Moj chlopak na urlop ze swoja przyjaciolka jak zareagowac - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Moj chlopak na urlop ze swoja przyjaciolka jak zareagowac

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 34 ]

1

Temat: Moj chlopak na urlop ze swoja przyjaciolka jak zareagowac

Hej dziewczyna, chlopaka mam od okolo pol roku, barzo dobrze sie nam uklada, po  koniec tego roku on chce sie wyparac na 3-4 miesieczna podroz, ja niestety ze wzgledow konczenia studiow nie moge w tym czasie wsziasc tak duzo urlopu (moze doalcze na 3 tyg).
Jego dobre kolezanka-przyjaciolka natomiast bardzo chce do niego dolaczyc. Co o tym myslicie? Juz sam wyjazd bedzie toche ciezki ale sama uwielbiam podrowac i nie chcialabym mu tego zabraniac, ale inna dziewczyna przy boku non stop tyle czasu to juz chyba za wiele, nawet jesli nic nich nie laczy to tyle czasu razem ludzi zbliza, i to z nia bedzi mial piekne wspomnienia. Najpier odpowiedzialam mu ze bede troche zazdrosna ale chzyba nie moge mu zabronicm teraz mysle ze to bardzo glupi pomysl..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moj chlopak na urlop ze swoja przyjaciolka jak zareagowac

Po takim wyjeździe możecie nie być parą.
Dlatego ja zrobiła bym wszystko, aby pojechać.
Poza tym taki wyjazd to świetna okazja do sprawdzenia się w trudnych sytuacjach i lepszego poznania.
I oczywiście nie zabraniaj mu wyjazdu, to nie jest rozwiązanie.

3

koncze wtedy duzy projekt, wiec nie mam mowy, moze jakby troche poczekal albo dobral jescze kogos do wyjazdu to by bylo lepiej

4

Jada tylko we dwojke?

5

A jak by pojechał z kolegą, to wtedy z nim by miał piękne wspomnienia i też nie z Tobą. I też by Ci to przeszkadzało?
A zdradzić może Cię w każdej chwili....

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

6

ale jak jestes z mezczyzna to chcesz byc dla niego najbizsza kobieta, nie boje sie ze mnie fizycznie zdradzi bo mu ufam, boje sie ze poprostu za batzdo zbliza sie do siebie (choc w sumie moze byc na odwrot). Pozatym nei zgadadzam sie z powiedzeniem jak ma zdradzic to zdradzi, mysle ze zawsze sa sytuacje sprzyjace.

7

tak jada we dwojke, dzieki za dotychczasowe odpowiedzi, bbasia twoj komentarz troche dal mi do myslenia, jelsi naprawde ufamy powinam potraktowac to kolazanke jaka "kolege"

8

Skoro jest jego przyjaciółką, to proces zbliżenia już się odbył. I to przyjaźń jest zazwyczaj bliższym duchowo smile

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

9

Merki rozumiem Twój strach. Rozumiem, że rozmawialiście poważnie? Że powiedziałaś mu, jak Ty się z tym czujesz? Może zaproponuj, żeby ktoś jeszcze pojechał?
Bo wypad we dwójkę, na tak długi okres czasu niezbyt mi się widzi..

"Przeżyć da się wszystko, oprócz własnej śmierci."

10

Ja bym nigdy w życiu nie pozwoliła, aby mój partner przebywał przez tak długi czas sam na sam z jakąś dziewczyną. Właśnie w takich sytuacjach tworzą się nowe związki, zdrady i romanse, więc po co je prowokować? Także nie - ja bym postawiła warunek, że może jechać tylko z kumplem. To też powinno działać na odwrót, tzn. tak samo ja bym sobie nie pozwoliła na taki wypad z przyjacielem i oczekiwałabym, że mój partner nie będzie chciał się zgodzić na taki pomysł.

11

troche mnie tym zaskoczyl i najpeirw nie baylam tak negatywnie nastawiona, teraz mialam czas troche pomyslec i sie zastanowic,  skoro juz zna sie  z ta dziewczyna dlugo i nie ni bylo to i moze nie bedzie mimo wszytko wolalabym zeby poczekal kilka miesiecy i ze mnie wyruszyl, choc on chce byc w jednym miejscie w konkretnym czasie na pewnie event

Zaczytana219 napisał/a:

Merki rozumiem Twój strach. Rozumiem, że rozmawialiście poważnie? Że powiedziałaś mu, jak Ty się z tym czujesz? Może zaproponuj, żeby ktoś jeszcze pojechał?
Bo wypad we dwójkę, na tak długi okres czasu niezbyt mi się widzi..

