umiem myslec tylko negatywnie jak to zmienic ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » umiem myslec tylko negatywnie jak to zmienic ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: umiem myslec tylko negatywnie jak to zmienic ?

Kazdego dnia popadam w coraz to gorsze myslowe scenariusze, tak jakbym sama chciala tego, wszystkiego co najgorsze a przeciez boje sie zlych ludzi i mysli i stanow w jakich jestem przez takie mysli. Popadam w odretwienie, wycofanie zniechecenie do wszystkiego i wszystkich. Moj umysl podsuwa mi o wszystkim szereg mysli niosacych zlo, strach zwatpienie i taka tez staje sie , wycofana, zamknieta, przerazona i sztywna. No i wlasciwie moj wlasny umysl pograza mnie codziennie w bolu, pmocy bo to meczace bardzo, nie mam juz sil ciagle walcze.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: umiem myslec tylko negatywnie jak to zmienic ?

Hej Słonko...doskonale cie rozumiem. Ja tez we wszystkim doszukuję się gorszej wersji. Zawsze myśle o tym co może stać sie złego gdy coś zmienie...nigdy nie myśle że przecież zmiana może być pozytywna. Tak jakbym przygotowywała sie na najgorsze z góry zakładając że lepiej nie będzie. Jestem zmęczona i ...przerażona, bo teraz wszystkiego sie boje. Nie radze sobie z tym. Jestem smutna, przygnębiona, płacze codziennie. Nie potrawie tego zatrzymać - tych okropnych myśli które widzą wszystko negatywnie a tym samym wzbudzają we mnie strach.
Piszesz że jestes wycofana, zamknięta, że zwątpiłaś - to tak jak ja. I bardzo mi z tym źle.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

3 Ostatnio edytowany przez Anhedonia (2014-06-15 08:00:10)

Myślę, że się zapędzacie panie w tzw. "kozi róg"...
Czemu W TEN sam sposób nie skupiać się na wersjach optymistycznych?
Koleżanka z bloga proponuje taką metodę: zrobić 3 RUBRYKI NA KARTCE
1 - JAK JEST
2 - jakbym CHCIAŁA BY BYŁO
3 - co mogę ZROBIĆ, BY TO OSIĄGNĄĆ (UWAGA: JA, NIE ten parszywy świat! wink )
Im więcej rozwiązań tym lepiej: plan A, plan B, plan C...
Da się - jestem "żywym" dowodem - z zakamieniałej pesymistki przetworzyłam się w "prawie" optymistkę. Taką bardziej ostrożną wersję wink TYMI RĘCYMA

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

4

slonko24680 napisał/a:

(...) No i wlasciwie moj wlasny umysl pograza mnie codziennie w bolu, pmocy bo to meczace bardzo, nie mam juz sil ciagle walcze.

Pogubiłaś się w myśleniu i w nazywaniu/odczuwaniu swojego obecnego stanu.....przecież TY nie walczysz, tylko się NAKRĘCASZ.
Codziennie puszczasz w obieg tą samą płytę, zaczyna Cię to męczyć/doskwierać Ci, bo znasz ją już na pamięć.
Najwyższy czas wprowadzić do codziennego myślenia Coś nowego: pozytywne myślenie.
Na tamto destrukcyjne - zamknij już furtkę, niech to będzie przeszłość.
Malinowy Elf, Ty też.

Będzie dobrze, jeżeli same tego zechcecie.

Pozdrawiam Was obie. smile

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » umiem myslec tylko negatywnie jak to zmienic ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021