Związek 23 latki z16 latkiem?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Związek 23 latki z16 latkiem??

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 58 z 70 ]

Temat: Związek 23 latki z16 latkiem??

Tak jak w tytule...
Co o tym myślicie??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Związek 23 latki z16 latkiem??

Jestem na NIE. Szesnastolatek to jest jeszcze dziecko i niezależnie od tego, co też deklaruje i jak bardzo wydaje się dojrzały, nie umie wyobrazić sobie i uświadomić konsekwencji swoich działań.
Zupełnie inaczej jest, jak jest 20latek z 27latką - to przynajmniej dorośli ludzie...
Nie weszłabym w taki związek.

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

3

Nie wyobrażam sobie tego. 16-latkowie są jeszcze mentalnie dziećmi (zwłaszcza chłopcy), więc czułabym się jak emocjonalna (i nie tylko emocjonalna, bo związku bez seksu sobie nie wyobrażam) pedofilka.

4

zgadzam się.. 16 latek nie jest gotowy na taki związek.. nie zdecydowałabym się na to

5

to jeszcze dziecko, absolutnie na nie.

6

nie ma opcji na taki związek
= porażka

~ ` Musisz uwierzyć w siebie , bo wiara czyni cuda ! ~ `

7

aa ja jestem na TAK< JA MIAŁAM 15 LAT I SPOTYKAŁAM SIE 29 LATKIEM I DO TEJ PORY JESTEM Z NIM.  Do nieczego mnie nie namawiał ani nic takze jestem za .... to wcale nie jest taka duża róznica.

8 Ostatnio edytowany przez kendy (2010-04-10 15:18:58)

Wiecie co - kilku facetow, z ktorymi zdarzylo mi sie na ten temat kiedykolwiek rozmawiac, miala tego typu przezycia w tym wieku (w sensie - byli z mocna starsza od siebie kobieta). Zaden wprawdzie nie wspominal tego, jako 'pierwszego zwiazku' czy 'pierwszej milosci'... Te kobiety byly przez nich postrzegane bardziej jako seksualne nauczycielki... hmm

W sumie nie wiem, dlaczego o tym pisze - tak mi przyszlo do glowy.. Smieszne zjawisko biorac pod uwage to, ze jednoczesnie nie znam zadnej kobiety, ktora by sie na taki 'zwiazek-niezwiazek' zdecydowala...

Osobiscie podpisuje sie pod tym, co juz dziewczyny przede mna napisaly. Jak dla mnie- porazka.

moniaaa016 napisał/a:

aa ja jestem na TAK< JA MIAŁAM 15 LAT I SPOTYKAŁAM SIE 29 LATKIEM I DO TEJ PORY JESTEM Z NIM.  Do nieczego mnie nie namawiał ani nic takze jestem za .... to wcale nie jest taka duża róznica.

Kobiety/ dziewczyny jednak troche szybciej dojrzewaja.. Ten chlopak w wieku 16 lat jest pewnie na emocjonalnym poziomie 10-latka. Nawet jesli wydaje sie byc nie wiem jak dojrzaly.

Dopiero w środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

9

aha sory ,  mysłałam ze  na odwrót,  23 latek , i 16 latka,

10

moniaa016 napisał/a:

JA MIAŁAM 15 LAT I SPOTYKAŁAM SIE 29 LATKIEM I DO TEJ PORY JESTEM Z NIM

Czyli jak długo?
Według mnie taki związek nie ma sensu? Różne etapy życia, plany całkiem odmienny styl życia itp. Jak ja sobie przypomnę siebie, gdy miałam 15 lat i pomyślę,że miałabym być wtedy np z 25-latkiem, to wogólę nie przyjmuję takiej możliwości.

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze, a drugie po nim skacze.
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze (Happysad)

11

Ja w wieku 18 lat odrzuciłam względy 24 latka bo "był za stary". A w odwrotną stronę? Na normalny związek nie ma co liczyć, jeśli chłopak ma 16 lat a dziewczyna 23. Nazwałabym to raczej "znajomością edukacyjną"...

12

Związek 23 latki z dzieckiem?? Nieee.

Kto marzy o doskonałości, zazwyczaj poucza, poprawia, daje lekcje innym i wszyscy od niego uciekają.
L. Kołakowski
moniaaa016 napisał/a:

Tak,oczywiscie-bo to facet byl starszy!!!!!!!!! A to czyni zasadnicza roznice!!!

