gospodarka przestrzenna czy ochrona środowiska? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » gospodarka przestrzenna czy ochrona środowiska?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

1

Temat: gospodarka przestrzenna czy ochrona środowiska?

Hej . Zamierzam zmienić studia w tym roku, w tym celu poprawiam mature smile załóżmy, że ją zdam i to całkiem dobrze. Więc już teraz powoli chcę zdecydować , na jakie kierunki będę sie zapisywać w rekrutacji. Powiem Wam, że troche sie martwie, bo nie mam pojecia co robić w życiu.Chcę jakieś studia ukonczyć a nie zmieniać co roku.. a teraz do sedna sprawy. Na dzień dzisiejszy moje zainteresowanie oscyluje sie miedzy ochroną środowiska na uniwersytecie wrocławskim lub przyrodniczym, a gospodarką przestrzenną na przyrodniczym. Moze ktoraś z was studiuje bądź studiowała te kierunki? owszem, moge sprawdzic na czym polega jedno i drugie w internecie ale to nie to samo, potrzebne mi są subiektywne opinie:) proszę o zdanie na temat obydwu kierunków, moze mi to pomóc za 2 miesiące wybrać ten właściwy, bo szczerze mówiąc, wacham się.Za odpowiedzi z góry dziekuje

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: gospodarka przestrzenna czy ochrona środowiska?

Ochrona środowiska? Ciekawy kierunek, zwłaszcza, że w przyszłości będzie ogromne zapotrzebowanie na ludzi z takim wykształceniem. Wszystko to ze względu na obecną sytuację naszego środowiska naturalnego.

A gospodarka przestrzenna? Również ciekawy kierunek, jednak czy trudno się utrzymać to nie mam pojęcia.

Gdybym miała wybierać, to wybrałabym pewnie ochronę środowiska ze względu różne zajęcia w terenie smile

A to, jaki kierunek wybierzesz powinno zależeć od Ciebie.

3

Gospodarka przestrzenna to bardzo ciekawy i przyszłościowy kierunek.
Na moim wydziale od kilku lat istnieje i cieszy się bardzo dobą opinią.
Mam język obcy z osobami z tego kierunku i naprawdę bardzo fajne zajęcia mają i dużo możliwości. Co chwila dostają propozycje kursów itp.
Ochrona środowiska też fajna ale myślę że bardziej ogranicza, Gospodarka rozwija wszechstronnie smile
I myślę że na gospodarce nie jest się trudno utrzymać, z większych problemów to matematyka statystyka bardzo szczegółowa ekonomia i może poźniej jeszcze coś, a i chyba jakieś projekty...  no i maja też zajęcia z ochrony środowiska smile

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

4

Bardzo sie pośpieszyłyście z odpowiedziami;p ja już wybrałam- gospodarkę, teraz pytanie tylko czy dzienną czy zaoczną..

5

To twój wybór, ale szczerze mówiąc, ja wybrała bym dzienne.
Chodź zaoczne mają plusy. Doświadczenie zawodowe które zdobywa się przez pracę tygodniową.
Ale mimo wszytko studia dzienne, prestiż i ten smak studenckiego życia tongue

6

Ta, o ile sie ma szanse na dzienne dzięki dobrze napisanej maturze.Ja takowej nie mam.... wiec być może zaoczne beda przymusem, choc tez wolalabym dzienne bo nie chce miec nacisku w postaci czesnego i przez to desperackiego poszukiwania stałej pracy.
Życie studenckie? a kto powiedział, że zaoczni go wogóle nie mają? koleżanka moja studiuje zaocznie i już sie naimprezowała za całe życie.Poprostu znalazła odpowiednią ekipę, w tym jest cały myk ;]

7

Zaoczni też mają w to nie wątpię smile ale po prostu lepiej można się zgrać widując się codziennie smile
A co do matury. Warto zawsze mieć nadzieje, ja mam zdaną maturę przeciętnie a jestem na renomowanym łódzkim wydziale UŁ i robię to co lubię.
Może Tobie też się uda.
Składałaś na więcej niż jeden wydział? bo o ile mi wiadomo gospodarka zazwyczaj jest i na przyrodniczych i i bardziej humanistycznych- społecznych wydziałach...

8

jakie przedmioty zdawałaś i na jakich poziomach??

9

U nas gospodarka na dziennych to jest tlyko na przyrodniczym i na polibudzie, ale politechnika odpada bo jest egzamin z rysunku. Ogólnie mało jest u nas tych kierunków.nie moge składać jeszcze bo nie znam wyniku poprawy matury( poprawiałam geografie), jesli ona mi nie poszła to zostanie mi tylko zaoczna geposdarka w wyższej szkole humanistycznej . Nie chce na nic innego iść.
tygrysiak, mialam wlasciwa mature rok temu i wtedy mialam 64% z podst polskiego, 67% z rozszrz ang, 15% z geo i 38% rozszerzona matma.Żeby miec szanse na dzienne na UP to musialam poprawic mature na 60-70%. A chyba mi nie poszło.Tak wiec..

10 Ostatnio edytowany przez Buena_Vista (2010-06-12 23:19:05)

Jeśli ktoś z Was wybiera się do Warszawy na studia to zapraszam na SGGW:) mamy i ochronę środowiska i gospodarkę przestrzenną. Mam znajomych na obu tych kierunkach, którzy bardzo sobie chwalą te studia i z tego co opowiadają to mają całkiem interesujące zajęcia:)

11

Szkoda że u Cibie  tak dziwnie macie ułożone kierunki. U mnie na ek socu na UŁ jest gospodarka a ochrona na wydziale biologii. I w sumie progi żeby się dostać są niezłe, bo liczą dwa przedmioty obowiązkowo i 3 jeśli ktoś go posiada, więc na pewno byś się dostała. Nie wiem jakie u Cibie są progi...

