Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 30 ]

1 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2015-11-29 02:17:59)

Temat: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

"30-letnia nauczycielka uwiodła trzech uczniów liceum, za co została skazana na 22 lata więzienia. Udowodniono jej 37 przypadków bezprawnego obcowania płciowego. Z jednym z chłopaków nauczycielka zaszła w ciążę, po czym dokonała aborcji."

"Jennifer Fichter z Florydy miewała romanse z kilkoma swoimi uczniami, co wyszło na jaw dopiero po wielu latach. Kobieta została przyłapana na stosunkach seksualnych z niepełnoletnimi jeszcze w 2008 roku, jednak wtedy udało jej się uniknąć kary. W 2011 roku przeniosła się do innej szkoły i tam kontynuowała seksualne ekscesy.

W końcu jedna z czujnych matek zauważyła dziwne zachowanie swojego syna oraz znalazła w jego telefonie listy miłosne od 30-latki. Kobieta niezwłocznie zawiadomiła o tym policję, po czym okazało się, że nauczycielka utrzymywała stosunki także z dwoma innymi chłopakami.

Do seksu dochodziło w domach uczniów oraz 30-latki, w jej samochodzie, w czasie dodatkowych zajęć po szkole. Podczas jednej z rozmów telefonicznych z matką poszkodowanego, Jennifer Fichter przyznała się, że nieregularnie stosowała pigułki antykoncepcyjne oraz zaszła w ciążę, po czym dokonała aborcji."

żródło : internet


Po komentarzach które zostawiają sami mężczyźni widzę że wszyscy stawiaja się murem za panią nauczycielką, i żałują że nie byli na miejscu uczniów, ciekawi mnie jak zapatrują się na to kobiety.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Uważam, że nauczyciel nie powinien utrzymywać tego typu kontaktów z uczniami.
Nauczyciel ma uczyć - nie tylko jednej dziedziny, ale również tego, co jest moralne, dozwolone.
Ma dawać przykład i niejako zastąpić rodzica - tylko, że w szkole.

3 Ostatnio edytowany przez Excop (2015-11-29 06:47:35)

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
lilly25 napisał/a:

Po komentarzach które zostawiają sami mężczyźni widzę że wszyscy stawiaja się murem za panią nauczycielką, i żałują że nie byli na miejscu uczniów, ciekawi mnie jak zapatrują się na to kobiety.

A gdzie owe komentarze "samych mężczyzn", Lilly, bo jak sądzę,.cytujesz fragmenty artykułu z jakiegoś forum?
Skoro cytujesz jedno, przywołaj i drugie. Powstrzymam się od komentarza, bo zwracasz się do Pań,  ale interesuje mnie konstrukcja tego "muru" postawionego jakoby przez mężczyzn (?).

4

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Nauczyciel powinien znać granice. Czy to kobieta czy facet niedopuszczalne żeby uwodził(a) uczniów yikes

5

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

No,fakt,napisanie w miejscu źródła "internet" brzmi tak samo jak napisanie "książka" smile Czyli idiotycznie smile

Co do nauczycielki-chyba bałabym się gdyby taka osoba uczyła moje dziecko...

6 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2015-11-29 16:28:00)

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Ja uważam że kara więzienia (w dodatku 22 lata) jest zdecydowanie zbyt surowa. Żaden z uczniów nie był ponoć do niczego przymuszany. Z tego co opowiadał mi brat (ja akurat chodziłam do żeńskiej szkoły średniej) to uczniowie fantazjowali o niektórych nauczycielkach, i niekiedy posuwali się w zachowaniach zbyt daleko (nie twierdzę że jest to jakieś usprawiedliwienie w tej konkretnej sytuacji, ale generalnie wiadomo że chłopaki w tym wieku lecą na ładniejsze nauczycielki, i chętnie by to i owo zrobili gdyby mogli).
Moim zdaniem jedyną karą powinien być zakaz wykonywania zawodu. Nie widzę nic złego w kontaktach dojrzałej kobiety z młodymi mężczyznami powyżej pewnego wieku.


Excop napisał/a:
lilly25 napisał/a:

Po komentarzach które zostawiają sami mężczyźni widzę że wszyscy stawiaja się murem za panią nauczycielką, i żałują że nie byli na miejscu uczniów, ciekawi mnie jak zapatrują się na to kobiety.

