Smutek. Zlosc na siebie. Jak poradzic sobie z tym wszystkim? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Smutek. Zlosc na siebie. Jak poradzic sobie z tym wszystkim?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Smutek. Zlosc na siebie. Jak poradzic sobie z tym wszystkim?

Zacznę od tego, ze od paru lat nie mogę sobie poradzić z narastającymi we mnie emocjami, podczas stresujacych sytuacji. Krzycze, rzucam rzeczami albo po prostu wychodze, chowam sie gdzies w kacie i placze. Nie jest to az takie fatalne, kiedy jestem sama w domu. Problem zaczyna sie wtedy, kiedy znajde sie wsrod ludzi. Ledwo udaje mi sie utrzymac nerwy na wodzy. Czasami jednak mi sie to nie wychodzi i zachowuje sie iracjonalnie. Wstyd mi za sama siebie i jestem potem zla na swoje zachowanie. W tym samym momencie przypominaja mi sie wszystkie smutne rzeczy z mojego zycia. Zaczynam zauwazac, ze w moim zyciu jedyna sprawa, ktora mi sie dobrze ulozyla to moj chlopak, ktory pomimo, iz jest jaki jest to pomimo, niektorych moich zachowan jest ze mna. Od jakiegos czasu pomimo tego, czuje, ze mnie zwodzi w sprawie zareczyn i małżeństwa. Jakis czas temu rozmowa byla na tyle powazna, ze mielismy skladac papiery na cywilny, ale wycofalam sie z tego pomyslu, poniewaz widzialam, ze nie jest szczesliwy.Bolalo mnie to, poniewaz w przeszlosci przezywalam cos podobnego.Pozniej wymyslil, ze bedzie budowal dom dla nas. Rozmawial ze swoim ojcem o dzialce obok jego rodzinnego domu i projektach, jednak ostatnio uslyszalam, ze ma do mnie zal o to, ze przypominam mu o tym, zeby na to odkladal. Doluje mnie takze fakt, ze stracilam cala chec na szukanie pracy. Jestem za granica, w polowie na utrzymaniu chlopaka, w polowie mojej mamy. Szukalam pracy przez dlugi okres i jak znajdywalam, to tylko na gora 2 tyg. Nie nadaje sie do ciezkiej pracy, poniewaz mam dosyc slabe nogi (jestem chora od dziecka), ale tutaj nic mi sie nie nalezy, poniewaz jestem na tyle sprawna, iz moge sobie radzic z codziennymi obowiazkami.Pracodawcy wytykali mi zawsze to, ze jestem za mloda, za nie doswiadczona  i sie po prostu do niczego nie nadaje. Dwoch pracodawcow wprowadzilo mnie w blad, ze jestem jedyna, niezastapiona i idealna do ich pracy a potem nagle, zaczynalo im barkowac kasy i stwierdzili, ze wezma mnie znow do pracy za jakis czas jak sie sytuacja poprawi. Czekalam, czekalam i sie nie doczekalam. W tej chwili jestem zawiedziona wszystkim i czasami mi sie juz nic nie chce.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Smutek. Zlosc na siebie. Jak poradzic sobie z tym wszystkim?

... ale musi Ci się chcieć smile Nawet jak się nie chce, życie się toczy nadal i zależy tylko od Ciebie.
Masz rację pisząc: jestem zła na siebie.
Jesteś zła o swoją niemoc, o brak sprawczości, wydaje Ci się, że cały świat jest przeciwko Tobie, że KTOŚ mógłby ułatwić Ci życie, pomóc, wesprzeć, wskazać drogę.
Jeśli w tym względzie nie mogę doradzić Ci pielęgnacji życia duchowego, to pozostaje mi udzielić Ci rad typu:
- pogadaj z psychologiem,
- zrób coś dla kogoś. Mniej się skupiaj na sobie, bardziej na innych.

3

Odp: Smutek. Zlosc na siebie. Jak poradzic sobie z tym wszystkim?

Moim zdaniem pojawienie się kogoś, o kogo musisz dbać pomaga. Może to być pies, kot, a nawet chomik. Żywa istota sprawi, że Ci się "zechce". Nie jest to wymysł, a wypróbowany sposób. Działa smile

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Smutek. Zlosc na siebie. Jak poradzic sobie z tym wszystkim?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021