Pierwsza praca w wieku 24 lat.....? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Pierwsza praca w wieku 24 lat.....?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Pierwsza praca w wieku 24 lat.....?

Witam.
Moim głównym problemem jest niskie poczucie własnej wartości, brak pewności siebie itd. Ale pomimo tego chcę wyjść z tego marazmu i znaleźć pracę "na stałe".
Do rzeczy, czy znacie moze osoby, ktore rozpoczely swoja pierwsza prace na umowe w tym lub podobnym wieku? I czy dla pracodawcy nie będzie to dziwne,że ktoś dopiero teraz "wchodzi na rynek pracy"? aktualnie kończę studia o ile wszystko dobrze pójdzie.. i wypadałoby zacząć szukać pracy/moje doświadczenie to niecałe 5 miesięcy + praktyki ze szkoły średniej/.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pierwsza praca w wieku 24 lat.....?

Nic w tym dziwnego, przecież kończysz studia. Znam masę osób które zaczynają swoją pierwszą pracę w wieku 24-25 lat bo do tej pory cały czas studiowały dziennie i nie miały takiej możliwości (lub nie potrzebowały pracować w trakcie studiów).
Nic się nie przejmuj, liczą się chęci, po świecie chodzi masa darmozjadów którym nie chce się iść do roboty, mają kilkuletnie luki w CV. Wtedy to się można wstydzić, ale w Twoim przypadku absolutnie nie.
Powodzenia

Szczęście jest jak motyl: spróbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie na twoim ramieniu.
Anthony de Mello

3

Pewnie,że to żaden wstyd!!! sama zaczęłam pracę na stałe w wieku 25 lat. Wcześniej miałam praktyki ze studiów, staż i umowy zlecenia. Absolutnie żaden wstyd. Jak się sprawdzisz, pracodawca będzie zadowolony i uwierz mi nie ma różnicy czy ktoś wcześniej pracował czy nie, a liczy się podejście i przykładanie się do tego co się robi. W moim miejscu pracy jestem cenionym pracownikiem, pomimo, że przyszłam tam zupełnie bez doświadczenia. Nauczyłam się. I powiem Ci jedno, jeżeli masz jakąś firmę na oku lub miejsce, gdzie chciałbyś pracować, nie poddawaj się. Ja w miejsce gdzie teraz jestem składałam CV łącznie przez okres ok. 1,5 roku jakieś 8 razy przy każdym naborze, aż do skutku. I dali mi szansę:) uda się i Tobie i nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami.

"Nie kłaniaj się stale innym, bo nigdy nie odkryjesz w sobie siły"

4

To nic złego zaczynać pracę w wieku 24 lat.
podam Ci taki przykład. Miasta takie jak lublin czy rzeszĂłw kształcą duĹźo studentĂłw. Ale rynek tam nie jest dostosowany do tego, Ĺźeby oni mogli jednoczesnie studiować i pracować. Są, owszem takie osoby, ale ciężko pogodzić tam studia zwłaszcza dzienne z pracą. I ci wszyscy studenci, kończąc, w najlepszym razie studia w wieku 24 lat wychodza na rynek nie mając praktycznie Ĺźadego doświadczenia, poza obowiązkowymi praktykami czy staĹźami. teĹź zaczynają od praktycznie zerowego doświadczenia.  Ale mają czas, bo juĹź nie studiują. I moga podjąc normalną prace an stałe, na cały etat.
fakt, ze zaczynają z gorszej pozycji, czyli za mniejsze pieniądze niż ci studenci z innych miast co pracowali podczas studiów, ale uważam, ze kazdy swoje powinien za te najniższe stawki odpracować, a dopiero potem sięgac wyżej.

według mnie, wazne ze w ogóle chcesz, bo sa ludzie, którzy po studiach wracają do domu i mówią 'nie ma pracy dla ludzi bez doświadczenia' - ale to są zwykłe lenie. Bo nic samo do człowieka nie przyjdzie, trzeba chciec i próbować.