A gdzie owe komentarze "samych mężczyzn", Lilly, bo jak sądzę,.cytujesz fragmenty artykułu z jakiegoś forum?
Skoro cytujesz jedno, przywołaj i drugie. Powstrzymam się od komentarza, bo zwracasz się do Pań,  ale interesuje mnie konstrukcja tego "muru" postawionego jakoby przez mężczyzn (?).

Nie wiem czy mogę zacytować wypowiedzi tych mężczyzn, bo w każdym zdaniu był prawie jakiś wulgaryzm a na forum którym jesteśmy jest to zabronione, i chyba by mi to wycięli, ale treść w 90% komentarzy to "Też bym chiał mieć takie szczęście jak Ci uczniowie", "Czemu mnie tam nie było?", "Jak można skazywać za niesienie ulgi/pomocy młodzieży?","Większość z nas marzyła o jakiejś nauczycielce, ale nie mieliśmy takiego szczęścia" itd. Cytaty złagodzone jeśli chodzi o formę, ale treść zachowana.

7 Ostatnio edytowany przez adiafora (2015-11-29 18:17:47)

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

kobieta jakas nimfomanka chyba. Absolutnie nie powinna uwodzić tych małolatów, to jest karygodne. Od nauczyciela wymagamy jakichś podstaw etyki. Ale 22 lata to przegięcie. Jednak to są Stany. Tam prawa stanowe i wyroki czasem są dziwne a nawet śmieszne, jak popatrzeć z boku.
Za ścięcie gdzies jakiegoś drzewka można isć na kilkanaście lat do pierdla, to co się dziwić w tym przypadku. Dziwny "kraj" i tyle, choć bardzo go lubię smile

8 Ostatnio edytowany przez Excop (2015-11-29 19:06:51)

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
lilly25 napisał/a:

Ja uważam że kara więzienia (w dodatku 22 lata) jest zdecydowanie zbyt surowa. Żaden z uczniów nie był ponoć do niczego przymuszany. Z tego co opowiadał mi brat (ja akurat chodziłam do żeńskiej szkoły średniej) to uczniowie fantazjowali o niektórych nauczycielkach, i niekiedy posuwali się w zachowaniach zbyt daleko (nie twierdzę że jest to jakieś usprawiedliwienie w tej konkretnej sytuacji, ale generalnie wiadomo że chłopaki w tym wieku lecą na ładniejsze nauczycielki, i chętnie by to i owo zrobili gdyby mogli).
Moim zdaniem jedyną karą powinien być zakaz wykonywania zawodu. Nie widzę nic złego w kontaktach dojrzałej kobiety z młodymi mężczyznami powyżej pewnego wieku.


Excop napisał/a:
lilly25 napisał/a:

Po komentarzach które zostawiają sami mężczyźni widzę że wszyscy stawiaja się murem za panią nauczycielką, i żałują że nie byli na miejscu uczniów, ciekawi mnie jak zapatrują się na to kobiety.

A gdzie owe komentarze "samych mężczyzn", Lilly, bo jak sądzę,.cytujesz fragmenty artykułu z jakiegoś forum?
Skoro cytujesz jedno, przywołaj i drugie. Powstrzymam się od komentarza, bo zwracasz się do Pań,  ale interesuje mnie konstrukcja tego "muru" postawionego jakoby przez mężczyzn (?).

Nie wiem czy mogę zacytować wypowiedzi tych mężczyzn, bo w każdym zdaniu był prawie jakiś wulgaryzm a na forum którym jesteśmy jest to zabronione, i chyba by mi to wycięli, ale treść w 90% komentarzy to "Też bym chiał mieć takie szczęście jak Ci uczniowie", "Czemu mnie tam nie było?", "Jak można skazywać za niesienie ulgi/pomocy młodzieży?","Większość z nas marzyła o jakiejś nauczycielce, ale nie mieliśmy takiego szczęścia" itd. Cytaty złagodzone jeśli chodzi o formę, ale treść zachowana.

Dlatego, Lilly, słowo "mężczyzn" opatrzyłem znakiem zapytania. Bo to raczej rówieśnicy owych "szczęściarzy", a nie męzczyźni.

Dziękuję za odpowiedź, Lilly. smile

9

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Jak dla mnie to ten wyrok jest skandaliczny, przecież nikogo nie zgwałciła a te dzieciaki pewnie nie miały nic przeciwko aby się dać uwieść.
Jedynie powinni ją pozbawiać prawa do wykonywania zawodu i tyle.

