Jak radzić sb ze wścibstwem kuzynki? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak radzić sb ze wścibstwem kuzynki?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Jak radzić sb ze wścibstwem kuzynki?

Otóż moja kuzynka starsza 12 lat(31 lat) to co przyjdzie do mnie albo na fb się mnie pyta wiele razy czy depiluje się w miejscach intymnych, pod pachami, nogi czy gole, tyle razy jej mówię, że nie potrzebuje się w tych okolicach depiliwac, a nogi i pachy jak mi zarośnie, jeszcze niedawno mnie spowiadała, a jakie podpaski używasz, tyle razy się mnie pyta jak często miesiaczkuje czy mam bolesny okres, ja jej mówię, że przecież różnie bywa. Jeszcze mnie się tyle razy pyta ile mam lat, kiedy się urodziłam, albo o jednego kuzyna czy on to jest najstarszy, ile ma lat, a o siostrę swojego chrzesniaka się mnie pyta czy ona jest w wieku mojego siostrzeńca, jeszcze się mnie pyta o wiek jednej kuzynki wkoło, albo pyta się ile lat ma moja siostra cioteczna, jedna kuzynka mówiła jak jej syn ma na imię, a ona do mnie się pytała jak on ma na imię. Nawet niedawno na fb się pytała gdzie będę studiować, jakie to studia czy dzienne a jak przyszła do mnie znowu się o to zapytała, jeszcze byłoby tego mało to się mnie pyta twoja siostra coś schudła, nawet kuzynka moja zwierzyla mi się kiedyś że ta wscibska kuzynka tyle razy się mojej bratowej pyta czy schudłam. A mnie się tyle razy pyta jaki lubię sport, czy ćwiczę, czy się poce i co używam. Już nie wiem co robić co jej odpowiadać.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak radzić sb ze wścibstwem kuzynki?

a po co jej odpowiadasz?
Prywatne sprawy są prywatne i tyle, a Ty się wdajesz w jakieś rozważania.

Pracuj nad asertywnością.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Jeśli uważasz, że kuzynka posuwa się za daleko, przez co nie czujesz się komfortowo, to jej po prostu o tym powiedz - grzecznie, ale stanowczo, że zadaje pytania, na których odpowiedzi chcesz zachować dla siebie. Nie musisz nic więcej tłumaczyć. Owszem, istnieje ryzyko, że się obrazi, ale to nie Ty, a ona, zachowuje się nietaktownie, więc w takiej sytuacji nie masz powodu, aby sobie coś zarzucać.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

4

Rzeczywiście, twoja kuzynka jest wścibska.
Ale wiesz, że nie musisz odpowiadać na jej pytania i zamiast tego np. zmieniać temat? Możesz także odpowiadać "nie wiem", albo sposobem mojego męża mówić"to jest głupie pytanie" i ucinać rozmowę.
Możesz w ogóle nie odpowiadać na pytania FB, a gdy przychodzi do Ciebie ignorować te, które są według Ciebie nietaktowne.
Możesz jej nawet powiedzieć, że to pytanie jest nietaktowne.

5

Zgadzam się, że brak Ci asertywności. Tez miałam taką wścibską, ale odpowiadałam, ze to osobiste, intymne sprawy, albo, że dziwne pytania zadaje i nie rozumiem o co jej chodzi, albo odpowiadam pytaniem na pytanie. To ostatnie jest nawet skuteczniejsze niż myślisz. Odpowiadaj zadając niewygodne pytania. Np. ona zapyta o golenie w miejscach intymnych to Ty jej z ironią w głosie... ooo czyżby mąż cie namówił na golenie? Nie wstydź się, to ludzkie sprawy (śmiejąc się).

Dodam swoje spostrzeżenie. Nie zawsze jest to wynik wścibstwa, czasem nieoczytania, nieobycia, głupoty, braku taktu. Znałam taką dziewczynę, która zadawała tak głupie pytania, ze czasem się śmiałam z niedowierzania. A ona autentycznie zdziwiona, że to śmieszne, krepujące lub nietaktowne. Nie rozumiała tego.
Czasem się zastanawiałam czy ona nie ma jakiegoś zaburzenia, bo normalne to nie jest żeby człowiek nie umiał odróżnić tego co jest nietaktem, co wypada i co może krepować.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

6

Hmmm no tu trzeba trochę popracować nad Twoją asertywnością. Musisz jej powiedzieć wprost, że to Twoje sprawy i nie zamierzasz się nimi dzielić. Jeśli nadal nie będzie to do niej docierało- obróć to w żart np.
- Jakich podpasek używasz młoda?
- Miesiącznix
- Co?
- To podpaski najnowszej generacji! Nie słyszałaś o nich nigdy? To ty daleko za mamutami jesteś...
Albo
- Czy depilujesz miejsca intymne?
- Ja to plotę sobie z nich warkoczyki!

Trzeba obrócić to w żart, jak ktoś jest taki wścibski. Inaczej może się nie odwalić

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak radzić sb ze wścibstwem kuzynki?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018