Jak podziękować rodzicom, gdy jedno z nich ich nie ma... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Jak podziękować rodzicom, gdy jedno z nich ich nie ma...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 35 ]

1

Temat: Jak podziękować rodzicom, gdy jedno z nich ich nie ma...

Mam takie pytanko.
Moja siostra nie długo bierze ślub, zastanawiamy się jak podziękować rodzicom, gdy jedno z nich ich nie ma. Wszystkie Życzenia są, dziękujemy wam rodzice....Czy siostra powinna sama dziękować i mówić dziękuje wam? a co z panem młodym? Można jakoś wspomnieć o zmarłych rodzicach?? Jak to zorganizować że by panu młodemu nie było przykro...

Nie krzywdź, a nie będziesz krzywdzony..
Szanuj innych, jak siebie samego...
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Maja85 (2011-01-07 17:08:57)

Odp: Jak podziękować rodzicom, gdy jedno z nich ich nie ma...

Ja mam tylko mamę. Tata zmarł kilka lat temu. Kiedy dziękowaliśmy rodzicom, z mamą był mój chrzestny. Może to będzie jakimś rozwiązaniem? A może jego dziadkowie? Zależy z kim jest bardziej związany.

Chociaż niczego nam to nie ułatwiło. Jakiś czas mama stała sama, a kiedy wujek do niej podszedł, wszyscy sie rozpłakaliśmy wiedząc, że to powinien być tata.

"... nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół,
co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."

3

Dziadków nie ma, zresztą dlaczego ma dziękować chrzestnym skoro to nie oni go całe życie chowali...

Nie krzywdź, a nie będziesz krzywdzony..
Szanuj innych, jak siebie samego...

4

Ja bym sobie odpuściła w takiej sytuacji te całe podziękowania. Czasem mam wrażenie, że ta szopka jest dla gości a nie po to, by naprawdę z całego serca podziękować rodzicom.
Rodzice i tak na pewno wiedzą, że jesteście im za wszystko bardzo wdzięczni. Po całym zamieszaniu ślubno-weselnym można im wręczyć prezenty w domu, tylko we własnym gronie. Po co sprawiać przykrość panu młodemu, który rodziców nie ma i stawiać go w głupiej sytuacji na oczach wielu gości? Albo pomysł, żeby dziękowała sama siostra... To przepraszam, jej mąż ma stanąć sobie wtedy z boku i popatrzeć jak to fajnie mieć rodziców...?

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

5

Zgadzam się z gothka najlepiej będzie jak odpuszczą sobie podziękowania dla rodziców.
Byłam kiedys na slubie kuzynki i od jej męża rodzice nie przyjechali na ślub (nie pamiętam dlaczego), podziękowania się odbyły ale troszke nie przyjemne to było.

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia... - byłam gotowa za Ciebie umrzeć..

? ? ? Kacperek ? ? ? ur. 31.05.2011r - SN, g 00:15, 3110 g, 52 cm :*

6

Rzeczywiście chyba lepiej będzie zrezygnować z tych podziękowań. To by była bardzo niezręczna sytuacja. Wasi rodzice z pewnością nie będą mieli nic przeciwko.

"... nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół,
co wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."

7

women po pierwsze Twoja siostra powinna porozmawiać z przyszłym mężem o tych podziękowaniach. Jakie jest jego zdanie na ten temat. Jeśli się zdecydują na podziękowania to można jak najbardziej podziękować rodzicom w zaciszu domowym - myślę, że zrozumieją sytuację. Albo jeśli będzie to mieć miejsce podczas wesela to po prostu podziękować rodzicom jednej strony. Myślę, że przynajmniej połowa gości będzie mieć świadomość że Pan  Młody rodziców nie ma.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