10

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
Tom94 napisał/a:

Jak dla mnie to ten wyrok jest skandaliczny, przecież nikogo nie zgwałciła a te dzieciaki pewnie nie miały nic przeciwko aby się dać uwieść.
Jedynie powinni ją pozbawiać prawa do wykonywania zawodu i tyle.

Czyżbyś wątpił w praworządność naszego Wielkiego Brata zza Atlantyku, Tomie? big_smile

11

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Zalezy ogólnie to jest tak ze nauczyciel to nauczyciel i takie związki to patologia .
Ze wzgledu na możwość kombinacji przy stopniach( na wyzszych uczelniach).
To podważa wogóle range zawodu nauczyciela czy wykladowcy.
Na samym koncu jest kwestia nieletności  ewentualnej. To w Polsce tez był taki przypadek chyba.

Tak serio dorosła kobieta uwiodła chłopaka ktory przeleciałby nawet dziure w płocie .
Albo była brzydka albo coś się jej poruszyło pod czaszka za bardzo.

12

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

A mnie się podobają wyroki amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Są surowe i robią to co powinni, a nie tak jak u nas, ktoś rozjedzie po pijaku, się wybroni, dostanie 3 lata za nieumyślne spowodowanie śmierci, wyjdzie po roku bo nie karany i dobrze się zachowywał. lilly to że faceci fantazjują o seksie z nauczycielką (bo fantazjują, tak samo jak dziewczyny o seksownym nauczycielu. Sam fantazjowałem w liceum o Polonistce, chociaż miała męża i dziecko) to nie znaczy, że nauczyciel ma te fantazje realizować. Jest coś takiego jak etyka zawodowa.

13 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-11-29 22:36:53)

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
kwadrad napisał/a:

to jest tak ze nauczyciel to nauczyciel

tyż prowda lol

14

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
szakisz napisał/a:

A mnie się podobają wyroki amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Są surowe i robią to co powinni, a nie tak jak u nas, ktoś rozjedzie po pijaku, się wybroni, dostanie 3 lata za nieumyślne spowodowanie śmierci, wyjdzie po roku bo nie karany i dobrze się zachowywał. lilly to że faceci fantazjują o seksie z nauczycielką (bo fantazjują, tak samo jak dziewczyny o seksownym nauczycielu. Sam fantazjowałem w liceum o Polonistce, chociaż miała męża i dziecko) to nie znaczy, że nauczyciel ma te fantazje realizować. Jest coś takiego jak etyka zawodowa.

Z drugiej strony ludzie siedzą pół życia w zakładach karnych, mimo że ewidentnie są niewinni, tyko przysięgli stwierdzili inaczej.

15

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

O ile wyrok wydaje mi się bardzo wysoki, to gdyby zamiast pani nauczycielki uwodzącej nieletnich był pan nauczyciel pukający nastolatki, to chyba jakoś wyrok tak nie dziwił, bo zaraz by były głosy: "co za zbok, pedofil, gwałciciel". A sprawa jest prosta, niezależnie od płci pukającego, to jest przestępstwo i  ochydny moralnie czyn.

Kilkunastolatek to nie jest dorosły facet, który potrafi ocenić skutki swojego postępowania, łatwo można go zmanipulować, a i nawet zastraszyć, wobec tego żaden dorosły nie powinien go wkręcać w stosunki seksualne.

16

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Przypuszczam, że w nowoczesnej, postępowej i tolerancyjnej Europie to ona byłaby ofiarą seksualnie agresywnych uczniów, którzy na domiar złego zmusili ją do aborcji czyli pozbawili ją prawa do decydowania o swoim ciele.

17

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

W Polsce to chyba nawet za zabójstwo tylu uczniów nie dostałaby 22 lat więzienia.
Może uczyła angielskiego ? big_smile ... jak w piosence Kazika

18 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-11-30 12:26:28)

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

przecież i w Polsce zdarzają się takie kwiatki, tyle że nie w takiej hurtowej ilości tongue

kalisz.naszemiasto.pl napisał/a:

Sąd w Kaliszu skazał nauczycielkę za seks z małoletnim gimnazjalistą. Wymierzył jej karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Kobieta ma też trzyletni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Wyrok nie jest prawomocny.

