COVID, a Polityka, czyli wielka gra końca historii ;) - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » COVID, a Polityka, czyli wielka gra końca historii ;)

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 111 do 137 z 137 ]

111 Ostatnio edytowany przez XKasandraX (2020-04-25 03:00:48)

Odp: COVID, a Polityka, czyli wielka gra końca historii ;)
foggy napisał/a:

Susza jest zjawiskiem naturalnym, pożar jest zjawiskiem naturalnym i kornik jedt zjawiskiem naturalnym. Zarowno pożary jak i korniki były, są i będą. Dlaczego wiec walka z kornikiem jest zła a walka z pożarem dobra? Jesli chcemy by natura była samoregulująca sie to nie ingerujmy w kornika i nie ingerujmy w pożart, albo ingerujmy w oba. Co do zbiórek, swego czasu była zbiórka na rozbie czinqueczento młodego człowieka po wypadku z kolumną rządową, zebrano 90 tys ale poszkodowany 1 zl nie zobaczył. Czy teraz nie bedzie podobnie? Czy mechanizm 'zrobmy na złosc rzadowi' nie jedt skutecznym narzędziem dla oszustów?

Jeśli nie zobaczył znaczy iż intencją tej osoby nie było zrobienie na złość rządowi a zwykłe oszukanie ludzi. To wcale nie rozgrzesza tej starej pindy. Widziałam to w TV wyrok już zapadł zaraz po wypadku. Jeśli uważasz iż powinny w maju odbyć się wybory to znaczy iż za nic masz bezpieczeństwo narodu oraz wolne wybory. PESEL dla prywatnej spółki poczta Polska SA gdzie RODO o które był taki bój ws list poparcia KRS  brak obywatelskiej kontroli, Polonia nie będzie mogła zagłosować. Brak kampanii wyborczej internet to nei wszystko co było widać zanim wybuchła pandemia gdy Tygrys wyszedł na przód a PIS zaczął tracić. Dla zwykłych ludzi w szczególności z  małych miejscowości kontakt z Politykiem to podstawa. W USA i w zjednoczonym królestwie to by nie przeszło.

tu była reklama kanału na YouTube
Zobacz podobne tematy :

112

Kasandra, jak to mówią 'gdzie Rzym a gdzie Krym'. Co ma kornik do majowych wyborów. Słowa o wyborach nie napissłem tutaj.

113

JaJakoJa napisał/a:
takoran napisał/a:

Jeżeli za Gomułki rozwój był w sferze propagandy, to kto zbudował gospodarkę PRL ?

No, potężną gospodarkę zbudowali wszyscy po kolei od Bieruta po Jaruzelskiego - poziom co najmniej Nigru, a może nawet Gabonu big_smile

takoran napisał/a:

Stagnacja zaczęła się po 65 roku kiedy Gomułka stracił sojusznika w Moskwie Chruszczowa !

Szkoda, że sam Gomułka o tym nie wiedział i gdzie indziej widział przyczyny zapaści. A konkretnie szukał w złym zarządzaniu, co jakby jest oczywiste w systemie komunistycznym (ale tego akurat dostrzec nie chciał).

Ty jesteś bardzo młody i naiwny.
Myślisz , że Gomułka sobie robił co chciał. To nie było takie proste.
Najpierw musiał obegrać Stalina, jednego z największych i najbardziej krwawych dyktatorów jakich zna historia.
To była "mission impossible", a to był dopiero początek !

114

Tarcza 3.0

Pracodawca może obniżyć pensje o 10 % bez porozumiewania się z kimkolwiek.
Wypowiedzenie z pracy można będzie wysłać meilowo.
Na początek emerytom, rencistom, wielozawodowcom, rentierom.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

115 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-04-28 09:16:46)

