Przesądy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 61 ]

1

Temat: Przesądy

Jakie znacie przesądy? No i czy w nie wierzycie?

Podaję przykład: jak ktoś ma często zimne ręce, to jest dobry w łóżku- ja mam zimne często, ale nie wiem jaka jestem w tych sprawach tongue smile
Teraz Wy smile

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przesądy

To ma być wątek w podtytule "Przesądy na wesoło?" bo jak tak to proszę pół żartem pół serio wink :

Kolega mi kiedyś powiedział, że jak sie pisze ręcznie np. "y" lub "j" i się ogonka nie zakręca i jest on zdecydowanie długi to... bardzo się lubi seks big_smile A powiedzial tak gapiąc się na moje pismo, hehe.

Tyle, że to chyba raczej nie pod przesąd podchodzi co?

3

hehe no nie wiem, ale fajnie, że o tym napisałeś

ja słyszałam, że wielkość nosa faceta świadczy o wielkości jego przyrodzenia smile
hehe

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

4

ja nauczyłam się od mamy, że jak wyjdę z domu i się wrócę, bo czegoś zapomniała, muszę na chwilę usiąść, żeby nie mieć pecha. nie liczymy też pierogów, żeby się nie porozklejały.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

5 Ostatnio edytowany przez Pirat (2009-10-13 19:11:57)

A to usiąść na chwilę to nie jest takie głupie wcale. Jak się czegoś zapomniało, wróciło itd. to znaczy że jest się trochę roztrzepanym w tej chwili. Usiąść to tak jakby przywrócić sobie równowagę i np. lepiej widzieć czy jedzie samochód pod który można by wleźć niechcący smile
  Z pierogami to prawda!  Moja babcia też tak mówi a ona nigdy się nie myli. O

Edit:

Don Pedro napisał/a:

To ma być wątek w podtytule "Przesądy na wesoło?" bo jak tak to proszę pół żartem pół serio wink :

Kolega mi kiedyś powiedział, że jak sie pisze ręcznie np. "y" lub "j" i się ogonka nie zakręca i jest on zdecydowanie długi to... bardzo się lubi seks big_smile A powiedzial tak gapiąc się na moje pismo, hehe.

Tyle, że to chyba raczej nie pod przesąd podchodzi co?

Pedro, musimy uzgodnić gdzieś na boku zeznania. Przypuszczam że to nie przesąd będzie tylko naukowo udowodnione.....

Gdy człowiek będzie miał wszystko
Bogowie będą musieli umierać...

6

Z pierogami nie słyszałem. A co do siadania sam tak robię smile I czasem pluję też 3 razy przez lewe ramię smile

7

Trochę mi się w edycji pomieszało przed chwilą smile

Gdy człowiek będzie miał wszystko
Bogowie będą musieli umierać...

8

albo, że jak się ktoś potknie idąc, to że kogoś potem spotka

9 Ostatnio edytowany przez Delicious (2009-10-31 23:05:19)

Jak zobacze  zakonnice to murowane ze spotka mnie cos niemilego - nie pomoże nawet 3-krotne spluwanie poza lewe ramię 
.http://i37.tinypic.com/24b3klk.gif
a juz latajaca zakonnica to chyba  katastrofa  hihi

Kominiarz przyni szczęście - trzeba sie zlapac z guzik,trzymac , szeptając 3 zyczenia .Potem czekac  na mężczyznę  w okularacah .
Gotowe - wszystko się spełni co do joty  hihi
http://i37.tinypic.com/fmthl4.gif

. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy

10

a po kolesiu w okularach czekać na dym z komina tongue
mężczyźni powinni czekać na kobietę w okularach, bo to idzie w odwrotną stronę smile tongue

11

Zawsze mnie śmieszyły takie przesądy i zabobony i oczywiście w nie nie wierzę ale znam kilka tych głupot:
Nie można podnosić guzika z ziemi ...
Nie wolno przechodzic pod drabiną...
Małemu dziecko nalezy przywiązac czerwoną wstążeczkę, która ma je chronić przed zauroczeniem przez inne osoby...
Do pierwszego roku zycia nie mozna dziecku obcinac włosów bo ... rozum ucieka (!)
Kobieta w ciązy nie moze  jesc kiszonych ogorkow bo mleko zkwasnieje.
Gdy swędzi nas dłon znaczy to, że będziemy mieli gości...

