do sauny nago - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 46 ]

Temat: do sauny nago

Hej czy ktoś z was chodzi do sauny .Do jakiej się wchodzi nago?jaka polecacie? Czy trzeba wchodzic bez ubrania i tak przy innych osobach nago?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: do sauny nago

A nie powinno się wchodzić w ręczniku? Nigdy nie byłam, ale chyba w ręczniku się chodzi...

The Day I Realized You're Gone...

3 Ostatnio edytowany przez była_panna (2014-10-11 15:13:33)

To zależy od sauny. Są sauny które nagość mają wpisaną w regulamin. Ale to nie oznacza, że trzeba się pokazywać w pełni, można zakryć się ręcznikiem. Byłam w kompleksie saun, gdzie obowiązuje nagość, ale na takich zasadach - między saunami i basenami chodzi się w szlafrokach, pływa się nago, a w saunie na jednym ręczniku się należy położyć, drugim można zakryć. Osobiście wolę kameralne sauny, wynajmowane dla jednej lub paru osób na godzinę.

4

Też jestem miłośniczką saun:) i zgadzam się z przedmówczynią, wszystko zależy od kompleksu saun, a czasem od korzystających:) Polecam sauny aromatyzowane parowe, eukaliptusowa np. świetnie oczyszcza drogi oddechowe:) a jezeli jesteś wytrzymałą osobą i lubisz się mocno wypocić, skorzystaj z sauny suchej, a jeżeli wolisz łagodniejsze warunki jak najbardziej polecam saune mokrą;)

5

nigdy nie wchodze do sauny w ubraniu:)) czy w reczniku. Sauna po to zostala wymyslona, zeby dobrze i dokladnie oczyscic cialo i dlatego powietrze w saunie powinno byc czyste. Wszelkie kostiumy czy reczniki nasiakniete proszkami albo chlorem zanieczyszczaja to powietrze.
U nas sauny przewaznie sa przeznaczone dla jednej plci i wszystkie kobiety wchodza na golaska a jesli sa mieszane, to i tak chodzi sie tam nago (jest tabliczka informujaca, ze to sauna mieszana). Wbrew pozorom, sauna to dosc aseksualne miejsce i malo kto siedzi tam obserwujac innych tylko zajmuje sie soba i relaksuje. Jesli ktoras wstydzi sie pojscia do sauny mieszanej nago, niech wybierze te tylko dla pan i po klopocie. Mozna tez zrobic sobie rezerwacje na czas, gdy nikogo tam nie ma.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

6

Hey, też uważam że na saunę chodzi się tylko nago...Ale ze względu że my chodzimy raczej do sauny publicznej - nigdy nie wiemy kto wchodzi:) Więc wole siedzieć na swoim ręczniku lub lekko przykryć się. Ostatnio zawszę brałam prześcieradło lub mały ręcznik. Teraz tez mam swój specjalny ręcznik. Polecam ci na prawdę! Czuję się w nim jak goła a jest duży i lekki, i wygląda zarąbiście:))) Nazywa się "fouta" jak pamiętam bo kupowałam jeszcze w kwietniu przez internet ...Bo tak na prawdę nie lubię siedzieć tyłkiem na dekach po obcych no i po prysznicu tez zawsze chce wytrzeć się i na leżakach poleżeć...

7

Chodziłem dawno temu uprawiając pewną prywatę. Znaczy miałem klucze do takiego obiektu sportowego, gdzie chodziliśmy sobie wieczorem ze znajomymi pograć w kosza albo wyprawiać różne głupoty ze skoczniami, trampolinami. Jakieś walki bokserskie nawet prowadziliśmy. No i była tam też sauna więc korzystaliśmy. Z tego co pamiętam nago, w końcu same chłopaki, szliśmy pod prysznic nago, to i do sauny. Czasem przyplątały się jakieś koleżanki na mecz ale jakoś do sauny z nami wchodzić nie chciały. W ręczniku czy bez big_smile Teraz nie korzystam, bo chyba dla mnie nie byłaby specjalnie zdrowa. Sauna znaczy, nie goła koleżanka. Chociaż kto wie, miejsce w piwnicy jest, to może kiedyś sobie zainstaluję taką małą, domową.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

8

Chodzę nago do sauny, którą mam w domu:)

Tylko czasem wśród mroku,straszy i krąży wokół zamyślony marabut, w lepkich błotach błądzący ptak
Lecz dzień lęki wymiecie,wiec spokojnie możecie drzwiami trzasnąć i zasnąć gdy "dobranoc" powiemy wam

9

Ale komentarze!!! Uśmiałam się ze SNAKa:))))))))))))))))))))))))))))Dobry humor ma:)

10

Uwielbiam sauny od 6 lat ale tylko te z prawdziwego zdarzenia nie basenowe małe wolę raczej jak np w Czeladzi lub Dąbrowie chodź ta pierwsza bije chyba wszystkie chodzi się w ręczniku lub szlafroku do sauny w ręczniku raczej nie spotkałem się żeby ktoś strasznie był za żenowany chociażby dlatego że dla większości nagość to nic nadzwyczajnego każdy patrzy by się zrelaksować.