To chyba będzie dobre miejsce, żeby zapytać Was o to, co myślicie o zamknięciu granic.
Zastanawiam się dlaczego rządzący nie otwierają ich dla ruchu przygranicznego i w ten sposób robią pod górkę tysiącom ludzi, którzy pracują i uczą się u naszych sąsiadów. W miniony weekend odbywały się protesty w tej sprawie. Pytanie ma w sumie drugie dno, bo zastanawiam się dlaczego rząd sprawia wrażenie, że zamknięcie granic w jakikolwiek sposób wpływa na poprawę sytuacji epidemicznej. Gdyby to była prawda, to spokojnie moglibyśmy się przemieszczać wewnątrz, bo ewentualne zagrożenie byłoby zewnętrzne, a jednak obowiązujące wewnątrz kraju nakazy już nas izolują od potencjalnie chorych, choćby i przybyłych z zewnątrz. Chociaż sam koronawirus jest trochę jak YETI znamy go z przekazów medialnych, ale nikt go nie widział w swoim otoczeniu. Ponadto UE ma zamknięte granice, a my na tle krajów unii wyróżniamy się negatywnie pod względem liczby przeprowadzanych testów, co sugeruje, że inni powinni się przed nami chronić, bo mamy potencjalnie chodzących wewnątrz kraju i zarażających, niezdiagnozowanych nosicieli.
Inna sprawa, to ukrywanie przez rząd wsparcia, które otrzymaliśmy od UE. Już znamy to pokrzykiwanie Morawieckiego z mównicy sejmowej, że od unii nic nie otrzymaliśmy, a było to przy okazji forsowania pierwszego pakietu antykryzysowego, w którym jak byk było napisane, że środki na pomoc dla przedsiębiorców pochodzą z UE :-D Hipokryta i kłamca, ale to tylko kolejne kłamstwo, które sąd mógłby mu łatwo udowodnić, a on sam już ma kilka wyroków za kłamstwo.
Tymczasem prawda wygląda tak, że UE przekazała nam najwięcej wśród krajów zrzeszonych środków na walkę z kryzysem. Oczywiście budżet UE na ten rok jest zatwierdzony już od lat i te środki pochodzą z bieżącego budżetu, bo nikt nagle nie dorzucił więcej do kasy unijnej, ale są to środki, które Polska NIE miała wcześniej zakontraktowanych oraz nie było szansy, że wykorzysta je zgodnie z unijnymi procedurami do czerwca’20, ale przekazano jej Polsce na walkę z koronawirusem. De facto, jak ktoś zagłębiał się w temat tarczy antykryzysowej, to wie, że to głównie te środki z UE przekazane zostaną przedsiębiorców, wystarczy nie doliczać do puli tarczy kredytów, które trzeba będzie zwrócić, a rząd cwaniakuje i przedstawia zwrotne środki jako pule na pomoc. Patrzcie, jakie banki są pomocowe, bo przydzielają kredyty :-D Zatem mamy sytuację, że dzięki UE przedsiębiorcy mają pomoc, a się ten fakt przemilcza, a nawet wypiera.
Kolejna sprawa to takie unijne inicjatywy, jak ignorowanie przez nasz rząd już w styczniu podnoszonego przez UE alarmu związanego z koronawirusem, a Nasz GIS to nawet wyśmiewał, albo pominięcie przez Polskę pierwszego unijnego przetargu na zakup sprzętu medycznego i później mieliśmy totalne braki. Kolejna sprawa #lotdodomu, czyli dofinansujmy państwową spółkę LOT podczas, gdy UE za darmo ściągała samolotami swoich obywateli z różnych stron świata, ale u nas nawet tego nie nagłaśniano i wielu wybuliło kasę na ten cel.
Znając historię, wiadomo, że rządzący chętnie mówili oddajcie nam swoją wolność, a z zamian otrzymacie bezpieczeństwo, a potem okazywało się, że obywatele tracili jedno i drugie, a o wolność w końcu musieli walczyć, to zastanawiam się, czy nas zwyczajnie opłotkami nie chcą wyprowadzić z UE, stąd to zamykanie granic, ukrywanie pomocy unijnej, inicjatyw solidarnościowych w unii. Jak się do tego dorzuci trwające od dłuższego czasu łamanie podstaw państwa prawa i obecnych procedur demokratycznych w Polsce, co ostatnio ogłasza OBWE, to zaczyna to wyglądać bardzo kiepsko.
No dobra, wylałam swoje wątpliwości i frustracje.

116

Ja jestem za zamknięciem granic z tego powodu aby kolejne chore osoby przechodzące zarazę bezobjawowo nie wjechały.
No chyba, że z zaostrzoną kwarantanną w ośrodkach czy namiotach przy miejscu przekroczenia tej granicy.
Błędem było po akcji "Lot do domu" wypuścić tych ludzi bez jakiejkolwiek kontroli w Polskę.
Natomiast wypuszczać tych co chcą wyjeżdżać tam gdzie będą chętnie przyjęci powinno się. Ale każdy powrót z kwarantanną.