Masakra po prostu, tylko kto te bzdury wymysla??? big_smile

12

odnośnie tych przesądów, co napisałaś to słyszałam, że lewa ręka swędzi na pieniądze a prawa na witanie tongue a jeśli chodzi o kiszone ogórki, to słyszałam, że jak się więcej je ogórków to pocznie się chłopca :Dhehe

13

znalazłam w necie jeszcze takie przesądy dotyczących kobiet w ciązy - myslałam, że padnę ;D

* że jak ktoś nie spełni zachcianki kobiety w ciąży to go myszy zjedzą (ciekawe dlaczego akurat myszy ?? babcia nie wie
    * nie wolno nic smazyc w ciazy bo tam gdzie tluszcz kapnie to dziecko bedzie mialo znamie
    * nie wolno nosic korali ani przechodzic pod kablami bo sie pepowina owinie.
    * Jak matka nie miala dolegliwosci a corka ma ( i na odwrot) to bedzie chlopiec - generalnie przeciwna plec
    * jak zgaga piecze to bedzie dziewczynka lub jezeli chlopiec to z wlosami.
    * nie wolno obcinac wlosow bo dziecko bedzie glupie
    * nie wolno patrzec na krwawe rzeczy lub jakies kalectwo bo sie mozna zapatrzec
    * Nie jesc kiszonych ogorkow bo mleko zkwasnieje.
    * Nie chodzic po sloncu bo sie zsiadzi
    * Nie wolno współżyć 2 miesiące przed rozwiązaniem,bo dziecku będą ropiały
      oczka
    * Jeżeli kobieta w ciąży się czegoś przestraszy i dotknie w tym momencie swojego brzucha to dzidzia będzie miała "myszkę " (znamię )
    * nie wolno podnosić rąk do góry, bo się pępowina owinie dookoła szyi
    * NIE WOLNO PRZECHODZIĆ W CIĄŻY PRZEZ KAŁUŻE BO DZIECKO BĘDZIE MIAŁO WODOGŁOWIE
    * Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
    * Nie patrz na księżyc, bo dziecko będzie łyse.
    * Nie patrz na słońce, bo dziecko będzie się zanosiło płaczem.
    * Nie patrz przez wizjer w drzwiach lub przez inną dziurkę, bo dziecko będzie zezowate (moja teściowa stale mnie tym nęka).
    * Nie patrz na nikogo brzydkiego, bo dziecko bedzie podobne.
    * Nie noś nic na szyji, bo dziecko okręci się pępowiną.
    * Nie depiluj sie (nie gol), bo dziecko urodzi się łyse.
    * Podczas zmywania naczyń lub prania Przyszła Matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem.

14

hhaah, czyli innymi słowy - nic nie rób big_smile

15

Jak sztućce ze stołu spadają to przyjdą goście. Jak łyżka - to kobieta, jak widelec - to facet. Tylko nie wiem jak łyżeczka - że dziecko? big_smile

A co do tej listy dla kobiet w ciąży to ... cieszę się jeszcze bardziej, że nie jestem kobietą tongue

16

Don Pedro - a ja jestem kobietą, w dodatku w ciąży i robie te wszystkie rzeczy na przekór! ;D Czas obalać mity! ;D

17

Don Pedro, a jak nóż spadnie, to wtedy cała rodzina?
dobre to jest
ja z tymi sztućcami słyszałam, że przyjdzie ktoś głodny
jak ludzie się zmówią w tym samym momencie, to przyjdzie ktos głupi

