Odmowa wesela??? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: Odmowa wesela???

Hej,
Dostalismy zaproszenie na wesele ponad 100km od nas od mojej siostrzenicy. Niestety powiem szczerze nie bardzo pasuje nam to wesele. Wlasnie kupujemy mieszkanie i liczy sie kazdy grosz. A tu wiadomo sukienki, garnitury i jeszcze dodatkowo nocleg. Po drugie my nie lubimy wesel. Wpadłam na pomysł, ze ostatecznie pojedziemy na msze i zlozymy zyczenia, ale wtedy beda namawiac pewnie zebysmy pojechali na wesele. Co tu zrobic? Nie chce wyjsc na kogos kto ich olewa, bo tak nie jest. Moze wyslac im pieniazki poczta??? Tylko czy te nasze wymowki maja sens? Jak to w ogole jest. Czy nie wolno odmawiac pojscia na wesele???

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odmowa wesela???
SenWiktorii napisał/a:

Hej,
Dostalismy zaproszenie na wesele ponad 100km od nas od mojej siostrzenicy. Niestety powiem szczerze nie bardzo pasuje nam to wesele. Wlasnie kupujemy mieszkanie i liczy sie kazdy grosz. A tu wiadomo sukienki, garnitury i jeszcze dodatkowo nocleg. Po drugie my nie lubimy wesel. Wpadłam na pomysł, ze ostatecznie pojedziemy na msze i zlozymy zyczenia, ale wtedy beda namawiac pewnie zebysmy pojechali na wesele. Co tu zrobic? Nie chce wyjsc na kogos kto ich olewa, bo tak nie jest. Moze wyslac im pieniazki poczta??? Tylko czy te nasze wymowki maja sens? Jak to w ogole jest. Czy nie wolno odmawiac pojscia na wesele???

Odmawiać wolno.
Tyle, że jeżeli pojedziecie te 100km na sam ślub, a na wesele już nie, to po prostu będzie to niegrzeczne i nietaktowne, bo para młoda doskonale będzie wiedzieć, że NIE chcieliście iść na wesele. Ja bym nie szła w takim wypadku na nic. Ale też zastanów się czy to jest tego faktycznie warte. W sensie, nie musisz przecież kupować nowej sukienki, na pewno jakąś jeszcze masz z poprzednich okazji. Tak samo jeżeli chodzi o garnitur. Nie musicie dawać nie wiadomo ile kasy do koperty, albo kupować ogromnego prezentu. Zrzućcie się z kimś, dajcie tyle, ile aktualnie możecie. Chodzi o obecność przecież.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Jedziecie na ślub i wesele z kopertą, albo nie jedziecie wcale i nie wysyłacie żadnej kasy listem.

Decyzja należy do Was, ja w Twojej sytuacji po prostu bym zadzwoniła, podziękowała za zaproszenie i wprost powiedziała, że nie przyjedziemy, bo nie możemy. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i pa pa.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

4

Nie wyobrażam sobie nie pójść na wesele siostrzenicy. To przecież najbliższa rodzina. 100 km to niedaleko, nie trzeba od razu wkładać w kopertę majątku, ani stroić się w nowe kreacje.

5

Nie chcesz, nie możesz, to nie idziesz, bez względu na to, kim ta osoba jest. Nie musisz się też im tłumaczyć, dlaczego nie. W życiu rób to, co chcesz i nie rób tego, czego nie chcesz.

6

Czasem są sytuacje, w których musimy robić coś, czego nie chcemy, ale moim zdaniem ta do nich nie należy.

To nie Twoja siostra czy brat bierze ślub, moim zdaniem siostrzenica to NIE jest najbliższa rodzina i ja bym się nie zmuszała na Twoim miejscu.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

7

kao_makao napisał/a:

Nie chcesz, nie możesz, to nie idziesz, bez względu na to, kim ta osoba jest. Nie musisz się też im tłumaczyć, dlaczego nie. W życiu rób to, co chcesz i nie rób tego, czego nie chcesz.

Bardzo wygodne podejście smile tylko chyba nie zawsze mozna to stosować.
W tym wypadku,uważam że należy powiadomić o nieobecności. I wysłać kartkę okolicznościową z życzeniami i ewentualnie prezent.

