Kucharka na wesele? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Kucharka na wesele?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Kucharka na wesele?

Witam was. Ostatnio koleżanka mówiła mi że sama chce zorganizować wesele.
Z ciekawości pytam może ktoś wie ile bierze kucharka za wesele w Mazowieckim i czy np. kelnerów trzeba płacić osobno?

Od niej chcą za 80 osób 35 złotych od osoby i 3 kelnerki po 400 złotych.
Sprzątnięcie sali i zmywaczka już w cenie.
Oczywiście towar ma kupować ona.

Dla mnie to raczej skórka za wyprawkę bo w mich stronach za 150 od osoby mozna znaleźć naprawdę fajne lokale ale jej się wydaje że coś zaoszczędzi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kucharka na wesele?

A to wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie ona to wesele chce wyprawić.
Bo jeśli u siebie w domu, to może i dało by się to jakoś sensownie skalkulować.

Ale na 80 osób, to raczej małe szanse, żeby upchnąć gości w salonie wink

Natomiast jeśli będzie wynajmować lokal, to z założenia płaci się właśnie za tzw. talerzyk + obsługę, bo wtedy wynajem jest już w cenie.

Czasem lokale zgadzają się tylko na wynajem, gdy nie mają kuchni.
Najczęściej jednak sprzedawane są całe pakiety. A czasami tylko można wynegocjować, że część rzeczy wnosimy z zewnątrz - np. alkohole, ciasta, tort, owoce.

15.08 - Olek

3 Ostatnio edytowany przez daisy20 (2014-04-05 13:44:42)

Ja miałam możliwość zamówienia sali 'od talerzyka', ale w moich okolicach plasuje się to w przedziale 160-200 zł za osobę + 30/40 zł od osoby za poprawiny. W sali, którą zamówiliśmy była możliwość od talerzyka za 180zł + chyba 30 za poprawiny, ale zdecydowaliśmy się na kucharkę poleconą przez właściciela sali - gdybyśmy wzięli od talerzyka prawdopodobnie też wybrałby tą samą, ale wiadomo, że tak wychodzi drożej, bo właściciel za to czym my nie musimy się martwić, tj. kupowanie, zamawianie towaru - mięsa, warzyw, owoców, napojów, w jakiej ilości i z jakiej hurtowni, tort, ciasto - to jest na jego głowie a my przychodzimy na gotowe, więc płacimy mu też za przygotowanie tego wszystkiego. Także salę mamy wynajętą na 6 dni (od środy do poniedziałku) za 6500zł + kucharka 25zł/os. (razem z kelnerkami + poprawiny + robi tort i ciasto w cenie) + wiadomo, że towar (podobno na ok 170-180 osób powinniśmy wyrobić się w 13000zł). To wychodzi od talerzyka = 180*180os. = 32400 bez poprawin, a nam z kucharką wyjdzie mniej więcej 24000zł z poprawinami, więc jest różnica.

Aha i jakbym wzięła od talerzyka to nie można potem zabrać pozostałego jedzenia z sali po weselu. A z kucharką tak, bo jest to nasze. Wiadomo, że większość będzie do wyrzutu, ale i zostanie co nieco do zabrania, co się nadaje.

Ps. jestem z Mazowsza spod Warszawy wink

***Spoglądam wstecz i widzę tyle pustych godzin. Ogarnia mnie strach, bo wiem ile minęło, lecz nie wiem ile zostało***

4

daisy

25 od osoby z kelnerami? To chyba tanio coś?

5

@ Dorota F

Salę wynajmuje pod warszawą jakoś po znajomości, jest kuchnia ale nie ma ludzi. Sama ma sobie ogarnąć kucharzy i kelnerów.

6 Ostatnio edytowany przez daisy20 (2014-04-15 22:13:55)

Molly11 napisał/a:

daisy

25 od osoby z kelnerami? To chyba tanio coś?