8 Ostatnio edytowany przez apoteoza23 (2011-01-08 17:10:06)

A ja mam genialne rozwiązanie zmien piosenkę na tą

http://nesir.wrzuta.pl/audio/6ydVMNBgF1 … e_rodzicom

piękna jest ! Ja na swoje tą sobie zafunduję smile Mam nadzieję, że to pomoże

9

Lena- no właśnie. Połowa gości może mieć świadomość, że pan młody nie ma rodziców. Ale co z drugą połową? Znając nasze polskie społeczeństwo zaraz zaczną się uciążliwe pytania i domysły szeptane po kątach.
Wesele i same podziękowania powinny być czymś przyjemnym. A próba opanowania łez z żalu po nieżyjących rodzicach z pewnością do takich chwil nie należy.
Rozsądniej i o wiele taktowniej jest uszanować czyjeś uczucia a nie robić ,,tradycji" na siłę. Wszystkich gości już przed weselem poinformowałabym o sytuacji rodzinnej Pana Młodego, żeby nie było potem niezręcznej sytuacji. I spokój na weselu...

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

10

apoteoza23 - a co twoim zdaniem zmieni ta piosenka? W niej zwrot do rodziców jest tak personalny, że aż boli...

Odpuście podziękowania, moim zdaniem co najmniej w połowie przypadków jest to sztucznie nadmuchana sytuacja.

U kuzynki rodzice są po rozwodzie, ona ma wielki żal do ojca, jednak na ślubie się pojawił. Podziękowanie odbyło się natomiast na poprawinach w dużo bardziej kameralnym gronie, żeby wykluczyć zeń ojca, ale żeby jakoś tę formę zrealizować. Wiadomo, że tu jest inna sytuacja, ale może wśród najbliższych w dzień poprawin można by urządzić takieś takie podziękowanie jeśli już.

Gdy Ty i Ja, cały świat jest dla nas ...

11

Uważam,  że nie można dyskryminować żadnej ze stron. Podejrzewam, że mąż Twojej siostry nie miał by nic przeciwko temu, że ?fizycznie? podziękowania dotyczą się rodziców Twojej siostry. 

Słuchając  podanej przeze mnie piosenki myślami połączyłby  się ze swoimi nieżyjącymi rodzicami, którzy również zasługują na podziękowania za trud wychowania.

Myślę, że ta piosenka jest bardziej stosowna co do okoliczności bo piosenka ?cudownych rodziców mam? wskazuje na czas teraźniejszy a ?Kochani moi rodzice? bardziej skupia się na dzieciństwie na wychowaniu, ukształtowaniu osobowości etc.

Oczywiście to jest moje zdanie. Gdyby ta sytuacja mnie dotyczyła to chciałabym aby ta piosenka zagościła na moim weselu.  Im i tak nic nie przywróci życia ale zawsze liczy się pamięć i w tym tak ważnym  dla mnie dniu chciałabym,  żeby oni wiedzieli, że ciągle o nich pamiętam .

Bardotka nie można skupiać się tylko na własnym bólu, z resztą z dniem ślubu rodzice panny Młodej stają się także rodzicami Pana Młodego.

12

Bardolka jestem, miło mi smile

A co do piosenek - niestety ale dla mnie obydwie to katastrofa ... takie napisane na siłę, żeby na weselu odprawić rytuał ... Ja się nad piosenką zastanawiam czy w ogóle z niej nie zrezygnować, a jeśli chodzi o tekst to najlepsza piosenka to Dziękuję Wam - Dody tongue (wiem że doda to obciach ale tekst piosenki idealny smile )

13

Przepraszam za tą pomyłkę Bardolka
Wiesz,  podzielam Twoje zdanie.  Jedna i druga piosenka nie jest  czymś wyjątkowym ale ?Cudownych rodziców mam ? jest tak oklepane , że katastrofa! Z dwojga złego lepsza ta druga. A nie będę pierwszą, która powie, że ślub jest bardziej dla gości niż dla Młodych....A co do piosenki Dody to kto co lubi ale pomysł nie jest zły big_smile

14

tez mam ten problem ja mam 2 rodziców natomiast mój A. tylko mame.....

Michalinka:* - ur. SN 27.08.2012 g.10.16  3350g 55 cm

15

ja nie mialam podziekowan dla rodzicow,z jednej strony byloby to smutne,poniewaz maz nie ma ojca.a z drugiej strony to dla mnie jakas szopka.Wiadomo roznie jest z zyciu,a takie podziekowania wydawaja mi sie smieszne i oklepane.Zawsze ta sama piosenka"kochanych rodzicow mam"wszyscy bujaja sie w rytm,a na koniec rzewne lzy i kwiaty,jak na jakiejs stypie.Okropnosc!