Czy PiS chce aby Polska cichaczem opuściła Unię? Chyba nie bo przecież mają tam swoich europosłów i oni w tej sytuacji zmuszeni byliby do powrotu.
A odciąć się od takich pieniędzy dobrowolnie to raczej się europosłowie nie zgodzą.
Do tego przecież nie wypełnili jeszcze misji dla której poszli.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

117 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-04-28 09:50:58)

Kleoma napisał/a:

Ja jestem za zamknięciem granic z tego powodu aby kolejne chore osoby przechodzące zarazę bezobjawowo nie wjechały.
No chyba, że z zaostrzoną kwarantanną w ośrodkach czy namiotach przy miejscu przekroczenia tej granicy.
Błędem było po akcji "Lot do domu" wypuścić tych ludzi bez jakiejkolwiek kontroli w Polskę.
Natomiast wypuszczać tych co chcą wyjeżdżać tam gdzie będą chętnie przyjęci powinno się. Ale każdy powrót z kwarantanną.

Czy PiS chce aby Polska cichaczem opuściła Unię? Chyba nie bo przecież mają tam swoich europosłów i oni w tej sytuacji zmuszeni byliby do powrotu.
A odciąć się od takich pieniędzy dobrowolnie to raczej się europosłowie nie zgodzą.
Do tego przecież nie wypełnili jeszcze misji dla której poszli.

Trochę nieporozumień pojawiło się w Twojej wypowiedzi, więc...
1.) W tej chwili to bardziej mnie zastanawia wstrzymywanie ruchu przygranicznego niż dla ogółu, bo to wywoła szereg niekorzystnych konsekwencji, a wydaje się to niepotrzebne, bo nasi południowi i zachodni sąsiedzi zadziałali o wiele bardziej skutecznie niż my w wykrywaniu osób bezobjawowych, testując szerzej społeczeństwo. To nie my ich, lecz oni nas powinni się obawiać, a jednak jest inaczej.
2.) Ludzie powracający z zagranicy byli izolowani i poddawani kwarantannie, ale tu nasz rząd się nie popisał, bo przez kilka kluczowych tygodni w odosobnieniu musiały być tylko osoby, które powróciły z zagranicy, ale ich bliscy, z którymi mieszkali już nie.
3.) Być może PIS nie tyle stara się o wyjście z UE, co naraża nas na wykluczenie poprzez swoje działania, a tymczasem społeczeństwu sprzedaje zafałszowany obraz UE, żeby ją obrzydzić. Ale masz rację, że patrzą na wspólnotę, tylko przez pryzmat kasy.
Zwróć jeszcze uwagę, że rząd głosi, iż powinna być tylko wspólnota gospodarcza w krajach unii, a za chwilę Morawiecki wzywa unię do solidarności w walce z kryzysem. Zdecydować się nie mogą, więc może są tam wewnątrz rzadu różne frakcje.

118

Ja też jestem za zamkniętymi granicami. Gdyby natychmiast granice były pozamykane jak ten wirus pojawił się w Chinach to prawdopodobnie by do nas nie dotarł. Ale cóż. Teraz to sobie można pisać. Chociaż Chińczycy długo to ukrywali, musieli najpierw zniszczyć niektóre rzeczy ich obciążające w razie czego. Odnośnie teorii spiskowych to w sumie pojawiła się nadzieja, że może za jakiś czas dowiemy się skąd ten wirus jest, bo wybaczcie, ale na bajki już jestem za duża. Ale na spokojnie. Pożyjemy, zobaczymy. Odnośnie Unii Europejskiej to już dawno byłam za wyjściem z niej.

119 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2020-04-28 11:15:23)

Zamknięte granice na taki moment są oki, choć pod względem przygranicznym powinno się dojść NA SAMYM POCZĄTKU do porozumienia dla stref ekonomicznych.
Dotyczy to wszystkich granic, no i oczywiście takie porozumienie musi być obustronne, bo wymaga większej kontroli.

#LotDoDomu to ogólnie przepłacony przez osoby wracające wałek. Bubel od strony organizacyjnej i finansowej.

To że PiS prowadzi propagandę dla matołów to żadna nowość. A przecież "zła Unia" w TVP, po czym Morawiecki płacze dla zagranicznych mediów, jak jest ciężko i UE pomaga. Ot taki wiarygodny premier.

