Wydzwaniać za pracodawcą czy sobie odpuścić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Wydzwaniać za pracodawcą czy sobie odpuścić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1 Ostatnio edytowany przez Olinka (2019-03-29 19:41:10)

Temat: Wydzwaniać za pracodawcą czy sobie odpuścić?

Od jakiegoś czasu mam w planach zmienić pracę. Szukam pracy na pełny etat na "umowę o pracę". Z zawodu jestem kosmetyczką, manicurzystką. Ostatnio miałam rozmowę kwalifikacyjną w jednym salonie. Rozmowę zaliczam do udanych. Właścicielka salonu na koniec powiedziała mi, że bardzo jej się spodobałam, moja energia, że jestem sympatyczna, otwarta i bardzo ładnie i szybko robię paznokcie. Wspomniała, że po mnie ma jeszcze jedną dziewczynę na rozmowę, ukrainkę, ale nie bardzo chce zatrudniać z Ukrainy, więc dała mi do zrozumienia, że jestem faworytką. Umówiła się ze mną, że zadzwoni na drugi dzień wieczorem i da mi odpowiedź. Wyszłam wręcz dobrej myśli, że dostanę tą pracę. Czekałam na telefon, Pani na drugi dzień nie zadzwoniła. Na trzeci dzień również. No i mój narzeczony pokręcił głową na mnie, że skoro Ona tego nie zrobiła, to czemu ja nie zadzwoniłam zamiast czekać i się zastanawiać. Powiedział, że może zapomniała, nie miała czasu, może sprawdza czy mi zależy. No w tym miał trochę racji. Ja wyszłam z założenia, że jak ktoś się umawia, że sam zadzwoni i mam czekać na telefon, to ta osoba powinna być słowna. Więc chwyciłam za telefon i zadzwoniłam. Nie odebrała. Na drugi dzień wieczorem znów spróbowałam i odebrała. Zaczęła rozmowę tym, że nie mogła zadzwonić wczoraj bo miała intensywny dzień (gdzie umawiała się, że zadzwoni przedwczoraj a nie wczoraj). Pomyślałam tylko, że narzeczony miał rację. Widocznie była zabiegana i wyleciało Jej z głowy. Przez telefon dała mi inną propozycję współpracy, a konkretnie propozycja związana z założeniem działalności gospodarczej (bo moja propozycja nie była dla Niej zbyt korzystna, jeśli chodzi o zarobki). W związku z tym, że są teraz nowe udogodnienia w ZUSie dla firm, powiedziała, że zadzwoni do swojej księgowej, dowie się co i jak, ja mam się zastanowić w tym czasie nad propozycją a Ona do mnie zadzwoni w Poniedziałek o 20:00. Czekałam, nie zadzwoniła. We Wtorek, nie zadzwoniła. W Środę postanowiłam z rana zadzwonić sama. Nie odebrała a po chwili wysłała smsa, że jest na jakiś warsztatach i oddzwoni w przerwie. To była Środa. Dziś już jest Piątek a Ona nie oddzwoniła. I powiedzcie mi co o tym wszystkim myślicie? Co ja mam z tym zrobić? Za chwilę koniec miesiąca. W Poniedziałek najpóźniej musiałabym złożyć wypowiedzenie w obecnej pracy, bo mam miesięczny okres wypowiedzenia. Ja rozumiem, pracownikowi powinno zależeć na pracy, ale przyszły pracodawca też powinien wykazać trochę zainteresowania. A ja czuję, że ta kobieta nie traktuje mnie poważnie. Przecież nie będę ciągle za nią wydzwaniać. Jest niesłowna i odnoszę wrażenie jakby grała na zwłokę. Co uważacie? Powinnam sobie odpuścić tą pracę i poszukać innej czy wydzwaniać jak mi zależy? Bo może to ja źle myślę? Ale tak czuję. Moja intuicja mi mówi, że ta kobieta nie wie czego chce, umawia się na konkretną godzinę, że to Ona zadzwoni a jest nie słowna.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wydzwaniać za pracodawcą czy sobie odpuścić?

Oczywiście, że ona nie traktuje Cię poważnie.
Spławia i tyle. Nie zatrudni Cię.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Pracodawca proponuje Ci B2B, to kontrakt a piszesz, że szukasz pracy na UOP. Zdecyduj się przede wszystkim, czy taka forma zatrudnienia Ci odpowiada u tak niesłownej osoby.

4

Właśnie czekałam na telefon od tej Pani, żeby Jej przekazać, że przemyślałam Jej propozycję i że interesuje mnie tylko i wyłącznie umowa o pracę i co najwyżej mogłabym z Nią się dogadać co do warunków finansowych, ale nieco większych niż proponuję sama przy tego rodzaju umowie a przede wszystkim nie mniejszych niż mam obecnie. No ale jak widać, telefonu się nie doczekałam.

5

Ja bym dała sobie spokój i szukała gdzie indziej. Nic na siłę wink
Powodzenia.

