Mam rentę rodzinną i nie pracuje mam 24 lata - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Mam rentę rodzinną i nie pracuje mam 24 lata

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 24 ]

Temat: Mam rentę rodzinną i nie pracuje mam 24 lata

Uczę się w policealnej , renta przysługuje mi jeszcze rok. Próbowałam podejmować pracę ale z racji że mam nerwicę lękowa i nie potrafię nawiązywać kontaktu z ludźmi to zawsze miałam pod górkę. Pozornie wyglądam na normalną zadbana dziewczyne a w środku tej dziewczyny dużo kompleksów i niską samoocena.. Jestem dość specyficzna i wiele we mnie sprzeczności... Miałam też problemy z alko ... Moi sąsiedzi mnie obgadują , dziś mi ciotka powiedziała żebym się "chwyciła roboty" sąsiadka obgadywala mnie z inną (ktoś podsłuchał rozmowę) że prawie codziennie jeżdżę do miasta i że jeżdżę pewnie po narkotyki ... Jak to usłyszałam to nogi mi się zapadły i teraz chce mi się ryczeć ... Z racji że przejechałam się na sąsiadach nie oddzywam się do niektórych. Do tej sąsiadki która mnie posądzała o narkotyki mówiłam ''dzien dobry" z uśmiechem na ustach...Teraz wiem że to wredne babsko.  Nie rozumiem dlaczego ludzie mają problem z tyn że  biorę pieniądze z Zusu? Każdy by brał , gdyby mu przysługiwało.. Usłyszalam  Że jestem leserem , że jak mi się renta skończy to zginę , że się nie ustatkuje itp...Rente mam po zmarłym rodzicu.. I nawet moja ciotka chrzestna która utrzymuje mąż jest dla mnie wredna i sama oczernia mnie i obgaduje z sąsiadami... Ryczeć mi się chce, jestem roztrzęsiona i  cholernie mi źle z tym, dlaczego ludzie zajmują się moim życiem? Co  ich to interesuje?!!! To moja sprawa ... Co robić? Co sądzicie? Musiałam się wygadać!

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2019-07-01 17:17:17)

Odp: Mam rentę rodzinną i nie pracuje mam 24 lata

Nie spodoba się to Tobie, ale w tym wieku to już warto jakąkolwiek robotę podjąć, a nie swoje nieróbstwo i pasożytnictwo tłumaczyć nerwicą lękową, czy jakąkolwiek inną.
Żyjesz na koszt nas wszystkich, więc nie dziw się, że ludzie "obgadują".

Tak więc do roboty, na terapię i funkcjonować, jak pozostali rówieśnicy smile

We all make choices. But in the end, our choices make us.

3

Mam rentę rodzinną po zmarłym rodzicu! Który legalnie pracował,odprowadzał podatki.. Nie mów mi że żyje na czyjś koszt. Odezwała się ta która bierze 500plus.. Przepraszam ale nadal wkurza mnie mentalność Polaków i wsadzanie nosa w nieswoje sprawy.

Lucyfer666 napisał/a:

Nie spodoba się to Tobie, ale w tym wieku to już warto jakąkolwiek robotę podjąć, a nie swoje nieróbstwo i pasożytnictwo tłumaczyć nerwicą lękową, czy jakąkolwiek inną.
Żyjesz na koszt nas wszystkich, więc nie dziw się, że ludzie "obgadują".

Tak więc do roboty, na terapię i funkcjonować, jak pozostali rówieśnicy smile

4

Lucyfer - renta rodzinna to pieniądze wzięte głównie z funduszu emerytalnego zmarłej osoby. Z tego co kojarzę. Chociaż nie wierzę w to, że my nic do tego nie dokładamy, bo w rodzinie mam taką sytuację. Facet zmarł po 20 latach pracy, a dwoje dzieci dostaje po 900zł renty rodzinnej. Przy czym jedno będzie jeszcze dostawać przez jakieś 15 lat. No nijak mi się to nie kalkuluje, nikt nie odkłada tyle na koncie emerytalnym przez 20 lat pracy.

Alu, nie znasz się to nie posądzaj ludzi o branie 500 plus. Zwłaszcza bezdzietnego faceta, który zresztą ma rację.
Powinnaś iść na terapię a potem postarać się o jakąś pracę choćby na 1/10 etatu, żeby się przyzwyczajać do kontaktów z ludźmi i pracy zawodowej. W ten sposób nie będziesz musiała skakać na głęboką wodę za rok.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2019-07-01 17:45:50)

Dziękuję za wyjaśnienie.
Ja nie mam pretensji o to, że autorka bierze rentę. To normalne, jak autorka ma przyznane i z tym nie mam problemów.
Autorko - 500+ to takie samo świadczenie, co renta. Kto może brać to bierze.