8

diana45 napisał/a:
kao_makao napisał/a:

Bardzo wygodne podejście smile tylko chyba nie zawsze mozna to stosować.
W tym wypadku,uważam że należy powiadomić o nieobecności. I wysłać kartkę okolicznościową z życzeniami i ewentualnie prezent.

Jeśli chcesz, to go nie stosuj. Można to stosować zawsze, o ile nie narusza to wolności drugiego człowieka.

9

No o nieobecności to na pewno wypada powiadomić, w przypadku wesela nawet trzeba, zresztą zawsze na zaproszeniu jest prośba i termin i buractwem jest olanie tej prośby.
Ale pójście tylko do kościoła bez wesela w momencie, kiedy i tak jedzie się 100km, jest nietaktem. Albo w jedną albo w drugą. Albo na wszystko albo wcale.

10

Moja siostra niestety tez nie byla na moim slubie... ale nie chodzi tu o to, zeby sie odgrywac na kims. My poprostu nie chodzimy na takie imprezy, bo nie lubimy... Nie chodzimy na imprezy, sylwestry, andrzejki itd. nie mamy takich ciuchow. Po drugie wiadomo, to tez koszt dla naszej trojki, bo trzeba jakos wygladac... Po trzecie nie wiem, czy to powod, ale w listopadzie zmarla mi mama i nadal jakos sie nie pozbieralam. Z kazdej strony, to wesele mnie nie cieszy... Jednak wolalabym wyslac chociazby kartke i drobny pieniazek... Tylko co ja mam powiedziec mojej siostrze, tak zeby jej nie urazic... (mamy poprawne kontakty, widzimy sie raz na rok lub kilka lat).

11

Powiedz jej prawdę. To Twoja siostra, powinna zrozumieć.

12

Nie wiem czy zrozumie. Mamy slaby kontakt. Wedlug Was, ktory z powyzszych powodow naszej nieobecosci powinien byc brany najbardziej pod uwage i jest najbardziej dla Was wiarygodny i jakos nas troszke vhociaz usptawiedliwia?

13

Ale po co Ty się będziesz usprawiedliwiać? Dzwonisz i mówisz, że Cię nie będzie. Kropka.

14

Ale po co chcesz podawać powód? Dzwonisz, dziękujesz za zaproszenie i informujesz, że niestety Was nie będzie, bo nie możecie. Koniec, kropka.

15

Kochane wiecie jak to jest. Zaczna sie pytania ale dlaczego, a moze sie uda i jak nie dam powodu, to bedzie meeega zlosc... eh ciezkie to zycie. Ciezko mi odmawiac, ale naprawde nie dalabym rady.

16

Naucz się asertywności. Nie masz już 5 lat.

17

Nie chcecie iść to nie idźcie. Dla mnie jednak taka odmowa jest zwyczajnie słaba. To nie są obcy ludzie. Nie wierzę, że dorosły facet nie ma garnituru. Przecież to podstawowe ubranie. Sukienka to nie jest też gigantyczny koszt, nikt nie mówi, że musi być strojna. Ba, ludzie nawet w spódnicach i lepszych bluzkach chodzą.
Nie musicie bawić się całą noc. Msza, obiad, tort, chwilę się pokręcić i do domu. 100 kilometrów w obecnych czasach to nie jest nic wielkiego.

18

SenWiktorii napisał/a:

Kochane wiecie jak to jest. Zaczna sie pytania ale dlaczego, a moze sie uda i jak nie dam powodu, to bedzie meeega zlosc... eh ciezkie to zycie. Ciezko mi odmawiac, ale naprawde nie dalabym rady.

Olewasz ich to nie dziwne, że są źli.

19

Wiesz co, jak nie chcesz to nie idź.

Ale powiedz sobie prawdę, że nie chcesz, a nie że nie możesz.

Oni tego wesela nie organizują w Tajlandii czy na Jamajce. 100 km to nie jest daleko. Garnitur nie jest drogi, fajna kiecka jeszcze tańsza - to są wymówki.

