objawy po odstawieniu afobamu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » objawy po odstawieniu afobamu

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 78 ]

Temat: objawy po odstawieniu afobamu

Witam jestem tu nowa ,ale mam nadzieję że ktoś się odezwie. .Mam duży problem i właściwie to nie wiem co mam robić.od kilku lat leczę się na nerwicę depresyjno-lękową na którą biorę m.in. afobam i w tym rzecz właśnie .Uzależnilam się od niego ,nie biorę go od ok. tygodnia i występują u mnie wszystkie objawy odstawienne silny lęk jadlowstręt szum w uszach ogólne osłabienie i rozbicie psychiczne , czuję się chyba jak narkoman na glodzie . Mam pytanie czy ktoś z was miał taki problem i jak długo trwają objawy odstawienia i czy mogę sobie jakoś pomoc? poradźcie coś proszę.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: objawy po odstawieniu afobamu

Nigdy się z czymś takim nie spotkałam, ale wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z lekarzem...

'Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje.'

3

lady in black wiesz co impresja ma rację powinnas to wszystko omówic z lekarzem.Wiem tylko,że tego typu leki odstawia się stopniowo i redukuje do najmniejszej dawki.
A może byłas już u lekarza??? Jak tak to napisz coś,co Ci powiedział i jak się czujesz?

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

4

objawy mogą trwać ok. półtora tygodnia, rzadko dłużej - do miesiaca. Wysiłek fizyczny pomaga w ich łagodzeniu. Lekarz to bardzo dobry pomysł.

5

Dziękuję za odpowiedzi ,czuję się już dużo lepiej ,paniczne lęki ustąpiły, czuję się czasem trochę rozbita, miewam nastroje depresyjne, ale to jest już nic w porównaniu z tym przez co przechodziłam przez pierwsze 4 dni. U lekarza nie byłam ale wykupiłam coaxil (antydepresant) i biorę go 3 razy dziennie mam nadzieję że mi pomoże. Narobiłam sobie ,,bigosu'' na własne życzenie i z własne głupoty bo inaczej chyba tego nazwać nie można. Przez 2 lata leczyłam się na nerwicę i z naprawdę dobrym skutkiem , tak że podczas ostatnie wizyty lekarz kazał odstawić leki, wypisał receptę (mialam je wykupić i brać na wypadek gdyby objawy powróciły). Ja wykupiłam tylko afobam to jest lek doraźny działa bardzo szybko i powinno się go brać tylko podczas ataku silnego lęku natomiast ja zaczęłam go brać z zupełnie innych powodów , bo pokłóciłam się z mężem, bo dzieci zdenerwowały ,bo to bo tamto...i po kilku dniach się uzależniłam ciągle wynajdowałam sobie powody do tego aby wziąść tabletkę . Pewnie nie wiecie ale afobam ma działanie podobne do narkotyku odpręża rozluźnia dodaje pewności siebie no i... bardzo szybko uzależnia. Brałam go przez 2 lata , ale z dość dużymi przerwami nigdy się nie uzależniłam bo stosowałam go wtedy gdy naprawdę było trzeba , a teraz nie wiem czemu to robiłam poprostu głupia byłam i tyle . Napisałam to wszystko aby przestrzec osoby które biorą afobam że z tym naprawdę nie ma żartów teraz to widzę i choć lekarz przestrzegał mnie przed uzależnieniem , zlekceważyłam to . Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

6

Miałam podobny problem tylko ze z innym lekiem Zomiren.
Lekarz neurolog wypisywał mi go twierdząc że się nie uzależnię a ja brałam bo czułam się po nim fantastycznie,zero lęków,uczucia niepokoju,stanów depresyjnych.....Własnie w encyklopedii leków przeczytałam że jest to lek o podobnym działaniu co Afobam.
Dopiero jak zmienilam lekarza oczywiście musiałam powiedzieć co biorę i jak długo(2 lata) to Pani doktor złapała się za głowę,mówiąc pani jest uzależniona.Stopniowo zmniejszała mi dawki leku,dlatego jestem zdziwiona ze Tobie kazano odstawić tak od razu.Nic dziwnego że wystąpił takie objawy odstawienne fakt ja tez miałam ale tylko przez dwa dni.Ten nieszczęsny Zomiren zastąpiła innym lekiem który już nie uzaleznia Citabaxem ale pod żadnym pozorem nie mogę go też tak sobie sama odstawić tylko pod kontrolą lekarza

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

7

Atina wcześniej brałam afobam ale nie w dużych ilościach 1 opakowanie (30tabletek) wystarczało mi wystarczało mi na 2,3 miesiące , miałam też kilkumiesięczne przerwy i czułam się dobrze żadnych objawów odstawiennych nie miałam więc uzależniona chyba nie byłam dopiero ostatnio, całe opakowanie zażyłam w ciągu 3 tygodni fakt że miałam bardzo stresujące przeżycia, ale często też brałam go bez powodu bo tak jak napisałaś czułam się po nim fantastycznie no i wpakowałam się w niezłe tarapaty. No, ale z dnia na dzień czuję się coraz lepiej więc mam nadzieję że najgorsze już za mną. Zomiren który ty brałaś jest  polskim odpowiednikiem afobamu ma taki sam skład i działanie więc pewnie też tak samo uzależnia . Jedno jest pewne nie wezmę tego nigdy więcej do ust , nie po tym co przeszłam

8

Dobrze że udało Ci sie z tego wyjść.Jak sobie teraz radzisz z nerwica ,masz nadal lęki?
Ja nie jestem jeszcze gotowa żeby odstawić swój citabax,wiem że bez niego bedzie mi ciężko ale z czasem trzeba będzie.Boję się nawrotu choroby.:(