12

ale gdym to ja z nim pojechala to mogl by sie to zmienic, my wciaz sie poznajemy, zdaje soebei sprawe ze na ten moment moze ona jest wazniejsza duchowo, docelowa jednak powinna to byc zyciowa partnerka na pierwsym miejscu?

bbasia napisał/a:

Skoro jest jego przyjaciółką, to proces zbliżenia już się odbył. I to przyjaźń jest zazwyczaj bliższym duchowo smile

13

Zgoda na wyjazd z koleżanką jest równoznaczna swataniu Twojego faceta z tamtą laską. Masz prawo się nie zgodzić. Bo niby z jakiej racji on ma jechać na wakacje z inną? Tak samo jest z weselami. Gdyby ta koleżanka poprosiła Twojego faceta o bycie jej partnerem na weselu brata, zgodziłabyś się? Na takie rzeczy nie daje się przyzwolenia bez dwóch zdań i on to musi uszanować.

Jemu możesz ufać, ale nigdy nie ufaj jego przyjaciółkom.

14

Nie jestem typem zazdrośnicy, ale na coś takiego bym się nie zgodziła.
Sam na sam z ''koleżanką'' przez 2-4 miesiące?

15

emilab87 napisał/a:

Po takim wyjeździe możecie nie być parą.
Dlatego ja zrobiła bym wszystko, aby pojechać.

Nie tędy droga. Totalna bzdura.

Absolutnie nie rzucaj wszystkiego, żeby pilnować gościa, z którym jesteś 6m-cy (!) Niech jadą. Jeśli nie będziecie parą po jego powrocie to nawet lepiej, bo to by oznaczało, że facet nie traktuje Cię poważnie. Krótko jesteście razem, nie warto rzucać tak ważnej sprawy jak ukończenie studiów na poczet "wspólnych kontrolowanych wakacji".

16

Macie racje to chyba jednak nie ma racji bytu, on sam chyba nie jest pewny czy ta okazja jest ok, bo pomysl podrozy byl jego, a pozniej ta kolezanka wyrazila chec dolaczenia.. niby fajnie jechac z kims.. mysle ze on sam jest troche zagubiony,  porazmawiam z nim co o tym ze uwazam ze nie powinine jechac sam z inna dziewczyna, zobaczymy jak zareaguje,

17

Krwawe Kopytko napisał/a:

Nie tędy droga. Totalna bzdura.

Nie musisz się zgadzać z tym co piszę, ale akurat nie masz racji.
Dokładnie tędy droga. Taki długi wyjazd to bardzo dobra okazja dla pary, żeby się lepiej poznać.
Natomiast puszczanie faceta z koleżanką na ten czas to świetny sposób by go stracić. To jest aż takie proste.

18 Ostatnio edytowany przez Hekaterine (2015-01-12 22:40:03)

Przyjaźń damsko-męska może zaistnieć, ale to nie jest zabawa dla każdego. Ona jest pewnie przyjaciółką dłużej, a Ty jesteś z nim dopiero pół roku.
Myślę, że oni tam nie tylko by sobie rozmawiali przy gwiazdach, nie po takim czasie fajnej zabawy.
Przypuszczam, że twój facet pije, więc zawsze też mogą zwalić winę na %. ;]

Ogólnie podejrzane jest to, iż w ogóle miał pomysł, żeby TYLKO ją tam zabrać, chociaż piszesz, że to ona taka chętna. big_smile

Nad światem nie może być dwóch niebios.

19

nigdy nie wiadomo kto jest bardziej chetny... smile wiem ze nie ma zlych zamiarow, ale jak piszesz sytuacja moze je stworzyc..

Hekaterine napisał/a:

Przyjaźń damsko-męska może zaistnieć, ale to nie jest zabawa dla każdego. Ona jest pewnie przyjaciółką dłużej, a Ty jesteś z nim dopiero pół roku.
Myślę, że oni tam nie tylko by sobie rozmawiali przy gwiazdach, nie po takim czasie fajnej zabawy.
Przypuszczam, że twój facet pije, więc zawsze też mogą zwalić winę na %. ;]

Ogólnie podejrzane jest to, iż w ogóle miał pomysł, żeby TYLKO ją tam zabrać, chociaż piszesz, że to ona taka chętna. big_smile

20

Ja bym się nigdy w życiu na coś takiego nie zgodziła.. Dziewczyna wyżej ma racje,nie rezygnuj z nauki dla wakacji kontrolujących.. To bez sensu. Porozmawiaj z nim i powiedz że nie podoba Ci się ten pomysł a co do zaufania to ufaj ale nigdy w 100% .. Nigdy nie wiesz co się wydarzy.

