Jak szybko schudnąć z brzucha - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak szybko schudnąć z brzucha

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 29 ]

Temat: Jak szybko schudnąć z brzucha

Wiem, że temat pewnie już był i że niejedna dziewczyna na to narzeka, ale...
Mam duży brzuch i w miarę chude nogi. Szczerze mówiąc, myślę że może to wyglądać komicznie. Mam z tego powodu wiele kompleksów. Biegam, ale szybko się męczę, pół kilometra to u mnie maks. Brzuszki robię, ale to nic nie daje. Nie mam jakoś siły żeby wytrwać w dietach i to mnie rozbraja!
Pomóżcie.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak szybko schudnąć z brzucha

Cześć. Co prawda jestem facetem, ale faceci też mają z tym problem i miałem dokładnie taki sam. Jest barzdo wiele zasad odchudzania z brzucha, ale powiem Ci na początek coś smutnego - z brzucha jest schudnąć najtrudniej. Im szybciej to sobie uświadomisz, tym lepiej.
Musisz poświęcić na to kilka miesięcy i uświadom sobie, że szybciej się nie da.

1. Sport, ruch, palenia kalorii. Teraz biegasz kilometr, za miesiąc dwa, za rok maraton. Rozpisz to sobie, uporządkuj i działaj.
2. Bilans kaloryczny. To nie dieta typu shit beach, jakieś diety zegarowe, garstkowe, 1000 kcal. To że jedna dziewczyna potrzebuje 1000 kcal dziennie, to nie znaczy że ty możesz jęśc tyle samo. To zależy od trybu zycia, wagi, wzrostu. Może potrzebujesz 2500 kcal zeby normalnie funkcjonować. Dlatego zainwestuj 150 zł i idź do dobrego dietetyka.
3. Brzuch schodzi na końcu, dlatego jak masz chude nogi, to ćwicz żeby zebrać na nich trochę mięśni. Nie ubijesz się jak facet, bo nie masz testosteronu. Przysiady, wyskoki, unoszenie na palcach - to wzmocni ci mięśnie.
4. Motywacja. Musisz mieć cel. Nie samo - zrzucić brzuch. Cel, czyli ile, do kiedy w jaki sposób. Po co ci to w ogóle jest. Do motywacji polecam:
- coaching,
- książki o budowaniu osobowości,
- hipnoza (mi bardzo pomagały nagrania hipnotyczne do odchudzania),
- afirmacje dźwiękowe,
- analizy osobowości, typu SWOT (poświęć ze dwie godziny).

I nie ma tu magii smile

3

Wystarczy wywalić węgle z posiłków, tłuszcz do 40g/d, obciąć kalorie do poziomu który Ci pasuje na małym deficycie i kilogramy same polecą, szczerze 90% olewa dietę bo zaczyna biegać i zaraz się nudzi, na początek olej ćwiczenia jak masz duży brzuch waga i tak na początku poleci jak szalona, dopiero potem dodaj ćwiczenia. Jak słyszę o nagraniach itd to aż mi źle, ale może macie inne psychy. Zakładam że nikt z was nie zrobił 6pack tylko schudł na tych "nagraniach".

Reklama

4

marcinkot napisał/a:

Wystarczy wywalić węgle z posiłków, tłuszcz do 40g/d, obciąć kalorie do poziomu który Ci pasuje na małym deficycie i kilogramy same polecą, szczerze 90% olewa dietę bo zaczyna biegać i zaraz się nudzi, na początek olej ćwiczenia jak masz duży brzuch waga i tak na początku poleci jak szalona, dopiero potem dodaj ćwiczenia. Jak słyszę o nagraniach itd to aż mi źle, ale może macie inne psychy. Zakładam że nikt z was nie zrobił 6pack tylko schudł na tych "nagraniach".

Podpisuję się pod tym.  Ja NIE ćwiczyłam a na niskich węglach chudłam (i chudnę nadal). Przy ograniczeniu  węgli  je się  w zasadzie normalnie, ale bez stresu smile

5

Co do tych węglowodanów, to czytam teraz że warto ograniczać złożone, takie jak pieczywo, niektóre owoce i te o wysokim indeksie glikemicznym, ale kurcze nie wiem co ma jaki indeks glikemiczny. Można to sobie sprawdzić, ale nie będę tego mieć ciągle przy sobie.