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

18

dziś tata mi powiedział że podobno jak da się żebrzącemu pieniądze to się za Ciebie pomodli....
ponad to jak chleb położy się ymmm odwrotnie ( że tak powiem "do góry nogami"... big_smile ) to w domu będzie kłotnia,
nie kładzie sie butów na stół bo źle to wróży
nie gwizda sie w domu....
kto w piątek skacze ten w niedziele płacze
nie robi się głupich min bo może tak ci zostać
jak coś mi przyjdzie na myśl jeszcze to dopisze

19

Jak mnie ktoś zna, ale w jakiejś sytuacji nie pozna, to że niby będę bogaty - od razu powiem, że ten przesąd przereklamowany i to bardzo big_smile

20

hehe smieszne te przesady sa  wink jak czarny kot przebiegnie droge to trzeba zrobic 3 kroki w tyl albo zrobic fige w kieszeni hehe a z tymi kobietami w ciazy to slyszalam ze sie sprawdzaj niektore hehe np moja mama jak miala mnie w brzuszku to w domu u sasiada zobaczyla ze jesti am pozar ona sie przestraszyla i zlapala za czolo i ja sie urodzilam z 3 palcami czerwonymi na czole i babcia powiedziala ze trzeba trzec czyms zlotym przy zachodzie slonca to wtedy zejdzie i mama tarla i swoja zlota obraczka i nie ma sladu wink

albo ze jak dziecko placze caly czas to trzeba przeciagnac przez spodnice to nie bedzie juz tak plakac caly czas wink

Byc moze dla swiata jestes tylko czlowiekiem,ale dla niektorych ludzi jestes calym siwatem..

21

A ile jest przesadow co do slubu, wesela i przygotowan to glowa mala smile Najlepiej z tymi przesadami to sie z domu nie ruszac, zeby cie cos zlego nie spotkalo - a i w domu cie cos dopadnie hehe tongue Zawsze mam najwiekszy ubaw jak jeden przesad wyklucza drugi haha big_smile

Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami.

22

jak na tablicy rejestracyjnej znajduja się takie same cyferki
00-niespodzianka
11-koleżanka
22-kolega
33-dzień zły
44-dziń dobry
55-?
66-pocałunek
77-list
88-sms
99-wszystko stracone
nie pamiętam dokładnie ale jakoś tak to szło
po za tym są także przesądy szkolne, m.in. trzecia osoba wchodząca do klasy będzie tego dnia pytana, a pierwszą literę na klasówce, maturze czy innym egzaminie należy napisać lewą ręką i pożyczonym długopisem. Oczywiście na maturę obowiązkowo czerwona bielizna.
nie zdejmuje sie pierścionka komuś bo inaczej pokłocicie sie
jesli matka niechce mieć więcej córek powinna ostatniej nadać swoje imię

23

O soli jeszcze nie było - jak się rozsypie, to będzie kłótnia.

Ja jeszcze słyszałam, że podczas miesiączki kobiety nie powinny piec, bo placek nie wyjdzie (wielokrotnie obaliłam tongue).
Jak się podniesie monetę z ziemi, to należy chuchnąć na nią.
W liceum ktoś rzucił, że 3 osoba, które wejdzie do sali będzie pytana, więc nikt nigdy nie chciał wchodzić jako ta trzecia osoba big_smile

A przesądy studenckie: przed egzaminem jak notatki/zeszyt/indeks spadną na podłogę, to przed podniesieniem należy przydeptać.

24

Podobno nie można za długo oglądać czyjejś dłoni bo to przynosi nieszczęście (nie wiem tylko komu - temu kto patrzy czy temu kto pokazjue smile). Czyli co, wróżek i cyganek to nie dotyczy? tongue

25

a-normalna ja słyszałam że jak sól się rozsypie to na gości, tak samo jak sie zobaczy pająka,
Don Pedro a nie można patrzeć na swoje dłonie za długo,
nie można tez liczyc sobie zębów
co do ciasta to nie można też puknąć w misę łyżką bo ciasto opadnie

26

hahaha a dzieci w piaskownicy zawsze klepią, dodając swój wierszyk, to już wiem dlaczego im tak rzadko wychodzi big_smile
słyszałam, że dzień przed pełnią księżyca jest ciężko zasnąć tongue

27

To ja słyszałam, że ogólnie podczas pełni źle się śpi, gdy światło księżyca na nas pada.