Agnieszka K. była nauczycielką Gimnazjum w Godzieszach Wielkich. Kobieta wdała się w romans ze swoim małoletnim uczniem, który zakończył się ciążą. Kiedy doszło do zbliżenia chłopak miał zaledwie 14 lat. Po ujawnieniu sprawy zajęła się nią Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. 37-letnia kobieta została oskarżona o pedofilię. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia.

19

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
Iceni napisał/a:

przecież i w Polsce zdarzają się takie kwiatki, tyle że nie w takiej hurtowej ilości tongue

kalisz.naszemiasto.pl napisał/a:

Sąd w Kaliszu skazał nauczycielkę za seks z małoletnim gimnazjalistą. Wymierzył jej karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Kobieta ma też trzyletni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Wyrok nie jest prawomocny.

Agnieszka K. była nauczycielką Gimnazjum w Godzieszach Wielkich. Kobieta wdała się w romans ze swoim małoletnim uczniem, który zakończył się ciążą. Kiedy doszło do zbliżenia chłopak miał zaledwie 14 lat. Po ujawnieniu sprawy zajęła się nią Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. 37-letnia kobieta została oskarżona o pedofilię. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia.

Trzyletni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela? A co niby przez te trzy lata się zmieni, przestanie być pedofilką? Kuriozalny wyrok.

20 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-11-30 12:44:37)

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
Beyondblackie napisał/a:
Iceni napisał/a:

przecież i w Polsce zdarzają się takie kwiatki, tyle że nie w takiej hurtowej ilości tongue

kalisz.naszemiasto.pl napisał/a:

Sąd w Kaliszu skazał nauczycielkę za seks z małoletnim gimnazjalistą. Wymierzył jej karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Kobieta ma też trzyletni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Wyrok nie jest prawomocny.

Agnieszka K. była nauczycielką Gimnazjum w Godzieszach Wielkich. Kobieta wdała się w romans ze swoim małoletnim uczniem, który zakończył się ciążą. Kiedy doszło do zbliżenia chłopak miał zaledwie 14 lat. Po ujawnieniu sprawy zajęła się nią Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. 37-letnia kobieta została oskarżona o pedofilię. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia.

Trzyletni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela? A co niby przez te trzy lata się zmieni, przestanie być pedofilką? Kuriozalny wyrok.

Dlaczego od razu pedofilką? Pedofilia odnosi się do dzieci, nie do nastolatków (Została o to oskarżona, ale nie skazana, dlatego wyrok nie jest tak wysoki jak za pedofilię).  Romans z nastolatkiem nie jest objawem pedofili i po przebadaniu pod tym względem nauczycielki nie stwierdzono u niej skłonności do pedofilii - dlaczego w takim razie miałaby być skazana za pedofilię?

Wbrew pozorom termin "pedofilia" jest bardzo nadużywany.

Innymi słowy - jeżeli ktoś spowoduje wypadek pod wpływem alkoholu lub pobije w afekcie kogoś to oznacza, ze będzie już zawsze prowadził po pijaku i bił w złości kogo popadnie? To nie był gwałt, to nie było jakiekolwiek przymuszenie - 14-latek jest całkiem świadomy tego czym jest seks  - i jeżeli się na to godzi to jedynym przestępstwem jest WYKORZYSTANIE  tego faktu przez osobę dorosłą.

21

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

OK, według mnie skłonności do sypiania z nieletnimi nastolatkami w wydaniu dorosłej kobiety, to jest mało normalne i chyba raczej utrwalone zachowanie (i nie kłóćmy się o terminologię, to jest bardziej efebofilia, ale podobnie sprowadza się do wykorzystywania kogoś, kto nie jest w stanie dać przyzwolenia na czyn seksualny). Osoba- nauczycielka- która dopuszcza się nadużycia swojej władzy i przemocy emocjonalno- psychologicznej na nieletnim powinna być kompletnie pozbawiona prawa wykonywania zawodu, BO SIE DO TEGO ZAWODU NIE NADAJE.

Nie, ona nie musiała fizycznie go przymusić do odbycia stosunku, ale sam fakt, że był a) jej uczniem, b) nieletnim, który nie ma tak naprawdę wystarczającej dojrzałości emocjonalnej by przewidzieć na co się zgadza są wystarczającymi powodami, dlaczego jej czyn jest po prostu gwałtem. Równie dobrze mogłaby upić dorosłego chłopa , albo dać mu jakieś dragi i zacząć się z nim pukać.

