Brak pomysłu na siebie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Brak pomysłu na siebie

Witam. Jak to jest, że gdy mając 26 lat cały czas nie mam pomysłu na siebie. Stoję w miejscu,  nie wiem co chcę robić, co mogłabym robić, gdzie chciałabym pracować.Jestem po ZSZ ale niestety zawód który wybrałam nie był tym czym bym mogła się zajmować

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-04-18 12:57:47)

Odp: Brak pomysłu na siebie
kn290993 napisał/a:

Witam. Jak to jest, że gdy mając 26 lat cały czas nie mam pomysłu na siebie. Stoję w miejscu,  nie wiem co chcę robić, co mogłabym robić, gdzie chciałabym pracować.Jestem po ZSZ ale niestety zawód który wybrałam nie był tym czym bym mogła się zajmować

Jeżeli nie ma nic takiego co lubisz robić to może pomyśleć o tym co sprawia najmniej nieprzyjemności.

Zawód zawsze można zmienić. Są też prace do których nie potrzeba mieć zawodu, wystarczą dobre chęci, umiejętności.

A co robisz na co dzień? Jakie czynności sprawiają ci przyjemność?

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Przez ostatnie 4 lata mieszkałam i pracowałam za granicą. Pracowałam w cukierni i mimo bariery językowej lubiłam to co robiłam no ale musiałam wrócić do Polski.

4

W Polsce też są cukiernie smile

Na razie większość zamkniętych ale lada dzień ruszą.

Zajmowałaś się sprzedażą czy pieczeniem, dekorowaniem?

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5 Ostatnio edytowany przez kn290993 (2020-04-18 13:08:57)

Robiłam i pakowałam. To była masowa produkcja. Robiliśmy pakowalismy i na paletach były wywożone do sklepów, cukierni

6

KN..., nie jesteś jedyna z takim poczuciem, można je mieć nawet w wieku 40+ i więcej.
Poza tym zdobywanie kariery wcale nie musi być najważniejszą rzeczą w życiu.

Jeśli chodzi o pracę, może samo przyjść, patrząc po okolicy albo z kręgu rodziny czy znajomych.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

7

Ja sama nie mam pojęcia co jeszcze robić, jestem aktualnie na studiach i nie mam w ogóle pomysłu na przyszłość, na razie utrzymują mnie rodzice a co będzie dalej to nie wiem hmm
Jestem coraz bardziej załamana tą sytuacją

8 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2020-11-17 14:47:27)

Może spróbuj jakieś testy zrobić typu Gallup, Fris, Reiss Motivation Profile, albo poczytać o tych rzeczach przynajmniej. To okazja do refleksji nad swoimi predyspozycjami, motywacją, sposobem działania. Poza tym próbuj nowych rzeczy, to da ci większe pojęcie co lubisz a czego nie. Staraj się spróbować wszystkiego co cię trochę interesuje, dowiedzieć się więcej o tych rzeczach. Możesz zrobić jakiś wolontariat i w ten sposób zdobywac doświadczenia.
Problem może być też w niskim poczuciu wartości ("i tak mi się nie uda, więc nie ma po co próbować")

9

Niestety, to jest plaga naszych czasów, bo się młodym ludziom od najmłodszych lat nie daje wyboru. Więc wybierają za nich rodzice, nauczyciele, rynek... Idzie się w tych kierunkach, żeby mama była szczęśliwa, tata dumny, koleżanki zazdrosne, żeby była kasa... Nie ma czasu na poznanie siebie.
To co mogę doradzić, to POZNANIE SIEBIE. Serio. Brzmi jak banał, ale masz przed sobą jeszcze OGROM CZASU na podjęcie decyzji. Możesz spróbować na kilka sposobów - losowo zapisać się na jakieś kursy (online jest teraz masa otwartych kursów). Pójść do terapeuty i pgadać o tym, kim jesteś. Skorzystać z usług doradcy zawodowego. Wyjechać na jakiś czas za granicę. Próbować różnych prac, robót. Sięgnąć po jakieś podcasty czy literaturę. Pójść do wróżki tongue

Cokolwiek wybierzesz, będzie dobrą opcją, bo chyba najgorzej iść przez życie, nie znając siebie.

If you can be anything, be kind.

10

Zadaj sobie pytanie co lubisz w życiu robić... i zacznij to robić smile

A na serio, odpowiedz sobie na pytanie:

-czy sfera zawodowa to ma być pole wyzwań, pole do ciągłego rozwoju i samorealizacji, czy praca to tylko dla Ciebie coś co trzeba robić by móc godnie żyć, z pracy chcesz wychodzić po 8 h i nie poświęcić jej ani minuty swoich myśli. To istotne, bo odrzuci niemal połowę zawodów.
-czy lubisz powtarzalność i nie nuży Cię odtwarzanie w kółko tego samego, czy lubisz jak się dużo dzieje, zmienia i musisz walczyć "o wynik".
-czy satysfakcjonuje Cię etatowe życie czy raczej wolałabyś wolny zawód.
-przeanalizować własne zainteresowania albo mocne strony i szukać kursów zbieżnych z jednym lub drugim.

Myślę, że po tych pytaniach mocno zawęzi Ci się krąg tego co mogłabyś i chciałabyś robić.
Prawda jest taka, że jakieś 3/4 ludzi nie wie co chce robić. Czasem przez całe życie tkwią w pracach "na przeczekanie" i nigdy nie znajdują tej wymarzonej.

Działaj! smile

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018