The hard way is the best way.

14 Ostatnio edytowany przez darinia288 (2010-05-20 09:15:49)

Ja nie jestem za tym, przecież to jeszcze dziecko, nie wyobrażam sobie czegoś takiego!!!! NIE!!!!:mad:

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

Podzielam zdanie dziewczyn:) Wedlug mnie taka osoba nie jest stabilna w uczuciach i w pelni dojrzala.  Dla 16 latka najodpowiedniejszym partnerem by byla jego rowiesniczka albo dziewczyna mlodsza od niego o 1- 2 lata.
Wedlug mnie osoba w wieku 16 lat tak naprawde nie wie czego chce, przechodzi tzw. cielecy wiek.Gdyby ten chlopak mial 20 lat no to co innego no ale on jest jeszce za mlody, dla mnie to dziecko.
ja mam 21 lat i nie wyobrazam sobie abym spotykala sie z 16 latkiem bo ja potrzebuje faceta przy ktorym bede czula sie bezpiecznie i pewnie:):)

16

Mój kolega w wieku 15 lat był z moją koleżanką, która miała 19 lat.
Straaasznie się to skonczyło... On niby jak na swój wiek, calkiem dojrzały i rozsądny, ona- zakochała się, na prawde się zakochała, walczyła ze wszystkimi, którzy mówili, ze ten zwiazek nie ma sensu.
A nagle chłopak stwierdził, że rówieśnicy się bawią i 'dupczą' laski więc on nie bedzie ze starą babą siedział - to jego słowa.

17

Zgadzam się z dziewczynami nie nie nie i jeszcze raz NIE. Nawet nie umię sobie wyobrazić takiego związku...

18

jestem na nie. gdyby to jeszcze ona 16 on 23 to może, może ...

19

No a co powiecie na zwiazek 40 latki z 20 latkiem?
A zaczelo sie dobre 3 lata temu...

Pozdr.

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

20

No też chyba nie bardzo normalne, a co będzie za 20 lat ona 60 latka a on w sile wielu, całkiem do rzeczy 40 latkiem.

21

eee nieeeee hmm jakoś mi to nie pasuje. Co innego ona 38 on 30 lat. OK. W porządku. Podobne plany, chęci. Jednak dziewczyna 23 lata i chłopczyk 16 lat? nie bardzo... Nawet cięzko mi sobie wyobrazić, że kobietę w tym wieku mógłby pociągać taki chłopczyk hmm

Zawsze po burzy
wychodzi słońce

22

Mam znajomą, która ma 29 lat i spotyka się od dłuższego czasu z chłopaczkiem lat 18 (ale moim zdaniem mentalnie jest na poziomie 15-16). Z tym, że ta kobieta jest niesamowicie infantylna i niedojrzała, to nie pierwszy jej dużo młodszy chłopak... Myślę, że kobieta, która jest wystarczająco dojrzała jak na swój wiek, za dzieciaki się nie bierze.

23 Ostatnio edytowany przez yvette (2010-04-12 15:04:55)

No i chyba obronie troszke facetów choc przynajmniej siebie . smile Moje drogie Panie dołaczajac sie do tego posta wieku 16 lat mialem bardziej poukładane niz jakikolwiek 20 latek czy 21  ale niewazne .... Czasem zachowanie młodszego faceta jest dorosłe, ale to tylko swiadczy o tym jaki jest inteligentny i jak rozumie swiat. Co do takiego zwiazku w wieku 16 lat nie myslałem o dziewczynach dopiero jak wyszedłem z wojska to zaczeły mnie interesowac kontakty z kobietami i przyznam ze nie interesuja mnie przelotne zwiazki czy typu kobieta na jedna noc... Niedawno poznałem kobiete starsza ode mnie o 4 lata z dzieckiem ja mam 23 zainteresował mnie jej charakter i uwierzcie mi, ze jesli by była taka możliwosc to zostawiłbym wszystko, aby sprawic jej usmiech . Wiec nie oceniajcie ludzi po wieku, bo nieraz młodszy facet jest bardziej dorosły niz starszy .
Co do zwiazku nie wiem  tej pani z tym panem nie chce przekreslac to wszystko zalezy od CHARAKTERU