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

9

Jak radzę sobie z nerwicą? Różnie to bywa , czasem jak dopada mnie lęk próbuję nad nim zapanować i czasem się udaje , a czasem muszę sięgnąć po leki. Gdy przychodzi atak staram się za wszelką cenę nie skupiać się na lęku bo wtedy trwa długo i jest coraz silniejszy robię  cokolwiek  byle odwrócić uwagę nie jest to łatwe ale czasem się udaje. Czy ty bierzesz tylko citabax? Od lekarza wiem że takie leki działają doraźnie i tylko łagodzą objawy ale nie leczą . Ja przez dłuższy czas brałam coaxil i naprawdę czułam się na tyle dobrze że lekarz zdecydował odstawić no ale ja zaczęłam brać afobam i jak się to skończyło  to pisałam w pierwszym poście . Teraz silnych lęków już nie mam ale pojawia się niepokój szczególnie rano i wieczorem i w dalszym ciągu nie mogę jeść w ciągu 2 tygodni schudłam 4 kg , no mam w końcu moją wymarzoną wagę bo do takiej chciałam dojść ale przez ćwiczenia i dietę  a nie w ten sposób.

10

Tak biorę tylko citabax,doskonale wiem że te paskudne lęki siedzą w naszej głowie i żadne leki nie są w stanie ich wyleczyć tylko załagodzić skutki.Najważniejsze to pozytywne myślenie i odpędzanie od siebie myśli które je wywołują.
Ja niestety swój stres zajadam,odkąd zaczęłam chorować przybyło mi kilka kilogramów których nie mogę się pozbyć.:(
Czy miałaś jakieś przejścia w swoim życiu po których się zaczęły?
U mnie pojawiły się po operacji tętniaka mózgu i to też nie tak od razu,samotne wyjście z domu było nie możliwe,nie mówiąc już o jeździe autobusem,samotnych zakupach w markecie,czy wyjściu do Kościoła.....teraz jest o wiele lepiej,stałam się o wiele bardziej "samodzielna".Nareszcie czuję się pewnie.....

11

Oj, to miałaś rzeczywiście stresujące przeżycie nic dziwnego że został taki uraz. Moje lęki ujawniły się po śmierci mojej mamy , a wcześniej jej długa i ciężka choroba powodowała że po prostu niszczyłam się psychicznie był to za duży ciężar jak dla mnie , chociaż miałam wtedy już 35 lat. Nie wiem u jakiego lekarza się leczysz i dlaczego wypisuje ci tylko doraźne leki ? Ja przez prawie całą chorobę mamy i też po jej śmierci chodziłam do lekarza rodzinnego który wypisywał mi różne leki uspokajające (doraźne właśnie) ale gdy nie było poprawy tzn. gdy nie brałam leków ataki paniki nadal występowały , zaproponował wizytę u psychiatry. On właśnie przepisał mi coaxil jako lek wiodący i afobam doraźnie. Coaxil też ma działanie przeciwlękowe tylko trzeba go brać przez dłuższy czas, ale efekt był naprawdę dobry lęki ustąpiły zupełnie zaczęłam znów normalnie żyć bo wcześniej podobnie jak ciebie lęki dopadały mnie wszędzie w domu , w sklepie, kościele na ulicy . Atina może zmień lekarza bo środkami doraźnymi nie leczysz nerwicy a jedynie łagodzisz jej objawy , a co mówi twój lekarz?

12

Z tego co mówi moja Pani doktor Citabax nie jest lekiem doraźnym,nawet w ulotce jest napisane że maksymalną skuteczność u pacjentów z zaburzeniami lękowymi obserwuje się po około 3 miesiącach leczenia.Skuteczność ta zostaje utrzymana podczas kontynuowania leczenia.
Wiesz jak na razie jeszcze nie czuję się na tyle silna żeby całkowicie zrezygnować z leków,choć moja lekarka na każdej wizycie pyta czy chciałabym odstawić.Ja nie chodzę do psychiatry,moje lęki zdiagnozował neurolog pod którego opieką jest od czasu operacji.
Może najwyższy czas wybrac się ale nie wiem czy byłby to dobry pomysł,neurolodzy bardzo często z psychiatria też mają wiele wspólnego.

13

Atina mam nadzieję że się nie obraziłaś że zasugerowałam ci zmianę lekarza myślałam że citabax dziala jak afobam czy zomiren ale jeśli nie to wszystko ok. Ja sama miałam duże opory i długo zwlekałam z pierwszą wizytą u psychiatry , ale nie żałuję bo czuję się naprawdę dużo lepiej. Psychiatra po ok pół roku leczenia proponował mi dalsze leczenie u lekarza rodzinnego ale po moich wcześniejszych doświadczeniach nie zgodziłam się. Cieszę się że mogę z kimś o tym porozmawiać , bo w mężu w tej jak i wielu innych sprawach nie mam zbyt dużego wsparcia , jak coś mi się działo uważał ,że ''zdziwiam'' i mam się zaraz uspokoić nie rozumiał że odmawiam wspólnego wyjścia czy wyjazdu gdzieś bo paraliżował mnie lęk więc po pewnym czasie przestałam mu  wogóle o tym mówić. A jak z tym jest u ciebie? Pozdrawiam.