Ok, wiecie czego się najbardziej tak naprawdę boję? Że minie mi motywacja. Teraz ją mam, schudnę 2, 3 kilo i sobie odpuszczę, bo już mam taki podły charakter. Z tym mam największy problem ;(

Kamil, kilka książek o motywacji czytałam, ale to też jest na krótko. A co do hipnozy czy coachingu, to jak to wygląda? Idziesz do hipnotyzera, że chcesz się odchudzać i żeby ci zrobił tak, żeby np nie jeść słodyczy? Czy taka "hipnoza na odchudzanie" jest w ogóle możliwa?
Ja wiem, że to nie będzie tak, że mi wypiorą mózg, bo o psychologii trochę czytałam, ale ja mam taki syndrom złotej rybki, a mianowicie wiem jak to działa, mogła bym sama komuś pomóc, ale na mnie to nie działa, bo właśnei ta cholerna psychika, która odpuszcza. EHHH

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-01-28 09:53:47)

Nie "niektóre owoce". Jeżeli zależy ci na schudnięciu przede wszystkim z brzucha to WSZYSTKIE owoce. Owoce zawierają fruktozę, a nie ma gorszego świństwa hamującego odchudzanie niż fruktoza. 

Trzeba ograniczać węglowodany proste, jeżeli już to jeść złożone. 

Ja wiem, że nikomu się nie chce korzystać z tabeli i liczyć co ile ma - dlatego najlepiej ograniczyć wszystkie big_smile wtedy nie ma problemu z tym, co można,  a czego nie tongue

Ja na niskich węglach żyje od roku i jak dotąd -27 kg wink

7

Wszystko zależy od osoby i "zdolności" do odchudzania. Ja np. nie miałam problemów ze zrzuceniem zbędnych kilogramów z brzucha robiąc brzuszki. Oczywiście w tydzień nic się nie stało, po miesiącu dopiero zobaczyłam poprawę smile

8

Robienie brzuszków nie odchudza big_smile Nie chudnie się miejscowo - nie ma takiej możliwości żeby schudnąć "z  brzucha"  robiąc brzuszki - wygląd brzucha poprawia się wtedy z powodu wzmocnienia mięśni i utrzymywania dzięki temu narządów wewnętrznych w większym zawarciu,  a nie z powodu zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu.

"Z brzucha" można schudnąć miejscowo tylko jeżeli chodzi o tłuszcz wewnątrz jamy brzusznej, z tłuszczu,  który gromadzi się na narządach wewnętrznych - a na to właśnie pomaga dieta niskowęglowodanową że względu na regulację wydzielania insuliny.

Bez odpowiedniej diety można mieć mięśnie brzucha że stali i NADAL otyłość brzuszną smile

Ćwiczenia owszem, poprawiają wygląd brzucha, ale tylko przez czas, w którym się ćwiczy regularnie - mięśnie nie trenowane wiotczeja dość szybko smile i tak po miesiącu widać poprawę,  po trzech miesiącach bez ćwiczeń brzuch robi się znów flakowaty tongue

A efekty diety są trwałe o ile się ZNOWU nie użyje big_smile

9

A co powiesz na jakieś ogólne zajęcia fitness? Możesz zapisać się do klubu i ćwiczyć z dziewczynami w grupie albo w domu z filmikami instruktażowymi znajdującymi się w sieci. To że już próbujesz ćwiczyć jest bardzo dobre. Nawet jak idzie Ci słabo z bieganiem to nie poddawaj się. Każdy kiedyś zaczynał i wiadome jest, że na początku nie ma się kondycji. W miarę upływającego czasu będziesz nabierała kondycji i zwiększała dystans i czas biegania. Najważniejsze, że się ruszasz. Nawet jak nie będziesz się trzymała ściśle diety to i tak na pewno efekty się pojawią. Chociażby w wyglądzie skóry, ujędrnieniu.

10

Miałam ten sam problem. Szczuplutkie nóżki, a na brzuszku zaczęło mi się odkładać sad Brzuszki nie dają, aż tak dobrego efektu. Chodzę też na zumbę co dodaje mnóstwo radości, ale brzuszek średnio się poprawił. Trener polecił mi piłkę do ćwiczeń. Oprócz świetniej zabawy piłka do ćwiczeń odciąża mi kręgosłup smile Piłka do ćwiczeń FITSPIRE - polecam!

11

Postanowiłam, że spróbuję wszystkiego po trochu:
1. Bilans kaloryczny do mojej wagi (mam umówioną dietetyczkę).
2. Ogarnę sobie jakieś poradniki, książki itp.
3. Opcjonalnie jakieś nagrania motywacyjne, hipnozę do odchudzania (bo sporo osób bardzo chwali), może jakiś system x kroków.
4. Popracuję nad celami.