24

co do tematu- związek nie, romans tak

Tiff, zostańmy w temacie. Poprawiłam błędy, o których piszesz. Mod. Yvette

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

25 Ostatnio edytowany przez azile (2010-04-12 14:40:35)

Tiff napisał/a:

grzesosw mówisz, że całkiem inteligentny chłopak byłeś- może i inteligentny, ale jakoś mało oczytany, w swoim poście troszkę błędów narobiłeś, no nic trudno

a nie pomyślałaś, że chłopak może mieś dysortografię? Poza tym Twoja uwaga chyba nie tyczy się tematu?

grzesosw tylko, że 16 letni chłopak a 20 latek i wzwyż to jest różnica. Nie ukrywajmy, ale jak sam powiedziałeś w tym wieku nie myślałeś o dziewczynie, a jak już ktoś myśli to chyba nie zbyt dojrzale. Romans? Hmmm jakoś trudno jest mi sobie wyobrazić CHĘĆ zbliżenia się (fizyczna) do 16 latka. Jakoś mi to nie podchodzi wink

Zawsze po burzy
wychodzi słońce

26

Grzesosw - teraz masz 23 lata i jestem skłonna uwierzyć, że myślisz jak dojrzały facet. Ale 7 lat temu tak nie myślałeś na pewno. Teraz interesuje Cię kobieta starsza o 4 lata. Być może oboje macie już ustalone priorytety życiowe, charaktery, wizję partnera. 7 lat temu na pewno nie miałeś tego ustalonego, a nawet jeśli tak to z pewnością wyglądało to inaczej niż teraz. W temacie rozpatrujemy kobietę starszą o 7 lat, co z punktu widzenia 16-latka jest absolutną przepaścią!

27

Małgorzatka napisał/a:
moniaa016 napisał/a:

JA MIAŁAM 15 LAT I SPOTYKAŁAM SIE 29 LATKIEM I DO TEJ PORY JESTEM Z NIM

Czyli jak długo?
Według mnie taki związek nie ma sensu? Różne etapy życia, plany całkiem odmienny styl życia itp. Jak ja sobie przypomnę siebie, gdy miałam 15 lat i pomyślę,że miałabym być wtedy np z 25-latkiem, to wogólę nie przyjmuję takiej możliwości.

Jak długo???? No 3,5 roku  na drugi rok planujemy slub , nie mówie, że zawsze jest cudownie ale nigdy w zdnym związku tak nie ma.
Nie żałuje , że go spotkałam i nie przeszkadza mi róznica wieku między nami[ nie czujemy jej wogóle, jakby jej wogóle nie bylo]
Mówisz , że nie wyobrażasz sobie takiego czegoś??? hmmmmmm jakbys była bardzo zakochana to bys nie myślała o tym ile ma lat ani nic.

28

Yvette, jeszcze zamiast wyszłem to wyszedłem, ale to już mniejsza o to:P
Takie związki w tym wieku jednak sensu nie mają, to troszkę za duża różnica wieku, a on nie jest jeszcze pełnoletni.

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

29

moim zdaniem miłosc nie zna granic i jesli chcesz to utrzymuj ten zwiazek choc pewnie nie bedzie ci łatwo ale jak on dorosnie do tego zwiazku mozecie byc naprawde wspaniała para, pozdrawiam i zycze powodzenia

30 Ostatnio edytowany przez Cytrynka (2010-04-12 18:50:11)

ja mam córkę która ma 17 lat i myśle że dość otwarty umysł na takie sprawy ale nigdy nie będe za takim związkiem.Ten chłopak bez względu na jego dojrzałość to dziecko które bawi się w dorosłość wszystko musi mieć swoją kolejność a po 30 będzie szalał bo stwierdzi że wystarczająco długo był dorosły i odpowiedzialny i co wtedy...mam pytanie do Przyszłytatuś jeżeli to dotyczyło by twojego dziecka też byś tak napisał????? Pozdrawiam.I jeszcze jedno znam faceta który w wieku 18 lat był bardzo dorosły i odpowiedzialny- odbił to sobie po 30...

31

Jestem zdecydowanie na nie, 6 lat różnicy mogło by byc gdyby chłopak miał 20 lat a ona 26 . Ale 16 latek to dziecko nawet jak by wydawał się poważny to i tak nastolatek.