O Tarczy to skomentuję to mówiącym gifem
https://giant.gfycat.com/InstructiveLazyIncatern.gif

Moim zdaniem większość decyzji od połowy marca jest pisana na kolanie, co widać po źle napisanych ustawach i niekonsekwencji prawnej.

Ja się dziwię, że oni nas coraz bardziej łapią za mordę.
Patrząc na zidiocenie społeczeństwa, to nie ma w tym nic dziwnego.

120

No to romans z JarKacz z JarGow się zakończył

121 Ostatnio edytowany przez żyworódka (2020-04-30 14:07:05)

Lucyfer666 napisał/a:

(.....)
To że PiS prowadzi propagandę dla matołów (.....)

Zatem witaj w klubie. tongue
Swój zawsze rozpozna swojego...... czyli Matoł matoła.

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

122 Ostatnio edytowany przez polis (2020-04-30 17:02:30)

Albo zainstalujesz rządową aplikację ProteGO Safe albo nie wejdziesz do sklepu

To znaczy w końcu wejdziesz, ale później niż ci z zainstalowaną apką. Długo się zastanawialiśmy jak rząd będzie przymu, tfu, zachęcał Polaków do instalacji niegwarantujących prywatności a często wręcz niedopracowanych aplikacji mobilnych służących do śledzenia kontaktów i lokalizacji obywateli w imię walki z koronawirusem. I właśnie mamy odpowiedź. Bez zainstalowania aplikacji ProteGO Safe od 4 maja będziesz klientem drugiej kategorii w niektórych sklepach…

Opublikowane właśnie przez Ministerstwo Rozwoju zasady “luzowania” ograniczeń w handlu (EDIT: są już także tej rządowej stronie. EDIT2: …i już ich nie ma — patrz aktualizacja na dole artykułu) zawierają następujące punkty:

Opublikowane właśnie przez Ministerstwo Rozwoju zasady “luzowania” ograniczeń w handlu (EDIT: są już także tej rządowej stronie. EDIT2: …i już ich nie ma — patrz aktualizacja na dole artykułu) zawierają następujące punkty:

Dopuszczalne jest jednoczesne wpuszczenie do danego obiektu o 10% wyższej liczby osób o ile ponadnormatywne osoby posiadają aplikację ProteGO Safe. Takie osoby w razie braku wolnych miejsc w sklepie/lokalu nie otrzymują przywilejów jeśli chodzi o stanie w kolejkach.

Umieszczenie przy wejściu do obiektu urządzenia z zainstalowaną aplikacją ProteGo Safe w celu zarejestrowania przez urządzenie klienta, będącego użytkownikiem aplikacji wchodzącego do obiektu. W wypadku braku możliwości wystawienia takiego urządzenia – wydrukowanie kodu QR wygenerowanego z aplikacji ProteGO Safe do zeskanowania przez wchodzących klientów.

Czy jesteście już zbulwersowani? To zostawcie sobie trochę przestrzeni na dodatkowe oburzenie. Oto dwa kolejne “zalecenia”:

Umieszczenie w widocznym miejscu materiałów informacyjnych na temat aplikacji ProteGO Safe.

Zalecanie, na przykład poprzez zniżki lub materiały promocyjne, pracownikom i klientom korzystania z aplikacji ProteGO Safe.

I tak, “biznes”, dla którego najważniejszy jest przecież — no właśnie — biznes, a nie prywatność klientów, będzie namawiał Polaków do instalacji czegoś, czego nie rozumie od strony technicznej i co nie za bardzo ma prawo działać. I jeszcze się tak zastanawiamy, z czego te promocje za instalacje, się wezmą? Z podniesienia ceny wszystkim i potem obniżenia osobom z aplikacją?

Ten przymus i tak niczego nie da…
Dlaczego wymuszanie instalacji Protego Safe (czy innych aplikacji tego typu) to słaby pomysł, który może być szkodliwy dla prywatności użytkownika aplikacji, a w walce z koronawirusem niewiele pomoże? Pisaliśmy już o tym w kilku poprzednich naszych artykułach, ale podsumujmy:

Całego artykułu szukajcie na stronie niebezpiecznik.pl

123

żyworódka napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

(.....)

Widzę, że jako szefowa klubu znasz się na rzeczy tongue

polis

Cóż to pewnie kolejny pomysł, który narobi więcej szkody niż pożytku.

124

Rozumiem, że rzad zakupi mi smartfona i opłaci abonament. Jezeli nie to moze jakis pozew za dyskryminacje i wykluczenie cefrowe?