11

do sauny tylko nago, ręcznik w saunie służy do tego, żeby sobie tyłka nie odparzyć

12

Również chodzę do sauny nago. Kiedyś się tego wstydziłem, ale te czasy dawno minęły. Zasada jest prosta - jeśli Ty nie zaglądasz nikomu w krocze, nikt tego też nie będzie robić.

Akurat na basenie w mojej okolicy są oddzielne sauny, ale na większych basenach, gdzie są wspólne, też wchodzę nago. Dziewczyny w moim wieku chyba nie spotkałem bez ręcznika - prawdopodobnie obawiają się, że napaleni faceci tylko czekają aż jakaś wejdzie. Po części chyba słusznie, bo mam kilku takich znajomych którzy chodzą do sauny z tego powodu... Oczywiście sam jeden z drugim wchodzi w spodenkach po kostki smile
Natomiast Panie po 30/40 nie mają oporów by wejść nago do sauny, jak wynika z moich obserwacji. Niekiedy też rozmawia się na luźne tematy, bez większych problemów, przy czym nikt się nie krępuje.

Najważniejsze, to zaakceptować swoją nagość. No i oczywiście iść z myślą po to, by się zrelaksować, nie by "popatrzyć tu i tam".

PS! Nie polecam sauny z Finami, z nimi to jak w piekle! Wleje taki pół wiaderka do piecyka i spyta się też taki, czy mi dalej zimno!
Po zejściu na najniższe siedzenie "jakoś" dało się oddychać. Pozytywni ludzie i kochają sauny.

13

Ja w Niemczech i Finlandii bywałam nago w koedukacyjnych saunach. Dla mnie super sprawa. Nie mam oporów, nie jestem wstydliwa, uważam, że goły tyłek to nie jest nic takiego nadzwyczajnego żeby się nie wiem jak wstydzić.

A co jest złego w patrzeniu? To naturalne. Wiadomo, że nagość przyciąga wzrok, ale jak się wszyscy zachowują kulturalnie i nie gapią się tak nachalnie jakby nigdy nikogo nago nie widzieli, to żaden problem.

"Si vis pacem - para bellum"

14

Znaczy trzeba sobie wypracować technikę zerkania smile Oby tylko zeza od tego nie dostać lol

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

15 Ostatnio edytowany przez WitchQueen (2015-01-24 19:53:42)

Snake napisał/a:

Znaczy trzeba sobie wypracować technikę zerkania smile Oby tylko zeza od tego nie dostać lol

Zeza można skorygować, a co zobaczysz, to Twoje tongue

Ale to też zależy kto wchodzi, bo może być tak, że wrażenia będą niezapomniane, ale nie w tym pozytywnym sensie wink

16

Skoro ciało to tylko ciało, to chyba nie ma znaczenia, jak kto wygląda, prawda? Człowiek stary, pomarszczony, otyły, to też człowiek. Mnie ogólnie nagość w ogóle nie przeszkadza. Tzn przeszkadzają mi ekshibicjoniści, co się masturbują gdzieś tam publicznie albo latają z frędzlem na wierzchu, ale w miejscach, gdzie ta nagość jest zrozumiała, jest dla mnie ok. Jako mała dziewczynka, tak 10 lat powiedzmy, bardzo się zdziwiłam, że w niemieckich basenowych szatniach, wprawdzie z podziałem na płcie, nikt się nikogo nie wstydził, nie zasłaniał. W Polsce każdy się krył za parawanami z ręczników, żeby jak najmniej ciała było widać, a tam - luz blues i swoboda. I to nie tylko piękni ludzie się nie kryli, w ogóle takiego zwyczaju nie było. Starsze, grubsze, niewyprasowane panie tak samo normalnie nago chodziły, brały prysznic i się przebierały, jak piękne młode dziewczyny. I nikt się na nikogo nie gapił, nie porównywał, nie rzucał spojrzeń dziwnych, bo to normalne totalnie było. Mnie się to bardzo podoba.

