Czy może być jeszcze gorzej ? (Długi opis) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy może być jeszcze gorzej ? (Długi opis)

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Czy może być jeszcze gorzej ? (Długi opis)

Witam!
Mam 21 lat,obecnie przebywam za granicą,nie pracuje ze względu na nikłą znajomość języka. Mój problem jest dosyć złożony ,dlatego zacznę od samego początku.
Gdy byłam w trzeciej klasie gimnazjum,moi rodzice często się kłócimy,bardzo to przeżywałam. Doszło do tego ,że przez trzy tygodnie siedziałam w domu,bo nie mogłam z niego wyjść,gdyż blokował mnie paralizujacy strach. Gdy tylko miałam przekroczyć próg od razu było mi niedobrze i wymiotowałam. Skończyło się na wizycie u psychologa,który zalecił mi ćwiczenia oddechowe...nie pomogły,wręcz nasilaly objawy.. któregoś dnia mi przeszło jak gdyby nigdy nic. Długo nie pojawiał się ten strach. Czasami się przewijał,nie trwał długo i z reguły sam przechodził. Aż do zeszlych wakacji.. Mieliśmy wybrać się rodzinnie na wczasy,bardzo się cieszyłam,jednak nie wiadomo skąd ten strach powrócił.. wymuotowalam przed wyjazdem,później przez całą drogę ,wreszcie odchorowywałam większość wyjazdu. Tydzień później wyjezdzalam za granicę i znów to samo. Od tej pory trwa to nieprzerwanie..gdy tylko mam gdzieś jechać samochodem  (już nie wspominając o autobusie) to wszystko się powtarza. Jest to frustrujace gdyż mieszkam na wsi i wszędzie jest daleko. Nie potrafię już tego znosić,Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić,jest to uciążliwe nie tylko dla mnie ,Ale i dla mojej rodziny,która zaczyna mieć tego dosyć. Nie wiem skąd ten lęk się bierze,Nie przeżyłam ostatnio żadnej traumy,ani nic. Trening autogenny Schulza pomaga mi tylko na zasypianie. Jak tak glebiej spojrzec w moje życie to podobne rzeczy działy się już gdy byłam mała. Najbezpieczniej  czuje się w domu,gdy mam wyjść...dramat.
Może ma ktoś podobne doświadczenia i wie,co powinnam zrobić żeby żyć normalnie ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy może być jeszcze gorzej ? (Długi opis)

Opis wcale nie jest długi... Piszesz o strachu, ale przed czym jest ten strach? Czy spotkało Cię coś bardzo złego o czym nie chcesz nawet myśleć, o czym nie powiedziałaś psychologowi?

3

Nie potrafię wskazać źródła lęku. Jest po  prostu bez definicji. Nic się nie wydarzyło,nikt mnie nie skrzywdził,Nie miałam żadnego wypadku. Kompletnie nic...strach jest i już.

4

To może bałaś się tego, że rodzice się rozejdą i Ciebie zostawią? Czy nadal się tak kłócą? Czy mieszkasz z nimi? Czy miałaś jakichś przyjaciół z którymi mogłaś rozmawiać o swoich problemach, czy raczej dusiłaś to w sobie?

5

Kiedyś to mogłoby byc wytlumaczenie,jednak teraz nie kłócą się w ogóle. Tak dalej z nimi mieszkam ze wzgledu na brak funduszy na przeprowadzkę. Miałam z kim rozmawiać ,Miałam zaufana przyjaciółkę. Rozmawiałam także z mama. A o tym co mi dolega tak naprawdę rozmawiałam tylko z psychologiem,bo rodzice uznali to za absurdalne. Na chwilę obecną jedyna osoba,która mnie tak naprawdę wspiera jest mój chłopak. Jednak nawet on nie wie co powinnam zrobic

6

W takim razie trzeba szukać pomocy u specjalisty. Być może za pierwszym razem trafiłaś nie najlepiej, a może za krótko chodziłaś, ale nie zniechęcaj się.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Czy może być jeszcze gorzej ? (Długi opis)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018