Urlop macierzyński a CV - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Urlop macierzyński a CV

Witam, pracuję na umowie o pracę 1.5 roku. Aktualnie jestem w 6 miesiącu ciazy, od tygodnia juz jestem na L4. Termin porodu wypada na 5 lutego, potem ide na 20 tyg obowiązkowego urlopu macierzyńskiego. Po macierzyńskim zamierzam wrócić do pracy, wypada to na początek lipca wiec w pracy nie bedzie mnie jakies 10 mcy. Zamierzam jednak poszukac pracy blizej juz pod koniec macierzynskiego (aktualnie dojeżdżalam do pracy 45 km busem). I moje pytanie: czy wysylajac cv powinnam uwzglednic w nim te 10 mcy l4 i macierzyńskiego?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Lagrange (2019-10-08 19:02:37)

Odp: Urlop macierzyński a CV
Daria9393 napisał/a:

Witam, pracuję na umowie o pracę 1.5 roku. Aktualnie jestem w 6 miesiącu ciazy, od tygodnia juz jestem na L4. Termin porodu wypada na 5 lutego, potem ide na 20 tyg obowiązkowego urlopu macierzyńskiego. Po macierzyńskim zamierzam wrócić do pracy, wypada to na początek lipca wiec w pracy nie bedzie mnie jakies 10 mcy. Zamierzam jednak poszukac pracy blizej juz pod koniec macierzynskiego (aktualnie dojeżdżalam do pracy 45 km busem). I moje pytanie: czy wysylajac cv powinnam uwzglednic w nim te 10 mcy l4 i macierzyńskiego?

CV to nie życiorys. Zawierasz w nim rzeczy adekwatne. Jak masz skończone studia to nie piszesz o podstawówce i gimnazjum, bo to nic nie wnosi. Podobnie piszesz o okresach zatrudnienia które mają jakiś związek z pracą o którą się starasz. Jak mi tłumaczyli rekruterzy, należy podkreślać zalety, wyszarzyć, bądź pominąć wady.  A w twoim konkretnym przypadku, nie chwal się dzieckiem i tym że walniesz pracodawcę na kilkuniesieczne zwolnienie. Jak nie zapyta to lepiej nie chwalić się tym że nie palisz się do pracy.

3

Lagrange napisał/a:
Daria9393 napisał/a:

CV to nie życiorys. Zawierasz w nim rzeczy adekwatne. Jak masz skończone studia to nie piszesz o podstawówce i gimnazjum, bo to nic nie wnosi. Podobnie piszesz o okresach zatrudnienia które mają jakiś związek z pracą o którą się starasz. Jak mi tłumaczyli rekruterzy, należy podkreślać zalety, wyszarzyć, bądź pominąć wady.  A w twoim konkretnym przypadku, nie chwal się dzieckiem i tym że walniesz pracodawcę na kilkuniesieczne zwolnienie. Jak nie zapyta to lepiej nie chwalić się tym że nie palisz się do pracy.

Skad wniosek, ze nie pale sie do pracy?? Gdyby tak było to po macierzynskim poszłabym jeszcze na rodzicielski a nie ide, poniewaz zalezy mi, aby jak najszybciej wrócić do aktywnosci zawodowej. Pytanie bylo czy warto pisac o obowiązkowym urlopie macierzynskim w cv lub wspominac o nim podczas rozmowy rekrutacyjnej

4

Daria9393 napisał/a:

Skad wniosek, ze nie pale sie do pracy?? Gdyby tak było to po macierzynskim poszłabym jeszcze na rodzicielski a nie ide, poniewaz zalezy mi, aby jak najszybciej wrócić do aktywnosci zawodowej.

"Aktualnie jestem w 6 miesiącu ciazy, od tygodnia juz jestem na L4. "
Stąd. Ciąża to nie choroba, ale ty już założyłaś że trzy miesiące będziesz na zwolnieniu. Takie czasy że wolno ci, ale ja jestem staroświecki i dla mnie to jest niemoralne.

5 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2019-10-09 06:10:07)

Lagrange napisał/a:
Daria9393 napisał/a:

Skad wniosek, ze nie pale sie do pracy?? Gdyby tak było to po macierzynskim poszłabym jeszcze na rodzicielski a nie ide, poniewaz zalezy mi, aby jak najszybciej wrócić do aktywnosci zawodowej.