''Zazdrość to jeden z objawów niewiary w samego siebie''

21

ja bym sie na to nie zgodziła nigdy. co to am w ogole być wyjazd w przyjaciólką yikes

a nie może on przelozyć tego wyjazdu żeby wam obojgu pasowało?

22

Pogadaj z nim. Jesli nie zmieni zdania, to niech jedzie, ale nie dojezdzaj do niego i po powrocie strzel mu fochem. Takim sposobem sprawdzisz czy mu nadal zalezy.

23

Jak już pojadą to daj znać za te 4 miesiące kto z kim jest i po co smile

Życiowy sarkazm, diabeł zna się na żartach...

24

Wyjazd na tyle miesięcy to raczej nie jest wizyta u cioci Gieni w Zamościu, tylko Podróż przez duże 'Pe'.
Nie rezygnuj ze studiów; ale niech on rezygnuje z Podróży.Radzą.
Bo studia ważne, a realizacja marzeń nie jest ważna.Lepiej każdego sprowadzić do gównianego życia, żarcia, srania i patrzenia w kompa...
I ''ja bym'' pozwoliła albo ''nie pozwoliła''.Bo to sześciolatek jest, Twoja własność.
A że związek pewnie się posypie...-ano.Jednak nie dlatego że on pojedzie z kimś albo bez kogoś.Różni ludzie, różne priorytety.

25

Pół roku to bardzo krótko jak na związek. Przyjaciółkę zna dłużej, nic dziwnego, że jest mu bliska. Myślę, że gdyby chcieli być razem, to już dawno by byli. O ile to w ogóle są dorośli, odpowiedzialni ludzie.
Sama mam dobrego kumpla, byliśmy razem tylko we dwoje na różnych wycieczkach. I nic. Bo w końcu co miałoby z tego wyniknąć? Jestem w związku, dodatkowych atrakcji nie potrzebuję. Niemniej gdybym miała z nim jechać w tak długą podróż, a jego dziewczyna miałaby wątpliwości, to bym zrezygnowała, dla dobra jego i jego związku. Nie wciskam się tam, gdzie mnie nie chcą.
Może porozmawiaj z tą przyjaciółką. Powiedz jej wprost, że nie chcesz, by jechali razem. Nie musisz uzasadniać. Zobaczysz jej reakcję, to będziesz wiedzieć, na czym stoisz. Bo może jest typowym psem ogrodnika. A może nie.

26

nie zgadzam sie, sama w każdej wolnej chwili jeżdżę, wlanie wrocilam z miesięcznej wyprawy z kolezanka (on nie mial urlopu) ja moge prze nastepny rok tez tylko ok miesiac. jak najbardziej w tej kwestii kwestii jestesmy podobni ja nawet mam wiecej doświadczenia w podrozowaniu. dlatego wspieram decyzje o jego wyjezdzie martwie sie tylko tym ze z przeciwna płcią i to tak dlugo. wiem ze nie moge mu kazac zrezygnowac, dzis porozmawiam z nim i dam znac jaka jest jego reakcja na moje uczucia z tym związane,

pitagoras napisał/a:

Wyjazd na tyle miesięcy to raczej nie jest wizyta u cioci Gieni w Zamościu, tylko Podróż przez duże 'Pe'.
Nie rezygnuj ze studiów; ale niech on rezygnuje z Podróży.Radzą.
Bo studia ważne, a realizacja marzeń nie jest ważna.Lepiej każdego sprowadzić do gównianego życia, żarcia, srania i patrzenia w kompa...
I ''ja bym'' pozwoliła albo ''nie pozwoliła''.Bo to sześciolatek jest, Twoja własność.
A że związek pewnie się posypie...-ano.Jednak nie dlatego że on pojedzie z kimś albo bez kogoś.Różni ludzie, różne priorytety.

27

Jeśli ta wyprawa jest w czasie wakacyjnym, to weź się w garść i pozaluczaj wszystko już w kwietniu (da się przesunąć sesję, wystarczy napisać pismo. Ja tak zrobiłam po pierwszym roku i miałam wakacje od maja).

I Pitagoras dobrze napisał, Twój chłopak nie jest ani 6-latkiem, ani Twoją własnośćią, źeby mu czegoś zabronić i gdyby mi mój facet "zabronił" pojechania w podróż z prsyjacielem, to by się spotkał z gromkim śmiechem moim i mojego przyjaciela pewnie też.