125

Lucyfer666 napisał/a:
żyworódka napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

(.....)

To ty jesteś tu szefem, ......
ja tylko weszłam przechodząc obok.

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

126 Ostatnio edytowany przez Olinka (2020-05-01 00:35:17)

Dla mnie to próbują ludzi oszukać i sobie w kulki lecą, zbudowali aplikację, która przy instalacji prosi centralny serwer o unikalny UID i używają Cloud Functions, który ma możliwość uzyskania tymczasowego adresu IP telefonu łączącego się z serwerem, a że aplikacja działa w oparciu o serwer centralny Ministerstwa Cyfryzacji, to osoby na beckendzie w Ministerstwie Cyfryzacji mogą zrobić de-anonimizację i dowiedzieć się kto i z kim się spotyka.
Jak ładnie wypunktował potiuk na GitHubie.

Ze względu na to że na serwerze przechowywana jest historia kontaktów (również z osobami nie zdiagnozowanymi jako chore) osób chorych, umożliwia to nie tylko de-anonimizację wszystkich osób które kiedykolwiek znalazły się w pobliżu osób chorych ale również tzw. "grafu połączeń" - czyli tego kto, kiedy z kim i gdzie przebywał.
[nieregulaminowy link]

127 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2020-04-30 18:15:43)

żyworódka napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:
żyworódka napisał/a:

Weszłaś do swojego grona, masz rację.
A jakiś większy argument?

Bo wybacz, ale poziom propagandy partii rządzącej jest tutaj wszystkim znany i naprawdę trzeba się postarać, żeby do kogoś ten festiwal żenady faktycznie trafiał.
I nie wybacz, ale do socjalistów szacunku nie mam, a myśl socjalistyczna wśród zwolenników PiSu ma się dobrze.

128

Lucyfer666 napisał/a:
żyworódka napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

Widzę, że jako szefowa klubu znasz się na rzeczy :P

Bo wybacz, ale poziom propagandy partii rządzącej jest tutaj wszystkim znanyi naprawdę trzeba się postarać, żeby do kogoś ten festiwal żenady faktycznie trafiał.
I nie wybacz, ale do socjalistów szacunku nie mam, a myśl socjalistyczna wśród zwolenników PiSu ma się dobrze.

Mów za siebie, bo z tobą rozmawiam. Nie rób sobie podpórki powołując się na ogół.
Ja i moja rodzina ma się dobrze pod rządami obecnego rządu.
Ktoś, kto nie ma szacunku dla siebie, nie okaże go również innym.

129 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2020-04-30 21:48:27)

żyworódka napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:
żyworódka napisał/a:

Bo wybacz, ale poziom propagandy partii rządzącej jest tutaj wszystkim znanyi naprawdę trzeba się postarać, żeby do kogoś ten festiwal żenady faktycznie trafiał.

Mów za siebie, bo z tobą rozmawiam. Nie rób sobie podpórki powołując się na ogół.
Ktoś, kto nie ma szacunku dla siebie, nie okaże go również innym.

Ty i Twoja rodzina nie jesteście społeczeństwem Żyworódko, ale spoko, że wam jest dobrze wink

A argument "Ktoś, kto nie ma szacunku dla siebie, nie okaże go również innym." jest słaby. Każdy ma prawo do swoich poglądów, jak ich skrajnej krytyki.
Socjaluchy w moich oczach nie zasługują na szacunek, bo to banda szkodników drenująca ludzki kapitał i zniechęcający do jakiejkolwiek aktywności, nie mówiąc do tego, do czego PiS doprowadza swoją chorą polityką gospodarczą, zwłaszcza w ciągu ostatnich 7 tygodni.
Więc nie! Nie mów mi Żyworódko o szacunku do ludzi, którzy demokratycznie pytają się ochlokracji kogo ograbić następną decyzją... ostatecznie ochlokracja nie widzi, że traci sama.

Jak ktoś lubi być dymany przez rząd to niech nie zmusza innych, żeby byli równie dymani.
Nie potrzebuję szkodników, którzy wiedzą lepiej na co powinny iść moje pieniądze, wykorzystując przy tym coraz bardziej ucisk instytucjonalny w imię "sprawiedliwości społecznej".
A people that elect corrupt politicians, imposters, thieves and traitors are not victims... but accomplices.

