Jak MĄDRZE reagować na zachowanie męża?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Jak MĄDRZE reagować na zachowanie męża??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Jak MĄDRZE reagować na zachowanie męża??

Od 6 lat jesteśmy małżeństwem. Mamy dwoje dzieci. Mąż jest alkoholikiem. Choroba postepuje od ok 5 lat. Od półtora roku jest trgicznie. Kupuje szczeniaczki i pije po kryjomu. W domu otwiera butelke wódki i sam ja wypija przez cały dzień! A zwłaszcza jak nie ma mnie w domu.

Jak nie pije jest czasem nawt kochany ale to wszystko a mojego punktu widzenia jest sztuczne. Ja sama tak sie zachowuje bo ciesze sie chwilą abstynencji.To trwa dzień,dwa. Na trzeci już chodzi poddenerwowany, klnie,wyzywa,czepia sie najdrobniejszych szczegółw-zaczyna od nowa pić. Automatycznie jestem ta najgorszą dz.. szm..ku...,złodziejką - wstepuje w niego agresja!!
Przewżnie schodze mu z drogi. najgorsze jest to że robi to przy dzieciach,teściowej i dziadkach którzy z nami mieszkają. Wszyscy na to patrza,słuchają ,proszą. Nic nie dociera. jak przetrzeźwieje kazdy mu mówi co robił. Często sie wypiera i mówi że robimy go w ....
Na odczepnego powie że to sie nie powtórzy......

Po kilku dniach jest to samo. Kocham go bardzo i chcę mu pomóc ale on jak twierdzi wcale tego nie potrzebuje!!

Może ktos z Was wie jak postepowac z takim człowiekiem, może ktoś przeżył coś podobnego i wie jak zachowywać sie przy takim człowieku. A może jest mężczyzna który kiedys podobnie traktował swoją żone a dzis jest wspaniałym mężem?

Spotkałam sie juz Z Duszpasterzem Trzeźwości-dał mi troche wskazówek. A przede wszystkim to żeby mąż zgłosił sie na leczenie.
W iecie co usłyszłam od mężą...."sama idź sie lecz".
Jak go przekonać juz nie wiem!!!!!

W każdym początku tkwi czar, który nas chroni i pomaga nam żyć.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same.
Marzenia się spełniają, a fantazje zostają w nas na zawsze.
W naszym niepowtarzalnym życiu, każdy dzień jest historyczny.
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak MĄDRZE reagować na zachowanie męża??

Może powinnaś pójść na jakąś terapię dla współuzależnionych? Tam powinni Ci pomóc, bo to jest bardzo częsty przypadek, że sam uzależniony nie chce się leczyć. Przyda się tu profesjonalna pomoc, bo on pewnie chce wierzyć w to że nie jest to nałóg i tylko go irytuje kiedy ktoś mu przypomina o tym, że tak może być, a jest to dla niego sprawa drażliwa i wstydliwa.

Nie można uciec od samego siebie przenosząc się z miejsca na miejsce - E. Hemingway

3

annika80 przed rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu należy zastanowić się nad jego przyczyną. Czy mąż już przed ślubem miał słabość do alkoholu? Co mogło spowodować nasilenie się tego?

4

Przed slubem lubiał wypić przy jakiejs okazji,imprezach. Nie wiem jak było kiedy nie miałm go na oku. Z kolegami napewno chodził do baru. Kiedy zaszłam w ciążę zmienił sie i to bardzo. Nie starał się o nic. Od tamtej pory i tak było do teraz to ja walczyłam o każdą minute naszego związku. Sarałam sie go zadowolic z każdej strony.

Nie wiem co jest tego przyczyną . On twierdzi ze pije bo lubi i taka jest prawda. Nie wiem ale może jest też w tym coś że jego ojciec jest alkoholikiem. Otwiera barek nalewa sobie literatkę wódki i juz . On się z tym nie kryje. Musze tu dodać że jego tata jest o tyle inny że nie robi awantur i nie upija się do upadłedo. Dla rozluźnienia to robi jak twierdzi.-Ale za to jak nie pije a cos go zdenerwuje - byle co to wtedy wyzywa moja tesciową, czy nawet mojego męża od najgorszych.

Mysle że przez to że mój mąż miał taki wzór-tak sie właśnie zachowuje.

A nieekiedy jak pytałam dlaczego wypija np setkę-mówił że ściska go w dołku bo ma jakiś tam problem związany z gospodarstwem-i wtedy jest mu lżej.
Oczywiscie tłumaczyłam mu że to nic nie pomoże na dłuższą metę...
Ale do niego to nie dociera...

Długo myslałam że nie jestem dobrą żoną ze nie moge wpłynąć na własnego męża że pije przeze mnie. ALE TO NIE PRAWDA to nie moja wina!!

5

Pamiętaj ze każdy alkoholik nie ma problemu ani nie jest uzależniony ... tylko innym tak się wydaje
Ważna jest profesjonalna pomoc ale nawet ona nic nie pomoże jeśli nie uzmysłowisz mu że jest uzależniony i ma problem ... musi sam chcieć się leczyć ... bo inaczej są marne szanse.Ważna jest też przyczyna ... jeśli uda się ją rozwiązać to na pewno będzie o wiele łatwiej sobie z tym poradzić.
Pamiętaj że dla faceta alkohol jest jak przyjaciółka ... pomaga zapomnieć o wszystkim .... nawet o najmniejszych problemach ... no cóż Twój mąż nie jest silny psychicznie bo by nie uciekł w nałóg wiec musisz się poważnie zastanowić co może to powodować

6

Ale jak mu to uzmysłowić???????????Właśnie nie wiem jak mam to zrobić - co mówić MĄDREGO by go przekonac, bo jak narazie to nic nie pomaga.