32

A ja uwazam, ze to tylko stereotypy takie. Większosc 16 latkow kojarzy sie z nie dojrzalym gówniarzem,ale nie zawsze tak jest. Czasami jak to bylo powiedziane wczesniej to chlopak ma bardziej poukladane w glowie, niz nie jeden 20-30 latek .;] Moze glupio to brzmi, ale taka prawda. To zalezy od czlowieka tak naprawdę. Jezeli ten chlopak ma 16 lat i nie wyglada na dziecko (ficzycznie i psychicznie) to tak naprawde czemu nie.. ;> Przynajmiej takie jest moje zdanie. Jezeli cos w tym jest jakies uczucie to sadze ,ze warto sprobowac. smile Przeciez nic nie stracisz tym. Za pare lat ta roznica, nie bedzie az tak widoczna. wink

33

Tiff napisał/a:

Tiff, zostańmy w temacie. Poprawiłam błędy, o których piszesz. Mod. Yvette

Romans z 16latkiem jest dla mnie takim samym nieporozumieniem, co związek z 16latkiem.

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

34

Ja mimo, że facetem jestem powiem NIE NIE NIE!!!
W wieku 16lat miałem kolegów, co spotykali się ze starszymi dziewczynami, ale z dwóch powodów:
1.Szpan przed kumplami
2.Bo mogła być "niezłą nauczycielką":)

Mnie minęło dlatego, że miałem dziewczynę w okresie burzy hormonów, a teraz jest moją żoną:)

Czy wszyscy 16latkowie tacy są?? Może i są wyjątki, ale 99% mieści się w stereotypie.

35

Z punktu widzenia tego 16latka to pewnie fajna zabawa pospotykać się z 23latką, ale na miejscu tej dziewczyny nie byłabym z kimś tak młodym, chyba że byłabym bardzo zakochana, ale i tak sam fakt tej różnicy mnie odtrąca. Mam 20 lat, mój młodszy brat skończy w tym roku 17lat, jak pomyśle że miałabym umówić się z jakimś jego kolegą to chyba bym na głowe upadła! Nie znaleźlibyśmy wspólnych tematów a co dopiero mówić o związku lub samym seksie.... NIE ma mowy!

36 Ostatnio edytowany przez Gonia (2010-05-18 21:28:22)

Ciekawe... Ja mam 40 on ma 20.Tematow mamy tyle, ze wiecznie nie mozemy sie nagadac. Jak napisze dla mnie jakis "programik" do telefonu czy modyfikacje i podaruje mi to ze slowkami "tylko dla Ciebie" to az mi sie cieplo robi.
Nie jest on typowym chlopczykiem. Dostal od zycia niezle baty ( duuuzo by pisac ), ale pozbieral sie i teraz pracuje i studiuje.

Mialam dwoch facetow z "mojego przedzialu wiekowego". Jeden uciekl, juz bylismy po slubie, gdy okazalo sie, ze dziecko, ktorego jest ojcem urodzilo sie uposledzone i z MPD. Drugi zas oszukiwal mnie przez ponad 5 lat, bedac zwyczajna dziwka ( bez obrazy dla dziwek. Rznac po prostu wszystko co na drzewo nie uciekalo.

Moj "dzieciak, chlopaczek" dal mi wiecej, mimo swojego mlodego wieku, niz niejeden facet majacy dwa razy tyle lat co on. I choc zdaje sobie sprawe, ze moze kiedys mnie zostawic, to zawsze bede powtarzala :BYLO WARTO. Bo dzieki niemu czuje sie kochana, wartosciowa i piekna. I nie piszcie tylko jak ktos na maila, ze to pewnie dlatego, ze jestem niedouczonym tepakiem i wiele roznych rownie "milych "epitetow. Gwoli informacji dla "Pani Dowcipnej ": skonczylam kilka kierunkow studiow, w glowie mi sie nie poprzewracalo, nie jestem zboczona i nie jestem posiadaczka wielozerowego konta w banku.
Jesli kogosc razi, ze mozna byc szczesliwa mimo dzielacych roznic, to niech sia sam tym zamartwia. Ja mam to gleboko " w powazaniu". Gdy zachorowalam na raka to tylko on byl przy mnie. Gdy choroba wraca czuje jego sile. Przyjaciele mnie wspieraja, ale to jego milosc do mnie daje mi sile do walki. Wygralam juz kilka razy. Nauczylam sie, ze szczescie trzeba cenic, poki jest, i cieszyc sie nimi poki jest w zasiegu reki, bo gdy nadejdzie czas smutku zawsze bedzie do czego wrocic we wspomnieniach. I niech "Pani Dowcipna" zajmie sie raczej swoimi problemami, bo jakos cudze widzi pod lasem a swojego po nosem juz nie.