Przed egzaminem trzeba zasadzić delikwentowi kopa w cztery litery na szczęście big_smile

28

jak się rozsypie cukier to będziemy się całować
jak student dostanie indeks powinien oststnią stronę zagiąc żeby zdać
w czasie miesiączki nie maluje się włosów bo n ie wyjdą
jak dwie osoby powiedza cos w tym samym czasie to przez drzwi najpierw wejdzie ktos głupi, drugi zakochany a trzeci w dziurawych skarpetkach
nie wolno obgadywać ciężarnych bo myszy zniszczą ubrania tym, którzy obgadują

Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść...

29

hahaha...witajcie! To mój w zasadzie pierwszy post na forum, ale ten wątek strasznie mnie wciągnął, bo ja jestem okropnie przesądna!
Dla przykładu:
- jak sie wracam do domu (bo czegoś zapomnę) to siadam, nogi w górę i liczę do 10-ciu
- jak sól sie rozsypie to posypuję cukrem (żeby nie było kłótni)
- jak swędzi nos z lewej strony to na miłość, z prawej - na gości, pośrodku - kłótnia
- nie stawiać butów na stole bo będzie awantura
- kroić chleb tak, żeby nie przekroić naklejki (nie zarżnąć "piekarza")
- jak czarny kot przebiegnie drogę to przez lewe ramie plunąć 3 razy
- jak 2 osoby powiedzą to samo w jednym czasie to wejdzie ktoś wredny
...mogłabym pewnie jeszcze mnóstwo takich rzeczy wynaleźć, jak sobie przypomne to zedytuję i dopiszę smile
Ten wątek będę śledziła z przyjemnością!

30

Nigdy nie mogłam zapamiętać z której strony zaczyna się wyliczać to miłość-gość- złość big_smile

31 Ostatnio edytowany przez barbie (2009-11-04 20:33:58)

moja Mama mówi, żeby nie zjeść tej naklejki z chleba bo  jak zjemy piekarnię to chlebka nie będzie tongue

albo że gdy po raz pierwszy śni się coś  na nowym miejscu , w nowym łóżku, to ten sen na pewno się spełni, więc trzeba go zapamiętać...

Ale ten bije wszystkie na głowę:
Aby wyleczyć kogoś z kaszlu należy wziąć od niego włos, włożyć pomiędzy nasmarowane kromki chleba i nakarmić nimi psa, mówiąc: Żryj to psie na chorobę, a mnie na zdrowie.

Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść...

32

barbie napisał/a:

moja Mama mówi, żeby nie zjeść tej naklejki z chleba bo  jak zjemy piekarnię to chlebka nie będzie tongue.

Leżę i płaczę po raz 1 big_smile

barbie napisał/a:

Ale ten bije wszystkie na głowę:
Aby wyleczyć kogoś z kaszlu należy wziąć od niego włos, włożyć pomiędzy nasmarowane kromki chleba i nakarmić nimi psa, mówiąc: Żryj to psie na chorobę, a mnie na zdrowie.

Leżę i płaczę po raz 2 big_smile Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać...

A apoteoza23 masz faktycznie rację, to na swoje łapki nie można się długo patrzeć smile

33 Ostatnio edytowany przez a_normalna (2009-11-04 21:58:07)

Przypomniało mi się względem snów: moja babcia mawiała, że to co się przyśni w piątek, to się sprawdzi.