14

Coś Ty jakże mogłabym się obrazić,dla mnie psychiatra to taki sam lekarz jak każdy inny,tylko że leczy nasza duszę .
Myślałam żeby się wybrać ale ufam mojej Pani doktor,Ona zawsze mi tak rzeczowo wszystko wytłumaczy i porozmawia....
To przykre ze nie masz wsparcia w mężu ale czesto tak bywa że jak ktoś nie doświadczy podobnych przeżyć nie jest w stanie zrozumieć innych.
Mój mąż był przy mnie cały czas ,wiele razem przeszliśmy jak pękł mi tetniak to przez dziesięć dni nie było wiadomo czy przeżyję więc rozumiał wszystko Od prawie trzech lat sam choruje na nerwicę,tylko że u Niego stres skumulował się w sercu.Ból w klatce piersiowej,wysokie ciśnienie,bardzo szybkie tętno.....przeszedł wszystkie możliwe badania i okazało się że serce jest zdrowe,to nerwica,która dostał po samobójczej smierci brata.Od roku na szczęście nie mial już ataków,chodził do psychiatry,ten wypisywał mu tylko leki doraźne,w wiekszym stopniu sam się z nią uporał.Bo w leczeniu nerwicy też bardzo wazne jest pozytywne myślenie i nie nakręcanie się.
Pisz jak najwiecej wiem że takie wylanie swoich myśli i przeżyć związanych z chorobą bardzo pomaga smile

15

Witam! Jestem tutaj nowa bralam Afobam dwa lata kiedy okazalo sie ze jestem w piatym tygodniu ciazy odstawilam leki ale strasznie sie czuje bola mnie wszystkie miesnie jestem nerwowa,rozkojarzona boje sie nawetwyjsc na dwor. Czy mogl by ktos mi pomoc? Moze ktos z Was tez tak sie czul nadmienie ze nie biore leku juz 5 dni Pozdrawiam

16

Berta wygląda na to że masz objawy odstawienne ja też przechodzilam przez to kilka dni temu u mnie lęki ustąpiły po 4 dniach później powoli dochodziłam do siebie i teraz mogę powiedzieć że jest ok. Mi bardzo pomógł ruch , wysiłek, cały czas coś robiłam , ( w domu to chyba nigdy nie miałam tak wysprzątane) byle tylko nie myśleć o lęku nie skupiać się na nim. Nie dobrze że przytrafiło ci się coś takiego w momencie gdy spodziewasz się dzidziusia , może skonsultuj się z lekarzem , musisz to jakoś przetrwać za dzień lub 2 powinno być już lepiej , gdyż takie objawy mogą trwać ok tygodnia. Napisz jak się czujesz pozdrawiam, trzymaj się!

17

Dzieki za wsparcie mam nadzieje ze te objawy szybko ustapia. Ty moglas sprzatac a ja nie moge nic robic jestem zaraz zmeczona i robi mi sie slabo moze jutro juz bedzie lepiej . Jeszcze raz wielkie dzieki odezwe sie jutro jak moje samopoczucie Pozdrawiam goraco!!

18

Atina to bardzo przykre, że w tak młodym wieku musiałaś przejść tak poważną operację mogę sobie tylko wyobrazić nerwów i strachu cię to kosztowało , ale najważniejsze ,że wszystko skończyło się dobrze ,a tętniak został w porę wykryty bo w przeciwnym razie mogło być naprawdę nie wesoło. Szczęściara z ciebie że masz takiego męża ,który cię wspiera i z którym możesz o wszystkim porozmawiać. Ja z moim to właściwie tylko wymieniamy się informacjami na temat dzieci, płatności itp. brakuje mi czasem tej więzi ,która kiedyś między nami była , ale on zbudował wokół siebie mur nie do przebicia,jest bardzo zamknięty , skryty, chyba już nie umiem z nim tak normalnie, zwyczajnie porozmawiać . Był czas kiedy próbował mnie sobie podporządkować ,ale nie dałam się , dał sobie spokój, teraz nie ma już kłótni , awantur o byle bzdurę ale jest tak właściwie nijak można powiedzieć ''każdy sobie rzepkę skrobie". Pozdrawiam.

19

Berta jak samopoczucie dzisiaj??

20

Witam!! Dzisiaj czuje sie juz duzo lepiej!! Oby tak dalej

21

lady in black to przykre że nie masz wsparcia ze strony męża,w walce z nerwicą jest ono bardzo potrzebne.
To prawda jestem szczęściarą mając takiego męża,mogę mu o wszystkim powiedzieć co czuję.Fakt jak jeszcze sam nie zachorował czasmi miałam takie wrażenie że jednym uchem wpuszcza a drugim wypuszcza to co do niego mówię na temat mojego samopoczucia ale nigdy nie krytykował.Jak sam zachorował przekonał się że często nie mamy wpływu na to co się dzieje z naszą psychiką.
Pisz kochana jak najwiecej,bedziemy się wzajemnie wspierać żeby raz na zawsze odpedzić od nas te lęki.:)

berta to super że dzisiaj już czujesz się znacznie lepiej.Czy konsultowałaś się z lekarzem?
Ja tak się zastanawiam jacy to są u nas lekarze że lek który ma na służyć tylko doraźnie jest wypisywany bez przerwy przez okres kilku lat.Sami sobie na pewno tego by nie zaaplikowali.