Ale jak nie chcesz, to się nie zmuszaj. I na pewno nie wysyłaj im pieniędzy na prezent, bo wtedy stracisz swoją wymówkę, że Cię niby nie stać. Zdecyduj w jedną lub w drugą stronę - albo idziesz jak człowiek do kościoła, na wesele i dajesz prezent, albo nie idziesz ani do kościoła ani na imprezę ani nic nie wysyłasz.

20

Nie moge i nie chcę. Mam problemy rodzinnie, depresje i nie mam ochoty na takie imprezy, ale rodzina o tym nie wie, bo mamy slaby kontakt. Mimo to, nie chce ich urazić i jeszcze bardziej ochłodzić nasze stosunki.Tak, nie jestem asertywna. Całe zycie robiłam wszystko, jak chcieli inni, nie myslac o sobie. Teraz, gdy naprawde nie mam sil, by przebywac na tym weselu z ludzmi, probuje wymyslec jakis powod, zeby nie wywolac zlosci. Nie chcialam tu pisac o prawdziwym powodzie, ale zapewnie i ten do Was nie trafi. Po prostu nie dam rady tam isc, bawic sie... Ledwo  wychodze z domu, a co dopiero isc na wesele. Zrozumcie i nie drążcie w sprawie choroby... Jak tylko powiedziec siostrze, ze nie bedzie nas na weselu, bez mowienia o depresji i problemach...

21

No nirmalnie.
Cześć, nie dam rady przyjechać, wszystkiego dobrego.

Koniec rozmowy. Nie jedzuesz nigdzie i jesteś zadowolona.

22

Padnie pytanie. No ale dlaczego nie przyjedziesz? Bedzie fajnie... Nie daj sie prosic itd.

23 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-04-21 01:33:24)

To mówisz, że razem z partnerem ustaliliście nieodwołalnie, że nie jedziecie i to Twoje ostatnie słowo.

A najlepiej nie tłumacz się siostrze, tylko zadzwoń do siostrzenicy, w końcu to jej ślub.

24

Dla mnie Twoje argumenty są absurdalne.. Nie masz pieniędzy to przecież nie musisz dawać nie wiadomo ile..można dać 200 zł można też nie dać nic. Kupić kwiaty i dać kartkę. Siostrzenica to zbyt bliska rodzina żeby nie pójść. Ludzie wielu rzeczy nie lubią, ale czasem warto się zastanowić czy cena jaką za to możesz "zapłacić" się opłaci. Ja bym się czuła na ich miejscu urażona. Myślę, że oni nie oczekują od Was kasy, a po prostu obecności. Twoje argumenty to dla mnie wymówki, ale oczywiście możesz nie iść. Zastanawiam się tylko co jest tu wartością nadrzędną - pieniądz czy rodzina..?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

25

Przecież ślub jest ważniejszy niż wesele. Można po prostu powiedzieć, że nie możecie zostać na weselu, bo macie inne plany, ale chętnie przyjedziecie na uroczystość, złożyć życzenie i tyle.

26

chomik9911 napisał/a:

Zastanawiam się tylko co jest tu wartością nadrzędną - pieniądz czy rodzina..?

Autorka napisała przecież, że nie ma z rodziną zbyt dobrych relacji. Ja bym się nie zmuszała na jej miejscu. Można złożyć życzenia, wysłać kartkę.

27

SenWiktorii napisał/a:

Jeśli nie będziesz się tłumaczyć, a grzecznie, ale stanowczo poinformujesz, że nie przyjedziecie, bo okoliczności na to nie pozwalają, nie dając po tym stwierdzeniu pola do dyskusji, to nie powinny padać pytania 'dlaczego?'.
Moim zdaniem jeśli naprawdę nie chcesz jechać na to wesele, to na ślub też nie jedźcie, możecie jednak wysłać kartkę z życzeniami i jakiś symboliczny prezent. Wtedy ani Ty nie powinnaś czuć się niezręcznie, ani ze strony siostrzenicy nie powinny pojawić się żale czy zgrzyty. W każdym razie w mojej rodzinie takie sytuacje jak najbardziej się zdarzają i nie przypominam sobie, żeby pojawiały się jakieś komentarze czy miało to inne, nieprzyjemne konsekwencje.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018