Dobry psycholog w Krakowie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Dobry psycholog w Krakowie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Dobry psycholog w Krakowie?

Witam,
Potrzebuję pomocy psychologa, raczej nie chodzi o terapię, ale poukłądanie siebie po trudnym rozstaniu . Wolałabym na NFZ, ale biorę tez pod uwagę wizytę prywatną. Jeśli ktoś z Was miał dobre rezultaty w leczeniu/kontakcie z terapeutą , to prosiłabym o kontakt. Chodzi mi o kogoś naprawdę dobrego.

Pozdrawiam

''STUCK IN A GENERATION WHERE
LOYALTY IS JUST A TATTOO,
LOVE IS JUST A QUOTE
& LYING IS THE NEW TRUTH''
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dobry psycholog w Krakowie?

Już podaję:  Edyta Jarosz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej ul Radziwiłłowska 8 / przecznica z ul.Kopernika/12 4219282,, wszystko na NFZ

pozdrawiam

''Bywają wielkie zbrodnie na świecie,ale chyba największą jest zabić miłość'' B.Prus

3

Dziękuję, odzew niewielki ale zawsze COŚ wink

POZDRAWIAM

LOVE IS JUST A QUOTE

4

opal74 napisał/a:

Już podaję:  Edyta Jarosz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej ul Radziwiłłowska 8 / przecznica z ul.Kopernika/12 4219282,, wszystko na NFZ

pozdrawiam

Niestety nie jest na NFZ.

LOVE IS JUST A QUOTE

5

Bartłomiej Perczak, nie wiem, czy przyjmuje na NFZ ale byłam u niego kilka razy prywatnie, kilka lat temu. Bardzo dobrze go wspominam. Przyjmuje w budynku NaM Nature and Medicine (Pl. Braci Dudzińskich 1A, Kraków). Koszt wizyty 80 zł, choć pewnie teraz może być drożej.

Czy ktoś może kogoś polecic? Tez nie daje rady po rozstaniu sad

7

Coś wam powiem i powinniście to przemyśleć. Rozstania najczęściej są spowodowane tym, że coś bardzo nie grało między wami. Co prawda często zdarza się że mówimy partnerowi co innego, że nie podobała się wam jakaś błahostka, ale to zwykle jest tylko pretekst spowodowany ogólnym rozkładem związku, bo nie macie odwagi tego powiedzieć wprost. W takiej sytuacji żałowanie rozstania jest bezsensowne. Po prostu nie pasowaliście do siebie i nie ma czego żałować, jeśli nie własnej głupoty, że weszliście w ten związek. Ból jaki pozostaje to jest niechęć czy nawet nienawiść _do_  _siebie_, że się dopuściło do tego związku. Ta nienawiść do siebie jest zupełnie nieuświadamiana. Psycholodzy nie mówią tego, bo chcą dostać jak najwięcej pieniędzy od pacjentów za ich ciągłe przychodzenie. Tak się składa, że przeczytałem wiele książek psychologicznych i do tego mam wrodzoną intuicję rozpoznawania problemów u ludzi. Mógłbym być lepszym psychoterapeutą niż wszyscy ci oszuści psycholodzy w Krakowie. Kila razy dziękowano mi za bezpłatną pomoc, jaką udzielam na forach lub przez e-mail. W sumie powinienem brać 30zł za każdą poradę bo jest lepsza niż u tych pseudo zawodowców i znacznie tańsza.

8 Ostatnio edytowany przez MamaMamusia (2015-01-08 11:31:35)

MrSpock napisał/a:

Rozstania najczęściej są spowodowane tym, że coś bardzo nie grało między wami

Wow!!Odkryłeś Amerykę!!! Naprawdę powalająca informacja.

Przeżyłeś jakieś bardzo trudne rozstanie i jesteś zgorzkniały, czy po prostu nie masz serca?

Rozstanie jest wydarzeniem skrajnie bolesnym i nie ma mowy o tym żeby odbyło sie na zasadzie - oj tam , nie ma o co robić hałasu, głupia byłam i tyle. Jeśli jest zaangażowanie, uczucie, czy choćby zwykłe przyzwyczajenie, to będzie i cierpienie, ból, rozczarowanie. W swoim zgłębianiu wiedzy psychologicznej nie dotarłeś jeszcze do pojęcia straty?
Nie wszyscy w takich chwilach radzą sobie sami.Zwłaszcza osobom porzuconym bywa naprawdę ciężko. Nie ma nic dziwnego w poszukiwaniu pomocy u psychologa. W tym zawodzie, jak w każdym innym zdarza sie wyzysk i manipulacja. Trzeba uważać, sprawdzać, być ostrożnym i tyle.
Skoro mógłbyś być dobrym terapeutą, to nim zostań. Na razie udzielasz rad w stylu - weź sie w garść, nie ma o co beczeć. Mało to ma wspólnego z wiedzą o ludzkiej psychice.
A swoją drogą , kto napisał te wszystkie mądre książki psychologiczne które zgłębiłeś? Ci sami psychologowie, którzy zdzierają kasę w prywatnych gabinetach, czy jacyś inni?