22

No właśnie Atina tak to już czasem jest że jak ktoś nie doświadczy czegoś na własnej skórze to nie zrozumie  i tak chyba było i jest z moim mężem. Jeśli chodzi o leki to masz rację , lekarze wypisują je jak witaminy , a to przecież oni najlepiej wiedzą jaki może być tego skutek i jakie są działania uboczne o których nie pisze się na ulotkach. W moim przypadku to jednak większą winę przypisuję sobie ,lekarz zalecił odstawić leki bo naprawdę czułam się już dobrze od dłuższego już czasu nie miałam żadnych lęków wróciłam do równowagi , a ja co... brałam ten nieszczęsny afobam bo po nim czułam się jeszcze lepiej wyluzowana, zrelaksowana, pełny komfort psychiczny...No ,ale było minęło mam tylko nadzieję że 2 lata leczenia nie poszły na marne ,jak narazie jest ok. A jak ty się czujesz ? miewasz jeszcze czasem lęki?Napisz coś więcej o sobie , masz dzieci? Pozdrawiam

23

Witaj smile
Jak na razie jest dobrze,takich ataków jak przed rozpoczęciem leczenia nie miałam a zdarzył raz się jeden taki że karetka zabrała mnie do szpitala.Czasami zdarzają się takie dni że czuję jakiś wewnętrzny niepokój ale wtedy staram odpędzić od siebie wszystkie złe myśli,pomaga.
Tak mam dwoje dzieci syna i córkę,19 i 17 lat,niestety nie pracuję jestem od czasu operacji na rencie.
Mój dom jest moim azylem,wiesz że nigdy nie miałam lęków będac w domu nawet jak zostawałam sama,wyjście do ludzi paraliżowała mnie strachem.Pozdrawiam.
Jak chcesz pogadać na luźne tematy,czyli o wszystkim i o niczym zapraszam do netkafejki 30+ smile

24

Dziękuję za zaproszenie do kafejki być może kiedyś zajrzę, pozdrawiam

25

Wiesz w sobotę dopadł mnie nagły napad lęku w Kościele,już byłam taka pewna że mam to wszystko za sobą.Fakt atak nie był tak silny jakie zdarzało mi się mieć ale był sad Nagle poczułam że robi mi się slabo,gorąco,w głowie tylko jedna myśl dasz radę,mąż chciał ze mną wyjść ale zawzięłam się powiedziałam nie,po paru minutach przeszło......już czułam się tak pewnie a teraz gdzieś ten niepokój znów został zasiany.
A Ty jak się czujesz?

26

Dobrze, że nie wyszłaś z kościoła nie poddałaś się lękowi bo temu trzeba się przeciwstawiać ''uczepić '' się czegoś co nas uspokaja , tak przynajmniej twierdzi mój lekarz , ale chyba coś w tym jest bo mi też nie raz bez pomocy leków udało się pokonać strach. Ja ataki lęku miałam najczęściej właśnie w kościele lub miejscach gdzie było dużo ludzi a nie mogłam stamtąd ot tak sobie wyjść . Był okres kiedy przez ok 2 miesiące nie chodziłam do kościoła właśnie z tego powodu , to było ponad moje siły, a teraz w kościele mam ''swoje'' miejsce w pobliżu drzwi wyjściowych to dodaje mi otuchy , mam świadomość że w razie czego w każdej chwili mogę wyjść nie robiąc większego zamieszania. Ja przez ostatnie dni też nie czułam się najlepiej nawet na forum nie wchodziłam po prostu nic mi się nie chciało , codziennie rano odczuwałam dość silny niepokój , który trwał nawet przez 2,3 godz. to wyczerpuje też fizycznie bo później czuję się zmęczona osłabiona , ale postanowiłam ,że nie będę się nad sobą rozczulać jest tyle ludzi którzy cierpią na  choroby o wiele gorsze od tej i jakoś żyją to ja też dam radę. Atina czy twoi znajomi wiedzą o twoich nerwicy? Bo ja dość skutecznie to ukrywam, wiedzą tylko mąż i siostra tzn. wiedzieli kiedyś jak te napady miałam często, natomiast teraz nic im nie powiedziałam .

27

Też jestem z siebie dumna że nie poddałam się temu cholernemu napadowi......Ostatnio nie czuję się najlepiej,podobnie jak i tobie nic mi się nie chce do najmniejszy prac domowych muszę się zmuszać,do tego dochodzą ciągłe bóle głowy,wszystko przez wahania ciśnienia,jestem jak barometr.....Większość moich znajomych wie o mojej chorobie,wiesz jak raz zabrała mnie karetka na sygnale z domu to nie da sie tego ukryć.Nie mam z tego powodu jakiś nieprzyjemności,wszyscy rozumią, przeszłam tak wiele że to normalne jak twierdzą lekarze.A Ty masz dzieci,pracujesz?

28

W sumie przeleciałem wzrokiem ten temat, ale rzuciło mi się w oczy jedno:
"Afobam działa podobnie do Zomirenu" - działa identycznie, to ta sama substancja (alprazolam) ale z różnych firm (no ewentualnie różny czas działania jak np Aspirin a Polopiryna smile Sam miałem zapisany Afobam, ale zamieniłem sobie na Zomiren smile
Druga sprawa: alprazolam uzależnia fizycznie i psychicznie. Tak wiec każdy objaw może być podstawą do konsultacji z lekarzem, jeżeli nastąpił po GWAŁTOWNYM zerwaniu z lekiem
Trzecia sprawa: jeżeli są to przewlekłe lęki to proponuję zapytać się o buspiron, lek działający po 2 tygodniach (około) ale mniejsze niebezpieczeństwo uzależnienia. Wiem, że benzo są szybsze i "fajniejsze", ale łatwiej się uzależnić. Chociaż co do buspironu to są różne opinie (słyszałem że słaby, ale też że pokonuje lęki - w koncu to anksjolityk, ale trzeba pewnego okresu "przyzwyczajenia" do leku)

I'll die alone, afraid and hated
I'll lie unwanted, unburied and godless...

