Zaproszenia ślubne - wysyłać, czy wręczać osobiście? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Zaproszenia ślubne - wysyłać, czy wręczać osobiście?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Zaproszenia ślubne - wysyłać, czy wręczać osobiście?

Data ślubu zaklepana, formalności załatwione, lista gości spisana i zatwierdzona.
Przyszedł czas, aby zaproszenia trafiły do Waszych gości.
Czy wszystkie zaproszenia powinny zostać osobiście doręczone?
Czy w ogóle wypada wysłać je pocztą?

Główna zasada jest taka: najbliższym zaproszenia dostarczamy osobiście, dalszym krewnym i znajomym oraz osobom mieszkającym daleko, zaproszenia wysyłamy.

A jak było u Was?
Chcieliście i mieliście czas na osobiste wręczanie zaproszeń, czy też korzystaliście z pomocy poczty?

15.08 - Olek
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zaproszenia ślubne - wysyłać, czy wręczać osobiście?

My wręczaliśmy osobiście, dosłownie trzy czy cztery zaproszenia poleciały pocztą z racji zbyt dużej odległości.
Bardzo fajnie wspominam te wszystkie odwiedziny, mieliśmy warunki i czas żeby poznać swoje rodziny i dalszych znajomych smile

Matylda
16.01.15

3

Mam naprawdę bardzo dużą rodzinę, mąż nieco mniejszą, ale także sporą i niestety większość z tych osób rozrzucona jest po Polsce. Do tego oczywiście należy doliczyć przyjaciół i inne ważne dla nas osoby. W miarę możliwości zaproszenia wręczyliśmy jednak osobiście, ale do niektórych wysłaliśmy pocztą. Nie robiliśmy wielkiego wesela, dlatego do tej części rodziny, która nie została zaproszona, wysłaliśmy specjalne zawiadomienia (wizualnie podobne do zaproszeń) z informacją, że tego a tego dnia bierzemy ślub i odtąd będziemy już małżeństwem wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

4

A czy wypada Waszym zadaniem wysyłać zaproszenia lub powiadomienia drogą mailową?
Czy to prosty sposób obwieszczenia informacji na miarę naszych czasów, czy nieelegancka droga na skróty?

15.08 - Olek

5

Może nie jestem szyta na miarę naszych czasów ale dla mnie mailowe zaproszenie ślubne to niezły obciach wink

Matylda
16.01.15

6

Mnie też wydaje się, że to zwyczajnie nieeleganckie i chyba po prostu lekceważące. Wypisanie zaproszenia, włożenie go do koperty i zaadresowanie nie wymaga jakiegoś dużego nakładu pracy, a jednak wygląda to już zupełnie inaczej. Owszem, bliską osobę, z którą jesteśmy w naprawdę zażyłych kontaktach, można powiadomić mailowo, ale potem i tak powinno się wysłać tradycyjne zaproszenie.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

7

My wiekszosci wreczalismy osobiscie tylko osoby mieszkajace dalej dostaly poczta.

Jedno cialo dwa oblicza. Raz aniolek raz diablica.

8

Polska jeszcze nie jest krajem gdzie wysyłanie zaproszeń na ślub zostanie przyjęte bez złych komentarzy, ciągle jesteśmy zbyt tradycyjni, co za tym idzie  na ślub prosimy tylko osobiście, pytanie tylko czy prosimy pojedyńczo każdy swoij gości czy razem z przyszłą kobitom. ja jestem zwolennikiem proszenia osobno każdy swoich, bo to szybciej i wygodniej nie trzeba sprcjalnie ustalać wolnych dni tylko jedzie się kiedy komu pasuje.

9

U nas łącznie było 20 zaproszeń, więc niewiele wink Większość przekazaliśmy osobiście, parę zostało przekazane pocztą pantoflową (rodzina przekazała rodzinie), a tylko dwa poszły pocztą ze względu na zbyt dużą odległość.

10

Littlefinger na tak malutką liczbę zaproszeń musieliście korzystać z poczty pantoflowej?

Matylda
16.01.15

11

U nas zaproszenia będziemy rozwozić osobiście z racji tego ze rodzine mamy na miejscu , ewentualnie parę km dalej ale parę zaproszeń pójdzie poczta - zbyt duża odległość i niestety droga zbyt długo by trwała.

Nie wyobrazam sobie wysłać zaproszenia przez e maila. Dla mnie jest to nie na miejscu, ale takie ja mam zdanie ktoś inny moze mieć inne.

P.s teraz bardzo zanikło u ludzi młodych listy, pocztówki poprzez wlasnie poczte polska, wola sms wysłać, zadzwonić, e maila wysłać. Moze jestem staroświecka ale dla mnie taka pocztówka jest bardziej cenna niż taki sms. Bo jednak ktoś poświęcił chwile z myślą o mnie niż skopiowany tekst życzeń i wysłany przez sms i standardowo pewnie cala lista kontaktow została zaliczona przez ta sama tresc zyczen.

Ale sie rozpisałam nie ma temat troszkę, sorki smile

12

Zdecydowanie zaproszenie osobiście no chyba że odległość jest bardzo duża to wtedy można wysłać ale przed tym powinno się też poinformować telefonicznie o chęci zaproszenia osoby.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Zaproszenia ślubne - wysyłać, czy wręczać osobiście?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018