Pociesza mnie to trochę, że brzuch schodzi na końcu. Dlaczego pociesza? Bo dotąd myślałam, że po prostu już taka jestem, a tu się okazuje, że to można zmienić.

12

Brzuch najtrudniej zgubić i ja najszybciej z brzucha schudłam nie jedząc w ogóle chleba, zamienilam mleko 3,2% na 2% a później 1,5% tłuszczu, wieczorami w zależności od tego o której idziesz spać nic nie jadłam, najczęściej po 18-19, zamiast smażonego jadlam gotowane lub gotowane na parze. Do tego wiadomo rower jakies brzuszki z tym, ze brzuszki poprawiają mięśnie a nie spalają.

" narodziny są cierpieniem, starość jest cierpieniem, śmierć jest cierpieniem"

13

Ja po trzech miesiącach diety i ćwiczeń najwięcej schudłem właśnie z brzucha smile

Pewna samotna kobieta znalazła rannego węża. Ulitowała się, wzięła do siebie, pielęgnowała i pokochała. Wąż wracał do sił. Kiedyś jednak, gdy go głaskała, wąż ją ukąsił. Gdy zwijała się w śmiertelnych męczarniach, zapytała go: Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Wiesz, że cię kocham, no i uratowałam ci życie!? Sama jesteś sobie winna, kobieto - odpowiedział. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem..

14

Iceni napisał/a:

Nie "niektóre owoce". Jeżeli zależy ci na schudnięciu przede wszystkim z brzucha to WSZYSTKIE owoce. Owoce zawierają fruktozę, a nie ma gorszego świństwa hamującego odchudzanie niż fruktoza. 

Trzeba ograniczać węglowodany proste, jeżeli już to jeść złożone. 

Ja wiem, że nikomu się nie chce korzystać z tabeli i liczyć co ile ma - dlatego najlepiej ograniczyć wszystkie big_smile wtedy nie ma problemu z tym, co można,  a czego nie tongue

Ja na niskich węglach żyje od roku i jak dotąd -27 kg wink

Iceni a czy mogłabyś podać swój przykładowy jadłospis? Co jesz w ciągu dnia?

Ja schudłam 15 kg ale też mam tendencję do otyłości brzusznej i mój brzuch nie jest płaski neutral za to nogi mistrzostwo.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

15 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-01-30 12:11:20)

Jem białko w każdej możliwej postaci: nabiał,  mięso,  ryby.
Do tego warzywa.

Przeważnie jadam dwa posiłki w ciągu dnia ( tak mój organizm lubi) śniadanie około 10-11 - zwykle to jest ryba z puszki, twarożek,  gotowane jajka, wędlina lub ser i do tego jakieś warzywa (liście, pomidory, ogórki itp) albo sałatka warzywna (wtedy dochodzi groszek, kukurydza, brokuły itp)

Jem bardzo mało objętościowo, za to bardzo kalorycznie  (na odwrót niż przy tradycyjnej diecie) mój obiad potrafi się zmieścić w miseczce, za to jest w nim 1/2 szklanki tłuszczu big_smile (zgodnie z zasadą,  że posiłek powinien mieścić się w dwóch złożonych dłoniach,  bo taka jest pojemność zoladka)
Małe porcje = mały żołądek = dodatkowe kilka centymetrów mniej w pasie big_smile

16

Dzięki serdeczne smile Ja walczę cały czas z uzależnieniem od słodyczy, i jeszcze to co mnie gubi to wielkość porcji obiadowej. O ile śniadanie i kolacja są niewielkie, o tyle obiadu wsunę cały talerz..

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

17 Ostatnio edytowany przez Iceni (2016-01-30 12:27:04)

Naucz się robić przerwę podczas obiadu. Na przykład nałóż  na talerz połowę i zanim pójdziesz po dokładkę odczekaj przynajmniej 15 minut, a najlepiej pół godziny. Wtedy mózg dostanie już sygnał, że jesteś po obiedzie i apetyt się zmniejszy.
Kiedy jesz bez przerwy mózg nie odbiera informacji, że jesteś PO jedzeniu, apetyt hamuje wtedy dopiero rozepchanie żołądka do określonej wielkości  (czyli zwykle na full).