29

Facet, no rzeczywiście tylko przeleciałeś wzrokiem temat bo w którymś z postów napisałam że zomiren jest polskim odpowiednikiem afobamu więc ma takie samo działanie . Widzę że masz dość gruntowną wiedzę na temat leków , ja w trakcie leczenia brałam tylko 2 leki coaxil (ponoć dość ''lekki'' antydepresant) i afobam doraźnie i na tym moja wiedza na temat leków się kończy, ale po moich ostatnich ''przejściach'' z afobamem i po tym co przeczytałam na temat leków benzo w necie po prostu nie wezmę tego nigdy więcej do ust. Dla mnie to ni mniej ni więcej jak tylko narkotyki i pewnie ameryki nie odkryłam bo nie od dziś wiadomo, że ludzie ''szprycują'' się też prochami ale niby wiedzieć coś a doświadczyć czegoś to 2 różne rzeczy.

30

Atina nie mówię znajomym o mojej chorobie nie z obawy że się odsuną ode mnie czy coś , ale jest to dla mnie swego rodzaju słabość , no wiesz dorosła baba (mam 39 lat) a boi się i w dodatku jeszcze nie wiadomo czego , trochę to żałosne. Ciekawa jestem co twój lekarz mówi na temat lęków czy można je zupełnie wyleczyć ,bo mój twierdzi ,że przy pomocy leków i odpowiedniego nastawienia jest to możliwe, ale niedawno przeczytałam na forum że kobieta ok. 60 prawie  od 30 lat boryka się lękami no i tak zupełnie się z nich nie wyleczyła. Atina , mam 3 dzieci córki 13 i 6 i najmłodszy synuś ma 3 latka , w tym roku nie przyjęli mi go do przedszkola więc o pracy póki co nie ma mowy, ale w domu przy trójce dzieci na nudę nie narzekam, zawsze jest coś do zrobienia. Z jakiej części kraju jesteś? Ja mieszkam w Małopolsce. Pozdrawiam.

31

Witajcie...Lady in black i Ty Atinko{ z Atiną znamy się z kafejki 30+ } czytam ten wątek od jakiegos czasu i chciałam juz wcześniej cos dopisac,ale zawsze odkładałam z braku czasu...
Ja dziewczyny przechodziłam to samo.I nie jest to miłe uczucie czuć się w ten sposób.U mnie nerwica depresyjna związana z lękami narodziła sie po śmierci taty.Najpierw były to typowe leki ziołowe dlatego,że karmiłam córke piersią.Ale objawy pogłębiały się i pani doktor zmusiła mnie do natychmiastowego odrzucenia córki od piersi i do przyjmowania coaxilu.Efekty były widoczne i czułam się lepiej ale nie do takiego stopnia jakbym chciała.Póżniej zmiana lekarza i własnie przepisanie afobanu. Nie czułam się dobrze i nie mogłam sobie z niczym poradzić.Najlepiej czułam się w domu bo wychodzac z niego czułam się,tak jakby zaraz miało mi sie coś stać.O kościele,zakupach w markecie już nie wspomnę.Wchodziłam i czułam taki lęk,że muszę wyjśc bo zaraz odjade...Do tego miałam lęk taki,że jak zaczynało mi się robić słabo czy serce zaczynało bić szybciej to miałam wrażenie,że zaraz umre....Biorąc te leki zaszłam w ciąże niewiedząc o tym...Dziecko nie rozwijało się...W końcu usuneli mi ciąże.Wiem,że przyczyną były tabletki.Chociaż lekarz nigdy mi tego nie powiedział.Był to dla mnie cios.Ryczałam u ginekologa i wyrzuciłam u niego wszystko co mi leżało na sercu,że nie wiem juz co mam ze sobą zrobić.No i on mnie wysłuchał i pomógł.Przez ponad rok przyjmowałam leki homeopatyczne,które mi przepisał bo oprócz ginekologi zajmował się równiez homeopatią.Bardzo mi pomógł.Tym bardziej że zaszłam ponownie w ciąże.Prowadził ją znakomicie i był dla mnie wielkim wsparciem.Tym bardziej,że będąc w ciąży zmarła moja mama.Pomógł mi i podnosłam się.Po urodzeniu córki brałam te leki jeszcze ale powoli odstawiałam.Lęki mineły i doszłam do siebie.Ale jeszcze do końca nie byłam ta osobą którą byłam.Dopiero co mnie do końca postawilo na nogi to zajecie się czymś...a tym czymś jest oriflame,firma kosmetyczna.Zajmuję się sprzedażą kosmetyków ale również zbudowałam swoją grupe z którą współpracuje.To był ten kop który wrócił mi życie i uwolnił z szpon tej choroby do końca.Zaczęłam przebywać z osobami pozytywnie nastawionymi do życia,poznałam wiele nowych,wspaniałych osób.Wiem,że jestem ludziom potrzebna a i oni wiedza,że zawsze mogą na mnie liczyć.Bo jestem taką osóbką o dobrym sercu.Zmieniłam swoje podejście do życia i żyję inaczej.Nie chcę wrócić juz do tej choroby i tych lęków.Patrze na życie w inny sposób.Mój mąż był ze mną cały czas.Wspierał i był....Dziękuje mu za to z całego serca.Chociaż teraz przyznał się,że już nieraz nie miał sił i najchętniej nie wracałby  z pracy do domu....Współczuje mu za to co przechodził....Dziewczyny wierzę,że uda Wam się wyjść z tych wszystkich lęków i poradzicie sobie.Jeszcze napewno odezwę się w tym wątku....

32

Oliwko nie wiedziałam że i Ty zmagałaś się z lękami,ja jak napisałam wczesniej nie czuję się jeszcze gotowa żeby całkowicie zrezygnować z leków,tym bardziej że niedawno miałam lekki napad o którym wspomniałam.
Na pewno zajecie się czymś,poznanie nowych ludzi,wsparcie rodziny....bardzo dużo mogą pomóc.

