Jak postapic w takiej sytuacji? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak postapic w takiej sytuacji?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Jak postapic w takiej sytuacji?

Witajcie. Mam 28 lat, siostrę i 2 braci. Rodzice po rozwodzie, ojciec się z nami nie kontaktuje. Jestem najmłodsza z rodzeństwa siostra jest najstarszą. Bracia mają rodziny, zony dzieci itp. Moja siostra jest samotna od zawsze, ma 42 lata. Ja byłam w kilku związkach. Niedawno rozpadł mi się kolejny.
Jakieś 4lata temu wyjechałam z koleżanką za granicę. Po jakimś czasie koleżanka zdecydowała się wrócić, ja mając wolne miejsce zaproponowałam siostrze żeby przyjechała do mnie, znalazłam jej prace u siebie. Przez jakiś czas mieszkalysmy razem, później poznałam faceta wyprowadzilam się do niego. Ale moja siostra go nie lubiła, mówiła mi wprost : on Ciebie nie kocha, on Ciebie nie lubi nawet, jest o Ciebie zazdrosny, nie szanuje Cię itp itd. Ja to zawsze miałam gdzieś z tylu głowy i niejednokrotnie w trakcie sprzeczek mówiłam mu to. Siostra jest bardzo podejrzliwa, wszędzie wierzy podstęp. Nie ma znajomych, w pracy również nie rozmawia prawie z nikim, jest mało towarzyską. Z chlopakiem Rozstałam się w bardzo niemiłelej atmosferze, bo związek zaczął być bardzo toksyczny, zły. Na odchodne facet powiedzial mi że ja do konca życia będę zyla z siostrą. Co więcej to już kolejny facet mi tak mówi.
Wróciłam do siostry. Byłam w rozsypce, jedyne co mi przyszło do głowy to zamieszkać z nią. I tak razem do pracy, w pracy i z pracy. Po rozstaniu nie mogłam dojść do siebie i zrezygnowałam z pracy, chciałam wrócić do rodzinnego domu. Ale zostałam. Siostra też zrezygnowała z pracy. Namawia mnie na wyjazd do innego miasta, a ja nie wiem co robić. Nie wiem czy chce z nią wciąż mieszkać, pracować, żyć. O byłym moim już nic nie mówi, ale za to stwierdziła że moje koleżanki też mnie nie lubią, są zazdrosne. Wg niej wszyscy są o mnie zazdrosni i wychodzi na to że nikt mnie nie lubi..Już sama nie wiem co myśleć.
Teraz gdy doszłam już do siebie, zastanawiam się czy będzie w porządku jeśli jednak się wyprowadze, znajdę dla niej pracę ale sama zacznę pracować gdzieś indziej. Czuje się jakbym musiała się nią opiekować, nie mam swojego życia bo o wszystkim jej opowiadam, a ona tylko słucha, bo co ma opowiadać jak nie ma znajomych w ogóle. Gdy już się spotka z jakimś facetem ukrywa to przede mna, nie rozmawia o tym, jak ja byłam w związku mówiłam jej o wszystkim.
Z jednej str chce zacząć żyć sama, z drugiej strasznie mi jej szkoda i czuje że powinnam jej pomagać. Co zrobić?

Reklama
Zobacz podobne tematy :
Odp: Jak postapic w takiej sytuacji?

Ależ ludzie tacy są, zwłaszcza ci z pracy tylko o tym zwykle nie wiesz bo nikt ci o tym nie mówi. Prawdziwe przyjaźnie to z reguły te z dzieciństwa albo łączące ludzi o podobnych zainteresowaniach. Pewnie, że mieszkając na stałe z siostrą przejmujesz pewne nawyki ale nie wyolbrzymiałbym tego w kwestii nieudanych związków. Z tym, że niepokoi to że uważasz że siostrze musisz pomagać? Osobie starszej, nie starej, 42 lata ty młodsza w czym masz pomagać? Tutaj chyba jakaś wyjątkowa nadopiekuńczość z ciebie wyłazi? Poza tym wasi faceci, wasze sprawy. Ona tego nie przynosi na wasz wspólny grunt (boi się krytyki), co ty ciągle robisz (wiec jesteś krytykowana). Wniosków z tego nie umiesz wyciągnąć, tak samo jak i z budowania relacji z mężczyznami. Wyłazi zły przykład z domu rodzinnego. Czas się ogarnąć wink

3

Kompletnie nic nie zrozumiałam z Twojego postu. Mam wrażenie, że i Ty nie zrozumiałaś mojego.

Reklama

To ja ci wyłożę prościej. Po pierwsze, dlaczego masz jej znaleźć pracę? Ona jest dorosła, musi o siebie zadbać sama. Po drugie. W jej interesie jest oczerniać wszystkich wokół Ciebie, bo wtedy zostaniesz w poczuciu,że tylko ona ci została i będziesz z nią zawsze. Po 3. Po cholerę z nią analizujesz swoje związki? Nie widzisz, że ona je sabotuje? Za to o swoich milczy?

...a dni, których nie pamiętasz, nigdy nie było..

5

Po prostu czuje się za nią odpowiedzialna. Jest sama nie ma nikogo. Nie szuka niczego, czeka na mnie takie mam wrażenie.
Zawsze sądziłam że skoro siostra to z góry chce dla mnie dobrze.
Czasami w związku źle się dzieje i trzeba się komuś wygadać, dlatego zawsze opowiadam jej nie koleżankom. Robię błąd? Komu mam mówić o swoich problemach?
Jeszcze trochę i przestanę ufać komukolwiek..:(

Reklama

6

Ona nie ma nikogo, Ty też nie masz nikogo. Jesteście w takiej samej sytuacji. Siostra nie jest obłożnie chora, żebyś musiała się nią opiekować. Układa sobie życie, jak chce. Widać jej dobrze z jej charakterem. A Ty jesteś od niej uzależniona emocjonalnie. Przestań tak robić, to żadnej z Was nie wyjdzie na zdrowie.

7

Nie twierdzę, że trzeba olewać siostrę, nie nie, ale warto by było ograniczyć kontakt choć odrobinę? Bo w domu, w pracy, wszędzie z siostrą, która Cię buntuje...no jeszcze jakby to był jeden facet, ale jak już któryś Ci to wypomina, to nie sądzę, żeby to był przypadek
Tak samo koleżanki- serio wszystkie takie złe są?
Może ona czuje się samotna, potrzebuje pomocy...spróbuj ją skierować do psychologa. Takie terapie mogą na prawdę pomóc człowiekowi!

8

Porozmawiaj z siostra szczerze o swoich odczuciach bez oceniania jej tylko o tym co Ci w relacjach przeszkadza i jak się z tym czujesz powiedz jej swój punkt widzenia a ona powie Ci swój miejmy nadzieje.postaraj się abyście razem coś postanowiły. Jeśli to nie da spodziewanych efektów będziesz musiała coś postanowić sama bo to mi wygląda niestety na toksyczny związek. Pozdrawiam

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Jak postapic w takiej sytuacji?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018