Zaginięcie Ewy Tylman - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

1

Temat: Zaginięcie Ewy Tylman

Od czasu Madzi z Sosnowca chyba nie było tak medialnej sprawy. Ogromne zainteresowanie ze strony ludzi, liczne teorie spiskowe i wylewanie pomyj na osoby, którym niczego jeszcze nie udowodniono - zaangażowanie społeczeństwa jest ogromne - to niewątpliwe. Co sądzicie o całym tym zjawisku? Co sprawiło, że do tego stopnia poruszyło tylu ludzi? Czy na miejscu Ewy mógł być każdy?

Uważacie, że tak duże zainteresowanie pomoże rodzinie odnaleźć (czego z całego serca życzę) dziewczynę, czy jedynie przeszkodzi?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zaginięcie Ewy Tylman

Znam sprawę, "polubiłam" nawet stronę na FB, gdyż uważam, że im więcej osób wie jak dziewczyna wygląda, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś gdzieś ją wypatrzy.

Przerażają mnie takie historie. Podobnie było z Iwoną Wieczorek. To, że ktoś może jakby rozpłynąć siew powietrzu, zniknąć bez śladu, tak, że ani żywej ani martwej nie można znaleźć mimo szeroko zakrojonych poszukiwań. Przychodzi na myśl też sprawa Nataschy Kampusch więzionej przez świra przez kilka lat jej życia... Ja w tym kontekscie nie wiem, co jest gorsze: że Ewa nie żyje, czy że żyje, ale jest przetrzymywana przez jakiegoś świrusa.

Mam nadzieję, że dziewczyna znajdzie się cała i zdrowa i że policja przykłada sie do obowiązków. Życzę i Ewie i jej bliskim wszystkiego dobrego, a policji powodzenia.

3

moim zdaniem pomoże.

ale mnie zszokowała jedna rzecz: zdjęcie na plakatach, w których było całe miasto. Zdjęcie zrobione telefonem w lusterku przez zaiginioną, to chyba niezbyt odpowiednie zdjęcie, aby pokazać znaki szczególne itp.

4

Tu chyba chodziło bardziej o to, by pokazać zdjęcie najbardziej aktualne. Podejrzewam, że jest to selfie, które sobie strzeliła przed wyjściem na tę feralną imprezę.

5

Ogólnie cała ta sprawa po prostu ŚMIERDZI.

W Polsce rocznie giną tysiące ludzi, a tu nagle nagłaśniają sprawę 26-letniej laski, która równie dobrze mogła pójść w tango - może, dorosła jest.
Z reguły pomoc policji zaczyna się i kończy na rozesłaniu fotek osoby zaginionej tu i ówdzie.

Druga dziwna sprawa - dlaczego szukają tylko w POWIECIE? Przecież stamtąd do granicy z Niemcami są tylko dwie godziny drogi...

Laska albo nie żyje, albo nie chce być znaleziona. Albo - i to obstawiam - jest właśnie zmuszana do prostytucji u naszych ulubionych sąsiadów.

Szkoda rodziny. Pewnie umierają ze strachu.

6

Tak jak pisze Cyniczna, nic dodać nic ująć.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

7

Tak, sądzę, że takie sprawy bardzo nas poruszają, bo mamy świadomość, że to mogło spotkać nas, naszą córkę, koleżankę, siostrę itp. Mnie to porusza również poprzez zwykłą empatię. Bardzo współczuję rodzinom zaginionych osób. Dla mnie to jest chyba najgorszy z możliwych scenariuszy, bo ile można żyć w takim zawieszeniu? Nie wiadomo czy bliska osoba żyje, czy nie cierpi, czy może już jest martwa... I do tego ta bezsilność. Straszne.

Co do nagłaśniania i tego czy ono może pomóc, to chyba zależy. Ogólnie niby dobrze jest nagłaśniać, bo więcej ludzi szuka, ale z drugiej strony do mediów często wyciekają jakieś informacje, które mogą wbrew pozorom pomóc przestępcom (zakładając, że to było porwanie, zabójstwo itp.).

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

8

To porusza, ludzie zastanawiają się co mogło się stać, tym bardziej, że dużo o tym mówią. Do tego jak pisze cslady widzimy, że może to spotkać każdego. Zgadzam się, to zawieszenie musi być straszne, nie wiedzieć co stało się bliskiej osobie, bardzo ciężko na pewno się z tym pogodzić, nie mam pojęcia jak. Wtedy człowiekowi nawet i przez lata coś podpowiada, że nie może tej sprawy zamknąć, bo nigdy nie wiadomo co się stało, a człowiek chce się dowiedzieć.