Tak, więc fajnie jest Tobie tak pisać o szacunku, kiedy mowa o grupie ludzi, która pierwsza nie ma szacunku do mnie i pokazuje to przez instytucjonalny drenaż.
Ty możesz szanować złodzieja... Twoja sprawa. Ode mnie tego nie oczekuj.
A to dopiero o gospodarce mowa... jeszcze jest wiele innych pól, na których można śmiało powiedzieć, ile brudu porobili.
I tak... trzeba być ślepym głupcem, żeby dalej twierdzić, ze oni dobrze robią, kiedy popełniając wszystkie błędy poprzedników dodatkową mącą solidnie w gospodarce.

130

żyworódka napisał/a:

I tu jest cały problem związany z wzajemnym niezrozumieniem, bo widzisz, Żyworódko, aby właściwie oceniać działania rządu należy spojrzeć z perspektywy szerszej niż własne podwórko. Są jeszcze inni ludzie, a przede wszystkim są wartości, których nie da się przełożyć na żadne pieniądze.

Niemniej rozumiem, jeśli nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia - nie musi, w końcu jesteśmy różni. Dziwi natomiast, że nie dostrzegasz zależności pomiędzy polityką rządu a tą lawinowo postępująca drożyzną, fatalną, tragiczną wręcz, sytuacją w służbie zdrowia, bałaganem prawnym i tym chaosem, który panuje właściwie na każdym polu życia społecznego i gospodarczego (i nie, nie mam tu na myśli następstw pandemii), bo to dotyka każdego z nas i Ciebie na pewno także.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

Załóżmy iż jednak jest spisek choć to chore ale załóżmy ale kto powiedział iż Ickie czy Alex Jones mają race. Jeśli ktoś stoi za tym wszystkim to na pewno politycy a nie jacyś tam doradcy jak mówił Icke. Politycy mieli by nie wiedzieć o tym big_smile Najwięcej na tym zyska prawa strona tropy prowadzą więc nie do ilumiantów a Opus Dei. Rodzić w zamknięciu niechciane dzieci bo system potrzebuje wzrostu urodzeń na emerytury. Wirus zabija starych oraz schorowanych bo przeszkadzają za dużo pieniędzy na to idzie oni też urodzą dzieci. Covid 19 prawie w ogóle nie zabija dzieci więc gdzie ta depopulacja z tego wynika iż jest wręcz odwrotnie a w tym wypadku Alex Jones oraz David Icke to są ludzie systemu którzy mają za zadanie odwracać kota ogonem. Podobnie jak było z UFO by odwracać uwagę od celu strefy 51. Tym ludziom zamknęli ich kanały a Alexa nadal zapraszają do TV i mówią o zamknięciu kanałów tylko jemu udało się wejść we wszystkie  zamknięte strefy. Zamknęli kanały bo gwałtownie wzrosła liczba antyszczepionkowców i groziły nam powroty odry dżumy tyfusa itp  Ale Icke ma nadal swoją stronę www. Teraz bardziej skupił się na czymś innym niż szczepionki. Efekty teorii spiskowych testowali to na Facebooku  kto pamięta Facebook sam się przyznał do wielkiego psychologicznego  eksperymentu społecznego tak też z resztą wygrał Trump z pochodzenia Niemiec jak mało kto wie współpracownik opus dei jak jego ojciec .
Zamykanie ludzi pretekst do wprowadzenia autorytaryzmu jak Chiny to akurat moim zdaniem jest możliwe a właściwie już się dzieje. Ale czy  za tym stoi opus dei czy coś podobnego nie wiem. Moim zdaniem będzie jeszcze więcej wojen by kontrolować ludzi a główni ich wrogowie to byli by anarchiści którzy z resztą byli mordowani zarówno przez możnych ludzi kapitału, faszystów jak i czerwonych(ZSSR, mao itp zbrodniarze) to z powodu anarchistów wybuchły obie wojny a wielu żydów nimi było ze względu na prześladowania systemów które każdą mniejszość wykorzystują jako kozła ofiarnego. Wymyślono więc pretekst do holokaustu. Izrael to obecnie nacjonaliści syjoniści oni mogli przetrwać większość to być może zamierzony efekt uboczny mordu żydów. Ale zapomina  się iż zginęła masa anarchistów lewicowców nie żydów. Poszukajcie jak było z operacjami false flag an Wikipedii. Wspieranie systemów faszystowskich do likwidacji anarchistów to już wiedza CIA i inne służby specjalne co 50 lat prawie wszystko ujawniają. Z tego co już ujawnili rysuje się model USA jako największego terrorysty.Inny przykład Czerwoni Khmerzy byli finansowanymi przez USA. By wykończyć już zdziesiątkowany napalmem Wietnam. Zemsta za przegraną wojnę. Ci kmerzy później partią nacjonalistyczno-monarchistyczną. Taks samo było w Japonii gdzie agresywne komunistyczne bojówki szybko przekształcili się w nacjonalistów tak by zohydzić wszystko co uderzy w system. W Rosji Stalin zaprzestał rewolucji i był w praktyce nacjonalistą wysysając z państw satelickich kasę.  Jego cel odbudowa imperium kosztem ludzi. Sowieci sobie przypisywali kodeks pracy oraz 10 a później 8 godzinny czas pracy ale prawda jest inna bolszewicka rewolucja powstała tylko dzięki anarchistom których bolszewicy wymordowali. Bolszewicy to twór elit jak Putin i inni. Pol-pot był nacjonalistą tą wiedzę wielu już udostępnia. Widzialem na wielu portalach w tym tym parę razy część tych informacji to mnie cieszy część ludzi wreszcie przejrzało na oczy.