5

Nola6663 napisał/a:

Pewnie,że to żaden wstyd!!! sama zaczęłam pracę na stałe w wieku 25 lat. Wcześniej miałam praktyki ze studiów, staż i umowy zlecenia. Absolutnie żaden wstyd. Jak się sprawdzisz, pracodawca będzie zadowolony i uwierz mi nie ma różnicy czy ktoś wcześniej pracował czy nie, a liczy się podejście i przykładanie się do tego co się robi. W moim miejscu pracy jestem cenionym pracownikiem, pomimo, że przyszłam tam zupełnie bez doświadczenia. Nauczyłam się. I powiem Ci jedno, jeżeli masz jakąś firmę na oku lub miejsce, gdzie chciałbyś pracować, nie poddawaj się. Ja w miejsce gdzie teraz jestem składałam CV łącznie przez okres ok. 1,5 roku jakieś 8 razy przy każdym naborze, aż do skutku. I dali mi szansę:) uda się i Tobie i nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami.

Nola6663 ma rację! Nie ma powodu do wstydu! Składaj CV tam, gdzie Ci się marzy. Nawet jeśli Cię odrzucą, nie będziesz żałować, że nie spróbowałaś smile

6 Ostatnio edytowany przez AloneWolf90 (2015-04-27 20:10:33)

NeverSurrender napisał/a:

Witam.
Moim głównym problemem jest niskie poczucie własnej wartości, brak pewności siebie itd. Ale pomimo tego chcę wyjść z tego marazmu i znaleźć pracę "na stałe".
Do rzeczy, czy znacie moze osoby, ktore rozpoczely swoja pierwsza prace na umowe w tym lub podobnym wieku? I czy dla pracodawcy nie będzie to dziwne,że ktoś dopiero teraz "wchodzi na rynek pracy"? aktualnie kończę studia o ile wszystko dobrze pójdzie.. i wypadałoby zacząć szukać pracy/moje doświadczenie to niecałe 5 miesięcy + praktyki ze szkoły średniej/.

Cześć, nie przejmuj się sam zacząłem pracę w wieku 24 lat i 6 miesięcy, więc nie masz się czym przejmować, miałem ponadto o wiele mniejsze doświadczenie od Ciebie (tylko praktyki studenckie 1 miesiąc) i znalazłem robotę wprawdzie na drugim krańcu Polski, ale byłem tak zdesperowany żeby zacząć pracę (nie chciałem stracić 5 lat studiów inżynierskich), że byłem gotów wyprowadzić się nawet do Niemiec. Dostałem wiele zaproszeń na rozmowy, ale nie zawsze był "mój dzień", także się nie przejmuj w końcu musi się udać. Rozumiem też twoje niskie poczucie wartości w związku z tą sprawą, również czułem podobnie, bo słabsi ode mnie koledzy podostawali robotę, a ja nic, a to ja robiłem im zadania na studiach.

"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszerstwem, a dla władców jest po prostu użyteczna"
https://www.youtube.com/watch?v=cJrqLV4yeiw

7

jasne, że to żaden wstyd. przecież ludzie w tym wieku dopiero kończą studia i wielu przypadkach podejmują swoją pierwsza pracę. big_smile

8 Ostatnio edytowany przez cisowianka (2015-04-28 12:40:21)

Znam osoby które zaczęły prace w wieku 25-27 lat.

Ty dopiero kończysz studia i w tedy będziesz mogl oddac sie pracy na maksa.

Wiek normlany na podjęcie pracy.

Po za tym jest wiele czynników które powodują ze osoby podejmują prace w różnym wieku.

Wysyłaj CV i zycze powodzenia.

Trzymaj sie smile

9

Przestań przecież niej jesteś za stara by mieć jakąś pracę. Zdarza się tak że ludzie studiują i też w tym samym wieku zaczynają pracę. jeśli jest normalny pracodawca to nic nie powie na twój wiek.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Pierwsza praca w wieku 24 lat.....?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018