Szkoła według TVP - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 35 ]

1

Temat: Szkoła według TVP

Obejrzałam parę tych lekcji, co puścili w TVP i muszę powiedzieć, że to żenada. Czy PiS tak właśnie sobie wyobraża szkołę? Nawet nie postarali się o jakąś kreatywność czy sprawdzenie materiału, tylko puścili materiał z błędami i tak liczba ujemna podniesiona do potęgi nieparzystej daje liczbę dodatnią. Rozumiem, że kobietę mógł stres zjeść i się pomyliła, ale nikt tego nie sprawdził? Nie można było nakręcić jeszcze raz? To jakiś problem dla TVP?

Już nie mówiąc o tym, że telewizja, która może pokazać jakieś pomocnicze animacje, itp. i wykorzystać możliwości jakie daje telewizja, pokazuje Panią przy tablicy -_-
Tak sobie PiS wyobraża szkołę? Brak interaktywności i wykorzystania nowych technologii? Ma wyglądać tak jak pamiętają ją sprzed 50, 40 czy 30 lat?

Nie można zrobić czegoś takiego jak na tym kanale, czyli tłumaczenie plus ładne animacje ilustrujące problem?
https://www.youtube.com/channel/UCYO_ja … V4b17AJtAw

Albo przedstawić to tak jak na tej stronie:
https://pl.khanacademy.org/

Serio, na Internecie można znaleźć sensowniejsze materiały do uczenia niż to co robi TVP.
Na miejscu uczniów wolałabym spędzić czas na stronach takich jak matemaks, więcej można stamtąd wynieść.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szkoła według TVP
polis napisał/a:

Obejrzałam parę tych lekcji, co puścili w TVP i muszę powiedzieć, że to żenada. Czy PiS tak właśnie sobie wyobraża szkołę? Nawet nie postarali się o jakąś kreatywność czy sprawdzenie materiału, tylko puścili materiał z błędami i tak liczba ujemna podniesiona do potęgi nieparzystej daje liczbę dodatnią. Rozumiem, że kobietę mógł stres zjeść i się pomyliła, ale nikt tego nie sprawdził? Nie można było nakręcić jeszcze raz? To jakiś problem dla TVP?

Już nie mówiąc o tym, że telewizja, która może pokazać jakieś pomocnicze animacje, itp. i wykorzystać możliwości jakie daje telewizja, pokazuje Panią przy tablicy -_-
Tak sobie PiS wyobraża szkołę? Brak interaktywności i wykorzystania nowych technologii? Ma wyglądać tak jak pamiętają ją sprzed 50, 40 czy 30 lat?

Nie można zrobić czegoś takiego jak na tym kanale, czyli tłumaczenie plus ładne animacje ilustrujące problem?

Serio, na Internecie można znaleźć sensowniejsze materiały do uczenia niż to co robi TVP.
Na miejscu uczniów wolałabym spędzić czas na stronach takich jak matemaks, więcej można stamtąd wynieść.

Chcesz rozmawiać o edukacji, czy o polityce? Jeśli o polityce, to należy zmienić dział. Daj mi więc znać w tej kwestii.

Co do pytania zadanego w poście - nie ma obowiązku oglądania TVP. Jest całe mnóstwo innych źródeł wiedzy, można wybrać własne, ulubione, które będzie nam odpowiadać.

(Nie, nie jestem zwolenniczką Prawa i Sprawiedliwości).

3

Czyli jakość programu edukacyjnego w telewizji publicznej nie zasługuje na komentarz ?
Nie podoba się to zmienić kanał i dziub w kubeł. Ciekawe podejście.

There is nothing quite so tragic as a young cynic, because it means the person has gone from knowing nothing to believing nothing.

4 Ostatnio edytowany przez polis (2020-04-02 10:35:37)

Cyngli napisał/a:
polis napisał/a:

Chcesz rozmawiać o edukacji, czy o polityce? Jeśli o polityce, to należy zmienić dział. Daj mi więc znać w tej kwestii.