Buntuję się, więc jestem.
Prawa są przyznane obowiązki są egzekwowane. Mówienie o prawach i obowiązkach to myślenie w kategoriach władzy.
Patrioci zawszę mówią o umieraniu za kraj, a nigdy o zabijaniu za kraj.
www.youtube.com/watch?v=nggMDsjh-ys

132

Nie wiem czy wiesz, ale nacjonalizm ostatecznie nie jest tak odległy od socjalizmu wink
Obydwa są kolektywne, tylko podmiot podporządkowania się zmienia. Socjaliści uważają, że podmiotem kontrolnym powinien być proletariat, a nacjonaliści uważają, że naród.
Pod względem podejścia gospodarki obydwa odłamy są prawie bliźniacze. Nie muszą koniecznie likwidować własności prywatnej, ale organy centralne mają nad nimi ogromną kontrolę.
No i oczywiście pozostaje sposób redystrybucji dochodu narodowego.

„Socjaliści wymyślają nieistniejące problemy, zwalczają je, ponoszą klęskę i winą obarczają antysocjalistów.”
Thomas Sowell

Serio czystki w ustrojach socjalistycznych to naprawdę nie wypadki przy pracy wink

Socjalizm państwowy oczywiście. Pierwszy o czerwonych prawdę pewien anarchista iż zamienili okrutny carat na biurokracja oraz terror. Socjallibertiarianie to ludzie którzy wolność uznają za rzecz najważniejszą. Wzajemna pomoc kolektywy gdzie nie ma pracodawcy a pracownicy są właścicielami. Część z nas to mutualiści jak ja co uznają wolny rynek ale nie korporację. Inna część nie uznaje pieniądza. Jeszcze dam linki do znajomego co prowadzi kanał i do kanału partnerskiego. Mało kto zna historię anarchizmu.

Prawa są przyznane obowiązki są egzekwowane. Mówienie o prawach i obowiązkach to myślenie w kategoriach władzy.

134

Co sądzicie o wydarzeniach, które mają miejsce w USA.
Dla mnie to kolejny przykład postępowego szaleństwa.
Pewnie, że są problemy w amerykańskim społeczeństwie i w brutalności policji, ale statystyki mówią wszystko.