Zresztą, gdziekolwiek by to schować, i tak wypłynie, bo to, co zabagnione, nie daje się unicestwić, bo wszelkie niepowodzenie jest niezniszczalne.
Tove Jansson

9

Poradnia Psychiatryczna Dorosłych Rejestracja-12 424 87 23
jest to na ul.Kopernika 21a. Tylko już nie pamiętam, czy nie trzeba mieć skierowania od lekarza pierwszego kontaktu żeby się umówić na rozmowę z którymś lekarzem. Warto zadzwonić i się dowiedzieć.

10

MamaMamusia napisał/a:
MrSpock napisał/a:

Rozstania najczęściej są spowodowane tym, że coś bardzo nie grało między wami

Wow!!Odkryłeś Amerykę!!! Naprawdę powalająca informacja.

Przeżyłeś jakieś bardzo trudne rozstanie i jesteś zgorzkniały, czy po prostu nie masz serca?

Rozstanie jest wydarzeniem skrajnie bolesnym i nie ma mowy o tym żeby odbyło sie na zasadzie - oj tam , nie ma o co robić hałasu, głupia byłam i tyle. Jeśli jest zaangażowanie, uczucie, czy choćby zwykłe przyzwyczajenie, to będzie i cierpienie, ból, rozczarowanie. W swoim zgłębianiu wiedzy psychologicznej nie dotarłeś jeszcze do pojęcia straty?
Nie wszyscy w takich chwilach radzą sobie sami.Zwłaszcza osobom porzuconym bywa naprawdę ciężko. Nie ma nic dziwnego w poszukiwaniu pomocy u psychologa. W tym zawodzie, jak w każdym innym zdarza sie wyzysk i manipulacja. Trzeba uważać, sprawdzać, być ostrożnym i tyle.
Skoro mógłbyś być dobrym terapeutą, to nim zostań. Na razie udzielasz rad w stylu - weź sie w garść, nie ma o co beczeć. Mało to ma wspólnego z wiedzą o ludzkiej psychice.
A swoją drogą , kto napisał te wszystkie mądre książki psychologiczne które zgłębiłeś? Ci sami psychologowie, którzy zdzierają kasę w prywatnych gabinetach, czy jacyś inni?

No wybacz ale skoro było rozstanie, to znaczy że coś bardzo nie grało między ludźmi w takim stopniu że należy rozsądnie przyznać, że to była pomyłka. Nie należy takiego rozstania żałować, bo to jest zupełnie nielogiczne. Najczęściej rozstania dotyczą związków patologicznych. Znam panią psycholog, która po rozstaniu się z pijakiem przez dwa lata nie mogła tego przeboleć. Błąd polega na tym, że ludzie często się zauraczają i przywiązują do osób zupełnie do nich nie dopasowanych. To nie jest żadna miłość. Taki związek może się ciągnąć latami, bo ludzie niestety są bardzo naiwni i pozbawieni spostrzegawczości. Często też dominuje nostalgia z powodu straconego seksu. Upadek związku wywołuje uczucie tęsknoty do patologicznego partnera. Niestety jest to częstą regułą. Uświadomienie sobie tego przyspiesza wyjście z tego stanu smutku i zwykle następuje refleksja i zmiana swojego nastawienia życiowego, szuka się kolejnego partnera o innym typie osobowości, już odpowiedniego.

Mogę jedynie zrozumieć sytuacje że choroba lub śmierć w udanym związku rozdzieliła ludzi.