Pozdr.

edit: dziewczyno: sama zdecyduj czy chcesz takiego zwiazku, ukladu czy jakby nazwac to co Was laczy. To Twoja i Jego sprawa co zrobicie i jak dlugo to bedzie trwalo. Rozwaz tylko czy warto i nie bierz pod uwage niczyich slow ani za ani przeciw temu, ze chcecie byc razem. Powodzenia.

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

37

Mój syn lat wtedy 18 był w związku, nie, nie w związku, ale romansował z dziewczyną lat 23. Trwało to ok. 3-ech miesięcy. Byłam temu przeciwna, ale trzymałam dziób na kłódkę. Kiedy biedak pytał mnie co on ma robić, to odpowiadałam, że nie moge mu nic doradzić, bo to jest jego życie nie moje. W końcu sam doszedł do wniosku, że to nie ma przyszłości, bo dziewczyna poza słodkimi słówkami, łóżkiem, wsparciem psychicznym potrzebuje od faceta wsparcia finansowego (mieszkała sama), a on jako uczeń nie mógł jej tego zapewnić. Stwierdził, że on nie chce być jeszcze dorosły, bo to go przerasta. I tak się to skończyło.

Tam dom Twój, gdzie kot Twój.

Wiek średni poznajemy po tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniają się miejscami...

ja zaczęłam się spotykać z moim obecnym partnerem jak miałam 16l,on 28.
Tak się składa,że jest on chrzestnym córki mojej chrzestnej,a mąż tej mojej chrzestnej
jest spokrewniony z moim partnerem.Widzieliśmy się kiedyś na wszystkich rodzinnych uroczystościach.
Poza tym mieszkamy prawie na tej samej wsi,więc znamy się 'całe życie'.

Ktoś może powiedzieć,że była/jestem głupia zakochując się w starszym o 12l mężczyźnie.
Może i tak,ale jestem z tego powodu szczęśliwa;)
Jesteśmy razem rok i 7 miesięcy,wkrótce się zaręczamy.
Jesteśmy normalnym związkiem,takim jak inne dookoła.

Więc jak widać można być w takim związku.

39

TAK! Naucz go czegoś nowego smile

40 Ostatnio edytowany przez EgzystencjalnyPaw (2010-05-20 15:48:18)

Join2Game napisał/a:

TAK! Naucz go czegoś nowego smile

konkretniej? Co Ci nie pasuje kolego?Jakiś kompleks?

41

Nawet nie było to do Ciebie, więc z tymi swoimi tekstami startuj gdzieś indziej.

42

Że co? Wydaje mi się że 16latek jest za mało dojrzały dla 23latki.. Jakoś inaczej patrzy się na sytuację gdy to dziewczyna ma tyle lat. Ale gdy chłopak jest w takim wieku to raczej nie jest dobra kombinacja..

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

43

Ano tak. Bo w Polsce nadal pokutuje przekonanie, ze to dziewczyna moze byc mlodsza kupe lat od chlopaka ale na odwrot- to juz nie patrzy sie tak laskawie.
To jak z pijanym facetem i babka. Facetowi ktos poda reke jak upadnie, bo przecie chlopina moze ma zone chora albo dziecko sie urodzilo i pepkowe bylo... ale juz kobieta pijana to niemorlane i a fe, i pietnowac taka trzeba, wykolejenice jedna. Pod pregiez i batem...
Nie ma jak stygmatyzowanie czlowieka... Polskie spoleczenstwo jest w tym niesamowicie dobre.

Pozdr.

44

Mówię tu o związku.. Kobieta potrafi być z reguły dojrzałą. Jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić, żeby 16latek był odpowiedni dla 23latki...