Wydaje mi się, że bardzo pobłażliwy wyrok wynika z tego, że była kobietą, a kobiety nie są widziane jako seksualni agresorzy.

22 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-11-30 14:39:15)

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Pobłażliwy wyrok był wynikiem tego, że z tego "związku" urodziło się dziecko i to dla niego byłoby największą traumą (a także dla tego chłopaka) gdyby kobieta trafiła do więzienia na dłużej.

No i nie uważam, żeby jednorazowy czyn miał przekreślać całe życie - wystarczy (jak dla mnie) że byłaby w początkowym okresie pod obserwacją - raz, że i tak już to w jej historii pozostanie, dwa, że nie ma zadnych przesłanek, że ona będzie takie skłonności okazywać i później.

Różnica pomiędzy romansem z jednym uczniem a trzema jest zasadnicza big_smile

23

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Wiesz nie wiem. Dla mnie to obrazuje pewną skłonność. Zastanawiam się czy podobnie pobłażliwie byś patrzyła gdyby to był nauczyciel facet, który chędorzył 14 latkę i która w związku z tym zaszła w ciążę?

24

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Nie, oczywiście nie byłabym tak pobłażliwa, bo dla 14-latki ciąża może być zagrożeniem,  w tym przypadku ryzyko ponosi sprawczyni - jest w stanie bez ryzyka dla własnego zdrowia urodzić i wychować to dziecko, nawet samodzielnie - szkoda dotyczy jedynie aspektu psychologicznego - w przypadku nastolatki byłaby to szkoda zarówno psychiczna jak i fizyczna.

25

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
Iceni napisał/a:
Beyondblackie napisał/a:
Iceni napisał/a:

przecież i w Polsce zdarzają się takie kwiatki, tyle że nie w takiej hurtowej ilości tongue

Trzyletni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela? A co niby przez te trzy lata się zmieni, przestanie być pedofilką? Kuriozalny wyrok.

Dlaczego od razu pedofilką? Pedofilia odnosi się do dzieci, nie do nastolatków (Została o to oskarżona, ale nie skazana, dlatego wyrok nie jest tak wysoki jak za pedofilię).  Romans z nastolatkiem nie jest objawem pedofili i po przebadaniu pod tym względem nauczycielki nie stwierdzono u niej skłonności do pedofilii - dlaczego w takim razie miałaby być skazana za pedofilię?

Wbrew pozorom termin "pedofilia" jest bardzo nadużywany.

Innymi słowy - jeżeli ktoś spowoduje wypadek pod wpływem alkoholu lub pobije w afekcie kogoś to oznacza, ze będzie już zawsze prowadził po pijaku i bił w złości kogo popadnie? To nie był gwałt, to nie było jakiekolwiek przymuszenie - 14-latek jest całkiem świadomy tego czym jest seks  - i jeżeli się na to godzi to jedynym przestępstwem jest WYKORZYSTANIE  tego faktu przez osobę dorosłą.

Zgadzam sie z Iceni.
Interpretacyny wachlarz poglądów jest w takich sprawach dość szeroki.
Choć 14-latek był małoletnim w rozumieniu art. 200 kodeksu karnego,.w tym przypadku zapewne miał dużo bliżej do 15-tego roku życia i w połączeniu z innymi okolicznościami, nie oskarżono belferki o pedofilię, a jedynie o wykorzystanie przez nią stosunku zależności ucznia od "pedagożki "(199 § 2 kk) lub nakłonienie go obietnicą, np. lepszych ocen na świadectwie (art. 199 § 3 kk).

26

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
Wikipedia napisał/a:

Wiek zgody – określenie zwykle niepojawiające się w aktach prawnych, ustalony prawnie minimalny wiek (dolna granica), od którego osoba jest uznana za zdolną do wyrażenia ważnej prawnie zgody na czynności seksualne z inną osobą.

Wiek niższy niż wiek zgody zwany jest wiekiem ochronnym, lub wiekiem bezwzględnej ochrony. Czynność seksualna z osobą w wieku ochronnym jest czynem zabronionym (wykorzystywaniem seksualnym), a osoba dopuszczająca się takiej czynności lub doprowadzająca do niej podlega odpowiedzialności karnej. Czynność seksualna może mieć formę obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej.