Dosyć tanio. Rozmawiałam z drugim poleconym przez właściciela sali kucharzem, to liczył sobie 28 zł od talerzyka za ten rok, a za przyszły mogłoby sięgnąć 30 zł. Plus chciał 1000zł dopłaty za poprawiny i na wstępie zaznaczył, że nie podejmie się zrobienia/załatwienia tortu. Czyli w sumie rzeczy wyniosłoby to nas ok. 3000zł więcej niż teraz.
Może i 25zł od osoby z kelnerami to tanio, ale wiadomo, że kucharka weźmie pewnie 50-70%, a kelnerki to zazwyczaj młode dziewczyny, przynajmniej na weselach, na których byłam to zapewne jak zarobią 200-300zł to dobrze. Ale nie chcę oszukać, bo się nie orientuje.

***Spoglądam wstecz i widzę tyle pustych godzin. Ogarnia mnie strach, bo wiem ile minęło, lecz nie wiem ile zostało***

7

witam! Daisy20 Dobry Duszek gdzie wynajęłaś sale pod W-wą, organizuję wesele córce na 2016 r, nie wiem od czego zacząć. W naszej okolicy "talerzyk" to wydatek rzędu 200 zł bez względu dorosły czy dziecko 150 osób to bardzo prosty rachunek, szukam tańszego rozwiązania i Twoje jest ok.

8

kulka65 napisał/a:

witam! Daisy20 Dobry Duszek gdzie wynajęłaś sale pod W-wą, organizuję wesele córce na 2016 r, nie wiem od czego zacząć. W naszej okolicy "talerzyk" to wydatek rzędu 200 zł bez względu dorosły czy dziecko 150 osób to bardzo prosty rachunek, szukam tańszego rozwiązania i Twoje jest ok.

Skąd jesteś? Z której strony Wawy?
Jest masa sal liczących naprawdę dużo mniej te 200 to oczywiście się zdarza ale może ci coś podpowiem jak okreslisz swoje potrzeby.

U mnie pod Legionowem jest super salka gdzie za 140-150 zrobią Ci naprawdę ładnie wesele tak że nie trzeba się wstydzić bo wszystkiego jest na ful.
A sama salka z tego co pamiętam to wpisz sobie w google Agroturystyka Korfowe pod Kampinosem. Ze dwa lata temu kolezanka wynajmowała samą sale z tego co wiem.

9

Ja też będę wynajmowała salę i kucharki z obsługą. Mamy namiary na kucharki, które ugotują do 120 osób z dziewczynami do obsługi i biorą ok 2500zł smile Ale to nie warszawa tylko południowy-wschód więc wiecie.. taniej. Ale jeśli chodzi o lokale liczone od osoby, to ceny zaczynają się od 160zł... więc w moim przypadku taniej wyjdzie zrobić wesele samemu.

The Day I Realized You're Gone...

10

daisy20 napisał/a:

Ja miałam możliwość zamówienia sali 'od talerzyka', ale w moich okolicach plasuje się to w przedziale 160-200 zł za osobę + 30/40 zł od osoby za poprawiny. W sali, którą zamówiliśmy była możliwość od talerzyka za 180zł + chyba 30 za poprawiny, ale zdecydowaliśmy się na kucharkę poleconą przez właściciela sali - gdybyśmy wzięli od talerzyka prawdopodobnie też wybrałby tą samą, ale wiadomo, że tak wychodzi drożej, bo właściciel za to czym my nie musimy się martwić, tj. kupowanie, zamawianie towaru - mięsa, warzyw, owoców, napojów, w jakiej ilości i z jakiej hurtowni, tort, ciasto - to jest na jego głowie a my przychodzimy na gotowe, więc płacimy mu też za przygotowanie tego wszystkiego. Także salę mamy wynajętą na 6 dni (od środy do poniedziałku) za 6500zł + kucharka 25zł/os. (razem z kelnerkami + poprawiny + robi tort i ciasto w cenie) + wiadomo, że towar (podobno na ok 170-180 osób powinniśmy wyrobić się w 13000zł). To wychodzi od talerzyka = 180*180os. = 32400 bez poprawin, a nam z kucharką wyjdzie mniej więcej 24000zł z poprawinami, więc jest różnica.

Aha i jakbym wzięła od talerzyka to nie można potem zabrać pozostałego jedzenia z sali po weselu. A z kucharką tak, bo jest to nasze. Wiadomo, że większość będzie do wyrzutu, ale i zostanie co nieco do zabrania, co się nadaje.