Facet jeżeli dobrze pamiętam,student farmacji...,jeżeli nie to mnie popraw wink Mam do Ciebie pytanko co sądzisz o Citabaxie,Citalu......i nie wiem jeszcze ile jest odpowiedników.Przyjmuję ten lek już od blisko dwóch lat,moja doktor twierdzi że nie uzależnia,czuję się po nim  dobrze.

Lady in black prawda że większość naszego społeczeństwa nie rozumie czym jest nerwica i różnie reagują .
Co do wyleczenia,moja Pani doktor twierdzi że jest to bardzo indywidualna sprawa i składa się na to wiele czynników.
Wiesz że jesteśmy prawie rówiesniczkami,jestem o rok młodsza od Ciebie,tylko mam starsze dzieci smile
A takiego maleństwa w domciu to aż Ci zazdroszczę
Jestem z zachodniej części kraju,dokładnie z lubuskiego i mieszkam na wsi.

33 Ostatnio edytowany przez oliwka (2009-08-21 22:17:41)

Tak Atino miałam problemy z lękami,depresją i nerwicą.Był to ciężki okres w moim życiu i dlatego rozumiem Cię doskonale co czujesz...Tak doczytałam o pogorszeniu Twojego zdrowia...A długo Atina jesteś na tych lekach? Przyznam Ci rację,ze ludzie z naszego społeczeństwa nie rozumieją objawów depresji i całego zachowania z nią zwiazanego.Nie zapomnę jak wiele osób mi powtarzało weż się w garść.wymyślasz itd. A ja chociaż chciałam nie wiedziałam jak mam sobie pomóc.Pisałaś,że zajadasz swoje nerwy a ja wręcz odwrotnie nie mogłam jeść...Pierwsza rzeczą,która robiłam po wstaniu to była ubikacja i wymioty,ważyłam 47 kilo.Naprawdę,żeby nie ciąża i narodzenie się córci to nie wiem,co dalej byłoby ze mną.Ale teraz jest ok.Też mam gorsze dni,ale walczę ze sobą i od półtora roku jestem całkowicie inną osobą.Osoby,które mnie znały teraz nie poznają mnie.Zaczełam pozytywnie myśleć i brzydko pisząc olewać wiele spraw bo zamartwianie nic nie da.

34

Witajcie Dziewczyny! Oliwko cieszę się że napisałaś nam o sobie , twój post jest dla mnie i myślę że dla Atiny również bardzo budujący bo jesteś ''chodzącym przykładem'' na to że można wygrać z lękami , depresją . Aż ciary mnie przeszły gdy czytałam jak straciłaś swoje dziecko , ja przed ostatnią ciążą na szczęście nie brałam jeszcze tych leków , podobnie jak ty na początku kupowałam leki ziołowe dostępne w aptekach lub wypisywane przez lekarza rodzinnego leki uspokajające ale gdy okazało się że jestem w ciąży z wiadomych powodów odstawiłam je i wiecie ,że przez całą ciążę nie miałam nie miałam żadnych lęków czułam się naprawdę dobrze , skupiłam się na maleństwie wiedziałam że nie mogę się denerwować, a może to hormony tak na mnie działały nie wiem. Atina masz rację że ludzie różnie reagują na objawy depresji i ja właśnie dlatego nikomu nie mówię bo nie chcę słyszeć :weź się w garść , dasz radę itp. bo to w niczym nie pomaga . Zazdrościsz mi malucha w domu? he he ,to weź się do ''roboty'' masz dopiero 38 lat to jeszcze nic straconego , na wiosnę moja sąsiadka urodzila dzidziusia w wieku 40 lat , jest bardzo zadowolona i ja z resztą też bo już myślałam że będę najstarszą mamą w okolicy.

35

Oliwko super że udało ci sie pokonać tą paskudną chorobę.
Na lekach jestem już cztery lata,jak pisałam wcześniej dwa lata na zomirenie od którego byłam uzależniona i teraz już przez dwa następne biorę Citabax.

Lady in black,wiesz takie maleństwo to byc może byłoby dobre rozwiązanie,zajęcie od rana do wieczora,nie miałabym czasu mysleć i przejmować się wszystkim dookoła.Tylko nawet nie wiem czy mogę zajść w ciążę,przyznam szczerze że nigdy nie pytałam neurologa czy w moim przypadku są jakieś przeciwwskazania.
Nie myśleliśmy o powiekszeniu rodziny,mamy jak to się mówi wszystkich w domu,odchowanych i chyba tak pozostanie.No jeżeli los nie spłata nam figla......:D

36

Citabax, Cital, Aurex i masa innych odpowiedników to citalopram, lek p-depersyjny z grupy SSRI. Jak większość (wszystkie?) antydepresanty nie powinien wywoływać uzależnienia, jest lekiem stosowanym często w terapii podtrzymującej, czyli długotrwale smile
Skoro dobrze się czujesz, to bądź spokojna wink

I'll die alone, afraid and hated
I'll lie unwanted, unburied and godless...

37 Ostatnio edytowany przez oliwka (2009-08-22 12:25:52)

lady in black napisał/a:

Zazdrościsz mi malucha w domu? he he ,to weź się do ''roboty'' masz dopiero 38 lat to jeszcze nic straconego , na wiosnę moja sąsiadka urodzila dzidziusia w wieku 40 lat , jest bardzo zadowolona i ja z resztą też bo już myślałam że będę najstarszą mamą w okolicy.

Mama mojego męża szwagra urodziła córke dwa miesiące temu majac 45 lat a zresztą mnie mama też urodziła majac 42 to chyba żaden wstyd!