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

45

Moim skromnym zdaniem, nie ma sensu, ty się zakochasz, a on i tak będzie pod presją kolegów, gdyby miał 20 lat to juz inaczej, ale 16 to chłopak dopiero zaczyna zycie.

smile

46

Czy ja wiem? Aż tak generalizować? To, że 99% 16-latków to jeszcze dzieci, to nie znaczy, że nie istnieje pewien wyjątek od reguły wink Sam w tym wieku przechodziłem podobną znajomość, z której nic nie wyszło wink Co z tego, że "rozumiałem ją i trafiałem w sedno lepiej od innych mężczyzn, byłem bardziej czuły i odpowiedzialny, fascynowałem swoją osobowością, sposobem bycia, spokojem i inteligencją" jeśli byłem o te 7 lat młodszy wink Jednakże nie mogłem mieć żalu, że zakończyła znajomość zanim się na dobre rozpoczęła smile Zawsze czegoś się nauczyłem wink

47

a ja nie mam nic przeciwko takim związkom, wiadomo nic nie trwa wiecznie, ktoś kto jest w podobnym wieku nie znaczy że związek jest normalny, i będzie trwał szmat czasu...to nie zależy od wieku a od potrzeb , charatkeru człowieka..
mi to pasi, ale ja widzę należę do bardzo małej mniejszości, zawsze byłam jakaś taka odmienna..

48

Mając dzisiaj lat 23, nie wyobrażam sobie związku z 16-latkiem, ale każdy ma prawo do wyboru, do bycia z tym kim chce.

A tak przy okazji tematu, polecam film "Lektor" z Kate Winslet w roli głównej smile

49

16 chłopczyk + 23 kobieta = ?

To raczej nie ma racji bytu, z racji tego, że 16 letni chłopaczyna ma całkiem inne podejście do życia i liczą się dla niego inne cele w życiu, inne plan i pragnienia, inne priorytety, ale nie znam go, więc nie mogę się jakoś wylewnie o Waszej "znajomości" wypowiadać, bo może mieć 16 lat, a pod względem głównie psychicznym i fizycznym być naprawdę rozwiniętym na takim poziomie, że się doskonale uzupełniacie.

Ale 16 KOBIETA (nie dziewczynka, bo to zasadnicza różnica) + 23 MĘŻCZYZNA/FACET = !

Sama najlepiej potrafię objaśnić, to na swojej historii

Ja mając 17 lat byłam z mężczyzną 9 lat starszym (26 lat) i na początku dla niego, to nie była rewelacja, ukrywał się przed znajomymi, że się spotykamy.. ale mi za bardzo na nim zależało i go nie odpuściłam, kiedy już nie miałam sił, to on ujawnił swoje uczucia, do tej pory jesteśmy razem i mamy miesięcznego synka - Kubę.

Dlatego jeśli tylko coś do niego czujesz, nie zatrzymuj tego, jeśli tylko on potrafi Tobie to odwzajemnić. Bałabym się tylko tego, że mu się Wasz związek odwidzi.. Zależy też w jakim towarzystwie się obraca, bo jeżeli są to same dzieciaki, to nie wróżę Wam świetlanej przyszłości (a może on jest inny niż jego rówieśnicy?), zdecydowanym + byłoby jakbyście mięli wspólnych znajomych, Twoich rówieśników, że Ci starsi ludzie akceptowaliby go, z racji tego, że mentalnie/psychicznie jest naprawdę na godnym Waszego towarzystwa poziomie.

Zastanów się, przemyśl wszystko, czy to ma sens. Porozmawiaj z nim, może jakieś spotkanie z Jego towarzystwem?
Powodzenia i koniecznie daj znać co postanowiłaś!

50

Bullinka napisał/a:

Ano tak. Bo w Polsce nadal pokutuje przekonanie, ze to dziewczyna moze byc mlodsza kupe lat od chlopaka ale na odwrot- to juz nie patrzy sie tak laskawie.
To jak z pijanym facetem i babka. Facetowi ktos poda reke jak upadnie, bo przecie chlopina moze ma zone chora albo dziecko sie urodzilo i pepkowe bylo... ale juz kobieta pijana to niemorlane i a fe, i pietnowac taka trzeba, wykolejenice jedna. Pod pregiez i batem...
Nie ma jak stygmatyzowanie czlowieka... Polskie spoleczenstwo jest w tym niesamowicie dobre.

Pozdr.

Widzisz Bullinka - niekoniecznie jest tak jak piszesz.