Co do pytania zadanego w poście - nie ma obowiązku oglądania TVP. Jest całe mnóstwo innych źródeł wiedzy, można wybrać własne, ulubione, które będzie nam odpowiadać.

Interesuje mnie bardziej edukacja.

Masz rację, że nie ma obowiązku oglądania TVP, ale jak edukacyjne filmy robi telewizja, która dostaje pieniądze z budżetu państwa, to oczekiwałabym czegoś na znacznie wyższym poziomie niż to co dostarczyła TVP. To słabo świadczy o TVP, że pasjonaci robiący amatorskie filmiki edukacyjne potrafią zaprezentować lepszy poziom.

5

W tym szaleństwie jest metoda. Dość specyficzny dobór osób prowadzących "lekcje" to nie pomyłka ani niedopatrzenie. Tak dużo osób gadających brednie nie jest przypadkiem, nie jest to także wynik stresu bohaterów tej farsy. Niedawno wszak był protest nauczycieli, teraz nastąpiła prezentacja ich "przedstawicieli". Część osób łyknie to gładko. I o to w tym chodzi.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

6

trx napisał/a:

Czyli jakość programu edukacyjnego w telewizji publicznej nie zasługuje na komentarz ?

A czy ja napisałam coś takiego?
Stwierdziłam tylko fakt, że zawsze można „zmienić kanał”.
Mam dziecko i wybieram mu programy, które w mojej opinii są odpowiednie. Resztę pomijam, bo nie chcę, żeby synowi utrwaliły się w głowie głupoty lub nieprawdziwe informacje.

7 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2020-04-02 11:35:19)

Cyngli napisał/a:

Co Ty piszesz. TVP przygotowała programy aby wspomóc nauczycieli w lekcjach. Uczniów klasy drugiej lub trzeciej na strony Discovery mają odsyłać albo do Wikipedii aby zrozumiały co to obwód, średnica koła? Co to ma z polityką? Dla mnie porażka. Dodatkowo prowadzący program: smutni, szarzy, monotonii, z bezbarwnym głosem, jak by za karę tam byli.  średnica koła to do kanonów przejdzie tak samo jak na chemii: Ołów o symbolu Pb możemy spotkać chociażby na stacji benzynowej kupując benzynę bezołowiową smile

8

Janix2 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Co Ty piszesz. TVP przygotowała programy aby wspomóc nauczycieli w lekcjach. Uczniów klasy drugiej lub trzeciej na strony Discovery mają odsyłać albo do Wikipedii aby zrozumiały co to obwód, średnica koła? Co to ma z polityką? Dla mnie porażka. Dodatkowo prowadzący program: smutni, szarzy, monotonii, z bezbarwnym głosem, jak by za karę tam byli.  średnica koła to do kanonów przejdzie tak samo jak na chemii: Ołów o symbolu Pb możemy spotkać chociażby na stacji benzynowej kupując benzynę bezołowiową smile

No właśnie nie wiem, co to ma do polityki, musisz Autorki zapytać, po co nawiązywała do Prawa i Sprawiedliwości.

Z tego, co wiem, to TVP nie jest JEDYNYM źródłem wiedzy, a owe programy mają służyć dopełnieniu, utrwaleniu wiedzy.

9 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2020-04-02 13:14:46)

Cyngli napisał/a:

No właśnie nie wiem, co to ma do polityki, musisz Autorki zapytać, po co nawiązywała do Prawa i Sprawiedliwości.

Ponieważ jeden z ministrów rządowych to wymyślił. A jak nie wiem czy wiesz teraz rządzi PiS.

Cyngli napisał/a:

Z tego, co wiem, to TVP nie jest JEDYNYM źródłem wiedzy, a owe programy mają służyć dopełnieniu, utrwaleniu wiedzy.

A możesz podać inne źródła wiedzy dla klasy I lub II?

10

Janix2 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Ponieważ jeden z ministrów rządkowych to wymyślił. A jak nie wiem czy wiesz teraz rządzi PiS.