Bardziej to na pokaz niz ze szczerego serca.Ja na takim weselu zawsze wychodze i nie uczestnicze w tym.Moze dlatego,ze nie mialam nigdy szczesliwego dziecinstwa.

16 Ostatnio edytowany przez asiek_110 (2011-02-18 12:50:15)

Nienawidze tego obrządku... a jak słysze oklepaną piosnkę  "cudownych rodziców..." itd. to od razu wychodze. Ja mam tylko mamę i gdy byłam na weselach mojego rodzenstwa, albo nawet znajomych gdzie sytuacja była podobna, to az mnie skrecało widzac jak ona stoi sama i jak jest jej cholernie przykro. Od razu wychodziłam i w płacz. Moim zdaniem nie powinno sie odstawiac tej szopki tylko dlatego ze wszystcy tak robią. Ja, jesli juz przyjdzie co do czego, zrobie podziękowania rodziców zaraz po błogosławienstwiw w domu, kiedy rodzice zrobią swoje, wtedy my podziękujemy im w drugą stronę. Uważam ze jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niz patrzenie na łzy swojej matki, które nie koniecznie musza byc szczesliwe, a przynajmniej nie w tak wyjatkowym dla mnie dniu.Ale oczywiscie zrobisz jak uwazasz, wkoncu Twoi rodzice od teraz stają się poniekad "rodzicami" Twojego męża. Najlepiej bedzie jeśli ustalisz to z narzeczonym. OJ przepraszam z tego uniesienia napisałam, żebys Ty sie zastanowiła, oczywiście miałam na myśli Twoją siostre:)))

Trudno jest odnaleźć w dzisiejszym świecie inspiracje, przysłowiowego kopa, który pozwoli Ci wstać rano-dlatego szukam natchnienia w otaczających mnie obrazach, bo każdy dzień uświadamia mi, że człowiekowi nie można ufać-tylko pies, jako przedstawiciel żywej istoty, który współegzystuje z człowiekiem pokaże Ci w swoich smutnych oczach, co to znaczy prawdziwe oddanie.

17

Wiem ze to nie jest rozwiązanie dla wszystkich... ale w dzień wesela para młoda udała się na cmentarz i tam razem sami złożyli podziękowania i modlitwę na grobie taty panny młodej...razem tak czuli i tego chcieli a potem podziękowania dla rodziców pana młodego i mamy panny młodej odbyły się na sali...wiem ze te odwiedziny spowodowały ze łzy na weselu były łzami wdzięczności a nie smutku...chociaż to bardzo indywidualna sprawa i tu nie było jednego z rodziców. Myślę ze podziękowania w domu podczas błogosławieństwa będą najlepsze. Myślę ze nie warto z nich w ogóle rezygnować chyba że pan młody bardzo nalegałby na to...

I jeszcze tak z praktycznego punktu widzenia byłam na weselu gdzie para młoda nie zaplanowała podziękowań dla rodziców jednak mimo wcześniejszego uprzedzenia zaplanowała je orkiestra!!!! sytuacja była nieco krępująca a para młoda złożyła te podziękowania bo już po prostu poszło...wiec jeśli Twoja siostra zrezygnuje z podziękowań na sali niech Dokładnie o tym powie orkiestrze... pewnie to się często nie zdarza ale jednak...

18 Ostatnio edytowany przez Ema (2011-02-18 16:10:23)

Mialam okazję być na weselu znajomej. Ktorej rodzice nie żyją. Wychowala ją babcia.

Podziekowania poszły w stronę rodzicow Pana Młodego i babci dziewczyny smile

Natomiast,prosto z kosciola po slubie Para mloda z kwiatami pojechala na grob rodzicow dziewczyny.Swoja droga dziwny widok..panna Mloda w bialej sukni na cmentarzu smile

A ja na swoim slubie nie mam zamiaru dziękowac rodzicom,bo nie mam za co i poprostu omine to. smile

Jakby mi kapela zagrala ,,kochanych rodzicow mam'' to albo bym wybuchla smiechem albo bym uciekla zaplakana z wlasnego wesela...