A o saunach stricte nie pisałam, bo nie korzystam ze względu na zdrowie.

17

Z moich obserwacji wynika, że jeśli ktoś ma problemy z nagością to kobiety. Przynajmniej w Polsce. Moje dziecko chodzi na basen. Kiedyś częściej jeździłem z nim ja, teraz żona. Idę z dzieckiem do męskiej szatni. Tam jest część ogólna z szafkami, są też przebieralnie, z których najczęściej korzystają właśnie dzieci. Faceci co przychodzą ze swoimi dziećmi ale też faceci, którzy przyszli sami popływać w zdecydowanej większości nie zawracają sobie głowy przebieraniem się za parawanem tylko robią to przy szafkach. I tu pojawia się problem, bo jeśli na basen przyjeżdża z synem matka, to często gęsto uważa, że skoro chłopczyk idzie do męskiej szatni, to ona też. Oczywiście ona się nie przebiera, bo tylko idzie tam pomóc synowi ale pakuje się do męskiej szatni. Więc weź tu ściągnij swobodnie gatki, jak zaraz taka mamuśka robi się czerwona, wywraca oczami, a jeszcze zacznie coś rzucać o zboczeńcach paradujących nago przed dziećmi. No kurna, to przecież szatnia. Obsługa sprzątająca jest kobieca i też uważa za naturalne pakować się z jakimś małym sprzątaniem akurat w przerwie kiedy ludzie się przebierają. Teraz co by było w odwrotnej sytuacji? Gdyby jakiś tatuś z córeczką uznał, że powinien udać się z nią do szatni damskiej? No byłby zaraz wrzask, że gdzie się zboczeniec pcha podglądać kobiety! Te babki co wchodzą do męskiej szatni, to nawet zabawne są.
Żona jak chodzi z dzieckiem na basen, to się przebiera w swojej szatni ale też sprawia problemy smile Nie korzysta z samego basenu tylko idzie sobie na jacuzzi. Nie chciało jej się kupować specjalnie stroju kąpielowego 1 - częściowego, który zapewne jest wygodniejszy do pływania więc chodzi w 2 - częściowym. No i mówi mi, że tam co chwila fukają na nią gniewne panie, coś w rodzaju, że jak jej nie wstyd?!

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

18

jeśli na basen przyjeżdża z synem matka, to często gęsto uważa, że skoro chłopczyk idzie do męskiej szatni, to ona też.

Nawet o tym nie wiedziałam, zawsze widziałam matki z małymi chłopcami w naszej szatni, w sumie nie przyszłoby mi do głowy wbić się do męskiej... Powyżej tam kilku lat, że kobiety mogą się go wstydzić, to już sobie dzieci same radzą z przebraniem się.

No i mówi mi, że tam co chwila fukają na nią gniewne panie, coś w rodzaju, że jak jej nie wstyd?!

Ale że co, ma kostium 2-częściowy? Może jakieś bikini bardzo skąpe, ja miałam 2-częściowy (nie-bikini) i nikt na mnie nie fukał nigdy. Inna sprawa, że może nie zauważyłam, bo mnie takie rzeczy dokumentnie nie obchodzą i ich nie zauważam. Czasami jakaś moja koleżanka mówi - o, tamten facet/baba cię komentowali, ode mnie to się odbija po prostu jak szum samochodów w centrum miasta.

19

Jakaś część włazi do męskiej szatni. Stoję sobie w ręczniku, a tu taka młoda mamusia zaczerwieniona (może z gorąca) robi porządki w szafce dziecka i tak umyka wzrokiem jak się odwraca w naszą stronę. To po co właziła do męskiej szatni? A jak już jej coś wypadło i musiała się pochylić na wysokość męskich bioder, to już w ogóle spłoniona.
O co się mojej żony czepiały inne kobiety kiedy była w 2 częściowym stroju, to nie wiem. Strój ma raczej normalny, nie wiem jaka to różnica czy bikini smile Z przodu majtki raczej zasłaniają full tego co trzeba, kłaki jej nie wyłażą smile, tyłek też normalny, żaden tam sznurek między pośladkami. Może chodzi, o to że jak na prawie 40-tkę ma za płaski brzuch? Nie, pewnie chodzi o górę, bo te 1-częściowe to tak raczej wypłaszczają kobiece walory, a ten kąpielowy stanik czy jak to się nazywa trzyma solidny biust na odpowiedniej wysokości odpowiednio go eksponując. Panom się chyba podoba, bo żona donosi, że zawsze się jej złażą do jacuzzi zamiast pływać z pociechami smile Jak pierwszy raz przyprowadziła młodszego na basen, to się okazało, że musi wejść z nim do tego małego dziecięcego basenu. Tam woda sięga do pasa więc myślała, że wejdzie w t-shircie ale obsługa zaprotestowała. No to powiedziała, że zdejmie koszulkę ale pod nim ma biustonosz w większości taki koronkowo przezroczysty. A jaki on jest, to już obsłudze nie przeszkadza, więc zdjęła koszulkę i potem miała godzinkę złych spojrzeń innych pań na basenie i wianuszek panów zawsze gdzieś w pobliżu lol