28

Cynicznahipo napisał/a:

Nie jestem typem zazdrośnicy, ale na coś takiego bym się nie zgodziła.
Sam na sam z ''koleżanką'' przez 2-4 miesiące?

Ja też obecnie nie jestem przesadnie zazdrosna, ale taki wyjazd też byłby dla mnie przekroczeniem granic. Zbliża ludzi i rozumiem posiadanie przyjaciółki, ale i tu trzeba ostrożnie, więc uważam, że takie wyjazdy jak ma się już kobietę nie są za bardzo na miejscu, są po prostu zbyt ryzykowne. Nie dość, że oddalicie się od siebie, to pewnie zbliży się do niej, niekoniecznie tak jakbyś chciała. No jesteście razem pół roku i facet też nie bardzo myślący o Tobie skoro tak chce z nią jechać. Ja też bym była przeciw. Co nie równa się zakazywaniu, bo nadal to wolny człowiek i nikogo zmusić się nie da, ale powiedziałabym na pewno co o tym myślę. Nie wiem co bym dalej zrobiła, po prostu niefajna sytuacja.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

29

merki napisał/a:

koncze wtedy duzy projekt, wiec nie mam mowy, moze jakby troche poczekal albo dobral jescze kogos do wyjazdu to by bylo lepiej

Albo wiec kariera (kasa) albo zwiazek. Widze ze juz wybralas. Z Twojego puntku widzenia.

Wyjazd albo zwiazek to z jego punktu widzenia.

To sa oczywiste wybory.

Albo kompromis i jedziecie razem albo przekladacie wyjazd.

Masz prawo wyrazic swoje zdanie i zobaczyc rekacje.

Do jednej rzeczy nie masz jednak prawa. Do oczekiwania ze w tej sytuacji ten chlopak bedzie Ci wierny, ze wasz zwiazek sie ostanie poniewaz juz dzis skutki takiego wyjazu sa w 99% do przewidzenia. Twoje myslenie zyczeniowe tego w zaden sposob nie zmienia.

Veritas in omnem partem sui eadem est

30

"Do jednej rzeczy nie masz jednak prawa. Do oczekiwania ze w tej sytuacji ten chlopak bedzie Ci wierny, ze wasz zwiazek sie ostanie poniewaz juz dzis skutki takiego wyjazu sa w 99% do przewidzenia. Twoje myslenie zyczeniowe tego w zaden sposob nie zmienia"

Nie zgodzę się z tym. Sama mogłabym pojechać z 3 facetami (przyjaciel, dwóch kolegów), z którymi do niczego na pewno by nie doszło. Są takie przyjaźnie, które się nie przeradzają z nic innego, są po prostu przyjaźniami. Jeśli tak właśnie jest między tatmą dwójką, to czemu nie? Dla mnie problemem byłaby rozłąka na kilka miesięcy, ale przecież można dojechać w trakcie, można wziąć urlop (w sumie nie wiem, czy autorka pracuje, czy jest na studiach? Samo słowo "projekt" tego nie precyzuje) i jechać np. w trójkę.

31

dzieki za opinie, kariera nie jest dla mni wazniejsza, ale staram sie byc racjonlana, projekt to moja praca doktorancka, mysle ze jednym z rozwian bylo by podzielenie jego podrozy na dwa, niech jedzie sam z przyjaciolka, a pozniej ze mna, bo sama chcialabym wyjechac na 2 miesiace po doktoracie, ale niemam jescze definitywniej daty 1-1.5 roku. On bierze bezplatny urlop wiec spytam czy to mozwie technicznie, wolalabym zeby na mnei poczekal ale w lutym chce byc w indiach na jakis miesiecznych warstatach.

maniek_z_maniek napisał/a:
merki napisał/a:

Albo wiec kariera (kasa) albo zwiazek. Widze ze juz wybralas. Z Twojego puntku widzenia.

Wyjazd albo zwiazek to z jego punktu widzenia.

To sa oczywiste wybory.

Albo kompromis i jedziecie razem albo przekladacie wyjazd.

Masz prawo wyrazic swoje zdanie i zobaczyc rekacje.

Do jednej rzeczy nie masz jednak prawa. Do oczekiwania ze w tej sytuacji ten chlopak bedzie Ci wierny, ze wasz zwiazek sie ostanie poniewaz juz dzis skutki takiego wyjazu sa w 99% do przewidzenia. Twoje myslenie zyczeniowe tego w zaden sposob nie zmienia.

