje w stosunku do drugiej, jak rani epitetami i obojętna postawą w stosunku do wrażliwości, problemów wewnętrznych tej drugiej. Czy relacja, której najważniejsze fundamenty takie jak porozumienie, umiejętność rozmowy, podobny poziom empatii i wrażliwości w stosunku do partnera itd są w dużej dysproporcji - ma szansę się naprostować? Jedna strona czuję się samotna i niezrozumiała, dostaje non stop negatywne komunikaty dotyczące różnych aspektów swojej osobowości, a tej osobie zależy tylko na byciu zauważonym jako człowiek,który ma swoje słabości i chce czuć, że to jest ważne dla tej drugiej.,a ta druga oskarża i kreuje bardzo krzywdzący obraz swego partnera przez pryzmat tego, że tak naprawdę chyba nie wie jakim jest człowiekiem i czego potrzebuje, nie docenia/nie widzi tego/nie poznali się dobrze. Były próby walki na terapii, ale bez skutku. Były rozstania i powroty. Błędne koło. Czy to niedopasowanie, sprzeczne potrzeby, nierówny poziom wrażliwości i empatii? Czy jeśli już raz i to nie jeden, zaistniał schemat konfliktu i pozornej poprawy, odejścia i powrotu to pewnie kolejnym razem znowu zaistnieje?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Błędne koło toksycznej relacji

Czy chodzi o tego Pana?
https://www.netkobiety.pl/t123894.html

3

Odp: Błędne koło toksycznej relacji

Nie nie, mój dzisiejszy wątek nie jest stricte związany ze mną ani z tamtym tematem. Pytam, bo obserwuję taką relacje i mam doświadczenie osobiste z podobnej, a chce poznać też wasze zdanie.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Błędne koło toksycznej relacji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018