Szkoła-Praca - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Szkoła-Praca

Witam.Pracuje od poniedziałku do niedzieli z tym ,że co drugi weekend studiuje zaocznie.Gdy chodzę do szkoły mam wolne od pracy.W tym tygodniu w sobotę odpadają mi zajęcia.Czy powinnam o tym poinformować pracodawcę i spytać czy przyjść do pracy? bo pierwszy raz sie z taką sytuacja spotkałam?

Reklama

2

Odp: Szkoła-Praca

Nie wiem jaką masz formę umowy- patrząc na rozkład czasu pracy to pewnie zlecenie, ale raczej wolne weekendy na zajęcia nie są Ci udzielane w ramach umowy szkoleniowej z pracodawcą (w sensie, że on Ci jakoś finansuje szkołę). Jeśli tak to zasadniczo nie masz obowiązku informować go o tym, że nie będzie zajęć.  Owszem możesz to zrobić bo np. może okazać się, że te zajęcia przełoży Ci szkoła na jakiś inny m-c i wtedy np. będziesz potrzebować 3 weekendów wolnych. Wówczas będziesz fair w stosunku do pracodawcy.
Jak na mój gust to i tak powinnaś mieć wolne przynajmniej 2 weekendy w m-cu co i tak nie wyczerpuje limitu średnio przysługujących Ci dni wolnych w m-cu.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

3

Odp: Szkoła-Praca

Myślę ze to zależy od Ciebie, czy poinformujesz pracodawcę. Jak chce Ci się iść do pracy, bo nie masz ochoty na wolny weekend, to mu powiedz jak sprawa wygląda. Na pewno to doceni i w przyszłości może i on pójdzie ci na rękę. Na pewno zyskasz w jego oczach.

Reklama

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018