To niby takie proste zdania a jak trudne!!!!!!
nie wiem jakich uzywać już argumentów by dotarło do niego że ma chorobe alkoholową.

Mieszkam na wsi. Do miasta muszę dojechać 20 km. Z chęcią poszłabym na terapie dla współuzależnionych. To jest jeden problem-odległość. drugi - cały dzień zajmuje się dziećmi. Już nie wiem jak to pogodzic  żeby pomóc sobie i jemu.

Dlatego zapisałam sie do tego forum...
Miałam nadzieję że ktoś przeżył podobną sytuacje i podzieli sie ze mną swiomi umiejętnosciami stosowanymi w takim przypadku jak mój...

Od czegos trzeba zacząć!!!!

7 Ostatnio edytowany przez Bianca (2009-11-16 11:59:47)

Annika80 najlepszym rozwiązaniem jest terapia dla współuzależnionych, tam znajdziesz oparcie i zrozumienie, pomoc. Terapia nie jest co dzień tylko raz na tydzień lub dwa tygodnie- mimo wszystko ja na Twoim miejscu zgłosiłabym się. Sama nie dasz rady. Powodzenia

Życie ciągle płata mi figle. Myśli, że mam dość sił by iść ciągle pod wiatr...
...A ja mam już oczy pełne piasku, nie widzę nic...

8

Wiesz jeśli chcesz ja mogę Ci pomóc ... przerabiałem kilka takich sytuacji ale nie potrafię pisać tego tak dla wszystkich .... to jest dla mnie za trudne
Proszę odezwij sie do mnie na maila i opisz wszytko ... tak jak tylko Ci dowolnie do głowy przyjdzie ... ja w tedy postaram sie to dopasować to jednej z moich sytuacji i odpiszę.Mam wielką nadzieje ze pomogę bo zaufaj mi wiem jakie to jest piekło i co robi z człowiekiem i życiem innych ... jeśli mogę to zawszę pomagam

9

Przeciez pisze że ma 20 KM do miasta a na wsi nie ma możliwości terapii.

Transhumanista "Starzenie się to odwieczna choroba choroba która należy w końcu wyleczyć"
http://www.youtube.com/watch?v=RGdaHHHHWoA
http://www.transhumanism.pl/ (strona niekomercyjna)
"Człowiekowi mądremu cała ziemia jest dostępna, gdyż ojczyzną szlachetnej duszy jest cały świat" Demokryt

10

Przede wszystkim zadbaj o dzieci i go zostaw. Postaw ultimatum, że wrócisz tylko jeżeli podejmie leczenie. Bądź stanowcza.

gdykochamy

11

Moze rzeczywiscie rozstanie by coś pomogło, może by sie zreflektował, że może cię starcic?

12

Wydaje mi się, że mąż zaczekał aż zajdziesz w ciążę i zrobił sobie wakacje.
Pewnie zaczął pic po urodzeniu dziecka, bo uznał, że teraz ma cię na własność, bo kto weźmie sobie kobietę z dziećmi za żonę etc.
Jeśli tak zostaw go. Jeśli nie widzisz ratunku dla związku, zostaw go. A jeśli go kochasz, wyprowadź się,  na początku pewnie będzie przepraszał i opowiadał, ze się zmieni, postaw wtedy ultimatum, jeśli zacznie pić odchodzisz. Gdy zostawisz go na ten okres próbny, znajdź pracę, dokształca się, lub jeśli masz smykałkę do interesów, sama załóż swoja mała firmę.
Jeżeli masz nawet niewielką ilość gruntu lub doświadczenie w pracy na wsi, możesz za pomocą dotacji sama założyć własną firmę i uniezależnić się od męża.
Radziłbym myśleć tutaj o dzieciach, a strach odłożyć na później, bo chyba nie chcesz dla dzieci życia, w którym ojciec zatacza się w domu lub co gorsza, może z czasem być zdolny do uderzenia ciebie lub któregoś z nich. Niech twoi rodzice ci pomogą przy dzieciach, wyzbądź się dumy i działaj. I nie musisz go usprawiedliwiać. Dorosły człowiek, ojciec i maż właściwie, powinien dbać o rodzinę, a nie uciekać przed problemami do kieliszka, czy tam całej flaszki.
Każdy ma problemy, problemy są częścią życia, ale nie są powodem do picia.
Wy kobiety macie tendencję do myślenia, że facet po ślubie się dla was zmieni.
Nic bardziej mylnego, jeśli ktoś nie chce zmiany, prawdopodobnie się nie zmieni.
Zmiana pod przymusem jest nic nie warta.
Tak więc dokształć się, stań się niezależna, wtedy nie będziesz się bała o przyszłość w tak dużym stopniu jak teraz.
Może mąż jest jednak porządny i się zmieni, ale nie czekaj na niego, rób swoje, a może on w końcu zrozumie i do ciebie dołączy, ale wtedy Ty już będziesz miała za sobą spore zaplecze większej samooceny i niezależność finansową.

13

Zanim zaczniecie odpowiadać to spójrzcie na datę. To jest temat z 2009 i autorki już od dawna nie ma na forum.

14

Moje niedopatrzenie, dzięki za zwrócenie uwagi.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Jak MĄDRZE reagować na zachowanie męża??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018