-Wszyscy jesteśmy wariatami,tylko nie każdy został zdiagnozowany -

19

Ema - podzielam Twoje zdanie - ja też bym w takiej sytuacji wybuchnęła śmiechem..nie życzę sobie czegoś takiego na moim weselu i mam nadzieję, że udami się do tego przekonać mojego lubego..

Ain't no sunshine when she's gone..

20

Też mam nadzieję,że go przekonam wink

-Wszyscy jesteśmy wariatami,tylko nie każdy został zdiagnozowany -

21

Ema i AnnaMa, przepraszam,ale super jesteście wychowane skoro nie macie za co dziękować rodzicom.....

Moi rodzice może też nie są najwspanialsi pod słońcem,ale poniosą wszystkie koszta weselne do spółki z rodzicami Lubego i nie wyobrażam sobie,abyśmy mieli im choćby za to nie podziękować.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

22 Ostatnio edytowany przez AnnaMa (2011-02-27 16:20:29)

Ok, ja im mogę podziękować za to, że zapłacą za wesele (oczywiście nie tak dosłownie), ale jeśli ma mi do tego wtórować tekst "cudownych rodziców mam, przyjaciółmi moimi są.." to wybacz, ale na moim weselu nie będzie miejsca na obłudę.

Nie mam zamiaru się z Tobą licytować kto miał gorszych rodziców czy dzieciństwo, ale mnie osobiście przy tej piosence stają przed oczami wszystkie krzywdy, jaki oni mi wyrządzili.

Przepraszam, że się tak uniosłam, ale wkurzył mnie Twój post. Może i nie jestem dobrze wychowana - jeśli tak, to masz kolejny dowód na to, jakich "cudownych rodziców mam"..

Ain't no sunshine when she's gone..

23

Juliette napisał/a:

Ema i AnnaMa, przepraszam,ale super jesteście wychowane skoro nie macie za co dziękować rodzicom.....

Moi rodzice może też nie są najwspanialsi pod słońcem,ale poniosą wszystkie koszta weselne do spółki z rodzicami Lubego i nie wyobrażam sobie,abyśmy mieli im choćby za to nie podziękować.

Oj Juliette nie każdy ceni sobie takie gesty, bo prawdę powiedziawszy tak czasami jest w życiu, że bywają one puste.

Skoro dziewczyny nie czują takiej potrzeby, to po prostu nikt nie powinien ich zmuszać do takich akcji.

A i faktycznie wspólne odtańczenie "Cudownych rodziców mam" dla niektórych może być bardzo niestosowne - w kontekście wzajemnych relacji z rodzicami. I mało ma to wspólnego z dobrym wychowaniem.

A podziękować można przed imprezą dając jakiś fajny prezent czy whatever tongue

24

Na miejscu twojej siostry, podziękowałabym rodzicom po weselu w domu.  Sama mam rozwiedzionych rodziców i na weselu nie będzie podziękowań.

25

Ja też mam rozwiedzionych rodziców i czeka mnie właśnie walka z tą sytuacją sad
Mój narzeczony pochodzi z bardzo tradycyjnej rodziny, moja sytuacja rodzinna jest czasami dla niego bardzo niezrozumiała. Moi rodzice 20 lat po rozwodzie nadal się nienawidzą sad
Jeśli chodzi o taniec to wymyśliliśmy, że Ja zatańczę z moim tatą, mój mąż z moja mamą a jego rodzice razem.
Problem mam z treścią podziękowania jeśli chodzi o moja mamę. Nie czuję potrzeby aby się rozpisywać bo mam do niej wiele żalu ale coś napisać muszę tylko co? Ma ktoś jakiś pomysł ? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi

Ile razy znajdę klucz do szczęścia to zawsze ktoś wymieni zamek...

26

nici napisał/a:

Jeśli chodzi o taniec to wymyśliliśmy, że Ja zatańczę z moim tatą, mój mąż z moja mamą a jego rodzice razem.