38

Tak jestem przykładem,że można wyjśc z tej choroby.Poradziłam sobie i jestem bardzo dumna z siebie.Ale ta choroba wiele mnie nauczyła,ponieważ inaczej patrze na świat w tej chwili i mam inne podejscie do życia.Chciałabym Wam jakos pomóc i coś doradzić,ale wiem,ze nie ma na to rady każda z Was musi znależ swój sposób na uwolnienie się z szpon tej choroby.Będe trzymała za Was kciuki i wierzę,że się uda!

39

Facet napisał/a:

Citabax, Cital, Aurex i masa innych odpowiedników to citalopram, lek p-depersyjny z grupy SSRI. Jak większość (wszystkie?) antydepresanty nie powinien wywoływać uzależnienia, jest lekiem stosowanym często w terapii podtrzymującej, czyli długotrwale smile
Skoro dobrze się czujesz, to bądź spokojna wink

Wielkie dzięki Facet tak samo mówi mi moja Pani doktor,czuję się dobrze po nich ale nie na tyle silna żeby z nich rezygnować.:)

40

oliwka napisał/a:
lady in black napisał/a:

Zazdrościsz mi malucha w domu? he he ,to weź się do ''roboty'' masz dopiero 38 lat to jeszcze nic straconego , na wiosnę moja sąsiadka urodzila dzidziusia w wieku 40 lat , jest bardzo zadowolona i ja z resztą też bo już myślałam że będę najstarszą mamą w okolicy.

Mama mojego męża szwagra urodziła córke dwa miesiące temu majac 45 lat a zresztą mnie mama też urodziła majac 42 to chyba żaden wstyd!

Wiem,wiem....że i kobiety po 40stce rodzą zdrowe i sile dzieci,moja teściowa urodziła jak miała 42 lata.Ale nie chciałabym decydowac się na dziecko tylko dlatego żeby było terapią na moją chorobę,z nią musze uporać się sama.

41

Masz rację Atinko małe dziecko to wcale żadne rozwiązanie żeby pomóc sobie w chorobie ja tylko tak napisałam,że są matki w naszym społeczeństwie,które rodzą w pózniejszym wieku i to żaden wstyd.Nie sugerowałam wogóle,że Ty masz podjąć taką dezyzje bo nie wiadomo czy byłoby to  dobre rozwiaznie w Twoim przypadku i czy przyniosłoby upragniony rezultat.W moim przypadku był to strzał w dziesiątke ale ja miałam dopiero 27 lat i miałam i tak plany,żeby mieć więcej dzieci niz jedno.Mam nadzieję,że nie pomyslałaś nic złego.

42

Oczywiście Oliwko nie pomyślałam nic złego smile może to tak zabrzmiało wink
Biore ten swój Citabax i jest jak na razie dobrze,a takie drobne incydent jaki mial miejsce tydzień temu to znak że jeszcze nie jestem gotowa żeby przerwać kurację.Fakt w tym dniu od rana nie czułam się najlepiej,oczywiście moje dolegliwosci były związane z przebytą operacją.Bolała mnie głowa,było mi jakoś nie dobrze i zapewne to przyczyniło się że lęk powrocił.

43

ATINA temat dzidziusia to poruszyłam trochę tak pół żartem pół serio i mam nadzieję, że dobrze odczytałaś moje intencje bo przecież macierzyństwo to indywidualna sprawa każdej z nas i jakże mogłabym ci tu cokolwiek sugerować. Fakt, że  dzieci absorbują mnie od rana do wieczora , ale to dobrze bo nie mam czasu rozczulać się nad sobą, czasem tylko myślę jak fajnie mają matki takie jak ty , które ''odchowały'' już swoje pociechy i mają więcej czasu dla siebie.        OLIWKA  pisałaś , że brałaś leki homeopatyczne czy mogłabyś napisać coś więcej na ten temat? jakie jest ich działanie ? jak długo je brałaś? Nie wiedziałam że nerwicę można leczyć homeopatią , właściwie nigdy nie myślałam o zmianie sposobu leczenia ale podsunęłaś mi myśl , że może warto spróbować ...

44

Oczywiście Lady in black że odebrałam to jako żart big_smile aż mi się dzisiaj w nocy śniło że urodziłam śliczną dziewczynkę big_smile
Wiesz ja myślę jednak że jak ma się małe dzieci jest mniej czasu na myślenie i wyobrażanie sobie nie wiadomo czego-obowiązki których trzeba dopilnować.A tak jak w moim przypadku,dzieciaki zaczynają kroczyć własnymi ścieżkami,mąż często w pracy a ja myślę......chociaż ostatnio bardzo absorbuje mnie to forum i każdą wolną chwilę mu poświęcam,być może to mój nowy nałóg.....:)

45

lady in black leki homeopatyczne brałam ponad rok.Mogłam je brać bezpiecznie przez całą ciąże jak i karmienie piersią.Jak to wygladalo najpierw mój lekarz przeprowadzil ze mną bardzo długi wywiad i potem przepisał leki.Były to małe fioleczki z granulkami,które brałam 3 razy w tygodniu.3 rodzaje tego typu leków miałam.Były to Ignatia Amara,Natrium Muriaticum i Pulsatilla.Działały na depresje,nadmierną wrażliwośc emocjonalną,zmienność nastroju jak i bolesne skurcze żołądka na tle nerwowym a to dokuczało mi bardzo.Nic nie mogłam jeść tylko wymioty i ból brzucha...W moim przypadku pomogło..Ale pamiętaj,że również tych leków nie można stosować bez konsultacji z lekarzem.Bo mogą również zaszkodzić.Mam w domu gdzieś jeszcze telefon do Stowarzyszenia Homeopatów..Napewno leczenie homeopatią jest długo terminowe.

