Zawodowy dylemat - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Zawodowy dylemat

Witam wszystkich Forumowiczów,

Piszę, bo stanęłam na rozstaju dróg, ale na początek opowiem całą historię i może ktoś rzuci mi inne spojrzenie na moją sprawę.
W Polsce, pracuje na etacie w biurze (dział handlowy) a poza tym prowadzę swoją działalność (korepetycje z języka angielskiego), ale od pewnego czasu myślę o wyjeździe do Finlandii. Dlaczego wyjazd, bo czuję, że potrzebuję zmiany w życiu, czuję że utknelam w martwym punkcie w sprawach uczuciowych. Tu pojawia się mój dylemat, z jednej strony chciałabym rozwinąć swoją działalność i zrezygnować z etatu. Fakt, że trochę boję się tego kroku. Z drugiej strony, chęć zmiany i wyjazdu. Wiem, że nikt nie podejmie za mnie decyzji, ale czy ktoś mógłby napisać mi co sądzi o moim dylemacie bo przecież nie mogę mieć ciastka i zjeść ciastka.
Z góry dziękuję
Dorota

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-04-03 12:21:04)

Odp: Zawodowy dylemat

Na twoim miejsu spróbowałbym. Nie ma nic gorszego jak wypalenie czy frustracja związana z pracą czy miejscem zamieszkania. Jeśli masz predyspozycje i warunki do wyjazdu to jak najbardziej. A dlaczego Finlandia ?

Zawsze możesz prowadzić działalność w Finlandii. A myślałaś o pracy zdalnej ? Możesz udzielać korepetycji przez skype. To często spotykana opcja. Wielu psychologów udziela porad przez skype. Skoro oni mogą to czemu tobie miałoby się nie udać uczyć ludzi przez neta ?

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

3

Odp: Zawodowy dylemat

Myślę, że warto zaryzykować, ale fajnie gdybyś miała plan B w razie w; A mogę spytać dlaczego Finlandia? smile

4 Ostatnio edytowany przez Aurinko87 (2019-04-03 14:27:48)

Odp: Zawodowy dylemat

Dlaczego Finlandia, hm byłam tam w ubiegłym roku i chyba to była miłość od pierwszego wejrzenia do Helsinek. Zaczęłam się uczyć fińskiego kilka miesięcy temu. Poza tym, pomysł wyjazdu do Finlandii zrodził się kilka lat przed moim ubiegłorocznym wyjazdem, z resztą kiedyś już założyłam temat o pracy w Helsinkach.
Fakt, wysyłam już podania o pracę do różnych firm w Helsinkach i wiem że ciężko znaleźć pracę bez znajomości fińskiego.
Fakt nie myślałam o udzielaniu korepetycji z angielskiego przez Skype chociaż sama tak się uczę fińskiego.
Aaa dodam jeszcze że mam już 32 lata.

5 Ostatnio edytowany przez Mallah (2019-04-05 17:20:32)

Odp: Zawodowy dylemat

A czemu akurat Finlandia? To raczej dosc chlodny i zdystansowany kraj dla kogos kto szuka uczuć i nowego zycia.

6

Odp: Zawodowy dylemat

jak pisałam, spodobały mi się Helsinki i okolice, język i ludzie. Chyba w ciągu kilku di spędzonych tam poznałam więcej ludzi niż podróżując do innych miejsc.  Jedni nowego życia szukają w Tajlandii, a dla mnie idealna wydaje się Finlandia:)

7

Odp: Zawodowy dylemat

Ja proponuję wyjazd plus kontynuowanie korepetycji na skype.

gdykochamy

8

Odp: Zawodowy dylemat

Jeśli potrzebujesz zmiany to ją po prostu zastosuj. Nie mieszkamy w średniowieczu, jak coś nie wypali to po prostu wrócisz w co szczerze wątpię smile powodzenia!

9

Odp: Zawodowy dylemat

Dziękuję za wszystkie rady

10

Odp: Zawodowy dylemat

Wyjazd zawsze warto rozważyć. Jak chcesz zrezygnować z etatu to możesz też rozważyć własną działalność, ale innego typu, może tłumaczenia albo pisanie tekstów? O tyle fajnie, że mogłabyś to robić z dowolnego miejsca.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018