Ale od początku - po pierwsze bardzo Ci gratuluję bratniej duszy jaką znalazłaś w swoim partnerze - owszem uważam że różnica wieku między Wami jest spora - ale jak widać przeszliście niejedną próbę ognia, tym bardziej że jak dobrze liczę chłopak zdobywał Cię gdy miał skończone lat 17 - Ty 38. Gdzieś tam jednak piszesz że Twój partner niejedno w życiu przeszedł, dostał tzw. "szkołę", czyli ma za sobą spore doświadczenia, teraz jednocześnie uczy się, pracuje, jest samowystarczalny - owszem niejednemu 40latkowi by się przydało.
Jednak ciągle stanowi wyjątek - sama przyznaj. Ja osobiście nie znam ani jednego 17-20 latka o którym mogłabym powiedzieć że jest dojrzalym facetem (tak jak Ty mówisz o swoim). Moim zdaniem jest to po prostu wyjątek potwierdzający regułę.

Co do spolecznego ostracyzmu - muszę Ci się przyznać że chłopak 16 - 17 letni - w moim przekonaniu to jeszcze dziecko (oczywiście generalizuję ale przypomniawszy sobie moje licealne sympatie). Mało tego - mam dwóch synów (co prawda małe szkaraby) ale z perspektywy matki takiego delikwenta miałabym do pogadania z jego partnerką powiedzmy 40 letnią.
Szczególnie jeśli moje pacholę byłoby przed maturą. Sama dobrze wiesz Bullinko - nawet obserwując co poniektóre panie na tym forum, że kobiety potrafią być dokładnie takimi samymi szujami jak faceci, jak nie większymi. Po prostu bałabym się o własne dziecko - nie chcialabym aby "wpakowało się" w związek - pewnie pierwszy "na poważnie" - a okazało się że dojrzala kobieta wcale nie jest tak dojrzała za jaką się podaje. Oczywiście nigdy nie ma pewności, ale mamy tu do czynienia z grupą o tzw. powiększonym ryzyku.

Oczywiście jako matka chciałabym aby moje dzieci były szczęśliwe - więc jeśliby uznał (syn) że związek jest poważny, świetnie się rozumieją, są jednakowo dojrzali emocjonalnie i świadomi dorosłego życia, jego blasków i cieni - proszę bardzo, niech się wiąże nawet z 80cio latką.
Na własny rachunek. Jak po dorosłemu to po dorosłemu.

W Twoim przypadku problemu nie widzę - facet utrzymuje się sam, uczy, pomaga Ci, wspiera. Tylko pogratulować.

Ja czasami borykam się w drugą stronę - mam 14 lat starszego męża - sama wyglądam siksowato - jeszcze 5 lat temu pani w sklepie nie chciała mi sprzedać winka (musiałam pokazywać dowód, jaja jak berety). Generalnie bez kokieterii wyglądam na dwadzieścia parę, uśmiechnięta, siwki farbuję, najczęściej dżinsy, koszulka + Salomony. Kiedy idę z małżem, albo swego czasu odwiedzaliśmy jego siostrę w Wawce, większość - czytaj WSZYSTKIE PANIE - traktowały mnie jak przysłowiowego przygłupa z ładną buzią i dlugimi nogami. Były szczerze zszokowane moim wykształceniem, znajomością języków, doświadczeniem zawodowym, etc. Do dziś traktowana jestem z pobłażaniem. To samo obserwuję czasami na ulicy czy w urzędach - mamy własną firmę, ja jestem odpowiedzialna za część prawno - księgowo - administracyjną. Nie do uwierzenia wprost.
Żyło by mi się dużo latwiej gdybym była karłowata, gruba i garbata - wtedy inteligencję można by przeżyć :)

Co do związku 23 latki z 16 latkiem - zależy od Pana i Pani. Znam megainfantylne 23 latki, ba, megadurne 47 latki dla których inteligencja i błyskotliwość niejednego 16 latka byłaby niezłym wyzwaniem.
Moja rada....zabezpieczajcie się przed niechcianą ciążą, reszta wyjdzie "w praniu".
Zresztą ludowe przysłowie mówi "dłużej dołka niż kołka" :D

