Zwyczaje i przesądy ślubne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Zwyczaje i przesądy ślubne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Zwyczaje i przesądy ślubne

ach, widać, że przeżywam prawda?:) wybaczcie!!! jakie znacie przesądy i zwyczaje związane ze ślubem? wiem,że co region to inne, może dowiem się od Was czegoś nowego!!!:)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zwyczaje i przesądy ślubne

No ja znam ten o tym co trzeba mieć na sobie jak się idzie do ślubu: coś białego (symbolu czystości uczuć), coś niebieskiego (zazwyczaj jest to podwiązka)-to niby zapewni wierność wybranka, coś pożyczonego (dla zapewnienia przychylności rodziny męża), coś starego (by w trudnych chwilach nie zabrakło pomocy krewnych i przyjaciół), coś nowego (symbolu dostatku). smile ja miałam problem z tym czymś starym i w efekcie poszłam do ślubu bez tego, upssss

3

no pan młody nie może widzieć sukni przed ślubem, nie powinien absolutnie pomagać przy jej wyborze, bo to wróży niezgodę małżeńską!no i najsłynniejszy przesąd,że ślub trzeba brać w miesiącu z literką "R" w nazwie, dobrze brać ślub w okresie świąt Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia, w karnawale, ale unikać się powinno adewentu i postu....choć tak naprawdę znam też małżeństwa poślubione w najpiękniejszym miesiącu maju i jakoś sa długo po ślubie i są naprawdę szczęśliwi!!

4

wiem,że panna młoda musi mieć druhny lub świadkową do pomocy przy poprawianiu welonu, bo jak ona sama czyli mloda obejrzy się,żeby go poprawić to nie jest to dobra wróżba dla przyszłości małżeństwa!!!

5

moja znajoma miała dość przykrą sytuację,bo podczas zakładania obrączek, ktoś trącił talerzykiem i spadły na ziemię, a że przesąd jest taki,że jak obrączki spadną to mogą je podnieść tylko ksiądz, ministrant, urzędnik lub świadek, a absolutnie nie mogą tego robić młodzi, to właśnie świadkowie w popłochu podnosili krążki, młodzi byli troche wystraszeni, ksiądz to jakoś żartobliwie skomentował,że jeszcze nie założyli obrączek, a już szukają wolności bo te obrączki pouciekały w różne strony...ale nadal są małżeństwem ci moi znajomi:)

6

Podobno na weselu musi byc obowiązkowo tort i to najlepiej z białą masą. To prawda? Bo ja ostatnio wpadłam na pomysł, żeby zamiast tortu na weselu była czekoladowa fontanna jak z www.fontannycarmen.pl Czekoladowa fontanna nie łamie żadnych zwyczajów?

7

A co ma czekoladowa fontanna do tortu? Toz to dwie rozne sprawy!

Psycholog z wyksztalcenia.
Obszar zainteresowan: piękno człowieka.

8 Ostatnio edytowany przez _monika__ (2008-04-29 20:53:05)

Zobacz tutaj: http://www.swadba.pl/porady/ , może nie tyle przesądy co porady. Bardzo przydatne, sama korzystałam, polecam.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Zwyczaje i przesądy ślubne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021