Nie, nie wiem. Żyję w słoiku głęboko zakopanym w ziemi hmm
Widzę, że już nie można pogadać normalnie o edukacji, albo doradzić komuś zmiany kanału TV, skoro TVP irytuje big_smile

Fakt, puścili szajs, śmiać się chce, gdy się to ogląda. Ale czy my, normalni ludzie, mamy jakikolwiek na to wpływ, poza możliwością zmiany kanału?

Janix2 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Janix2, żarty sobie ze mnie robisz? Uczniowie klas I i II mają do dyspozycji materiały od nauczycieli (nauczanie zdalne). Dodatkowo multum stron edukacyjnych z ćwiczeniami, księgarnie internetowe są pełne podręczników i ćwiczeniówek, gdzie jest wszystko dokładnie opisane. Naprawdę trzeba korzystać tylko z oferty TVP?

11 Ostatnio edytowany przez Janix2 (2020-04-02 11:47:21)

Rano lecą np programy dla 2 klasy. Po programie żona (nawet nie oglądała) otrzymuje 5 telefonów od rodziców że coś chyba jest nie tak bo pani w tv mówiła że okrąg o obwodzie 2 m ma 2 m średnicy. I ja sobie żarty robię? To jest normalnie ośmieszanie zawodu nauczyciela.

12

Osobiście uważam, że jeśli ktoś ogranicza edukowanie swojego dziecka do włączenia mu w TV czegoś takiego, to powinien się wstydzić. Jest dużo o wiele bardziej rzetelnych źródeł wiedzy.

Już pomijam milczeniem fakt, że dorosły, który nie ogarnia wiedzy na poziomie drugiej klasy szkoły podstawowej... to naprawdę... szok.

13 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2020-04-02 19:52:07)

Janix2 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Jeden z tych linków, które dałam ma nauczanie matematyki dla młodszych podzielone na klasy, tylko, że jest to podział zrobiony pod Stany, ale już same filmiki są po polsku i w polskiej wersji strony matematykę tłumaczy osoba mówiąca po polsku.
Dla klasy 2
niedozwolony link
Dla klasy 3
niedozwolony link

Ewentualnie można przeszukać coś w działach:

Początek matematyki -
niedozwolony link

Arytmetyka -
niedozwolony link

Dla klasy 3
niedozwolony link

14

Oj poleci moderacja za chwilkę

Ja się dziwię, że oni nas coraz bardziej łapią za mordę.
Patrząc na zidiocenie społeczeństwa, to nie ma w tym nic dziwnego.

15

Cyngli napisał/a:

I tu się mylisz. W sytuacji w której nauczyciel nie może fizycznie stanąć "przy tablicy" miały to być lekcje zamiast. Trafione w moment kiedy w programie jest dany zakres materiału i wytłumaczone jak na lekcji. Jak chcesz to zastąpić, to musisz się dowiedzieć co jest w obowiązującym planie i znaleźć alternatywny program edukacyjny. Powodzenia.
I teraz wkracza TVP z knotem którego nie sposób oglądać na poziomie którego nie sposób kulturalnie skomentować. Do tego na kanałach dostępnych tylko w dużych miastach.

16 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2020-04-02 19:53:11)

polis napisał/a:

Dla klasy 2
niedozwolony link

Naprawde dobre. BTW, w teście zdobyłem z matmy 100 pkt. smile
Jak byś coś mogła więcej to proszę na priv. Naprawdę zainteresowało to mnie.

17

Niestety nic więcej już nie mam, KhanAcademy używałam zanim poszłam na studia, resztę co znam wygląda na to, że ma materiał bardziej zaawansowany.
Matemaks - chyba raczej dla starszych dzieci, bo pomaga przygotować się do egzaminu ósmoklasisty czy matury.

Jest jeszcze taki fajny kanał na YouTube Matematyka Na Plus, z którego się uczyłam na studia, ale materiał tam to chyba liceum/studia.

