Kobieta w Policji czy Wosjku? Jak sie dostać i jak tam jest? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Kobieta w Policji czy Wosjku? Jak sie dostać i jak tam jest?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Kobieta w Policji czy Wosjku? Jak sie dostać i jak tam jest?

Hej:)
Mam 18 lat i bardzooo podoba mi sie zawód żołnierza albo policjanta. Bardzo bym was prosiła o opinie na ten temat i jeśli wiecie cos o takich szkołach jak tam jest i wg to piszcie . BEde bardzo wdzieczna!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kobieta w Policji czy Wosjku? Jak sie dostać i jak tam jest?

hej! mam kolegę, który jest w wyższej szkole oficerskiej i zawsze powtarza że zabijanie ludzi to nie dla kobiet( jeśli chodzi o wojsko) poza tym w wojsku dają nieźle w kość jeśli chodzi o sprawność fizyczną, dzień cały zaplanowany, musztra itp. itd.:) ale policjantka, to już dużo lepiej, myślę,że w policji ciekawiej i że to bardziej odpowiednie dla dziewczyny niż wojsko:)

3

Odp: Kobieta w Policji czy Wosjku? Jak sie dostać i jak tam jest?

Dziewczyny nadaja sie do takich zawodow bardziej jesli chodzi o prace biurowe itd. I tutaj bardziej potrzebne jest wyksztalcenie niz sprawnosc fizyczna. Ja np chcialabym po studiach znalezc prace wlasnie z Strazy Granicznej, Sluzbie Wieziennej, Wojsku lub w Pilicji.
Mi sie to podoba od zawsze i poprostu do tego dąże smile Nie wszystkim sie to podoba.

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

4 Ostatnio edytowany przez Robson (2011-02-19 23:35:49)

Odp: Kobieta w Policji czy Wosjku? Jak sie dostać i jak tam jest?

Żeby się dostac do Policji musisz mieć wykształcenie średnie. W drobnym wyjątku możesz mieć zawodowe ale mniejsza z tym. Najlepiej wejść na stronę interentową odpowiedniej Komendy Wojewódzkiej (Stołecznej) ściągnąć dokumenty do wypełnienia, wypełnić i zanieść do Komendy Wojewódzkiej do Wydziału Kadr, który zajmuje się tymi sprawami. Następnie panie z wydziału kandr (a one lubią w pracy nie pracowac tylko się op....alać) wyznaczają Ci termin spotkania organizacyjnego, na którym gadają o jakichś pierdołach, drukują Ci skierowanie do jednej ze Szkół Policji (Słupsk, Piła, Szczytno, Katowice, Legionowo) na test sprawnościowy i test z wiedzy ogólnej. Później czeka się na egzmain psychologiczny MultiSelect. Test ten oblewa WIĘKSZOŚĆ kandydatów. Niestety. Jednakże musisz się uzbroić w cierpliwość. Cała rekrutacja do Policji może Ci zająć 1 rok albo nawet więcej. Gdy zdasz ten test psychologiczny, potem masz Wywiad Zorganizowany a potem Komisje Lekarską (głównie psycholodzy i psychiatrzy). Jednakże mogą Cię uznać za niezdolną do służby bo nagle wyjdzie, że masz jakaś niewykryta wadę serca albo coś nie tak z cholesterolem ;] Potem jak wszystko zaliczysz to czekasz aż opublikują liste rankingową i jak się na niej znajdziesz to czekasz na powołanie do jedne ze Szkoł Policji. Szkolenie podstawowe trwa 6 miesięcy. Po tym czasie jak zdasz egzmain końcowy to masz 3 miesięczną praktykę w Odziale Prewencji Policji w Piasecznie. Potem trafiasz to macierzystej jednostki. Służbe zaczynasz w pionach prewencji policji smile  Wielkich spraw kryminalnych tam nie ma. Głównie jakies domowe interewencje, patrole itp, nie raz będziesz musiała tarmosić się z jakimiś nieumytymi żulami spod sklepu smile

Jak ja zaczynałem służbę to tak było i teraz podejrzewam jest tak samo. Jak na prawdę Cię to interesuje to wejdź na stronę internetową KGP. Tam będziesz wszystko dokładnie opisane.

5

Odp: Kobieta w Policji czy Wosjku? Jak sie dostać i jak tam jest?

To ja z kolei napiszę Ci coś o wojsku. Jak ktoś wyżej napisał, jeśli nie jesteś super zdrowa i unikałaś lekcji wf-u to raczej się tam nie wybieraj(chyba, że do służby cywilnej, ale tu niestety raczej tylko po znajomościach, zwłaszcza, że w tym roku były naprawdę duże zwolnienia). Ale jeśli spełniasz powyższe kryteria i nadal chcesz to ja Ci proponuje na początek jakieś dobre studia(sprawdź sobie po jakich kierunkach szkoły wojskowe przyjmują absolwentów, we Wrocławiu to zdaje się ekonomiści, prawnicy, lekarze i nawet muzycy, w W-awie po uczelniach technicznych itd.). Potem jak już je skończysz i nadal będziesz chciała iść do wojska to składasz podanie, przechodzisz testy psychologiczne, zdrowotne i trafiasz na egzamin do konkretnej uczelni(sprawnościowy, językowy(chyba wszędzie angielski, ale ręki za to nie dam, i rozmowę kwalifikacyjną). Jak się dostaniesz to przez kilka miesięcy przechodzisz szkolenie(jako normalny żołnierz a więc poligony i te sprawy), potem praktyki na stanowisku jakie obsługuje Twoja grupa osobowa i na koniec dostajesz pracę tam gdzie akurat jest taki etat. I jesteś zawodowym oficerem więc w sumie masz prace pewną i dość dobrze płatną, chociaż bez rewelacji. Za to z punktu widzenia zdrowia psychicznego mniej nerwową no chyba, że pójdziesz na dowódcę:)
Po szkole średniej też możesz iść, ale po pierwsze te 5-letnie studia są bardzo ciężkie i sporo osób rezygnuje(chociaż niewątpliwie zachętą jest stypendium jakie pobierają) i po drugie kończysz jako podoficer i bez większych znajomości i starań z Twojej strony masz marne szanse na awans na oficera(a wiadomo wszystko przekłada się na pieniądze). Do tego więcej osób nad Tobą, które mogą Cię nieźle "przeszkolić"(i nie mówię tu o fali tylko o zwykłym podporządkowaniu służbowym, a nigdy nie wiadomo na jakiego szefa się trafi). Co za tym idzie musisz być naprawdę odporna na stres i dobrze znosić sytuacje w których ktoś Cię ochrzania i to nierzadko przy publiczności.
Teraz weszły jeszcze całe te NSR-y, tez tam szkolą i na podoficerów i oficerów, ale jak potem jest z pracą i całą resztą to nie wiem, wszystkiego dowiesz się jeśli wybierzesz się do WKU(Wojskowa Komenda Uzupełnień) pod którą podlegasz i w dziale rekrutacji wszystko Ci opowiedzą:)

6

Odp: Kobieta w Policji czy Wosjku? Jak sie dostać i jak tam jest?

A o Straży Granicznej ktoś coś się wypowie?

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Kobieta w Policji czy Wosjku? Jak sie dostać i jak tam jest?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021