Ciągnąć ten kierunek czy poprawić maturę? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Ciągnąć ten kierunek czy poprawić maturę?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 34 ]

Temat: Ciągnąć ten kierunek czy poprawić maturę?

Kobiety, mam problem, musze zaczac od tego, ze jestem cholernie ambitna. Ludzie lubią zabawe, muzyke, zycie towarzyskie, a ja kocham sie spełniac zawodowo. Dwa lata temu pisąłam mature i nie dostałam sie na stomatologie ani lekarski. Matura nie poszła mi zle,, bo wszzytko napisłąam na wyzej niz 70% znaczy matury z chemii i biologii, ale wyniki koło 80% nie daja mozliwosci dostanie sie na wydził lekarski.  Studiuje iny kierunek na wydziale farmaceutycznym. Wszytko zaliczyłam za pierwszym razem, jest dobrze,ma le nie czuje sie spełniona, nie wiem czy ciagnie mnie na ten lek, nie czuje powolanie, ale chce w przyszłosci dobrze zarabiac i miec prestiżowa prace. Teraz jak studiuje na uniwersytecie czuje sie wrecz ponizana wszyscy marza o lekarskim, poprawiaja matury. Ja juz sama zwariowałąm, mysle tylko o tym, nie wiem co mam robic. NIe wiem czy lek to cos dla mnie , ale wiekszosc osob tam siedzacych nie ma powołanie leca nan kase i dobry zawod . Dodam , ze nie wiem czy jestem zadowolona z tego kierunku na ktorym teraz jestem. Studiuje ale nie jestem pewna przyszłości. Nie wiem c mam robic, co mi doradzicie, moze poprawic mature?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciągnąć ten kierunek czy poprawić maturę?

Szczerze mówiąc mam takie marzenia jak ty jednak ich nie spełnie.. zazdroszcze ci...Ja mam dziecko nie mam jeszcze matury za rok pisze... a powinnam byc juz na 3 roku..;/ chciałabym byc lekarzem ale byłam przewlekle chora i dltego chyba nie mogłabym studiowa tego kierunku.. zreszta przy dziecku cięzko sie uczyc... sama nie wiem jak mam sobie poradzic nauka do matury....;/ a musze pisac na rozszerzeniu u z dobrymi wynikami. postanowiłam isc na pedagoike lub prace socjalna....zaocznie kraków ... bo jk inaczej... nie umiem sobie poukładac tego ale ty walcz masz duze szanse badzo duże:) ja sie nie poddam...bede miała ten kraków;) a juz napewno sie nie poddam zeby potem tluc sobie w twarz ze nie sprubowałam ze się poddałam. smile
ps. kurcze zazdroszcze Ja jakbym miała szanse cofnełabym czas i poszła na medycyne... ale mam męża kochaną córeczke i tak moge studiowac zaocznie smile I pomagac ludziom troszke w inny sposób:)
Wiec walcz:) żebyś potem nie załowała;)

Samotna, dasz rade!!! Ja boje sie tego, ze nie wyjdzie mi kolejny raz, wstydze sie zanosic podania o poprawe do mojego LO i dodam, ze jestem jjuz stara i nie wiem czy nie marnuje sobie zycia ta poprawa.Szczerze, to ni wiem czy chciałabym to robic, ale kierunek ktore teraz studiuje, niby tez jest dobry, ale nie wiem czy w przyszłosci bede mogła z tego wyzyć. NIe wiem co mam robic;(

4

Spróbuj, co Ci szkodzi? Po co masz się męczyć? Nie uda się tym razem, to w następnym roku napiszesz. Warto spełniać swoje marzenia.

Dzieki za wiarę;) ale ciagne inne medyczne studia rownie ciezkie, wiec nie wiem czy bede miała czas na nauke, w tym tez tkwi problem;/ Troche też boje sie porażki;(

6

Wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Wybierz tak, żebyś nie żałowała wyboru i była zadowolona. Życzę powodzenia. smile

A czy któraś z WAs była w takiej sytuacji, i czy sie udało?

8

EwkaMarchewka12 napisał/a:

Dzieki za wiarę;) ale ciagne inne medyczne studia rownie ciezkie, wiec nie wiem czy bede miała czas na nauke, w tym tez tkwi problem;/ Troche też boje sie porażki;(

Nie możesz nie spróbować tylko dlatego, bo boisz się porażki. Z takim podejściem nigdy nic nie osiągniesz. Jeśli czegoś bardzo chcesz, to walcz o to. Pamiętaj, że skończony kierunek studiów najpewniej ukształtuje cały tok Twojej kariery zawodowej. Bardzo ciężko jest zmienić branże mając np. 30 lat i 0 doświadczenia.