34

Jeżeli krojąc chleb kromki wychodzą nierówne, znak to że jesteś kłamcą
Jeśli dziewczyna na pierwszej randce z chłopakiem ma zimne dłonie to znak ze jest dziewica.
Jak się sadzi cebulę to się mówi "rośnij cebuleczka jak moja dupeczka..." big_smile
Jak kot je trawe/ zabije się czerwoną mrówkę/ kobiety się całują/ to na deszcz
Jak pies je trawe to na gości
( Jak się ma pajęczyny w domu to)Tam gdzie pajęczyny tam ładne dziewczyny

35

Jako tegoroczna maturzystka słyszałam, że nie wolno nic robić z włosami po studniówce, bo podobno w nich jest cała wiedza. Więc mój kumpel postanowił się nie golić i nie obcinać włosów przez te sto dni, bo wierzył, że dzięki temu dobrze zda maturę big_smile. Ja natomiast ścięłam i przefarbowałam włosy kilka dni przed maturą. Efekt był taki, że wszystkim moja nowa fryzura się podobała, a maturę zdałam średnio na ok 90 %, natomiast mój kumpel chodził zarośnięty, wzbudzając powszechne współczucie. Maturę zdał przeciętnie, ale był dumny z tego, że oszczędził na maszynkach do golenia big_smile.

Dum spiro, spero

36

rozbite lustro co myslicie o przesadach  na ten temat???? własnie przed chwila mi sie rozbiło na czesci ale  nie rozsypało.  staram sie nie wierzyc w zabobony,przesądy ale jakos dziwnie jest mi isc je tak bez niczego beztrosko wyrzucic na śmietnik...moze jestescie przekonani  co do lustra o czymś  co ja powinnam wiedziec??

37

Ha ha ha piekna lista zabobonów to i ja \dodam jakie w mojej wsi są;

-jak się sni ogień  to złodzieja wystrzegaj się.
-jak sni się krew to krewni przyjadą.
-jaki piątek taki i świątek czyli niedziela.
-jak pieśni smutne żałobne ciągle się znikąd nuci toi pogrzeb w rodzinie lub znajomych.
-jak kobieta w ciąży bedzie miała chłopca to jest brzydsza w ciąży.

38 Ostatnio edytowany przez Sasha (2010-03-01 19:52:50)

Ojej, az mnie w brzuszku skreca jak czytam te bzdury:) Przesady, zabobony...jeden wielki zart. Mam wsrod znajmoych osoby, ktore czasami tak komentowaly niektore rzeczy, ze powstrzymywalam sie od jakiegokolwiek komentarza aby znajomosc utrzymac. Przykladowo, ostatnio na imprezie powiedzialam cos w stylu "jejku, gdyby cos takiego sie stalo, to bylaby prawdziwa tragedia" na to znajma "wypluj te slowa (doslownie) to sie nie spelni!". Gdy mialam sie zasmiac, zauwazylam z jaka powaga to powiedziala, wiec sie powstrzymalam. Gdy bylam chora, sasiadka zaproponowala abym przelala wosk (???). Ona tak zrobila i wyszla jej z wosku straszna postac, ktora reprezentowala chorobe. "W ten sposob mozna szybko pozbyc sie choroby" oznajmila podczas odwiedzin. (ahahahahaha) Podziekowalam i pomyslalam swoje. Dawniej, gdy ludzie byli nie wyedukowni ( aby nie napisac zacofani) takie zabobony pelnily wazna role w zyciu czlowieka. W dziesjszych czasach do dosc smieszne uslyszec tego typu przesady. Tymbardziej, ze polska to kraj katolicki, a wiara katolicka zabrania tego typu zachowan haha (z tego co oznajmil mi ksiadz) wink Pozdrawiam.

Za dlugo mnie tutaj nie bylo...;)

39

różyczka napisał/a:

-jak kobieta w ciąży bedzie miała chłopca to jest brzydsza w ciąży.

Ja znów słyszałam, że jak kobieta jest w ciąży i zbrzydła to będzie miała dziewczynke, bo dziewczynka jej urode odbiera.

