Alimenty dla 19 latki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Alimenty dla 19 latki

Mój ojciec jest alkoholikiem i nie chce się leczyć, dodatkowo znęca się nade mną psychicznie oraz nad moją matką.Ojciec ma firmę, która istnieje ,dzięki temu ,że mama pilnuje interesu kiedy on pije. Kiedy przerwie ciąg alkoholowy,jest nie do zniesienia,wyżywa się na mnie, mamie i bracie.Ostatnio nawet postanowił nas wygnać z domu do babci i zabierać swoje ''szmaty''. Od pazdziernika zaczynam dzienne studia ekonomiczne.Zastanawiam się czy nie uciec od niego do babci,tylko obawiam się jak będę dalej żyła, bo nie mam możliwości pracy studia dzienne).Wiem ,że przysługują mi alimenty dopóki się uczę, ale jaka mniej więcej była by ich wysokość? Czy jest sens wyprowadzać się teraz z domu czy poczekać aż zrobię chociaż licencjat ? Proszę o porady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Alimenty dla 19 latki

Wysokość alimentów zależy od tego,  ile Twój ojciec wykaże w dochodach.
Z reguły do 500zl. Ja dostawałam 250...

I pracowałam na studiach dziennych.

3

Skoro Twój ojciec jest alkoholikiem to jak rozumiem, pewnie nie pracuje, albo wszystko przepija. Zasądzenie alimentów nie oznacza że dostaniesz pieniądze, bo najpierw Twój ojciec musiałby zapłacić, nie będzie tego robił grozi mu komornik, więzienie, ale Ty na pieniądze możesz czekać miesiącami.

Jak to mówią umiesz liczyć, licz na siebie.

4

Wysokość alimentów jest uzależniona od dochodów Twojego ojca, największym problemem w takich sprawach jest celowe zatajanie/zaniżanie dochodu, jeśli Twój ojciec prowadzi działalność gospodarczą - ma legalny dochód to jesteś w korzystnej sytuacji. smile Myślę, że możesz liczyć spokojnie na 800-1000 pln, obecnie to jest normalna stawka tego typu świadczeń, jeśli ojciec nie będzie płacił alimentów możesz z wyrokiem sądu iść prosto do komornika (jest opatrzony tytułem wykonawczym), nie powinnaś długo czekać na środki, jeśli komornik stwierdzi bezskuteczność egzekucji możesz jeszcze liczyć na fundusz alimentacyjny.
Musisz odpowiednio umotywować pozew, wykazać, że nie jesteś w stanie podjąć pracy zarobkowej, podać koszty utrzymania, warto też dodać, że ojciec nie wspiera Cię psychicznie, emocjonalnie, ani finansowo, pomimo tego, że jego sytuacja materialna jest korzystna, że znęcał się nad Tobą psychicznie. Proponuję również skorzystać z darmowej porady prawnej i pomocy przy pisaniu pozwu. Pamiętaj, że możesz też wystąpić o stypendium socjalne na uniwersytecie. Życzę powodzenia smile

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018