Wiem, ze głupotą jest bać sie porażki, ale jest jeszcze jedno ale, ja mam juz ponad 20 lat, czy ja nie jestem za stara?

10

Hm..szczerze mówiąc....sama nie wiesz czego chcesz.

Czy w wyborze kierunku kierujesz się tylko tym, że będziesz dużo zarabiała.., że będziesz "ustawiona" do końca życia?

Jakie są Twoje marzenia? Czy naprawdę medycyna to to co Cię kręci?

Nawet po najbardziej pospolitym kierunku ...można odnieść sukces. Jeśli robi się to co się kocha!

11

Nie wiem, ale kierunek medyczny na korym teraz jestem , tez srednio mnie kreci. Owszem pochodze z rodziny, ktora musiała dorabiac sie wszytkiego ciezka praca dfizyczna z poniżaniem. Ja tak nie chce, chce zyc normalnie i zarabiac normalnie. Bardziej mysle o stomatologii;(

12

no własnie, sama sobie odp na to pytanie, pisząc, że nie czujesz sie spełniona, to nie jest to, wiec na co czekasz? zepnij poslady, i poprawiaj mature:) co Ci szkodzi? na tym kierunku dalej bedziesz, a jak uda Ci sie dostac na wymarzone studia, to zrezygnujesz z tych, a pojdziesz na tamte:) skoro to jest Twoja pasja, ciągnie Cię do tego, to nawet nie powinnas sie tak wahac, lepiej byc rok w plecy z jednym kierunkiem niz po 5-6 latach studiow stwierdzic, że jednak nie chcesz tak pracowac, wolisz stomatologię i co wtedy? dlatego dzialaj od razu póki nie jest za późno, zawsze bedziesz wiedziała, ze próbowalas i nie bedziesz sobie potem w brodę pluć:)

13

Jeśli chodzi tylko o kase/prestiż, to bez sensu. Takich lekarzy nam nie trzeba.

Nie napisałaś dokladnie co studiujesz.
I ile masz lat? naprawdę to nie wstyd poprawiać maturę. zwłaszcza jeśli piszesz, że masz dobry wynik.

Znam dziewczynę, która się właśnie dostała na lekarski - za 4 razem. Właśnie obronial licencjat na innym kierunku.

14 Ostatnio edytowany przez EwkaMarchewka12 (2011-08-02 23:01:10)

21 lat studiuje na wydziale farmaceutycznym, stacjonarnie - analityke medyczna.

15

Myślę, że nie masz nic do stracenia- poprawisz maturę, dostaniesz się i pójdziesz na I rok, a z analityki możesz wziąć "dziekankę". Jeśli nie spodoba Ci się ani na lekarskim, ani na stomatologii to wrócisz na analitykę. Radzę złożyć papiery na oba kierunki, będziesz mogła sobie później zdecydować. A wiekiem się nie przejmuj, ja mam na roku ludzi dwa lata starszych od siebie i nikt na to nie zwraca uwagi.. Powodzenia smile

16

Idź na to co będzie Cię bardziej interesować. Nie warto potem wypominać sobie, że poszło sie w ślady innych osób, chociaż wcale sie tego nie chciało. Dlatego niech decyzja co do kierunku będzie podjęta tylko i wyłącznie przez Ciebie. Na Twoim miejscu jednak, poprawiłabym maturę. Jeśli to właśnie kariera Cię pociąga i jesteś taka ambitna, to powinnaś właśnie to realizować wink

17

Cześć;) Doszłam do wniosku, ze nie bede poprawiac matury, mam juz te 21 lat, zaliczone 2 lata tego ciezkiego kierunku studiów. Nie interesuja sie lekarskim ani stomatologia w pełni, chyba uległam innym, a  nie sobie. Zbadałam dokładniej ten kierunek, mam wile mzoliwosci, laboratoria kosmetyczne, farmaceutyczne, spożywcze i moge wyjechac za granice naszego kraju i po przełożeniu dyplomu moge nawet uzyskac tytuł lekarza, ale oczywisicie praca  w wiekszosci to laboratoria, moge sama dobierac leki, pracowac przy ich produkcji, oceniac stadia nowotworów, robic badania genetyczne ( znaczy chodzi tu o choroby genetyczne i ustalenie ojcostwa) malo osob u nas w Polsce kończy ten kierunek, bo jest cieżki i ludzie ciągle sie przenosza nan ten lekarski. Jak podjełam ta decyzje jakoś zrobiło mi si elepiej na sercu;)Moze warto uczyc sie jezyków i wyjechac ? Płace w UE są masakrtcznie wieksze niz w Polsce. Po tym kierunku moge tez zrobic specjalizacje z wielu ciekawych dziedzin np. medycyna sądowa, . W laboratoriach szpitalnych zarabia sie mało około 2 tysiecy, ale sa inne raboratoria i firmy w których zarabia sie kokosy;p Przeszukałam mase wątków  i poł neta. Chyba dobrze wybrałam i nie bede zmieniac;)