KhanAcademy jest chyba najbardziej uniwersalny, zwłaszcza że można tam znaleźć Fizykę, Biologię czy Chemię.

18

Wreszcie narzekania rodziców na przeładowane programy i ogrom prac fomowych sie skonczą. Jak widać tyle co oferuje TVP wystarcza do życia, jak ktos chce wiecej niech siada do książek (to takie grube, papierowe, do znalezienia u dziadka na strychu, bo młodzi to juz tylko zdjecia z wakacji yrzymają na pólkach).

19

Ciekawych rzeczy można się z tych programów dowiedzieć np: liczba 10 jest liczbą parzystą ponieważ ma parę.

20

Na Fb znajomi podlinkowali kilka razy te filmiki, ale bałem się nawet je otwierać.. smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

21

Wielokropek napisał/a:

W tym szaleństwie jest metoda. Dość specyficzny dobór osób prowadzących "lekcje" to nie pomyłka ani niedopatrzenie. Tak dużo osób gadających brednie nie jest przypadkiem, nie jest to także wynik stresu bohaterów tej farsy. Niedawno wszak był protest nauczycieli, teraz nastąpiła prezentacja ich "przedstawicieli". Część osób łyknie to gładko. I o to w tym chodzi.

Dokładnie tak. Najlepiej suwerenowi dać temat, którym każdy sobie może wytrzeć gębę. Niech sobie anonimowy hejterzy w internecie i frustraci poużywają. Raz, że będzie uzasadnienie, że się podwyżki w szkole nie należą, bo co to w ogóle za poziom nauczyciele prezentują, a kasę wołają. A dwa taki kolejny nośny temat zastępczy w miejsce istotnych kwestii jakimi jest polska gospodarka i stan polskiej służby zdrowia. Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. smile I w jednym i drugim przypadku.

22 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-04-02 16:17:21)

Obejrzałam na YT.
Kler i inni nawiedzeni jeszcze chyba nie oglądali bo nikt nie grzmi w mediach, ze to sodoma i gomora być parą kobiet. Te panie przyznały się publicznie, że są.
Czekam na reakcję tych osób, które czepiały się Teletubisiów.

A najlepsze to gniazdo o średnicy? obwodzie? 2m

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "
Cyngli napisał/a:
trx napisał/a:

A czy ja napisałam coś takiego?
Stwierdziłam tylko fakt, że zawsze można „zmienić kanał”.

Zmiana kanału może działać w telewizji prywatnej. Publiczna telewizja, żyjąca z pieniędzy podatnika, ma obowiązek dbać o jakość.

24 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-04-02 19:32:03)

Zostały wydane pieniądze na zrealizowanie tego programu.
"Nauczycielki", realizatorzy, oświetlenie, materiały itd.
Dzieciom pokazano szkodliwe bzdury mogące mieć wpływa na ich dalszą naukę.
Lepiej było w tym czasie puścić dzieciom film przyrodniczy czy nawet bajkę.
Taniej i pożyteczniej by było.
Rodzic, który posadził dziecko przed telewizorem miał nadzieję, że dziecko nauczy się czegoś.
Zaufał i został oszukany.
Teraz trzeba wyprostować aby dziecko nie przyswoiło tego czego tam zostało "nauczone"

25

Moje dzieciaki nie oglądają nic w TVP. Nauczyciele w szkole robią co mogą i wysyłają różnymi dostępnymi  sposobami prace do zrobienia, czasem nagrania głosowe zrobione metodą chałupniczą, filmiki takież same, ale też linki do różnych stron sprawdzonych i ciekawych. Dodatkowo są w kontakcie na Messenger i telefonicznym i dzieci mogą dopytać coś. Wczoraj pani zrobiła im lekcję matematyki na kamerce. A tak wogóle to mnóstwo czasu przede wszystkim rodzice muszą poświęcić i przekwaliwikować się na domowych nauczycieli. Cóż taki klimat w tym roku.