Jeżeli narzekasz na mentalność Polaków " i wsadzanie nosa w nieswoje sprawy. " to po co tworzysz post, który sprawi, że użytkownicy będą wkładać nos w Twoje sprawy?
Ty moja masz sporo pracy nad sobą. Ile zostało Tobie szkoły policealnej?  Czy możesz połączyć naukę z pracą?
Za zarobione pieniądze pomyśl o terapii (na NFZ prawdopodobnie dostaniesz termin bardzo odległy) i powalcz o swoją poprawę, bo naprawdę.

PS. Mój stosunek do zasiłków i innych "plusików" jest mocno krytyczny, bo niestety za często widzę, jak ludzie to nadużywają i kombinują.
Lady Loka - Tych pieniędzy tak naprawdę już dawno nie ma. Dlatego na owe rzeczy to my składamy się na bieżąco.

We all make choices. But in the end, our choices make us.

6

Lecze się psychiatrycznie..Na terapię(któraś z kolei) idę w połowie lipca . Z tym że terapia jest w środku tygodnia i w godzinach rannych więc pracy żadnej nie znajde...Zwłaszcza jak się mieszka na jakimś wygwizdowie.. ale dziękuję za rady

Lady Loka napisał/a:

Lucyfer - renta rodzinna to pieniądze wzięte głównie z funduszu emerytalnego zmarłej osoby. Z tego co kojarzę. Chociaż nie wierzę w to, że my nic do tego nie dokładamy, bo w rodzinie mam taką sytuację. Facet zmarł po 20 latach pracy, a dwoje dzieci dostaje po 900zł renty rodzinnej. Przy czym jedno będzie jeszcze dostawać przez jakieś 15 lat. No nijak mi się to nie kalkuluje, nikt nie odkłada tyle na koncie emerytalnym przez 20 lat pracy.

Alu, nie znasz się to nie posądzaj ludzi o branie 500 plus. Zwłaszcza bezdzietnego faceta, który zresztą ma rację.
Powinnaś iść na terapię a potem postarać się o jakąś pracę choćby na 1/10 etatu, żeby się przyzwyczajać do kontaktów z ludźmi i pracy zawodowej. W ten sposób nie będziesz musiała skakać na głęboką wodę za rok.

7

Ala526a napisał/a:

Lecze się psychiatrycznie..Na terapię(któraś z kolei) idę w połowie lipca . Z tym że terapia jest w środku tygodnia i w godzinach rannych więc pracy żadnej nie znajde...Zwłaszcza jak się mieszka na jakimś wygwizdowie.. ale dziękuję za rady

Lady Loka napisał/a:

Pracować można popołudniu. Albo zdalnie z domu. Albo z godzinami dostosowanymi pod siebie.
Ja żałuję, że nie pracowałam na studiach. Miałam tak głupie godziny zajęć, że byłam przekonana, że żaden pracodawca mnie nie będzie. A teraz tu gdzie pracuję jest masa studentów, którzy sami sobie ustalają grafiki.

Zresztą i tak nie pracowałabyś pewnie na cały etat jeżeli chciałabyś utrzymać rentę, bo nie możesz przekroczyć zarobku 3800 za cały rok. Więc to byłby praca na naprawdę kilka godzin tygodniowo po to, żeby się wprawić w zawód.

8

Ja Alę jak najbardziej rozumiem. Jak ktoś ma kłopoty ze zdrowiem (nerwica lękowa też do takowych należy) i jeszcze nie pracował zawodowo to może być mu bardzo ciężko znaleźć odpowiednią pracę.

Owszem pracy jest dużo, fizycznej, na kasie np w biedronce, itp. Ale biorąc pod uwagę nerwicę lekową raczej szukałbym czegoś mniej stresującego typu praca biurowa. Proponuję podszkolić język Angielski, obsługę pakietu ms office i szukać jakiegoś mało płatnego stażu  żeby nie przekroczyć wspomnianej granicy dochodów i nie stracić renty rodzinnej. Za rok taki staż w CV pomoże Ci znaleźć lepiej płatną pracę i samo szukanie pracy będzie Ciebie kosztowało mniej stresu.

Sąsiadami to ja bym się nie przejmował. Ludzie potrafią być różni, szczególnie na wsi stare kobiety nie mają o czym gadać to obgadują innych. Wierzę że Ci się uda wyjść z tej nerwicy lękowej.