135

Postępowe szaleństwo? Ja bym to nazwał pustogłowiem wink Nie śledziłem ale nie ma już jakichś okolicznościowych awatarków do fejsa itp.?
W USA to rzecz jasna polityczna rozgrywka co by zaszkodzić Trumpowi, a konkretne media są bardzo przeciwko niemu i ogólnie Republikanom.
Statystyki? Ależ owszem. Czytałem taką łzawą historię jakie to ciężkie jest życie czarnoskórego ojca, bo musi się martwić o to czy jego dziecko nie zostanie zatrzymane przez policję i czy przeżyje to zatrzymanie. Prawdziwa, nie łzawa historia brzmiała by tak, że czarnoskóry ojciec codziennie martwi się czy jego dziecko nie zostanie zabite przez dziecko innego czarnoskórego ojca. Gros czarnoskórych obywateli USA ginie z rąk innych czarnoskórych obywateli USA. Zresztą większość ofiar ponosi śmierć z rąk czarnoskórych. Jak zresztą ogółem większość przestępstw dokonywana jest w USA przez nie białych, w większości czarnoskórych. Takie są smutne statystyki i dlatego amerykański policjant podchodzi do czarnoskórego obywatela z większą rezerwą niż do białego. Do tego dochodzi ogólna filozofia amerykańskich policji (bo jest ich multum różnych), że z policją się nie dyskutuje. Większość relacji z kontaktu z amerykańską policją jakie czytałem, oglądałem sprowadza się do wniosków, że jeśli jesteś spokojny, wykonujesz polecenia funkcjonariuszy, to nic ci nie grozi, a jeszcze możesz liczyć na pomoc jeśli masz jakiś kłopot. Bo jedna z naczelnych zasad jakimi kierują się te policje, to bezpieczeństwo swoich funkcjonariuszy.
W tej ostatniej, medialnej sprawie jest wiele wątpliwości ale też i niewygodnych faktów. Sekcja zwłok pana Floyda wskazała, że był napruty narkotykami. Nie wykazała uszkodzeń szyi, krtani, kręgów związanych z uciskiem szyi kolanem. Pan Floyd miał zaawansowaną miażdżycę, tętnice zapchane na maksa, a poza tym koronawirusa. Najprawdopodobniej oczywiście prawie 10 minutowy ucisk przyczynił się do śmierci ale głównie ze względu na fatalny stan zdrowia pana Floyda plus naprucie całą tablicą Mendelejewa narkotyków. Tu należy zwrócić uwagę, że reakcja policji nie była brutalna od samego początku. Interweniował patrol 2 osobowy wezwany przez pracowników sklepu, gdzie Floyd zapłaciła fałszywym banknotem. Nie mogli sobie z nim poradzić więc dojechało wsparcie, w tym policjant, który ostatecznie został oskarżony o zabójstwo. We czterech udało im się w końcu zapakować Floyda do radiowozu ale nie mogli zamknąć drzwi, bo ten się tak rzucał w środku. Dopiero wtedy został wyciągnięty z radiowozu, rzucony na glebę i unieruchomiony przez przyciśnięcie do ziemi. Na początku chyba przez trzech policjantów, potem tego jednego. W żadnym wypadku nie da się powiedzieć, że facet współpracował z policją... Same oba patrole policji, to żadne białasy. Jeden, może dwóch białych, azjata i mulat/meksykanin?
Powiedziałbym, że sytuacja jakich wiele w USA tyle, że ta dobrze nagrana i w okresie kampanii wyborczej. Nie tak dawno czarnoskóry, amerykański policjant wszedł przez pomyłkę nie do tego domu i zastrzelił białą kobietę. Niewinną. Nikt się nie rzucał plackiem na ulice, nie robił manifestacji.
Dziwne, że manifestacje odbywają się w okręgach, gdzie rządzą Demokraci. Tam, gdzie rządzą Republikanie jakoś ludność spontanicznie się nie gromadzi żeby zaprotestować.
Piękna sprawa jak widać, że broń w sklepach schodzi jak ciepłe bułeczki. Dzięki temu zwykli ludzie organizują osiedlowe milicje, które chronią ich przed "manifestacjami" czytaj rabunkami. Termin "wyprzedaże" nabiera nowego znaczenia.
Jeśli Trump dotrzyma słowa i wciągnie Antifę i szereg innych organizacji, które się pod nią podszywają na listę organizacji terrorystycznych, to będzie to miało swoje dobre strony.

A ja osobiście w kontekście tej sytuacji z dużą satysfakcją postrzelałem sobie dzisiaj na strzelnicy przez kilka godzin. Nie znasz dnia ani godziny...

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

136 Ostatnio edytowany przez Socjallibertarianin (2020-06-06 21:11:22)

A nazi party nie nazizm w SUA jest legalny. Zawieszone konto antify okazało się kontem skrajnieprawicowej organizacji o tym już polskie prawackie pisma jak wprost wsieci już nie napisały

137

Jeśli SUA to inaczej USA, to tak - mają tam wolność słowa i poglądów, znaczy możesz być z przekonań zarówno komunistą jak i nazistą, twoja sprawa. Nie możesz za to palić zabudowań i rabować sklepów. Taki to dziwny kraj.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

Posty [ 111 do 137 z 137 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » COVID, a Polityka, czyli wielka gra końca historii ;)

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018