26

Powiem krótko - celowo zainteresowałam się tematem i to jest dramat! Nie wiem kto to realizował, kto decydował o formie przekazania wiedzy, a przede wszystkim o wyborze prowadzących, ale dla mnie jest to absolutnie nie do pojęcia, jest niestrawialne. Pomijając kardynalne błędy, które się tam pojawiają, a pojawiać nie mają prawa, nie zastosowano nawet podstawowych zasad metodyki nauczania.
Jednym słowem przychylam się do opinii Wielokropka, że to szaleństwo jest świadome i jest jedną, wielką manipulacją.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

27

Jeżeli kogoś interesuje jak to było z tym nauczaniem w TVP to na Wirtualnej Polsce jest artykuł pt: "Szkoła z TVP". Nauczycielki odchodzą po fali hejtu. Zdradziły stawki za lekcje. Można poczytać.

28

Korwin - Piotrowska też o tym pisała.

29

Obejrzałam filmik z lekcji w-f.
Pani nauczycielka prowadziła gimnastykę/ skłony boczne i inne ćwiczenia z butelką z wodą/ w wizytowym ubraniu, spódnicy i butach na obcasach.

30

Nie widze potrzeby ogladania "Szkoly TVP" przez dzieci. Nauczyciele przyslali na tyle zadan, ze jest co robic. A jak maja dosc to, korzystajac z cieplej pogody, wypad dotelnic sie na ogrodzie.

Natomiast ten program uwidacznia szerszy problem - tego jak funkcjonuja rzeczy publiczne, jaki poziom prezentuja. Jak ktos wyzej napisal - stacja komercyjna moze sobie robic badziew, zmieniamy kanal I po sprawie, jednak telewizja "dwa miliardy" publiczna ma obowiazek szerzyc te swoja mityczna "misje" dbajac o jakosc oraz rzetelnosc przekazywanych tresci.

... pełnym gazem wjadę w bramy piekieł ...

31

Najlepsze jest to, że masę tego typu materiałów przygotowawczych już dawno przygotowali użytkownicy Youtube wink

Ale czego się spodziewać od ludzi (z produkcji) dobieranych na podstawie standardu BMW.
Nikt normalny by tego nie przepuścił.

Ja się dziwię, że oni nas coraz bardziej łapią za mordę.
Patrząc na zidiocenie społeczeństwa, to nie ma w tym nic dziwnego.

32 Ostatnio edytowany przez Znerx (2020-04-08 11:52:38)

polis napisał/a:

Bo na "internetach" ludzie to robią dla brudnej kasy z jutuba i donejtów wink więc się muszą starać. TVP robi program dla "odfajkowania", z użycime ludzi z łapanki i za kasę podatników. Takie rzeczy nie mogą działać.

33

tyafu napisał/a:

Natomiast ten program uwidacznia szerszy problem - tego jak funkcjonuja rzeczy publiczne, jaki poziom prezentuja. Jak ktos wyzej napisal - stacja komercyjna moze sobie robic badziew, zmieniamy kanal I po sprawie, jednak telewizja "dwa miliardy" publiczna ma obowiazek szerzyc te swoja mityczna "misje" dbajac o jakosc oraz rzetelnosc przekazywanych tresci.

Co ty opowiadosz, dziecioku?! A pińcet plus? A czynastki,ćternastki(...),osimnastki? Takich ludzi to ze świcom szukać i po ryncach całować! DUDA 2020, DUDA NA PREZYDYNTA! lol lol lol

"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

34

No tak argumentuje PIS

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

35

Belzebiusz napisał/a:

Co ty opowiadosz, dziecioku?! A pińcet plus? A czynastki,ćternastki(...),osimnastki? Takich ludzi to ze świcom szukać i po ryncach całować! DUDA 2020, DUDA NA PREZYDYNTA! lol lol lol

Spoko, niedługo będzie PENSETA+ czyli za pomocą pensety wyciąganie pieniędzy ze skarbonek dzieci bo kasy nie będzie.

Posty [ 35 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018