I jeszcze takie przesady:
- Że nie wolno kłaść torebki na ziemi bo pieniądze uciekną :) (ja zawsze kładę, a pieniążków brak hehe chyba musze zmienić przyzwyczajewnie)
- Że w czasie wigilii powinien jako pierwszy próg mieszkania przekroczyć mężczyzna bo to przynosi rodzinie szczęście i zdrowie
- Że jak się zabije pająka to będzie padał deszcz :P
- Jak spadnie chleb na ziemie to powinne się go podnieść i pocałować, zeby go nigdy w domu nie brakło.
- Że panna młoda nie powinna mieć bukietu z róż bo ma kolce, a to przynosi pecha.
I jak narazie nie pamiętam już :P

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia... - byłam gotowa za Ciebie umrzeć..

? ? ? Kacperek ? ? ? ur. 31.05.2011r - SN, g 00:15, 3110 g, 52 cm :*

40

A mi sie najbardziej podoba ten, ze jak sie w gówno w depnie, albo ptak na nas nasra to sie bedzie mialo szczescie - wtedy trzeba zagrac w totka - wygrana gwarantowana smile

41

aalleexxiiss napisał/a:

- Że w czasie wigilii powinien jako pierwszy próg mieszkania przekroczyć mężczyzna bo to przynosi rodzinie szczęście i zdrowie

a ja slyszalam ze w Nowy Rok ;p

Niema prawdy w tych przesadach.To zwykle zabobony.Ja naprzyklad nigdy nie przywiazywalam wagi do tego typu rzeczy.Szkoda na to czasu!!!!

The hard way is the best way.

43

Hmmm a ja znam jeszcze taki przesad, a moze prawde (gdyz.... bardzo czesto sie sprawdza!By nie powiedziec, ze zawsze):

Tak jak ktos je i jaki ma stosunek do jedzenia, taki jest w lozku :-)
A wiec ktos, kto wybrzydza, nie lubi wielu produktow, nie probuje nowych rzeczy, zazwyczaj nie bedzie lwem w lozku, bedzie wybrzydzal i nie bedzie lubial nowosci :-)
I tak, kto uwielbia gotowac, lub jesc - ma dobry stosunek do stosunkow :-)

Tak samo jesli idzie o sposob jedzenia:
ludzie, ktorzy sa w stanie nawet jesc rekoma, podchodza spontanicznie i ochoczo do posilkow, podejda podobnie ochoczo do zblizen :-) I nie beda sobie stwarzac problemow w zyciu intymnym.
A ludzie, ktorzy wybrzydzaja przy jedzeniu, wygrzebuja widelcem rozne rzeczy lub maja nawet liste produktow, ktore jedza, a ktore nie, prawdopodobnie beda tak samo wybrzydzac w seksie :-) I tak samo jest z estetyka przy jedzeniu..

Czyli streszczajac: seks = jedzenie

Chcesz sie dowiedziec, jaki bedzie nowopoznany facet w lozku? Patrz jak je :-)

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze to prawda! :-D

44

Dawniej uważano, że absolutnie nie wolno witać się z gościem przez próg (czyli albo my wychodzimy na zewnątrz do niego, albo on wchodzi i zamykamy za nim drzwi i dopiero jest buzi-buzi i reszta), bo inaczej tworzy się "portal" przez który złe duchy wejdą do mieszkania.

Zaś na Ukrainie jest zwyczaj (albo był), że naprzeciwko drzwi wejściowych powinna wisieć taka ozdoba (trochę przypomina małą miotełkę) w takim miejscu, że jest to pierwsza rzecz, którą widzi gość wchodząc do nas do domu. Dzięki temu wszystkie złe myśli i intencje "łapie" ta miotełka i nic nie przedostaje się do mieszkania.