Stąd. Ciąża to nie choroba, ale ty już założyłaś że trzy miesiące będziesz na zwolnieniu. Takie czasy że wolno ci, ale ja jestem staroświecki i dla mnie to jest niemoralne.

I tak jest nieźle, że dopiero teraz to zwolnienie, patrząc na to, że Autorka już o nim przebąkiwała 5 miesięcy temu big_smile

Odpowiedź jest prosta - nie, nie musisz tego uwzględniać, ale obstawiam, że rekruter i tak się zorientuje. Pamiętaj też, że musisz złożyć wypowiedzenie w Twojej dotychczasowej firmie, bo mogą się spodziewać, że jednak po tym niecałym roku do nich wrócisz.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

6

Lagrange napisał/a:
Daria9393 napisał/a:

Oczywiście, że nie choroba. Niestety w moim przypadku nue jestem juz w stanie dojezdzac do pracy godzine w jedna strone w dodatku przepełnionymi busami z przesiadka gdzie nie zawsze jest miejsce. Ciaza to nie choroba jednakże nie zawsze przebiega lekko, bez komplikacji i bez zadnych dolegliwości. Kazde szarpniecie jest niebezpieczne ale nie bede tego tłumaczyła mężczyźnie.
Moze sa tu jakieś kobietki w podobnej sytuacji

7 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2019-10-09 13:57:43)

Lagrange napisał/a:
Daria9393 napisał/a:

Nie wiem co ma do tego moralnosc. To zwyczajne dbanie o ciaze. Ciekawe czy Ty bys z brzuchem 6 msiecznym popylal codziennie busami 45 km do pracy? Dodatkowo w okresie jesiennozimowym gdzie infekcje, szczegolnie w srodkach transportu zbiorowego to pewnik a w ciazy branie lekow nie jest wskazane. Ja rozumiem ze jak kobieta zobaczy 2 kreski na tescie i juz leci na l4 to moze to byc przegieciem ale srednio po 3 mscu wiekszosc pan bierze juz zwolnienie a Autorka wytrzymala do 6 msca. Nie oceniaj wiec, tymbardziej jako facet ktory nie ma o tym stanie zielonego pojecia. Moze Ty swojej partnerce kazalbys badz kazales pracowac az do momentu odejscia wod plodowych ale nie kazdy tak musi i nie kazdy tak moze. Ja np mialam 2 poronienia wczesne i gdybym jakims cudem zaszla jeszcze w ciaze to poszlabym na zwolnienie bez mrugniecia okiem majac w... glebokim powazaniu opinie ludzi podobnych Tobie. Poza tym skoro lekarz proponuje zwolnienie badz je wydaje to juz chyba jest to kwestia jego wiedzy, kompetencji i moralnosci co jest lepsze dla przyszlej matki, czy oszczedzanie sie w ostatnich mscach ciazy czy zapitalanie do rozwiazania z ryzykiem skrocenia szyjki macicy, zarazenia grozna infekcja itp.

8

Lagrange napisał/a:
Daria9393 napisał/a:

Langrange komentarz kompletnie nie do tematu i nie na miejscu. Tyle wiesz o ciąży co ja o kosmosie.

Autorko L4 nie wpisuje się w Cv. Piszesz póżniej w Cv okres zatrudnienia w swojej firmie po prostu od pierwszego dnia pracy do ostatniego. L4 będzie widoczne na świadectwie pracy, będzie to potrzebne do kadr. Na rozmowie nie musisz mówić o tym. Jeśli chodzi o wpisanie urlopu maciezyńskiego w CV - jak najbardziej. Ja teraz odbyłam 3 rozmowy , jestem w trakcie dogadywania już warunków zatrudnienia i miałam wpisane w Cv informację o urlopie. Jest to dobrze widziane, nie ma potrzeby ukrywania tego, że zostałaś mamą, jesteś szczera, jest to też wytłumaczenie luki w Cv.
Powodzenia, odpoczywaj jak najwięcej na zasłużonym L4 smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
Daria9393 napisał/a:

nie bedzie mnie jakies 10 mcy. Zamierzam jednak poszukac pracy blizej juz pod koniec macierzynskiego

No tak, obecnego pracodawcę wydoić jak się da z L4/Macierzyńskiego a potem sru do innej pracy zaraz po powrocie smile
Pozdrawiam polskich pracodawców big_smile

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018