46

atina napisał/a:

ostatnio bardzo absorbuje mnie to forum i każdą wolną chwilę mu poświęcam,być może to mój nowy nałóg.....:)

Atina lepszy taki nałóg niż inny!!! Tym bardziej,że można komuś pomóc,powiedzieć miłe slowo lub podać ciepłą dłoń!

47

Afobam przez trzy lata brała moja mama.W tej chwili jest w trakcie odtrutki.Wycofywanie go będzie trwało 2 lata polegajace na zmniejszaniu dawki aby calkowicie przestać go zażywać.Odbywa się to pod ścisłą kontrolą  lekarza.Nie wolno odstawiać go natychmiast.

48

lady in black przestałaś pisać sad jeśli jeszcze pojawiasz się na forum napisz jak się czujesz?

Beatriz jak mama to znosi? Cały czas nie mogę pojąć,jak leki które mają pomagać doraźnie lekarze wypisują pacjentom przez długie lata,przecież dobrze wiedzą czym grozi tak długotrwałe przyjmowanie.

49

Cześć dziewczyny ! bardzo mi miło że mimo iż nie było mnie na forum to jednak nie zapomniałyście o mnie , a nie było mnie z przyczyn technicznych ,zmieniałam operatora i po rozwiązaniu jednej umowy ok. 2 tygodni czekałam na podłączenie z innej sieci, no ale już jestem i z pewnością często będę tu zaglądać bo to forum też strasznie uzależnia... tylko że ja nie mam nic przeciwko temu , później napiszę coś więcej bo sporo zajęć dziś przede mną pozdrawiam was serdecznie.

50

Atina , Oliwka , zaglądacie jeszcze czasem na forum? jakoś nigdzie nie mogę znaleźć waszych wpisów, jeśli tak odezwijcie się , pozdrawiam.

51 Ostatnio edytowany przez oliwka (2009-09-16 21:00:21)

Witaj Lady in black:)Wiesz,że wczoraj własnie o Tobie pomyslałam i zaglądałam tutaj.Kurcze jakieś przyciąganie:):)Ja jestem cały czas na forum....chyba za słabo szukałaś:D:D A tak poza tym,co u Ciebie,jak Twoje samopoczucie? No i jak maleństwo oczywiście?
U mnie ok.Ale przychodzi jesień i moje samopoczucie ulega troszke zmianie.Jestem śpiąca i troszke rozdrażniona.Ale trzymam sie.Pozdrawiam

52

lady in black napisał/a:

Atina , Oliwka , zaglądacie jeszcze czasem na forum? jakoś nigdzie nie mogę znaleźć waszych wpisów, jeśli tak odezwijcie się , pozdrawiam.

Jestem tutaj przez caly czas,no może nie dosłownie ale codziennie staram się być smile
Oliwka ma rację jesień dla nerwic to nie najlepszy okres,wpadamy w przygnębienie,stany depresyjne dają o sobie znać....ale ja nie poddam się,muszę iść do przodu,żadne lęki już mną nie zawładną.Ale jestem dzisiaj waleczna-co?,w ubiegłym tygodniu nie było dnia żeby nie ryczała ale na szczęście to już za mną.
Piszcie dziewczyny.....:)

53

Dziewczyny, cieszę się że jednak jesteście ostatnio na forum zaglądałam tak z do skoku i dość pobieżnie przeglądałam , a to dlatego że dzieci mi się rozchorowały jedno po drugim tak że miałam szpital w domu i''urwanie parasola,,, no ale już zdrowieją  i wszystko wraca do normy. Wiecie tydzień temu byłam u lekarza , opowiedziałam mu o moim kiepskim samopoczuciu po odstawieniu afobamu , a on zmienił mi lek z coaxilu na xetanor (lek na nerwicę) i dalej przepisał afobam doraźnie jak zwykle , no nie... receptę wzięłam ale nie wykupiłam . Biorę tylko ten xetanor  1 tabletkę dziennie no i zobaczę bo na efekty trzeba poczekać ok 2 tygodni.     OLIWKA a ty nie bierzesz już żadnych leków? ATINA  ja też ma czasem gorsze dni , ale staram się nie poddawać ponurym myślom no i ,,cały czas do przodu''he he(jak mówi Krzynówek)

54

Przeczytałam wasze posty dziewczyny. Może się wtrącam , ale ja tez kiedyś zażywałam zomiren i inne leki na depresję i lęki . Do kościoła sama nie chodziłam bo dotawałam lęku . Odkąd mam chorą watrobę ,musiałam zacząc leczyć się sama poprzez wyciszanie , pomaga ale jeszcze długa droga przedemną . Teraz od czasu do czasu biorę sedam 3 , musze bo od rana chodzę roztrzepana i nie moge sie na niczym skupić , wszystkie obowiązki i problemy zawalaja mi glowę , mam natłok w głowie i nie daje sobie rady . Teraz jest jesień , moja pora na depresję ,podobnie jak innych , boje się że znów mnie dopadnie i będę sie bała z domu wyjść .

lady in black- a czy ten afobam odstawiałaś stopniowo?

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

55

Roxana , afobam odstawiłam nagle z dnia na dzień i chyba dlatego wystąpiły u mnie takie objawy , chociaż lekarz na ostatniej wizycie powiedział mi ,że to mógł być nawrót choroby bo ja nie brałam go w dużych ilościach , od kontrolą lekarza i nie powinnam być uzależniona , ale coś nie bardzo chce mi się w to wierzyć bo brałam go przez ok 2 lata. Zaciekawiła mnie twoja metoda leczenia przez wyciszenie , napisz coś więcej na ten temat.

Posty [ 1 do 55 z 78 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » objawy po odstawieniu afobamu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018