Ustalenie wieku ochronnego służy ochronie tzw. wolności seksualnej, czyli swobody dyspozycji płciowej (tj. swobody od wszelkich form przymuszenia seksualnego). Przyjęto tu domniemanie, iż osoba małoletnia w wieku ochronnym "nie jest w stanie podjąć ważnej prawnie decyzji w przedmiocie zgody na podjęcie z nią określonych czynności seksualnych, nie rozpoznaje bowiem należycie wszelkich jej realiów i implikacji. Każdy, kto podejmuje te czynności z taką osobą, narusza tym samym jej wolność seksualną nie dlatego, że narusza jej wolę w tym względzie (małoletni może bowiem na czynności takie zezwalać, a nawet je inspirować), lecz dlatego, że ofiara takiego czynu nie jest w stanie wyrazić prawnie relewantnej decyzji".

W Polsce obcowanie płciowe i inne czynności seksualne z osobą poniżej 15. roku życia stanowią przestępstwo. Na zasadach określonych w Kodeksie Karnym odpowiadają osoby, które popełniły czyn po ukończeniu 17 lat.

27 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2015-12-01 00:48:51)

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów
adiaphora napisał/a:

kobieta jakas nimfomanka chyba. Absolutnie nie powinna uwodzić tych małolatów, to jest karygodne. Od nauczyciela wymagamy jakichś podstaw etyki. Ale 22 lata to przegięcie. Jednak to są Stany. Tam prawa stanowe i wyroki czasem są dziwne a nawet śmieszne, jak popatrzeć z boku.
Za ścięcie gdzies jakiegoś drzewka można isć na kilkanaście lat do pierdla, to co się dziwić w tym przypadku. Dziwny "kraj" i tyle, choć bardzo go lubię smile

Zgadzam się. Źle zrobiła, ale też uważam, że kara zbyt surowa. Moim zdaniem byłaby adekwatna, gdyby to byli np 14 latkowie czy dzieci, wtedy jak najbardziej surowa kara, bo wtedy ich osąd jest inny. No a co innego licealiści. To stawia ją w roli złej nauczycielki, nimfomanki możliwe, ale jeszcze nie aż takiej, by dawać tyle lat więzienia, tak sądzę. Chłopcy w tym wieku mają swój rozum, choć oczywiście jeszcze są nieukształtowani, to jednak do niczego się ich nie zmusi, a jest przekroczona granica wieku, gdzie byłoby to faktycznie wstrętne uwiedzenie. Tutaj bardziej chęć obu stron, tyle, że zdecydowanie nie powinna wykonywać swojego zawodu.

Piszecie 14 latek, ale tu chyba starsi, bo licealiści. No jak 14 latek to co innego, bo przecież i za seks z 14 latką się odpowiada, jeśli wyjdzie na jaw. No, ale jak licealiści to chyba jednak co innego.

28

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

14 letni chłopiec to takie samo dziecko jak 14 letnia dziewczynka. I nie ma znaczenia czy seksualnym agresorem jest kobieta czy mężczyzna. Czyn jest moralnie tak samo ochydny.

Proszę mi więc wyjaśnić dlaczego w podobnej sprawie  sąd okręgowy w Rzeszowie dał wyrok skazujący 2.5 roku więzienia i 10 lat zakazu wykonywania zawodu plus 5 lat zakazu kontaktu z nieletnimi dla tamtejszego nauczyciela- faceta, podczas kiedy tak polubownie została potraktowania pani z Kalisza?

Czyż nie jest tak, ponieważ kobiety w takich sprawach mają taryfę ulgową w naszej kulturze?

29

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

No, ale tu licealiści chyba, a to nie są 14 latkowie, chyba, że źle zrozumiałam. Jak 14 latkowie to co innego, bo tutaj osąd mają zupełnie inny i jeszcze seksu uprawiać nie powinni, zwłaszcza, gdy to dużo starsza kobieta, która powinna tu być mądrzejsza.

30

Odp: Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

wiadomo ze  kobieta nie powinna takich rzeczy robić ale 22 lata to dośc sporo jednak...

Posty [ 30 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Nauczycielka skazana na 22 lata więzienia za uwiedzenie uczniów

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024