18

Też sądzę, że dobrze wybrałaś, po analityce sądzę, że spokojnie znajdziesz dobrą pracę. 2 tysiące to moim zdaniem sporo:) Maturę chyba można poprawiać z tego co wiem w ciągu 5 lat od egzaminu. Jak zaliczyłaś już 2 lata tego kierunku to głupio rezygnować, lepiej dociągnąć i mieć papier.

19

Treaz raczej mysle o wyjeździe z naszego kraju. Zapisze sie na kurs jezykowy , wybiore jezyk ktory obowiazuje w kraju, w ktorym chce zyć. Pensja w UE jest wysoka, a nasz poziom nauczania na tym kierunku jak czytałam jest bardzo wysoki, wiec dlaczego nie? Zrobię specjalizacje z genetyki albo yej medycyny sądowej( bo podobno to nowa specjalizacja) i bede szukać. Przeczytalam, ze jest to dosyć nowy kierunek i mało osób go kończy , wiec moze mi wyjdzie, wszytko zaliczam bez problemu i nawet nie wkładam w to zbyt duuzogo wysiłku, fakt siedze po nocach, ale mam czas na imprezy i zycie;) Praca jest bardzo odpowiedzialna i boje sie , ze moge nie dac rady. Podobno po specjalizacji ocenia sie stopień nowotworu, stawia sie diagnozy i to na tym bazuje lekarz. Jestem na medycynie laboratoryjnej, wiec to tez w pewnym sensie zalążek prawdziwej medycyny;) Głupio mi było troche z tego rezygnowac, a lekarski? nie czuje powołania, za długo to wszytko trwa;p jedyną alternatywa była stomatologia, ale czytałam, ze  stomatologiem warto zostac tylko wtedy, kiedy  dziedziczy sie gabinet stomatologiczny po rodzinie, badz ma sie kase na założenie wlasnego, ja nie ma tyle kasy, zero znajomosci w tym fachu;/ Podobno u pracodawców, zarabia sie normalnie, bez rewelacji i w naszym karju juz jest duzo dentystów, na jednego stomatologa przypadka około 3, 4 pacjentów;/. Zobaczymy co przyniesie mi los;)

20

Kończyłam w tym roku liceum, byłam na profilu biologiczno-chemicznym, domyślam się, że Ty byłaś na podobnym. Mogę Ci podpowiedzieć (chociaż pewnie to wiesz), że aby dostać się na stomatologiczny czy lekarski potrzeba bardzo wysokiego wyniku. Powszechnie wiadomo, że łatwiej mieć więcej z chemii niż z biologii. Wynik około 100% z chemii, pozwala mieć około 80% z biologii (progi punktowe na jakieś lepsze uczelnie zaczynąją się powyżej 175pkt, gdzie przelicznik 1% =1 pkt z rozszerzonej). Musisz sobie odpowiedzieć czy dasz radę tyle uzyskać. Wyczytałam, że nie będziesz poprawiać. Ale co Ci szkodzi? Nawet dla samej siebie. Został Ci rok na licencjata, tak? Możesz uzyskać licencję i zacząć inny kierunek.

Mnie od zawsze interesowała matematyka, fizyka, a poszłam na biolchem i to był największy błąd w moim życiu. Co prawda zdawałam biologię rozszerzoną, ALE zadecydowałam, że nie minę się kolejny raz z powołaniem i dostałam się na Finanse i Rachunkowość. Do tego czasu muszę się poduczyć z ekonomii bo nie mam bladego pojęcia o niej, strasznie się boje, ale nigdy się nie dowiem jak nie spróbuje. Boje się, że mi się nie uda, przyjęto o wiele więcej niż jest miejsc, więc będzie przesiew. I tylko myślę dlaczego człowiek musi decydować o swoim życiu w chwili kiedy jest największym kretynem.