51

Jeżeli pozwolicie, że się delikatnie wtrącę ..
  Jeżeli oni się kochają, to czemu mamy im zabronić szczęścia. W końcu mają tako samo prawo do niego jak ja czy wy.
Jako kobiety powinniście o tym wiedzieć. Jeżeli nawet by była różnica 24 lat a jest miedzy tym miłość. To chyba ich sprawa czy bd szczęśliwi czy nie. Nie mówicie Pedofil, pedofilka jeżeli nie wiecie co to określenie znaczy i  do ilu lat podchodzi pod pedofilię<Do 15 roku życia>. Od tego wieku nie jest to pedofilią itp...
Jeżeli nie umiecie tego uszanować, to się nie wypowiadajcie. Tak bd najlepiej. Bo może was zadziwić i nawet 16-17 latek byc bardziej dojrzały niż 20-30 latek ..!!! Takie jest moje zdanie   Zapraszam do polubienia

52

nadia225 - zerknij na daty postów. To topic sprzed niecałych 3 lat. big_smile

Z reszta nie ma co mówić tutaj o jakimś głębszym uczuciu. Układ dobry - zwłaszcza dla chłopaka, bo może się naprawdę wielu rzeczy nauczyć. A skoro dziewczyna takie klimaty lubi, to ja nie widzę przeciwwskazań. Ale w jakąś wielką miłość to ja bym tu nie wierzył...

Trust me, when I woke today I had no plans to be so sexy...but shit happens !

Deep in my soul there is a warrior that I'm afraid of...

53

nadia225 napisał/a:

Zapraszam do polubienia

Proszę? big_smile

54

również jestem na nie... on jeszcze mysli jak dziecko.. gdyby było to odwrotnie jesli chodzi o wiek to warto by się było zastanowić..

55 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-02-13 08:57:03)

Lady coś tam przestań gadać głupoty,że nie zawsze 16latek jest niedojrzały. ZAWSZE , w KAŻDYM PRZYPADKU jest niedojrzały bo ma TYLKO 16lat i jest DZIECKIEM. A jeśli myślisz inaczej to radze rzucić się pod pociąg,bo jesteś zwykłą pedofilką,na dodatek o tym głośno mówisz.
Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum.

56

Mnie dla przykładu ostatnio (27 lat) zostawiła narzeczona (24) lata dla osoby, która w tym roku w lutym obchodziła 19 urodziny. I wiecie Panowie, nie wierze w takich układach w wielką miłość, gdyż sam pamiętam jak miałem 18-19 lat (myślałem poważnie, ale na pewno nie w takim stopniu by się zaręczać lub wziąć ślub). Jak podkreślało kilka Pań układ taki dla młodszego chłopaka, jakkolwiek nie byłby rozwinięty jest wygodny: szpan przed kolegami i tzw. seksualna nauczycielka. Z czasem jednak takie związki się kończą - różnica priorytetów, inne środowiska. Stwierdzam, ze kobiety, które pakują się w takie "związki" są bardzo niestabilne emocjonalnie... Chodzi w takich przypadkach o zaspokojenie podstawowych potrzeb fizycznych lub dowartościowanie polegające na tym, że zainteresował się nią ktoś młodszy przy braku jakiejkolwiek odpowiedzialności dotyczącej przyszłości.

57

Alez mnie rozbawiles xmass:)

Od czasu  mojego ostatniego wpisu minelo prawie 3 lata a my nadal jestesmy razem-ponad 5 lat. On ma teraz 23 a ja 43. Co bedzie dalej-tego nie wie nikt-jak w kazdym zwiazku.

Wyobraz sobie, ze jestem az za bardzo odpowiedzialna myslac o przyszlosci smile
Uwierz lub nie-Twoja sprawa-znam swoja wartosc smile Gdyby chodzilo li i wylacznie o zaspokojenie moich fizycznych potrzeb czy polechtanie psychiki-nie musialabym byc w zwiazku, w ktorym jestem.
Gdybym byla niestabilna emocjonalnie-skorzystalabym z pomocy specjalisty zamiast probowac tworzyc jakikolwiek zwiazek.

58

Bullinka nie kwestionowałem, że to niemożliwe. Poza tym ty miałaś 40 lat on 20 i jak to określiłaś był doświadczony przez życie... a nie rozpieszczonym chłopakiem, któremu wszystko dawali rodzice, a to różnica. Sama napisałaś, że jesteś odpowiedzialna myśląc o przyszłości, ale czy on jest tego nie wiesz (to nie kwestia wieku i wiem o tym dobrze). Może źle się wyraziłem, bo powinienem napisać, iż większość kobiet pakując się w takie związki ma problemy...

Posty [ 1 do 58 z 70 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Związek 23 latki z16 latkiem??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018