Przyjaciel - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Przyjaciel

Hej , mam dosyć poważny problem bo mój przyjaciel poszedł ostatnio do psychologa i okazało się , że ma nerwicę lekową , ma omamy i jest w bardzo niedobrym stanie , takim , że powinien brać leki których nie chce brać . Jak go nawrócić ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przyjaciel

Nerwica lękowa to poważne schorzenie, które musi zbadać psychiatra i zastosować odpowiednią farmakologię.
Psycholog nie może przepisywać żadnych leków prócz tych, które są dostępne bez recepty w aptece,nie bardzo rozumiem co on tam odmawia zażywania na  nerwicę, Aspirynę?

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

3

Pewnie kolega był u psychiatry stąd leki. Nerwica lękowa jest upierdliwa BARDZO, ale nie nazywajmy tego ciężką chorobą. Przez wielu nazywana nawet "cywilizacyjną". Za duży pęd życia!

Trzeba go przekonać, że spotkała go dolegliwość, którą ma wielu z nas. Musi wziąć leki jeśli chce się poczuć lepiej, dojść do siebie i odstawić.

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego." Marek Aureliusz
Walczę z boreliozą i bartonella https://boreliozalyme.blogspot.com/

4

jclewandowska napisał/a:

Hej , mam dosyć poważny problem bo mój przyjaciel poszedł ostatnio do psychologa i okazało się , że ma nerwicę lekową , ma omamy i jest w bardzo niedobrym stanie , takim , że powinien brać leki których nie chce brać . Jak go nawrócić ?

Przepraszam, a nawrócić z czego? Z nerwicy chcesz go nawracać?

W ogóle odradzam podejmowanie jakichkolwiek działań wobec przyjaciela, bo cóż mu możesz pomóc? Powiesz mu, że wierzysz w niego i żeby podjął odważną decyzję wobec lęków?

Martwi mnie bardzo stwierdzenie, że Ty masz "dosyć poważny problem". Co to znaczy? On ma nerwicę lękową, a Ty masz problem? Jaki? Czyżby to nie był przyjaciel, ale ktoś, wobec kogoś masz jakieś plany?

Proponuję zasiąść do lektury i przestudiować kilka książek o nerwicach. Wiedza wzrośnie i problem się zmniejszy. Pierwszym punktem w radzeniu sobie z problemami jest zdobycie wiedzy.

I najlepiej sobie radzić ze swoimi problemami, a cudze problemy zostawić specjalistom.

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018