6 Ostatnio edytowany przez Oen_242 (2019-03-30 01:15:54)

netkobietka83 napisał/a:

Od jakiegoś czasu mam w planach zmienić pracę. Szukam pracy na pełny etat na "umowę o pracę". Z zawodu jestem kosmetyczką, manicurzystką. Ostatnio miałam rozmowę kwalifikacyjną w jednym salonie. Rozmowę zaliczam do udanych. Właścicielka salonu na koniec powiedziała mi, że bardzo jej się spodobałam, moja energia, że jestem sympatyczna, otwarta i bardzo ładnie i szybko robię paznokcie. Wspomniała, że po mnie ma jeszcze jedną dziewczynę na rozmowę, ukrainkę, ale nie bardzo chce zatrudniać z Ukrainy, więc dała mi do zrozumienia, że jestem faworytką. Umówiła się ze mną, że zadzwoni na drugi dzień wieczorem i da mi odpowiedź. Wyszłam wręcz dobrej myśli, że dostanę tą pracę. Czekałam na telefon, Pani na drugi dzień nie zadzwoniła. Na trzeci dzień również.

Złota zasada i porada dla wszystkich osób szukających pracy - jeśli po MAKS (a i to tak naprawdę za dużo) 3 dniu potencjalny pracodawca się nie odzywa - szukamy dalej i zapominamy o poprzednim. Koniec, kropka, historia nie zna odstępstw od tej zasady. Żeby było ciekawiej stosując tę zasadę znajdziemy nową pracę tysiąc razy szybciej, niż jej nie stosując. Mam nadzieję, że pomogłem. Nie ma za co smile.

7

Oen_242 napisał/a:

Mam nadzieję, że pomogłem. Nie ma za co smile.

smile

8

Netkobietko, Ty naprawdę nie masz po co do niej dzwonić. Prawda jest taka, że ta pani już dwukrotnie pokazała Ci, że ona Cię zatrudnić NIE chce. To Ty w tym momencie się narzucasz. Wiadomo, że chciałabyś pewnie odpowiedź "nie, nie zatrudnię", ale jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że taką odpowiedź uzyskasz. Tak to niestety jest, że jak szukasz pracy to nie możesz skupiać się tylko na jednym stanowisku i rzucać wszystkiego, bo ktoś Ci powie, że zadzwoni. Jakby Cię chciała, to zadzwoniłaby max na drugi dzień. Jak nie dzwoni, to nie chce.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

A najzupełniej inną sprawą jest, że w takim akurat kierunku będzie Ci bardzo ciężko znaleźć kogoś, kto będzie Cię chciał zatrudnić na umowę o pracę... raczej na to się musisz przygotować. Z reguły takie salony wolą właśnie "podnajmować stanowisko" na samozatrudnienie.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

10

A tak swoją drogą brak (obiecanej) informacji zwrotnej (jakakolwiek by ona nie była), to też zwykłe buractwo i wystawia świadectwo potencjalnemu pracodawcy. Tak więc netkobietko83 żadna strata, spinamy zadek i jedziemy dalej wink.

11

Nie wierzę normalnie. Godzina 8:00 rano. Dostałam od tej Pani smsa, w którym napisała...że właśnie wróciła. Nie wiem skąd (i w sumie co mnie to obchodzi - mogę się domyślić, że z tych warsztatów), że dziś ma spotkanie z księgową i pozwoli sobie zadzwonić do mnie wieczorem. To chyba jakiś "Pryma Aprylis".

12

Innymi słowy napięcie rośnie... wink

13

netkobietka83 napisał/a:

Nie wierzę normalnie. Godzina 8:00 rano. Dostałam od tej Pani smsa, w którym napisała...że właśnie wróciła. Nie wiem skąd (i w sumie co mnie to obchodzi - mogę się domyślić, że z tych warsztatów), że dziś ma spotkanie z księgową i pozwoli sobie zadzwonić do mnie wieczorem. To chyba jakiś "Pryma Aprylis".

Dziwne, że tak kręci i podejrzanie to wygląda, jakby nie traktowała Cię do końca poważnie. Cokolwiek by nie zaproponowała radzę mieć to na uwadze. Ale oczywiście życzę, żeby się wszystko dobrze ułożyło smile

14

Nie wiem co mam tej kobiecie powiedzieć. Bo już sobie tą pracę odpuściłam, a Ona wyskakuje nagle jak "Filip z Konopi". Najchętniej to chyba bym Jej powiedziała szczerze co myślę, a dalej niech się dzieje co chce.

15

Ta kobieta jest nienormalna. Nie zadzwoniła smile. Nie wiem co za rodzaj gry Ona prowadzi...ale na pewno wiem, że dobrze, że nie podjęłam jakiejkolwiek współpracy z tą osobą smile

16

netkobietka83 napisał/a:

Ta kobieta jest nienormalna. Nie zadzwoniła smile. Nie wiem co za rodzaj gry Ona prowadzi...ale na pewno wiem, że dobrze, że nie podjęłam jakiejkolwiek współpracy z tą osobą smile

Ty też do końca normalna nie jesteś, że ta sytuacja nadal Cię tak rusza.

17

Jacenty89 napisał/a:
netkobietka83 napisał/a:

Ty też do końca normalna nie jesteś, że ta sytuacja nadal Cię tak rusza.

Gdyby mnie ruszała ta sytuacja to bym nie miała uśmiechu na twarzy. Naucz się poprawnie interpretować to co czytasz a dopiero potem się wypowiadaj, bo to nie jest do końca normalne.

18

Też bym nie wydzwaniała. To Ona powinna zadzwonić/oddzwonić stosunkowo szybko i sprawa jasna, a nie takie lawirowanie... konkret albo (niestety) olać Ją.

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Wydzwaniać za pracodawcą czy sobie odpuścić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018