jak opanować nerwy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » jak opanować nerwy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: jak opanować nerwy?

witam. Ostatnim czasy mam okropne napady złości, najdrobniejsza rzecz jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi, a co za tym idzie, zawroty głowy, osłabienie, ból żołądka i duszność. Jak sobie z tym poradzić? Myślałam nad jakimiś herbatkami, tabletkami ale nie chcę się szprycować byle czym, a po herbatkach podobno występuje jeszcze bezsenność, chcę się tego pozbyć, bo ciągle kłócę się z bliskimi(jutro mam urodziny, a tak się dziś z chłopakiem pokłóciłam, że oświadczył, że jedzie do taty do Austrii i nie będzie go do przyszłego piątku może dłużej ;(( ) Już nie mogę wytrzymać, szarpnie mnie gniew i serce bije jak oszalałe. Co powinnam zrobić? nie chcę iść do lekarza..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak opanować nerwy?

Mi kiedyś pomógł sport i eliminacja stresujących czynników. Muszę do niego wrócić, bo znowu mi wróciło tylko w innej postaci - trzęsą mi się ręce ;(

3

Wszystko siedzi w naszej głowie. Ja sobie za każdym razem jak spotyka mnie coś stresującego próbuje jakoś wytłumaczyć, znaleść coś pozytywnego.Czasami wypłakanie się w samotności pomaga, i z pewnością głębokie oddechy. Przede wszystkim sport i aktywność to najlepsze lekartwo, dotlenia sie organizm i mięśnie się rozluźniają;) no i wyładowujemy negatywne emocje, ważne żeby ich w sobie nie dusić. Myślę że herbatka  melisa Ci pomoże i bierz magnez, tez skutkuje;)

Głębokie oddechy jak najbardziej, kiedyś nie bardzo w to wierzyłam, teraz od jakiegoś czasu co wieczór włączam sobie trening relaksacyjny, słucham, oddycham i odpoczywam...Po takiej godzinie treningu jestem bardziej wypoczęta niż po całej nocy snu.   Na krótkotrwały stres pomaga, jestem odprężona i zapominam o wszystkim, a co za tym idzie,o nerwach również...

5

Jeśli masz taką możliwość to włącz sobie swoją ulubioną muzykę i rozkręć ją na maksa mi to pomaga.

6

nemeziis napisał/a:

witam. Ostatnim czasy mam okropne napady złości...Co powinnam zrobić? nie chcę iść do lekarza..

Kup ziołowe środki uspakajające, licz do 10, 20, 100... A jak żadne z podanych powyżej przez koleżanki (lub mnie) sposobów nie pomoże IDŹ jednak do lekarza.
Na problemy LEPIEJ szukać rozwiązań niż tego, CZEGO się NIE CHCE (stosować wink )

7

A może urządzaj sobie codziennie wieczorem jakieś chwile  w wannie połączone z aromaterapią, dodatkowo może posłuchać jakiś technik relaksacji. Ja tak robię i powiem Ci że po takiej sesji ciężko jest mnie wyprowadzić z równowagi.

Znasz tabletki Sedatif?  Może jak nic z tego powyżej się nie sprawdzi to spróbuj tego, to lek homeopatyczny, nie uzależnia i można po nim prowadzić samochód. Pomaga w stanach napięcia nerwowego jak i na bezsenność.

9

włączenie ulubionej muzyki GŁOŚNO na kilkadziesiąt minut powinno pomóc - gorzej jak takowej muzyki nie masz.
ja dorwałam tabletki uspokajające camelis (są takie na dzień i na noc, ja mam tylko na dzień) wyciszają ale nie usypiają.
sport, szybsze spacery, szybki spacer z ulubiona głośną muzyką w słuchawkach? może to.
a gdzieś widziałam filmik że jak się czuję wnerw to trzeba sobie powiedzieć "jestem wkur*iona" "jestem strasznie zła" "jestem tak zdenerwowana że bardziej się nie da" . chodzi tu o nazwanie swoich emocji i powiedzenie sobie wprost jak jest, ponoć pomaga to prawie o połowę zmniejszyć to uczucie. mi w jakimś stopniu pomaga, a takie nic się wydaje wink

10

Chyba wysiłek fizyczny jest jednym z lepszych "terapii" dla osób wiecznie zdenerwowanych. Pomaga rozładować emocje i dostarcza endorfin, których często brakuje.