21 Ostatnio edytowany przez EwkaMarchewka12 (2011-08-18 23:00:19)

Moj kierunek trwa całe 5 lat od razu masz magistra , nie dzieli sie na licencjat. Próg najnizszt to 165 pkt( na leka chyba na śumie, bo nie wiem czy wiesz kochana, ale patzry sie zawsze na najniższe progi pkt w przypadku tych kierunków, jakbym miałą 180 lub 175 pkt, to dostałabym sie z pierwszej listy;p), wiec brakuje mi bardzo mało, ale tu nie chodzi tylko o to, trzeba miec czas na nauke a na kierunkach medycznych, nie ma takiej mozliwości. Ja juz podjełam decyzje;)
Co do twojego kierunku, nie ma sie co martwić, moja kolezanka to studiuje, bo nie dostała sie na leka( też była na biol chemie);p i mówi, ze ma czas na wszytko i nawet mysli o poprawce i dostaniu sie na ten swoj lek, wiec głowa do góry;)

Dodam, ze lek to marzenie chyba 90% ludzi z biol- chemów, wiec konkurecja jest wysoka, ale ja nie mam juz siły na takie bawienie sie co jest lepsze i daje wiekszy prestiż. Wybrałam bardzo dobry kierunek, mało powszechny, stosunkowo nowy, mam bardzo wiele mozliwości, najgorzej boli mnie ta odpowiedzialność ;/ ale moze dam radę/
Musze też powiedzieć, ze matura poszła mi dobrze dostałabym sie na wszystkie kierunki typu ratownictwo, pielegniarstwo, fizjoterapia, farmacja,kosmetologia, zdrowie publiczne, logopedia, ale na leka trzeba jak wiesz wiecej. Brakowało mi troszeczke szczesci i pkt, ale po leku i tej stomie analityka była dla mnie tym lepszym kierunkiem;)

22

bo nie wiem czy wiesz kochana, ale patzry sie zawsze na najniższe progi pkt w przypadku tych kierunków

Tak, ale nie można być minimalistą. Bo progi zmieniają się z roku na rok i może się okazać, że będziesz miała 164 a zaczyna się od 165.

Dodam, ze lek to marzenie chyba 90% ludzi z biol- chemów

A od nas chyba jedna albo dwie osoby poszły na lek tongue cała reszta marzyła o stomatologii ;p więc może ten lek się już przejadł studentom smile Bo w sumie będąc lekarzem trzeba się uczyć całe życie, a mi szczerze by się nie chciało ;D
Ja w sumie dostałam się jeszcze na ratownictwo, ale z pewnych względów nie poszłam.
Cóż, na pewno dasz radę. Życzę Ci powodzenia i znalezienia po tym dobrze płatnej pracy smile
Bo na pewno jest to lepsze od np. czystej chemii. Jedna znajoma za rok będzie się broniła, jest na chemii i żałuje. Druga teraz idzie na chemie. Z tego co od nich się dowiedziałam, to po bodajże chyba trzecim roku dobrze by było zacząć zaocznie pedagogikę, żeby móc uczyć w szkole. Po magistrze iść na podyplomówkę, za którą trzeba nieźle zabulić żeby pracować np. w laboratorium czy gdzieś tam. W sumie 6,5 roku nauki chemii + pedagogika. Jak dla mnie bez sens totalny.

23

Hej;) Po chemii nie chca brac do laboratoriów , zbadałam ten grunt. A co do stomy to wydział lekarski i sam kierunek nazywa sie: lekarsko-dentystyczny;p jest parcie na lek i na stome wiem;p Progi zazwyczaj utrzymuja sie w takich samych granicach mowi sie o 2, 3 pkt spadku bądz wzroście;) Zyczę Ci powodzenia na twoim kierunku;)

24

Dzięki smile Podniosłaś mnie na duchu, że Twoja koleżanka sobie nieźle radzi na tym kierunku co ja a też po biochemii smile Tobie też życzę powodzenia smile

25

Na jakiej uczelni studiujesz analitykę?? Przypadkiem nie GUMed...? smile

26

promemoria, niestety nie;p A coś wiesz?Mozesz mi coś doradzic, co studiujesz?