45

To z Podlasia:
Nie można siadać na koszu (skrzynce itp.) bo się zostanie starą panną...
Nie można siadać na rogu stołu, bo się zostanie starą panną...
W czasie burzy odwraca się lustra lub kładzie je, bo pioruny przyciągają.
W czasie burzy nie można otwierać drzwi w mieszkaniu bo to przyciąga pioruny
W Wigilię pierwszy musi przyjść do domu mężczyzna, bo inaczej krowa zdechnie
Jak się kobieta w ciąży przestraszy i złapie np za twarz to dziecko w tym miejscu będzie miało znamię
Łuska karpia w portfelu przynosi szczęście

Z czasów podstawówki:
Nie można przechodzić pod rozkraczonym słupem, bo dostanie się "pałę"
Nie można deptać po pękniętych płytkach w chodniku, bo będzie się miało za męża łysego

To chyba tyle bez powtarzania poprzedniczek/poprzedników

A na koniec makabra z Lubelszczyzny:
Jeśli noworodek urodzi się słaby lub jest wcześniakiem to należy go przetrzeć łożyskiem innej kobiety...

46

W kościele panna młoda może zarzucić panu młodemu suknię na jego buty. Wówczas on zostanie "pantoflarzem"  big_smile

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

47

w temacie ślubu- małżonka musi uważać żeby mąż nie założył obrączki zbyt głęboko bo wtedy on bedzie w domu rządził

48

Witam;

Nie wieszać " krzyżyka świętego " nad drzwiami  w pokoju!! -  nie nosi się tego "krzyża" ciężkiego w życiu!!

I takie powiedzonko:  Jak ktoś urodzi się pod ławą - to na ławę nie wyjdzie!!!

Nie zmieniaj się ! ... to najlepszy komplement - jaki można usłyszeć od drugiej osoby .... 

49

super smile te przesady, ja slyszałam że jak swędzi nos to się bedzie złym, albo jak lewa dziurka to na miłość, środek gość, a prawa na złość, ponoć jak oczy swędzą to podobnie lewe-śmiewe, prawe -łzawe smile ale jakoś sie nigdy nie sprawdza.

50

Jak się wierzy to chyba się to przyciąga samemu ,jak komuś zle życzysz to odbija się to na nas samych ,w najtrudniejszym okresie życia

51

podając sól innej osobie trzeba się do niej uśmiechnąć, bo inaczej będzie nieszczęście.
A ja jako studentka zagięłam ostatnią stronę w indeksie, na szczęście:)

52

nie wiem jak wy ale ja nie wierzę w żadne przesądy absolutnie w żadne i nawet niech 100 kotów mi przebiegnie drogę to tylko się zdziwię skąd ich się tyle wzięło .wszystko to co opisujecie aby nie robić ja robię i nic złego się nie dzieje.To co niby działa tylko na tych co w to wierzą ?:)

53

jak sie kogos nie pozna to bedzie bogaty .... no ciekawe

54

agnes21 napisał/a:

A wiesz, że samemu nie wolno zaginać? Może to zrobić tylko student, który na swoim pierwszym roku studiów wszystkie egzaminy zdał w pierwszych terminach wink

55

a_normalna napisał/a:
agnes21 napisał/a:

A wiesz, że samemu nie wolno zaginać? Może to zrobić tylko student, który na swoim pierwszym roku studiów wszystkie egzaminy zdał w pierwszych terminach wink

Ja sama zagięłam i pomyślnie skończyłam studia. Sama osobiście wierzę w niektóre przesądy...moja koleżanka była ciekawa czy prawdziwy jest przesąd kiedy kobieta jest w ciąży i gdy sie przestraszy dotknie sie to dziecko będzie miało znamię.Wiecie co spróbowała dotknęła się kostki żeby było nie widoczne w razie czego i dziewczynka ma znamie, sama była zaskoczona bo nie wierzyła w takie rzeczy.Może nie należy w życiu wierzyć w przesądy ale można czasami je brać pod uwagę(:

Posty [ 1 do 55 z 61 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018