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

20

Vian napisał/a:

jeśli na basen przyjeżdża z synem matka, to często gęsto uważa, że skoro chłopczyk idzie do męskiej szatni, to ona też.

Nawet o tym nie wiedziałam, zawsze widziałam matki z małymi chłopcami w naszej szatni, w sumie nie przyszłoby mi do głowy wbić się do męskiej... Powyżej tam kilku lat, że kobiety mogą się go wstydzić, to już sobie dzieci same radzą z przebraniem się.

No i mówi mi, że tam co chwila fukają na nią gniewne panie, coś w rodzaju, że jak jej nie wstyd?!

Ale że co, ma kostium 2-częściowy? Może jakieś bikini bardzo skąpe, ja miałam 2-częściowy (nie-bikini) i nikt na mnie nie fukał nigdy. Inna sprawa, że może nie zauważyłam, bo mnie takie rzeczy dokumentnie nie obchodzą i ich nie zauważam. Czasami jakaś moja koleżanka mówi - o, tamten facet/baba cię komentowali, ode mnie to się odbija po prostu jak szum samochodów w centrum miasta.

Fajnie że ludzie potrafią po woli oddzielać te sprawy a fukanie będzie zawsze i obgadywanie więc nie przejmujmy się
Jak jeżdżę do czeladzi tam są starzy młodzi i dzieci to kwestia wychowania i podejścia ostatnio rozmawiałem z koleżanką mówiłem o tym by z narzeczonym  pojechała sobie bo co roku jeżdżą w jakieś romantyczne miejsca więc za proponowałem by tam pojechali , jak zacząłem opowiadać to się obruszyła jak pokazałem jej film na youtube to stwierdziła że może jednak się skuszą smile

21

Vian - mnie nie przeszkadza, czy ktoś jest stary, czy gruby. W ogóle mnie to jakoś nie rusza, ale na ładne ciała lubię patrzeć, to i patrzę - czy to w siłowni, na basenie, czy gdziekolwiek jak się ktoś fajny kręci, to podziwiam widoki.

Na mnie nikt jeszcze nie fukał z powodu bikini, albo po prostu nie zauważyłam. Ja nawet nie mam jednoczęściowego stroju i nie widzę powodu żeby mieć. Co prawda ostatnio przez to prawie zostawiłam stanik w basenie pod zjeżdżalnią w aquaparku. Ratownicy mieli uciechę, ale mnie to jakoś nie rusza, nie zawstydza. Zgarnęłam do stanika to, co z niego wyskoczyło, sznurki zawiązałam i po sprawie tongue Zdarzyło mi się pozować topless do zdjęć do kalendarza i nie przeszkadzały mi dwie koleżanki, fotograf, kolega z treningów i makijażystka. Żeby tam przyszło stado facetów też by mi nie zaczęło bardziej przeszkadzać.
U nas jest jakaś szajba z tą nagością - każdy się chowa, bunkruje po tych przymierzalniach żeby ktoś czasem kawałka dupy nie zobaczył, ludzie robią wokół tego jakąś kretyńską, niemiłą atmosferę.

22 Ostatnio edytowany przez am0k (2015-02-10 18:06:16)

No ale jednak jest chyba coraz więcej zdrowo myślących ludzi jak Ty, tak z moich obserwacji wynika a często na basenach różnych bywam (ale dotyczy to bardziej mężczyzn).

A co myślicie kobiety o nawiązaniu rozmowy w saunie? Rozmawiacie z ludźmi w ogóle w takiej sytuacji siedząc nago w ręczniku czy jednak cisza i pełen relaks?

PS. Jak ktoś zainteresowany to mogę polecić kilka fajnych saunariów (tak to sie pisze?) gdzie obowiązuje wejście bez kostiumu w samym ręczniku.