11

To jest chyba oczywiste, że coś nie gra między ludźmi skoro sie rozstają, tylko że nie wydaje mi sie abyśmy mieli możliwość ocenić na początku związku, że to nie jest osoba dla nas. Sam piszesz o zauroczeniu, ja to nazywam zakochaniem, nie trwa długo, ale to własnie wtedy kształtuje sie relacja, powstaje uczucie, zaczyna rodzic sie przywiązanie. Potem dopada związek rzeczywistość, szarzyzna i wtedy okazuje sie jaką wartość ma ta relacja. Piszesz troszkę tak jakbyśmy sami byli sobie winni kiedy cierpimy po rozstaniu i generujesz to poczucie winy w kierunku osób, które tego doświadczają, a to im na pewno nie pomaga. Ja uważam, że na początku znajomości nie jesteśmy w stanie ocenić jej przebiegu i stanu w przyszłości. Nawet jeśli druga strona daje jakieś nieświadome sygnały, że być może do nas nie pasuje, to zakochanie skutecznie nas zaślepia i takich sygnałów nie czytamy. Oczywiście, że szydło zawsze wychodzi z worka i po jakimś czasie trzeba podjąć decyzję - pracuję nad związkiem z tą osobą, czy szukam szczęścia gdzie indziej.To o czym piszesz powyżej jest prawdą jeśli chodzi o związki patologiczne i toksyczne. Tu jest cała masa rzeczy do przerobienia, bo zwykle w tle pojawia się trauma z dzieciństwa, nałóg, przemoc. Z takich związków odejść najtrudniej, a nawet jeśli sie to udaje to zostawiają one blizny na całe życie.
Ale uwierz mi - jest cała masa związków , które nie prezentują żadnej patologii, a jednak się rozpadają. Dlaczego? Powody mogą być następujące:
- jedna storna rozwinęła sie w kierunku, którego druga strona nie akceptuje
- jedna strona w drodze swojego samorozwoju zauważyła, że nie spełnia się w związku
- pojawiło się dziecko i jedna strona (raczej kobieta) bardzo się zmieniła
- pojawiły sie trudności (np problemy finansowe, choroba) które przerosły jedna ze stron, bądź obie strony
- pojawiło się znudzenie wieloletnim związkiem, rozczarowanie, chęć zmian, brak motywacji do pracy nad relacją

W każdej z takich sytuacji może dojść do rozstania, choć oczywiście nie musi się tak stać. To jest indywidualna sprawa i trudno tu wyrokować w stylu - rozstali się, czyli na pewno patologia.
Na początku nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy ktoś do nas pasuje czy nie i nie wiemy co sie stanie. Ja bym skłaniała się raczej ku postawie bardziej łagodnej - jesteśmy tylko ludźmi, mamy prawo sie pomylić wyborze partnera, mamy prawo się rozstać, jeśli związek nas nie satysfakcjonuje (także jeśli nie jest to związek toksyczny) , mamy prawo cierpieć po rozstaniu i nie musimy się katować poczuciem winy

Zresztą, gdziekolwiek by to schować, i tak wypłynie, bo to, co zabagnione, nie daje się unicestwić, bo wszelkie niepowodzenie jest niezniszczalne.
Tove Jansson

12

Podbiję wątek, bo też szukam dobrego psychologa (ew. psychoterapeuty) w Krakowie. Orientujecie się, jak to w chwili obecnej wygląda? Do kogo warto się udać?

13

Na pewno pani Anna Rekel z Fundacji Psychoterapii Rodzinnej (to w Browarze Lubicz się mieści). Można tam skorzystać z różnych form pomocy psychologicznej i z rozmaitych odmian terapii. Najlepiej, jak sobie wejdziesz na stronkę i sprawdzisz, co i jak. Wiem też, że jest możliwość skorzystania z dofinansowania na terapię, chyba jest też do pobrania wniosek na stronie, ale to musisz już sobie dokładnie zobaczyć. Ogólnie w poradni można wykonać testy psychologiczne, można też je ściągnąć prędzej, opłacić do nich dostęp i wykonać samemu w zaciszu domowym, a potem po prostu umówić się na wizytę (jest wliczona w cenę testu).

14

Tarasiewicz ma specjalne sposoby leczenia ezoterycznego. Jest też doktor psychologii w Bronowicach.

15

Ja korzystalam w problemach malzenskich u psychologa z Krakowa Eweliny Gawlik-Libera. Ogólnie jestem zadowolona. Trzeba się jednak nastawić na długą pracę.  Pani psycholog jest ciepłą osobą, miałam poczucie że to dobry człowiek i z doświadczeniem. Trzeba być tylko świadomym że psycholog nie podejmie za nas decyzji.

16

Ja się leczyłem w Ośrodku Egomocja. Bardzo delikatne podejście, da się zauważyć, że leczy się tam z pełnym zaangażowaniem. Oczywiście dużo mojej pracy, ale bez wizyty w tym ośrodku nie dałbym rady.

17

cannea5r napisał/a:

Poradnia Psychiatryczna Dorosłych Rejestracja-12 424 87 23
jest to na ul.Kopernika 21a. Tylko już nie pamiętam, czy nie trzeba mieć skierowania od lekarza pierwszego kontaktu żeby się umówić na rozmowę z którymś lekarzem. Warto zadzwonić i się dowiedzieć.

Do psychiatry nie obowiązują skierowania.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Dobry psycholog w Krakowie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018