9

objawy nerwicy lękowej łagodzi się między innymi lekami. bierzesz je regularnie?
jak się nie ogarniesz to faktycznie bez renty będziesz w dupie.
poza tym jest wiele zawodów które nie wymagają kontaktu z ludzmi.

10

Zapomniałem dodać że przy nerwicy lękowej odpowiednia suplementacja witamin z grupy B to podstawa. Szczególnie B12 (methylcobalamina do ssania pod język) potrafi zdziałać cuda. Jednak najpierw proponuje zrobić odpowiednie badania i znaleźć dobrego lekarza, poczytać opinie o nim w internecie.

11

sosenek napisał/a:

objawy nerwicy lękowej łagodzi się między innymi lekami. bierzesz je regularnie?

Jestem po zawodówce , mam liceum zaoczne bez matury .  Nie znam języka, jestem osobą mało myśląca logicznie .. Gdzie znajdę pracę? W dodatku nie mam siły przebicia bo jestem mdła i wycofana.

12

Biorę..ale leki na mnie w ogóle nie działają.  Już któryś raz zmieniłam. Jestem zalamana

sosenek napisał/a:

13

Gdzie ja do biura? Ja się do tego w ogóle nie nadaje .. Nawet matury nie mam i nie potrafię logicznie myśleć...Kto by taką łajze zatrudnił? No tam też trzeba mieć jakąś głowę by w biurze pracować, a ja jakoś inteligentna nie jestem. I nie mówię tego, bo tak wypada...tylko bo tak jest.

Peter4x napisał/a:

Ja Alę jak najbardziej rozumiem. Jak ktoś ma kłopoty ze zdrowiem (nerwica lękowa też do takowych należy) i jeszcze nie pracował zawodowo to może być mu bardzo ciężko znaleźć odpowiednią pracę.

Owszem pracy jest dużo, fizycznej, na kasie np w biedronce, itp. Ale biorąc pod uwagę nerwicę lekową raczej szukałbym czegoś mniej stresującego typu praca biurowa. Proponuję podszkolić język Angielski, obsługę pakietu ms office i szukać jakiegoś mało płatnego stażu  żeby nie przekroczyć wspomnianej granicy dochodów i nie stracić renty rodzinnej. Za rok taki staż w CV pomoże Ci znaleźć lepiej płatną pracę i samo szukanie pracy będzie Ciebie kosztowało mniej stresu.

Sąsiadami to ja bym się nie przejmował. Ludzie potrafią być różni, szczególnie na wsi stare kobiety nie mają o czym gadać to obgadują innych. Wierzę że Ci się uda wyjść z tej nerwicy lękowej.

14

To jak właściwie widzisz się za rok kiedy renta się skończy? Co masz zamiar zrobić ze swoim życiem?

Ja tu widzę masę wymówek. I nie wszystkie są kwestią choroby. Nie ma człowieka, który nie nadawałby się do niczego, nad logicznym myśleniem można pracować, tak samo nad wycofaniem i znajomością języka. Bierz się za siebie.
Co ile te leki zmieniasz? Może one nie działają bo nie mają szansy zacząć działać?

15

Ala526a napisał/a:

Z tym że terapia jest w środku tygodnia i w godzinach rannych więc pracy żadnej nie znajde...Zwłaszcza jak się mieszka na jakimś wygwizdowie

Od razu mi do glowy przyszla "restauracja inna niz wszystkie", wiesz, ta ze zlota litera "M" w logo .... Moze gdzies jest niedaleko Ciebie.

A tak generalnie, posluchaj rad, ktore Ci tu daja I stosuj je metoda "malych krokow" - regularnie bierz leki, zacznij od pracy w jakims malym wymiarze czasu, potem zwieksz, w pracy nie musisz od razu gadac z kazdym, itd. Musisz sie wziac za zycie, bo zycie sie za Ciebie nie wezmie... Powodzenia.

... pełnym gazem wjadę w bramy piekieł ...

16

Ala526a napisał/a:

Gdzie ja do biura? Ja się do tego w ogóle nie nadaje .. Nawet matury nie mam i nie potrafię logicznie myśleć...Kto by taką łajze zatrudnił? No tam też trzeba mieć jakąś głowę by w biurze pracować, a ja jakoś inteligentna nie jestem. I nie mówię tego, bo tak wypada...tylko bo tak jest.

Peter4x napisał/a:

Nie wierzę w te całą historie.

Co myślałem, to napisałem.