18

No to dobry pomysł smile gorzej jak jestem w pracy bo wtedy trzeba w 5 min wsunąć obiad, ale postaram się jakoś to zmienić. Autorko jak walka z oponką idzie? smile

19

chomik9911 napisał/a:

No to dobry pomysł smile gorzej jak jestem w pracy bo wtedy trzeba w 5 min wsunąć obiad, ale postaram się jakoś to zmienić. Autorko jak walka z oponką idzie? smile

Po kilku dniach co ja mogę powiedzieć smile Jestem realistką i wiem, że może po miesiącu będzie można coś stwierdzić. Najgorzej jak ktoś sprawdzi, że dwa kilo na wadze w 3 dni, to już znaczy że nie trzeba ćwiczyć i dbac o jedzenie, bo sporo się schudło...

Jem mniej, wyszło mi z wyliczeń, że potrzebuję jakieś 2300 kilokalorii (co do mojego wieku i pracy i wagi).

Więc tak sobie staram rozkładać te posiłki, żeby było ich 5 - 6 i żeby uzbierać te 2300 kcal. Z treningu to na razie tylko spacery, pajacyki, trochę skakanki, ale to tak 10 - 30 minut dziennie. Jem generalnie wszystko, ale staram się nie przekraczać tych 2300. Wszystko to nie znaczy, że zjem czekoladę, wyjdzie mi 600 kcal i to jako jeden posiłek big_smile
Bilansuję białka, węgle i tłuszcze. Unikam węgli z fruktozy, tak jak któraś koleżanka wspominała.

I dużo, ale to dużo nad sobą pracuję psychicznie. Te wszystkie rzeczy o których mówiłam, te stosuję. Od modlitwy, przez medytację, hipnozę i jakieś analizy siebie. Moim zdaniem to jest podstawa, żeby sobie poukładać w głowie.

Wypracowuje sobie nawyki: co zrobię w sytuacji, gdy zechcę pomiędzy posiłkami zajrzeć do lodówki (np. wezmę szklankę wody, albo wyjdę na dwór). Wiem, że będą takie chwile słabości.
Co zrobię gdy będę chciała dokładkę, gdy nie będzie mi się chciało ćwiczyć i wiele innych.

Brzuch schodzi ostatni, pogodziłam się z tym, więc daję sobie jakiś rok i myślę, że będzie dobrze.

20

Ale potrzebujesz tych 2300kcal by utrzymać wagę,  czy to ilość po obcięciu kalorii?
2300 to bardzo dużo przy odchudzaniu  (chyba, że prowadzisz super-aktywne życie,  ale wtedy raczej byś nie tyła tongue )

21

Jakaś dieta i ćwiczenia na brzuch. Powinno powoli się zmieniać

[tu była nieregulaminowa sygnatura]

22

u mnie ani dieta ani ćwiczenia nie pomagają. Właśnie myślę o liposukcji co o tym myślicie?

23 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-07-11 09:22:39)

Chcę podzielić się moją historią po użyciu Lida Daidaihua. W ciągu dwóch miesięcy udało mi się stracić 12 kg. Po skończeniu leczenia nie zbierałam kilogramów i czułam się dobrze. Teraz jestem z siebie dumna. Jeśli jesteście zainteresowany, możecie zobaczyć więcej szczegółów tutaj "SPAM". Życzę  sukcesów i powodzenia!

24

Nie jeść przez 16 godzin dziennie (codziennie) Ja tak schudłem z 120 kg do 80 kg. Cały czas tak jem. Pierwszy posiłek o godzinie 16-17 ostatni o godzinie 21-22.

25

Ale chamski product placement powyżej. hahaha

26 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-07-11 09:24:12)

Słyszałam, ze bardzo dobrym sposobem jest zwiększenie picia zielonej herbaty. Akurat mam pod dostatkiem nieregulaminowy link i dziennie pije kilka filiżanek i powiem Wam, że jakieś tam rezultaty widzę smile

27

Najlepiej ćwiczyć jest , do tego dieta dobrze dopasowana do potrzeb. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze to co myślimy jest korzystne dla nas.

28 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-08-07 10:50:01)

Ja nie stosuje jakiejś ścisłej diety ale raz w tygodniu chodze na treningi EMS i widzę po kilku sesjach efekty. To dla mnie szczególnie wygodne bo nie mam za bardzo czasu żeby spedzać godziny na siłce. Jak jesteście w krakowie to polecam spam a wracając do jedzenia to wystarczyło mi że wykluczyłam słodycze i węglowodany, chociaż i tak czasem sobie pozwalam smile

29

Ja używałam taki pas ujędrniający i mi pomógł

Posty [ 29 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Jak szybko schudnąć z brzucha

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018