23 Ostatnio edytowany przez była_panna (2015-02-15 13:24:09)

Vian napisał/a:

Nieraz myślę, że w saunach winny obowiązywać pewne zasady. Kobieta nie wchodzi do męskiej szatni, mężczyzna nie wchodzi do damskiej. Natomiast winna być szatnia dla dzieci do której mogliby wchodzić rodzice.
Może teoretyzuję, bo nie chodzę z dziećmi do sauny. Może jestem staroświecka, ale uważam, że dzieci nie powinny widzieć rodziców nago.

24 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2015-02-15 22:10:40)

była_panna napisał/a:

Może jestem staroświecka, ale uważam, że dzieci nie powinny widzieć rodziców nago.

Nom,obowiązkowe powinny być osobne toalety i łazienki w mieszkaniach no bo jak się dziecku akurat siku zachce jak mama czy tato się kąpią to dramat.
Najlepiej żeby dzieci nikogo nie widywały nago,nawet samych siebie.
Potem będzie taka sytuacją jaką widziałam kiedyś w Słowackim aquaparku: dziewczynki-Polki wchodzą pod prysznice dla kobiet a tam kobiety nago się kąpią.Pisk,śmiech,zmieszanie dziewczynek.
Umarłaby ze wstydu,że tak wychowałam córkę.
Moja córka od niemowlaka po dziś- ma lat dziesięć- widuje nas oboje z mężem nago w domu.I jest normalna.

Tylko czasem wśród mroku,straszy i krąży wokół zamyślony marabut, w lepkich błotach błądzący ptak
Lecz dzień lęki wymiecie,wiec spokojnie możecie drzwiami trzasnąć i zasnąć gdy "dobranoc" powiemy wam

25

Ja moją mamę do tej pory widuję nago, czasem jak rano się wszystkim gdzieś śpieszy ona bierze prysznic, ja w tym czasie np. robię makijaż i nigdy mi przez myśl nie przeszło uznać to za nienormalne. Cieszę się, że mnie nie wychowano na takiego dzikusa, co ma jakieś niezdrowe podejście do nagości.

26

Do sauny się wchodzi nago i powinien być zakaz wchodzenia w strojach.
Przyczyna prosta - zdrowie.
Niekoniecznie chcę wdychać związki chemiczne ulatniające się z czyichś gaci.
Można się przykryć ręcznikiem. Jak komuś przeszkadza wejście nago do jacuzzi to już jego problem
Od czasu kiedy jestem w związku dla komfortu swojego faceta sama korzystam z sauny tylko w dni "tylko dla kobiet", jak idziemy razem to już wiadomo.

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

27

Z tą ochroną dzieci przed nagością to gruba przesada. To krzywdzące dla psychiki rosnąć w poczuciu wstydu własnego ciała i nagości. Nie widzę niczego złego w oglądaniu nago rodziców czy w ogóle innych ludzi, bo to normalna sprawa. Bez sensu potem się wstydzić w szatniach, w saunie, w szpitalu itp. Wydaje mi się też, że osoby dla których nagość jest czymś normalnym, nie mają potem takich problemów z kompleksami na punkcie własnego ciała.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

28

kammiś napisał/a:

Do sauny się wchodzi nago i powinien być zakaz wchodzenia w strojach.
Przyczyna prosta - zdrowie.
Niekoniecznie chcę wdychać związki chemiczne ulatniające się z czyichś gaci.
Można się przykryć ręcznikiem. Jak komuś przeszkadza wejście nago do jacuzzi to już jego problem
Od czasu kiedy jestem w związku dla komfortu swojego faceta sama korzystam z sauny tylko w dni "tylko dla kobiet", jak idziemy razem to już wiadomo.

Czasem bywam w saunie na basenie.I u mnie jest cały tydzień koedukacyjna. Wchodzę więc w kostiumie.Dziwnie byłoby mi gdyby w tym tłumie-bo tam zazwyczaj dość tłoczno ktoś pacnął mnie przy siadaniu swoim gołym cyckiem,tudzież penisem.
Na szczęście kilkadziesiąt kilometrów od domu mam saunę w domu na wsi.
Jacuzzi mieści się centralnie na sali basenowej więc jakoś sobie włażenia nago nie wyobrażam.

29

gojka102 napisał/a:

Wchodzę więc w kostiumie.Dziwnie byłoby mi gdyby w tym tłumie-bo tam zazwyczaj dość tłoczno ktoś pacnął mnie przy siadaniu swoim gołym cyckiem,tudzież penisem.