17

Dziewczyno, Ty szukasz powodów żeby nie podjąć pracy a nie sposobów by to swoje życie jakoś poukładać. Idź na terapie, popracuj nad sobą, poszukaj pracy w niepełnym wymiarze godzin i zacznij funkcjonować jak większość ludzi w Twoim wieku.

less is more

18

Ala myślisz, że całe życie uda Ci się nie pracować? Weź się dziewczyno w garść i zrób coś ze sobą. Rzadko tak piszę, ale nie rozumiem tego , że młoda dziewczyna skazuje się na takie marne życie. Nerwica lękowa jest jak najbardziej do opanowania i leczenia - jeśli się CHCE. Idziesz na terapię - świetnie to dobry krok. Leki nie pomagają? Bez terapii nie pomogą, wszystko musi isć w parze. Po Twoich postach widzę tylko masę wymówek i roszczeniową postawę. Ludzie gadają zawsze o wszystkich , ale może spójrz na to z drugiej strony: jesteś młoda, masz dwie ręce może niech Cię te ploty zmotywują co? Nie nadajesz się do biura - rozumiem to. Masz terapię rano - ok. Możesz iść do marketu układać towar popołudniami/wieczorami. Możesz zatrudnić się do ulotek, na produkcję, do sklepu. Jest wiele opcji jeśli się tylko chce. Zobaczysz, że jak wyjdziesz z domu, poznasz kogoś, spiszesz się w jakiejś pracy to i Twoja samoocena stopniowo się zmieni w połączeniu z terapią. Tylko krok na przód może Cię wzmocnić.
Chciałabym się czasem też zamknąć w domu i powiedzieć że mam nerwicę lękową - w dzisiejszych czasach z takimi problemami z jakimi się borykamy na co dzień nie trudno o nerwicę. Mam teraz masę problemów zdrowotnych, osobistych ale nie mogę sobie pozwolić na nic nie robienie. Mój tata od wielu lat leczy się na nerwice lękową i depresję, ale przy tym normalnie funkcjonuje, pracuje - to jest godne podziwu. Trzeba walczyć.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

19 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-07-02 13:18:09)

Krok pierwszy, to zmiana lekarza psychiatry, ten, do którego chodzisz, ewidentnie nie potrafi Ci pomóc. Krok drugi, to skuteczne dobranie leków. Krok trzeci, to znalezienie dobrego terapeuty.
Musisz wyzdrowieć. Wtedy praca znajdzie się sama, bo będziesz miała zupełnie inny sposób myślenia.

Co możesz robić? Sieciówki, fastfoody, firmy sprzątające. Tam można być łajzą. Poradzi sobie nawet osoba z ujemnym IQ... a Ty masz TYLKO nerwicę. To nie koniec świata.

20

potrafisz całkiem składnie pisać, nie może być z tobą tak źle jak myslisz.

21

Jakie leki psychiatryczne bierzesz? Może to właśnie one robią z ciebie zombie? Wyrzuć to świństwo od doktora Mengele i wyjdź do ludzi, do świata. Idź do lasu, przytul kota, zagadaj do babki na przystanku.

22

Coś trzeba z tym zrobić bo całe życie na rencie i zasilkach nie pojedziesz. Problemy psychologiczne są ciężkie, zdaje sobie sprawę że może Ci się zdawać teraz ze normalne życie to jakaś abstrakcja ale siła rzeczy trzeba podjąć kroki które zbliża Twoje życie do normalnego funkcjonowania jak Twój rówieśnicy.  Kroki te wymienia Cyngli. Uwierz mi, może teraz zdaje Ci się inaczej ale DA SIĘ

23

Jesli masz nerwice czemu nie starasz sie o ozeczenie niepełnosprawnosci . to tez by Ci pomogło w znalezieniu pracy ....
Renta przysługuje dopoki sie uczysz nie dłuzej niz 24 lat , wyjatkiem jest przedłuzenie jesli akurat uczysz sie i szkołe np skonczysz za dwa lata . to na ten czas .

A co do sasiadow to wiedz , ze jesli nie maja swoich klopotow zajmuja sie innymi .
Ale tez jesli maja swoje to aby inni o nich nie gadali zajmuja sie innymi .
I w taki sposob zasłaniaja swoje problemy .
Nie powinnas sie przejmowac  ludzmi ktorzy nie wniosa nic do Twojego zycia
i nie pomoga ci . Trzeba zyc swoim zycie bo to ono jest wazne dla Ciebie .
Skonczyc szkole , podjac prace usamodzielnic sie .
Masz lekowa depresje nie pomyslalas czasem o podjeciu terapi .

24

Jak widać każda wymówka jest dobra żeby nie iść do pracy i ciągnąć socjal.

Posty [ 24 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Mam rentę rodzinną i nie pracuje mam 24 lata

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018