Ps. jestem z Mazowsza spod Warszawy wink

Czy mogłabyś podać jakiś namiar na tą kucharkę? Bardzo proszę smile

11

Molly11 napisał/a:
kulka65 napisał/a:

Skąd jesteś? Z której strony Wawy?
Jest masa sal liczących naprawdę dużo mniej te 200 to oczywiście się zdarza ale może ci coś podpowiem jak okreslisz swoje potrzeby.

U mnie pod Legionowem jest super salka gdzie za 140-150 zrobią Ci naprawdę ładnie wesele tak że nie trzeba się wstydzić bo wszystkiego jest na ful.
A sama salka z tego co pamiętam to wpisz sobie w google Agroturystyka Korfowe pod Kampinosem. Ze dwa lata temu kolezanka wynajmowała samą sale z tego co wiem.

Ja jestem z Wołomina.

12

W mojej okolicy biorą za talerzyk 25-30 zł od osoby. Do tego kelnerki ok 100 zł za jedną kelnerkę razem z poprawinami. Może i na 80 osób nie wyjdzie to taniej ale najczęściej w ten sposób można mieć więcej jedzenia niż dadzą w restauracji czy hotelu w ramach opłaty od osoby.

13

wynajmują kucharkę można zaoszczędzić ok 30-40%, ale pracy jest bardzo dużo. Taka opcja jest raczej dla osób, które muszą liczyć każdą złotówkę w przeciwnym wypadku lepiej jest wynająć salę weselną z pełną obsługą.

Fotobudka Warszawa najlepsza imprezowa fotobudka w Polsce

14

Hej Daisy, a jaką sale wynajmujesz, tą na akacjowej w Wołominie? Ja wzięłam tą ale ..drożej nas liczą..chyba że znalazłaś tu w okolicy jakąś tańszą?

smile

15 Ostatnio edytowany przez cslady (2015-12-18 16:48:08)

Kucharka   na weselu musi być  nie ma takiej opcji by samemu wszystko   zorganizować , do tego  przyda się   ktoś   kto dobrze piecze   no chyba  że  ktoś woli zamówić  sobie   gotowy wypiek  Ja  tak  zrobiłam skorzystałam z  firmy spam mają  pyszne wypieki w  tym sękacze    Polecam

16

daisy20
I pod Wołominem ta sala? Słyszałam o takiej sali w Białobrzegach ale nie wiej jaka nazwa, to tam może?

17

Witam, my planujemy wesele na około 200os. Zastanawiamy się właśnie nad kucharka, tylko!czy to wychodzi naprawdę taniej? W naszych okolicach przeciętna cena wynajęcia sali to koszt 10000-13000tys.zł, a kwota od talerzyka między 210-240zł, Cena od talerzyka trochę przeraża dlatego zastanawiam się nad jakąś dobrą kucharka. Ktoś coś podpowie?

18

Moja kucharka bierze 30 zł/os i w tej cenie 2 kelnerów. Za remize nic nie płacę więc koszt za 100 osób z jedzeniem, ciastem i napojami wyniesie mnie ok. 10 tys :-)

19

Ja skorzystałam z usług Pani Ani z Krakowa. Młoda dziewczyna ze świeżymi pomysłami na wesele i młodymi kelnerami. Mimo, że  wesele było 30 km od Krakowa nie było dla niej problemu by zrobić dla mnie przyjęcie. Szybko i sprawnie odpowiadała na moje pytania. Miała przygotowane propozycje menu i dobierałyśmy je pod gusta moje. Byłam pod wrażeniem pomysłów jej na zimny stół oraz organizacje. Cena była konkurencyjna- wyszło mnie od osoby ze ze składnikami oraz ciastami 120 zł, wiec sporo zaoszczędziłam biorąc pod uwagę  obecne ceny smile

20

Polecam Pałacyk Otrębusy. W ofercie ma wszystko, co jest niezbędne na weselu: kucharzy, piękną salę, ogród, komfortowe pokoje...:)
Nie raz się tam bawiłam, lokal zawsze staje na wysokości zadania. Na duże pochwały zasługuje tamtejszy ogród - jesli planujecie przyjęcie wiosną/latem szczególnie warto go wykorzystać, na przykład na grilla (lub zaplanować ślub w altanie).
Pozdrawiam

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Kucharka na wesele?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018