To lepiej nie wchodź do tej sauny. Skoro jest tam tłoczno i wszyscy w kostiumach, to zamiast skorzystać zdrowotnie dostaniesz niezłą dawkę trucizn. Stroje kąpielowe w warunkach sauny wydzielają sporo syfu.

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

30

Fakt, takie sytuacje są nagminne, że pod prysznice gdzie się myje nago paru mężczyzn wchodzi tata z dziewczynką i jeszcze z wyrzutami czasem. Tu chyba Kościół zrobił wiele żeby nagość kojarzyła się wszystkim z czymś złym, co jest dla mnie w ogóle niezrozumiałe. Skoro dla wierzących oczywiste jest, że Bóg stworzył ludzi na swoje podobieństwo to co może być złego w nagim człowieku? Jednym słowem absurd. Ja też chyba muszę podziękować swoim rodzicom za zdrowe do tego podejście, nawet mam wspomnienia z dzieciństwa jak biegaliśmy z siostrą po plaży nudystów i wszyscy byli szczęśliwi.

31 Ostatnio edytowany przez kammiś (2015-02-17 02:20:49)

cslady napisał/a:

Z tą ochroną dzieci przed nagością to gruba przesada. To krzywdzące dla psychiki rosnąć w poczuciu wstydu własnego ciała i nagości. Nie widzę niczego złego w oglądaniu nago rodziców czy w ogóle innych ludzi, bo to normalna sprawa. Bez sensu potem się wstydzić w szatniach, w saunie, w szpitalu itp. Wydaje mi się też, że osoby dla których nagość jest czymś normalnym, nie mają potem takich problemów z kompleksami na punkcie własnego ciała.

Wiesz, ja miałam ostatnio taką sytuację.
Moi rodzice są z mniejszego miasteczka 25 km od dużego miasta w którym studiuję.
Jestem tam dalej zapisana do lekarza bo tak chciałam - on mnie zna a ja jego.
Spotkałam w poczekalni dziewczynę z którą chodziłam do klasy w podstawówce.
Pyta się czy ja do pani doktor (nazwisko) ... (małżeństwo prowadzi gabinet).
Ja że nie, że do pana doktora (nazwisko)
A ona: "tak do faceta, to ty sie nie wstydzisz?"
aż mnie zatkało big_smile
nie wiem co może być wstydliwego w ściągnięciu bluzki do badania gdzie mam na sobie bieliznę albo w tym że pouciska mi brzuch i sprawdzi czy wszystko ok z jelitami.
on jest też radiologiem i nie wstydziłam się iść do niego na usg piersi - bo po co mam szukać jak mój lekarz może mi zrobić i wszystko wyjaśnić (nawet pokazuje na tym monitorku smile )
ja nie wiem skąd się takie chore zahamowania robią
chore - bo rozebranie się w pewnych miejscach jest normalne - czy to u lekarza, czy to w saunie.
za to działają mi na nerwy ludzie paradujący np. z gołym brzuchem w środku lata po chodniku na ulicy. to moim zdaniem brak dobrego smaku. wolę już ten stanik u lekarza ściągnąć czy rozebrać się w saunie niż pokazywać że ani gustu, ani wyczucia nie mam, ani krzty kultury. to samo się tyczy panów paradujących bez koszulek - strasznie mi się to nie podoba.
dobra, do czego zmierzam.
do tego że wszystko winno zależeć od miejsca i przyjętego zwyczaju.

32

Snake napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Wchodzę więc w kostiumie.Dziwnie byłoby mi gdyby w tym tłumie-bo tam zazwyczaj dość tłoczno ktoś pacnął mnie przy siadaniu swoim gołym cyckiem,tudzież penisem.

To lepiej nie wchodź do tej sauny. Skoro jest tam tłoczno i wszyscy w kostiumach, to zamiast skorzystać zdrowotnie dostaniesz niezłą dawkę trucizn. Stroje kąpielowe w warunkach sauny wydzielają sporo syfu.

Snake, chyba pierwszy raz się z Tobą zgodzę.
Gojka - trujesz siebie i innych.
Jakoś ja byłam parę razy w wielkim obiekcie, największym w województwie, gdzie było sporo ludzi, ale mnie nikt "nie pacnął".

33

Do sauny wchodzimy w ręcznikach,ale już potem niestety jesteśmy nago,co nie oznacza, że mamy tak siedzieć przy obcych. Dlatego też jeśli wybieramy się do sauny to wyłącznie z zaprzyjaźnionymi osobami.