A nie łatwiej zrezygnować w takim przypadku z tego tańca, niż stosować jakieś kombinacje?
Owszem, jeśli tak CHCECIE, to ok. Jeśli natomiast wymyślone zostało to, bo tak TRZEBA to ja absolutnie bym sobie darowała.

Takie tańce muszą być mega przemyślane i tylko wtedy powinny być brane pod uwagę, gdy wszystko w rodzinie gra i KAŻDY ma na to ochotę.
Tyle razy już byłam świadkiem, zbolałych min tańczących do piosenki rodziców. Czasami warto odpuścić.

nici napisał/a:

Problem mam z treścią podziękowania jeśli chodzi o moja mamę. Nie czuję potrzeby aby się rozpisywać bo mam do niej wiele żalu ale coś napisać muszę tylko co? Ma ktoś jakiś pomysł ? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi

Zrezygnuj z pisania nieprawdy. Może zrezygnuj w ogóle z jakiegoś dłuższego przemówienia. Może zastosuj coś bardziej ogólnikowego, a dokładniej spisane słowa podaruj mamie w formie pisemnej.

15.08 - Olek

27

dla mnie ta tradycja to też szopka. na miejscu autorki wątku bym podziękowała rodzicom nie przy ludziach... a tak to jak będzie ta piosenka i podziękowania każdy będzie czuł jakieś niezbyt miłe pożałowanie do pana młodego że jaki biedak bo nie ma taty i mamy ani dziadków. w takim przypadku warto sobie odpuścić .

28

ja też bym odpuściła podziękowania. jednak to ogromny ból, dla Pana Młodego.

Wierzę w nas, wierzę w każdą obietnicę! <3

29

U mnie także nie będzie podziękowan, mama zmarła gdy byłam dzieckiem, ojcu nie mam zbytnio za co dziękować( chyba ze za to że jestem na świecie), wychowywałam się w domu dziecka, mam z nim sporadyczny kontakt. Narzeczony podziękuje swojej mamie w domu po Błogosławieństwie  smile(ojca nie pamięta gdyż zmarł jak był mały)

30

women napisał/a:

Mam takie pytanko.
Moja siostra nie długo bierze ślub, zastanawiamy się jak podziękować rodzicom, gdy jedno z nich ich nie ma. Wszystkie Życzenia są, dziękujemy wam rodzice....Czy siostra powinna sama dziękować i mówić dziękuje wam? a co z panem młodym? Można jakoś wspomnieć o zmarłych rodzicach?? Jak to zorganizować że by panu młodemu nie było przykro...

W tak niezręcznej sytuacji wato wybrać bliskie osoby dla Pana Młodego, które zastępowały rodziców lub odegrały znaczącą rolę w życiu mężczyzny. Mogą to być na przykład rodzice chrzestni. Jeśli to nie będzie zbyt bolesne dla Pana Młodego miłym gestem będzie wspomnienie zmarłych rodziców.

31

Nie dziękować publicznie. Zrobić to na osobnosci i problem z głowy.

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

32

Można też zrobić podziekowanie w trakcie mszy. Tak ostatnio zażyczyła sobie młoda para u której grałyśmy na mszy świętej. Specjalnie na tę okazję opracowywałyśmy piosenkę (śpiew, keyboard, instrument - obój). Jako że oryginał nie był zbyt melodyjny, zmodyfikowałyśmy troszeczkę melodię. W momencie pierwszych słów piosenki Panna młoda i Pan młody wstali niosąc białe róże swoim rodzicom. Każde swoim. Jednego z rodziców również brakowało. Mimo wszystko była to urocza chwila. Polecam osobom szukających oryginalnych pomysłów:)

mercizespol . wordpress . com

33

ja co prawda żyje bez ślubu,ale gdybym go miała brać i dziękować rodzicom (moja mama nie żyje) podziękowała bym tacie i mojej chrzestnej która jest dla mnie naprawdę jak druga matka

34

Nasi rodzice żyją, ale gdyby było tak, że jedno z młodych nie ma rodziców to wolałabym podziękowania indywidualne, nie podczas tej całej szopki, żeby drugiej osobie nie było przykro.

Posty [ 35 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Jak podziękować rodzicom, gdy jedno z nich ich nie ma...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018