32

Przyjaźń czy koleżeństwo damsko-męskie jest możliwa. Tak jak ktoś słusznie wyżej napisał, wszystko zależy dla kogo. Twoja zazdrość do jego koleżanki jest wręcz chora.

Gdybym usłyszał NIE POZWALAM od kobiety, to wiem, że najprawdopodobniej byłyby to jej ostatnie słowa. Podkreślę też, że działa to w dwie strony - ZAUFANIE.

Jedyne słuszne uwagi to wyczytałem od bbasia i (o zaskoczenie tongue) Pitagorasa. Z tym, że źle zrozumiałaś tego drugiego i Tobie Autorko pewnie trzeba było by aby Pitagoras rozłożył to na pierwiastki pierwotne (chyba pierwszy raz zgadzam się z nim w 100%)

A od Ciebie Maniek to na pewno nie oczekiwałbym, że od razu zarzucisz, że ten wyjazd najprawdopodobniej kończy się zdradą. Sorry jakiś absurd wyciągniety po szczątkowych informacjach ... .

I jeszcze jedna uwaga Autorko, to że chodzicie ze sobą 6 m-cy za rączkę wcale nie znaczy, że od razu jesteś mianowana na wybrankę życiową. Posłuchaj większości rad w tym wątku, a zobaczysz jak szybko stracisz nawet przywilej nazywać się jego dziewczyną. Gwarantuję Ci to!

"Mówić trzeba prosto, a myśleć w sposób skomplikowany - nie na odwrót." Josef Franz Straus

33

nawet mi przez glowe nie przeszlo zabronic mu tego wyjazdu, zwrocilam sie pytaniem co ludzie mysla na ten temat, bo sama bo uslszeniu pomyslu od chlopaka nie do konca bylam pewna co sama o tym mysle, a jak to tylko uslyszalalm to sie ucieszylam na jego wyjazd.
Rocfor jak juz pisalalm ufam mu, i nie chodzi o to ze obawiam sie zdrady (moze sie to wydarzyc ale uwazam ze duzo ludzi tu na forum zostala skrzywdzona i przez to zawsze przedstawia najgorsze scenariusze). Jak najbardziej na codzien nie jestem tez zazdrosna o przyjaciolke, uwazam ze ich relacje sa ok, nie jestem zazdrosna n jak maja wyskoczyc na obiad lub do kina.
Pewnie wlansie dlatego ze jestem z nim dopiero krotki czas, wydaje mi sie ze on moze sie zblizyc jescze bardziej do przyjaciolki a jak nie bede miala tej szansy. kto podrozowal z kim ponad miesiac to wie ze po takim czasie albo sie czlowiek znienawidza albo zbliza, wiec nawet jesli teraz jej nie uwazam za zagrozenie, a on nie uwaza jej jako obiektu romantycznego, okolicznosci moga to zmienic mimo ich "woli"

Rockfor napisał/a:

Przyjaźń czy koleżeństwo damsko-męskie jest możliwa. Tak jak ktoś słusznie wyżej napisał, wszystko zależy dla kogo. Twoja zazdrość do jego koleżanki jest wręcz chora.

Gdybym usłyszał NIE POZWALAM od kobiety, to wiem, że najprawdopodobniej byłyby to jej ostatnie słowa. Podkreślę też, że działa to w dwie strony - ZAUFANIE.

Jedyne słuszne uwagi to wyczytałem od bbasia i (o zaskoczenie tongue) Pitagorasa. Z tym, że źle zrozumiałaś tego drugiego i Tobie Autorko pewnie trzeba było by aby Pitagoras rozłożył to na pierwiastki pierwotne (chyba pierwszy raz zgadzam się z nim w 100%)

A od Ciebie Maniek to na pewno nie oczekiwałbym, że od razu zarzucisz, że ten wyjazd najprawdopodobniej kończy się zdradą. Sorry jakiś absurd wyciągniety po szczątkowych informacjach ... .

I jeszcze jedna uwaga Autorko, to że chodzicie ze sobą 6 m-cy za rączkę wcale nie znaczy, że od razu jesteś mianowana na wybrankę życiową. Posłuchaj większości rad w tym wątku, a zobaczysz jak szybko stracisz nawet przywilej nazywać się jego dziewczyną. Gwarantuję Ci to!

Posty [ 34 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Moj chlopak na urlop ze swoja przyjaciolka jak zareagowac

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018