12

u mnie na gosp na dzienne można sie dostac spokojnie jak sie ma ok 70% z rozszrz anglika, niewiele mniej z polskiego i miedzy 60 a 70% z geografii tez rozszerzonej( tak dla przykladu).Ma byc polski,obcy i geografia albo matma albo fizyka. Wrocław- 3 co do wielkosci miasto w Polsce, a takie ograniczone pole działania hmm

13

Sprostowanie 4 co do wielkości, 3 jest łódź tongue
Ale fakt mało macie kierunków i jakoś nie jest u was za dobrze z organizacją jak patrzyłam po stronach smile

14

3 jest Łódź? to które niby jest 2?
ta,wrocław jest ograniczony a to niby studenckie miasto. Wyglada na to ze bede zmuszona studiowac albo nie to co bym chciała, albo wyrzucac kase w błoto na zaocznych zamiast spokojnie sie uczyc dziennie, bez martwienia sie o prace

15

Wrocław jest czwarty kolejność z danych z końca 2009 Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław. smile
Za jakiś czas może się coś u was poprawi, na razie nie ma się co martwić na zapas może akurat dostaniesz się na dzienne na ten przyrodniczy smile

16

Zobacze na wyniki egzaminu

17

Moja siostra wybrała sobie gospodarkę przestrzenną na WSPiRR (Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego) o ile dobrze rozszyfrowałam skrót Czy ktoś słyszał coś o tej szkole i może doradzić lub odradzić? Do października jeszcze chwila jest..., ale jeżeli to dobra decyzja, to będę ją motywowała smile

18

Ja studiowałam gospodarę. Jestem zadowolona, nie ma nic wspolnego z ochrona srodowsika, owszem sa przedmioty, ktore zaweiraja sie do tego kierunku. ; ) polecam jak najbardziej

19

polipoli napisał/a:

Moja siostra wybrała sobie gospodarkę przestrzenną na WSPiRR (Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego) o ile dobrze rozszyfrowałam skrót Czy ktoś słyszał coś o tej szkole i może doradzić lub odradzić? Do października jeszcze chwila jest..., ale jeżeli to dobra decyzja, to będę ją motywowała smile

Znajoma tam studiowała gp i bardzo się jej podobało. Pracę znalazła może nie od razu, ale za to bardzo dobrą. Dziewczyna wie czego chce od życia:) Niech siostra idzie, pewnie będzie zadowolona. Jeśli nie, to i tak lepiej rok w plecy niż 3 albo 5:)

20

Przyłączam się do wątku:)
Chciałabym wiedzieć którą uczelnię polecacie jeśli chodzi o studiowanie ochrony środowiska, tj. czy UAM w Poznaniu, Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, czy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Nie wiem czy istnieje cokolwiek, bo przecież nie zaznałam nicości. Zatem poddaję w wątpliwość to co jest, bo nie widzę tego, czego nie ma :-)

21 Ostatnio edytowany przez Małgorzatka (2011-08-14 18:46:01)

mysza93 napisał/a:

Chciałabym wiedzieć którą uczelnię polecacie jeśli chodzi o studiowanie ochrony środowiska, tj. czy UAM w Poznaniu, Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, czy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

A dlaczego nie Politechnika we Wrocławiu? wink Teraz tytuł inż jest lepiej postrzegany. Chociaż jeżeli ktoś czuje, że sobie poradzi to lepiej nie próbować. Ja studiuję inżynierię środowiska. Te kierunki ze środowiskiem w tytule są mocno przereklamowane. Podobno miała być praca. Niestety przynajmniej raz w tygodniu przeglądam popularne strony z ofertami pracy i jest kiepsko. Pytam też osoby ze starszych lat i także mają problem z pracą. Chociaż ja już po drugim roku pracuję zgodnie z kierunkiem. Musiałam się nieźle nagimnastykować aby zdobyć tą pracę i z płacą także jest bardzo nisko. Ale skoro czujesz, że się w tym odnajdziesz to próbuj. Ja polecam politechnikę smile

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

22

Chcialabyn troszke odświeżyc temat... w tym roku mam mature i planuje isc na gospodarke przestrzenna na politechnike. czy ktos moglby mi powiedziec mniej wiecej czy trudno sie utrzymac itp ; )

one love.

23

Dołączam się do pytania powyżej - jak to jest z tą gospodarką? ja niekoniecznie mierzę w politechnike bo cos mam wrażenie że z maturką to będzie niekoniecznie... bardziej kombinuje isć w coś prywatnego, jakaś uczelnia z w miare niskim czesnym... może coś polecicie? W stolicy oczywiście smile

24

No to jeśli nie chcesz na państwową typu politechnika, to w Warszawie masz np. Wyższą Szkołę Infrastruktury i Zarządzania. Tam masz czesne za studia niestacjonarne 1800 zł za semestr - to chyba niedużo, zwłaszcza w porównaniu do innych Uczelni z tym samym kierunkiem. Zresztą wejdź sobie na ich stronę, tam wszystko masz.

25

Ja mysle o Gospodarce Przestrzennej ale na PG, albo gdzies na Pomorzu bede probowac- Slupsk. . .Jak sie uda. Chcialabym na dzienne. Wczesniej myslalam o architekturze wnetrz, ale jakby co zawsze moge na to sie wybrac. A architektura wnetrz to studia typowo artystyczne i po tym ma sie licencjat.

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » gospodarka przestrzenna czy ochrona środowiska?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018