Nawet mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje
- Ezop -

34 Ostatnio edytowany przez Mussuka (2015-02-24 14:17:24)

natolinka napisał/a:

Do sauny wchodzimy w ręcznikach,ale już potem niestety jesteśmy nago,co nie oznacza, że mamy tak siedzieć przy obcych. Dlatego też jeśli wybieramy się do sauny to wyłącznie z zaprzyjaźnionymi osobami.

Ee tam, ja 3-4 razy w tygodniu mam full wypas na basenie. Siedzimy sobie w saunie nagusienkie jak tureckie swiete razem z paniami w wieku 2-82 lat (tak pi razy drzwi, w metryki nie zagladalam) i zadna sie nie zakrywa, okrywa, zwija w kacie czy czeka do zamkniecia az pozostale wyjda.

Chyba, ze mialas na mysli saune koedukacyjna. To wowczas wole na golasa siedziec z obcymi niz z kumplami mojego partnera.

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

35 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-03-03 12:47:31)

Tradycyjne, fińskie zasady każdą używać sauny bez jakichkolwiek okryć (ręcznik tylko pod pośladkami, dla higieny wink), ale w praktyce rzadko się tego przestrzega. Szkoda, bo ręcznik blokuje działanie sauny. Ogółem jest tyle kontrowersji i sprzecznych informacji dotyczących saun... Jak ktoś szuka sprawdzonego źródła wiedzy, to niech poczyta [spam]. Autorzy korzystają z takiego niemieckojęzycznego poradnika, w środowisku osób znających się na saunach bardzo poważanego.

36 Ostatnio edytowany przez szakisz (2016-03-03 13:25:49)

Ja myślę, że lęk przed nagością ma dużo wspólnego z tym, jak zostaliśmy wychowani. U mnie w domu zakrywanie ciała jest oczekiwane i wymagane. Widać dzisiaj tego efekty. Moja 16-tenia siostra, która ma pokój na przeciwko łazienki i dosłownie 3 kroki żeby przejść z pomieszczenia do pomieszczenia po kąpieli owija się cała od stóp do głów, przeskakuje szybko do pokoju po świeżą bieliznę, wraca z powrotem do łazienki, zamyka się i dopiero się przebiera, aby ktoś czasem kawałeczek jej nagiej nie zobaczył. A potem są reakcje takie jakie są, że młode Polki popadają w pisk na widok nagiego, kobiecego nawet, ciała. Swoją robotę w tym temacie robi też telewizja. Wiele razy było że jakieś celebrytce wypadła pierś z miseczki, czy to przy bieganiu, czy np. w tańcu. Natychmiast temat szedł na główną pudelka, a pisano o tym w kółko przez miesiąc big_smile

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

37

Sauna na golasa bo w przeciwnym wypadku to traci sens. Osobiście najbardziej lubię wersje rosyjską i fińską zwłaszcza w naturze gdzie można wskoczyć w przerębel. Zdrowotnie polecam fińską, rozrywkowo rosyjską o ile ktoś lubi od czasu do czasu takie "zabawy".

38

Pamiętam jak kilka lat temu pierwszy raz szedłem do saunarium. W głowie kłębiły się myśli "jak tam jest", "czy wszyscy są tam nago", "co jeśli spotkam kogoś znajomego". Na lekko drżących nogach okryty ręcznikiem wszedłem do łaźni parowej. Było tam kilka osób obojga płci, oczywiście wszyscy nago. Spojrzeli na mnie z uczuciem politowania, ale nikt nic nie mówił. Im dłużej siedziałem, tym bardziej ręcznik stawał się mokry, ciężki i zaczynał parzyć. Wytrzymałem chyba 10 minut i wybiegłem stamtąd jak poparzony. smile Od tamtej pory do sauny wchodzę tylko nago, a ręcznik służby mi wyłacznie do okrycia się na korytarzu.

39

wiecie co, ja w saunie suchej nie wyrabiam z powodu jednej rzeczy - tak mi się czerep nagrzewa, że potem przez 2 dni mnie boli skóra głowy, mam wrażenie, że razem z włosami big_smile Tak poza tym, to wytrzymuję bez problemu wysoką temperaturę. Czytałam gdzies, że powinno się w  suchej saunie ochraniac głowę, bo można sobie zniszczyć włosy - osłabić cebulki i te sprawy - i ponoć są takie specjalne czapki... Co prawda nie spotkałam w saunie nikogo w czapce, ale to nie znaczy, że ich nie ma wink Spotkaliście się z czapkami?
Póki co z sauny suchej zrezygnowałam, ale za to nadrabiam w rzymskiej i caldarium. Tyle, że to sauny koedukacyjne, na siłowni, więc trochę tak głupio spotykać się po treningu z facetami w tej saunie, na golasa...niby w parowych mało widać, ale zawsze wink