27

No ja właśnie od października tam zaczynam analitykę dlatego pytam- myślałam, że może ktoś mnie wprowadzi w to jak jest na tym kierunku na tej uczelni=). Jak czytam Twoje posty, to muszę przyznać, że brzmi zachęcająco... smile

28

Przepraszam, że pytam, ale widzę, ze masz juz 20 lat, a dopiero zaczynasz te studia. Studiowałas coś innego? Jeżeli masz jakies wątpliwości to pisz, chętnie Ci pomogę i rozwieje Twoje wątpliwości;)

29

EwkaMarchewka12 napisał/a:

Przepraszam, że pytam, ale widzę, ze masz juz 20 lat, a dopiero zaczynasz te studia. Studiowałas coś innego? Jeżeli masz jakies wątpliwości to pisz, chętnie Ci pomogę i rozwieje Twoje wątpliwości;)

Spoko, nie czaj się;D owszem, studiowałam rok, ratownictwo medyczne, powiem- świetny kierunek, ale... realia pokazały, że w zawodzie nie ma pracy dla kobiet... więc postanowiłam zacząć analitykę i nie marnować więcej czasu na ratmedzie. Słuchaj, ja to bym chciała się od Ciebie dowiedzieć jak jest z chemią na analityce- bo Ci powiem, ja lubię chemię, ale bardziej chodzi mi o to, czy jest dużo nowości, czy raczej to co w lice tylko zakres większy? Czy jest ogólnie dużo zakuwania, czy też masz czas na relaks generalnie??=) Jakie są przedmioty, które są lajtowe, a które mega? W ogóle- czy studia fajne czy marnowanie czasu (z Twoich poprzednich wypowiedzi wnioskuję, że są ok). O, i jeszcze- jak jest ze specjalnościami? Kiedy się wybiera specjalność? Jakie są? Jak mi się coś przypomni to jeszcze Ci napisze, poki co takie mi pytanka po głowie chodzą;). Generalnie z góry dzięki za odpowiedź=)

30 Ostatnio edytowany przez EwkaMarchewka12 (2011-08-31 09:34:28)

Cześć. Muszę Ci powiedzieć, że chemia na analityce, to w ogóle cos innego niz chemia w LO. CHemia analityczna- to w wiekszości laboratorium i robienie różnego rodzajów miareczkowań i analiz wagowych. Chemia fizyczna,to cwiczenia z takich zagadnień jak elektrochemia, termochemia, więc to co w LO, ale na znacznie wyższym poziomie. Powiem CI, że jest najtrudniejsza, bo duzo tu nowości i trzeba nawet na egzamin znac urządzenia, na których pracowałaś na ćwiczeniach i czasami nawet opisywać ich działanie i pracę.Ogolnie w jej skłąd jak i w skał inncyh chemii wchodza też zadania, oczywiście na samym początku sa takie jak w LO, ale później przechodzimy do poziomu bardziej zaawansowanego i mało co z LO sie przydaje;p Chemia organcizna, to fajna i prosta chemia, tyklko trzeba bedzie zmierzyć sie z nazwami wziętymi z kosmosu, wiec tutaj podstawy z LO sie przydają, ale bedzie to tez znacznie bardziej rozszerzone. chemia ogólna to chemia, ktora bedzie zajmowac sie podstawowymi działami chemii np. atomem, pierwiastakmi i ich wlaściwościami. Masz chemię analityczna, ogólna, fizyczna i organiczną masz wykłady i ćwiczenia do wszytkich chemii, ale jeszcze chyba na pierwszym roku dochodzi biofizyka, tutaj to juz totalny kosmos, ale jak bedziesz sie uczyc to zaliczysz, chociaz tutaj najmniej ludzi zalicza to za pierwszym razem i warunki się mnożą;p Jeżeli chodzi o nauke, to jest jej sporo i zakładam, ze wiecej niz na ratmedzie;) ale nie mart sie, systematyczna praca i jest ok, do tego dochdza takie kartkówki na samym poczatku kazdych ćwiczen z tych wszytkich chemii i biofizy, ale można sie to dobrze, ze sa, bo pozniej łatwiej CI sie bedzie uczyć do kolosów i egzaminów;)

31

Dzięki za odp!!=) Nooo, to widzę, że sporo tego... acz się przyłożę, i zobaczymy co z tego wyjdzie=)

32 Ostatnio edytowany przez Olinka (2013-08-06 01:15:08)

Hej smile a mysleliscie o studiach medycznych na Ukrainie?. Ja jestem tam studentka  na najlepszym uniwersytecie i moge wam go szczerze polecic, jest naprawde miedzynarodowej klasy, a ja jestem juz na czwartym roku. Jesli nie dostalyscie sie w Polsce, moge wam chetnie odpowiedziec na wszystkie pytania smile Chetnie pomoge.

Post edytowany przez moderatora.

33

Trochę to śmiesznie brzmi jak ktoś po samej maturze, kto nie dostał się na studia pisze, że "kocha spełniać się zawodowo"

Posty [ 34 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Ciągnąć ten kierunek czy poprawić maturę?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024