11

Jest dużo tabletek na stres i nerwy wystarczy wybrać się do apteki. Ale to sama chemia ja kiedyś znajoma doktorka mi powiedziała że te tabletki robią więcej szkody niż pożytku zresztą to samo czytałam ostatnio na portalu bodajże nanerwy.expert i tam była masa ćwiczeń podana właśnie na ukojenie nerw

12

Sport, znalezienie sobie jakiegoś hobby żeby mieć odskocznię to dobry pomysł smile, poa tym możesz sobie kupić np. nervomix control, jest na bazie melisy, ja go czasami bbiorę jak mam pms i nie usypia, za to da się ze mną wytrzymać wink

13

Tak, sport pomaga świetnie rozładować nerwy smile Nie wszystkie zioła wywołują senność czy otępienie, mogę ci polecić tabletki nervomix, po nich można normlanie funkcjonować. Nie myśl tylko o sobie ale też o bliskich, w końcu nie chcesz ich ranić

14

Ja też jestem ciągle nerwowa i też nie chce chodzić do psychiatry. Zaczęłam jeść kwasy omeg-3 i witaminy. Po kilku tygodniach stosowania poczułam się lepiej i byłam spokojniejsza.

15

mayamalutka napisał/a:

Ja też jestem ciągle nerwowa i też nie chce chodzić do psychiatry. Zaczęłam jeść kwasy omeg-3 i witaminy. Po kilku tygodniach stosowania poczułam się lepiej i byłam spokojniejsza.

???
naprawdę?

16

Jeśli nie miałaś jakichś znaczących zmian w życiu, które mogły wywołać nerwowość, to może to efekt jakichś zmian hormalnych? W końcu to przez hormony świrujemy przed okresem smile Badanie poziomu hormnów chyba nie jest skomplikowane, więc może warto spróbować. No i wysiłek fizyczny na pewno jest dobrym pomysłem. Jak to mówią, na zmęczenie psychiczne pomaga zmęczenie fizyczne.

17

Dla mnie na nerwy i stres najlepszy jest sport, od kilku lat trenuję boks i muszę przyznać, że bardzo mi pomaga. Niestety jestem osobą, która denerwuje się często, byłam nawet u lekarza i on powiedział, że w przypadkach kiedy nie mogę zasnąć przez stresujące sytuacje powinnam wziąć jakąś ziołową tabletkę. Czasem biorę nervomix sen i o wiele lepiej mi się zasypia. Warto też wszystkie stresujące sytuacje wyjaśniać, tak aby się nie stresować jeszcze bardziej. smile

18

Nie ma dymu bez ognia. Musi byc jakas przyczyna takiego Twojego zachowania. Co ostatnio Cie denerwuje i sprawia, ze wybuchasz? Cos musi to powodowac.

Tabletki i herbatki moga usunac skutki, ale nie przyczyne zachowania. Zrob badania- dobry pomysl.

No to co ostatnio dzieje sie takiego, ze chodzisz jak smok ziejacy ogniem?

19

Kluczowym działaniem jest mówienie o swoich uczuciach ...błędem jest kiedy dusimy w sobie te negatywne emocje.

20 Ostatnio edytowany przez Olinka (2017-11-07 19:09:51)

To prawda. Trzeba mówić co się czuje, a wiele osób tego nie robi i dusi w sobie emocje. Oczywiście można stres niwelować sportem ale na dłuższą metę może się okazać, że to nie zadziała. I wtedy lepiej udać się do lekarza. Najlepiej umówić się na wizytę u psychologa, taka rozmowa na pewno pomoże i rozładuje napięcie. Osobiście nie chodzę do psychologa stacjonarnie, tylko korzystam z terapii [spam]. Bardzo fajna forma bo nie trzeba chodzić do przychodni i czekać w kolejkach. Taka rozmowa jest przez komunikator w dowolnym miejscu.

21

ciezko opanowac je samj sad taka prawda ...

22 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2017-11-05 00:00:36)

hmm

23

Z własnego doświadczenia mogę Ci doradzić, że tak naprawdę wizyta u lekarza pomoże Ci najbardziej. Może coś z tarczycą? Przyczyn może być wiele.

Mi pomogła dopiero wizyta u psychiatry i dziękuję sobie każdego dnia, że się w końcu na to odważyłam... Naprawdę pomaga i to nic strasznego.

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » jak opanować nerwy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024