Wchodzenie do sauny nago jest generalnie niewskazane. Mało tego szanujący się kompleks SPA nie pozwala wchodzić do sauny z jednym ręcznikiem, lecz z dwoma. Pocimy się i to co spływa po ciele leci prosto na drewno. Wprawdzie miejsca siedzące w saunie parowej najczęściej zrobione są z ceramiki, ale w suchej z drewna. Każdy kto miał boazerię w domu i palących rodziców doskonale wie, że drewno chłonie te zapachy niesamowicie. Dlatego właśnie należy mieć ze sobą ręcznik. Fajnym pomysłem jest ręcznik kąpielowy na rzep zamiast szlafroka. Szlafrok ściągamy i wieszamy przed sauną i wchodzimy w kąpielówkach lub stroju kąpielowym. Natomiast ręcznik to świetna sprawa, bo możemy w nim wejść do sauny, odpiąć i położyć się na nim

Pozdrawiam

41

Moim zdaniem, kto co woli. Ja np. nie lubię chodzić nago do sauny, więc tego nie robię i tyle. Zawsze mam ze sobą ręcznik.

42

Ręcznik smile

43

bieliznadlarodziny-pl napisał/a:

Wchodzenie do sauny nago jest generalnie niewskazane. Mało tego szanujący się kompleks SPA nie pozwala wchodzić do sauny z jednym ręcznikiem, lecz z dwoma. Pocimy się i to co spływa po ciele leci prosto na drewno. Wprawdzie miejsca siedzące w saunie parowej najczęściej zrobione są z ceramiki, ale w suchej z drewna. (...) Szlafrok ściągamy i wieszamy przed sauną i wchodzimy w kąpielówkach lub stroju kąpielowym. Natomiast ręcznik to świetna sprawa, bo możemy w nim wejść do sauny, odpiąć i położyć się na nim

Masz rację co do ręczników - saunie ręcznik chroni drewno przed potem. Natomiast to, że jest się okrytym ręcznikiem nie oznacza stroju kąpielowego pod nim. Szanujące sauny tego zabraniają. Saunowanie w stroju grozi poparzeniem, a innych naraża na nieprzyjemne zapachy. Rasowi saunujący nazywają takie sauny "smażalniami gaci"

44

wiele zależy od miejsca smile ale w polsce głównie chodzi się w ręczniku smile

45

Witam. Powoli wkracza do Polski kulturą saunowania, w większości dużych kompleksach z saunami jest już zakaz wchodzenia w strojach kąpielowych!!! Do saun suchych wchodzimy z ręcznikiem natomiast do łaźni parowych tylko nago!! ,  Z basenów do schładzania i jakuzzi również korzystać należy nago. Polki które poznały obiekty spa poza Polską korzystają z saun według kultury fińskiej. Najlepszym obiektem w Polsce obecnie jest Pałac Saturna w Czeladzi na Śląsku!!! Obiekt VIP smile  Dziewczyny ja wychodzę z założenia że niech się wstydzi ten co patrzy, faceci mniej zwracają uwagę na nagie kobiety niż kilka lat wcześniej. Spróbujcie raz sauny i basenu nago a już zawsze będziecie korzystać nago. Ja pierwszy raz bardzo się krępowałam lecz muj mąż był przy mnie i jakoś poszło: )

46

Witam. Powoli wkracza do Polski kulturą saunowania, w większości dużych kompleksach z saunami jest już zakaz wchodzenia w strojach kąpielowych!!! Do saun suchych wchodzimy z ręcznikiem natomiast do łaźni parowych tylko nago!! ,  Z basenów do schładzania i jakuzzi również korzystać należy nago. Polki które poznały obiekty spa poza Polską korzystają z saun według kultury fińskiej. Najlepszym obiektem w Polsce obecnie jest Pałac Saturna w Czeladzi na Śląsku!!! Obiekt VIP smile  Dziewczyny ja wychodzę z założenia że niech się wstydzi ten co patrzy, faceci mniej zwracają uwagę na nagie kobiety niż kilka lat wcześniej. Spróbujcie raz sauny i basenu nago a już zawsze będziecie korzystać nago. Ja pierwszy raz bardzo się krępowała lecz muj mąż był przy mnie i jakoś poszło: )

Posty [ 46 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021