Samo to, że akurat pokazują historie niektórych dziewczyn zamiast nagłaśniać wiele już nie jest takie dobre. Też myślę, że to mogą być jakieś znajomości. Niemniej sprawa straszna. Zawsze właśnie przeraża mnie najbardziej, że wydaje się, że ta osoba rozpłynęła się w powietrzu, podobnie jak np w sprawie Iwony Wieczorek. Praktycznie żadnych śladów. Samo to jest takie przerażające. No i czasem sprawa mniej nagłaśniana, a np dziewczyna się znajdzie (no albo chłopak, też się zdarza), a czasem i sprawa jest bardzo nagłaśniana jak Iwony, a tyle lat, a rozwiązania sprawy brak.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

9

cslady napisał/a:

Mnie to porusza również poprzez zwykłą empatię. Bardzo współczuję rodzinom zaginionych osób. Dla mnie to jest chyba najgorszy z możliwych scenariuszy, bo ile można żyć w takim zawieszeniu? Nie wiadomo czy bliska osoba żyje, czy nie cierpi, czy może już jest martwa... I do tego ta bezsilność. Straszne.

Zwykle w takich sytuacjach jakby mimowolnie utożsamiam się z rodziną osoby zaginionej. Co prawda akurat tego tematu nie znam od podszewki, ale wiem jak strasznie obciążającym i stresogannym, żeby nie powiedzieć traumatycznym, przeżyciem jest czekanie, zwłaszcza czekanie w poczuciu zupełnej bezradności. Zawsze bardzo współczuję tym, którzy w niepokoju, ale i pełni nadziei, wyczekują jakiejkolwiek informacji, choć ta informacja równie dobrze może okazać się tą najgorszą.

daenerys7 napisał/a:

Uważacie, że tak duże zainteresowanie pomoże rodzinie odnaleźć (czego z całego serca życzę) dziewczynę, czy jedynie przeszkodzi?

Pomóc rozwikłać tę zagadkę prawdopodobnie będzie łatwiej, ale uporać się z bólem po ewentualnej stracie (taki scenariusz też trzeba przecież zakładać), będąc w świetle fleszy i w środku tego medialnego zainteresowania, może być niewyobrażalnie trudno.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

10

Cynicznahipo napisał/a:

W Polsce rocznie giną tysiące ludzi, a tu nagle nagłaśniają sprawę 26-letniej laski, która równie dobrze mogła pójść w tango - może, dorosła jest.
Z reguły pomoc policji zaczyna się i kończy na rozesłaniu fotek osoby zaginionej tu i ówdzie.

Druga dziwna sprawa - dlaczego szukają tylko w POWIECIE? Przecież stamtąd do granicy z Niemcami są tylko dwie godziny drogi...

Laska albo nie żyje, albo nie chce być znaleziona. Albo - i to obstawiam - jest właśnie zmuszana do prostytucji u naszych ulubionych sąsiadów.

Trochę się z tobą zgodzę ("ta sprawa po prostu ŚMIERDZI"), a trochę nie.
Myślę, że każdy próbowałaby wszelkich metod, gdyby coś takiego się przytrafiło - rodzina zaginionej wybrała Rutkowskiego, więc musi być medialnie big_smile.

Natomiast niezależnie, ile osób ginie, to są ludzie, nie liczby, każdy ma jakąś rodzinę, przyjaciół, coś co zostawia, więc nie jest to rzecz normalna, by przejść do porządku dziennego.
Jeśli dziewczyna żyje, tylko uciekła od rodziny, to im szybciej się to wyjaśni tym, lepiej.
Mogło się jednak coś wydarzyć, czasem światek przestępczy/organy ściągania współistnieją ze sobą. Były przypadki, gdy celowo były zacierane ślady przez policjantów zamieszanych w przestępstwo - wówczas wydaje się, że tylko wywołanie szumu medialnego może dać jakiś efekt.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

11

Averyl napisał/a:
Cynicznahipo napisał/a:

Trochę się z tobą zgodzę ("ta sprawa po prostu ŚMIERDZI"), a trochę nie.
Myślę, że każdy próbowałaby wszelkich metod, gdyby coś takiego się przytrafiło - rodzina zaginionej wybrała Rutkowskiego, więc musi być medialnie big_smile.

Natomiast niezależnie, ile osób ginie, to są ludzie, nie liczby, każdy ma jakąś rodzinę, przyjaciół, coś co zostawia, więc nie jest to rzecz normalna, by przejść do porządku dziennego.
Jeśli dziewczyna żyje, tylko uciekła od rodziny, to im szybciej się to wyjaśni tym, lepiej.
Mogło się jednak coś wydarzyć, czasem światek przestępczy/organy ściągania współistnieją ze sobą. Były przypadki, gdy celowo były zacierane ślady przez policjantów zamieszanych w przestępstwo - wówczas wydaje się, że tylko wywołanie szumu medialnego może dać jakiś efekt.

Co ze sprawą Pani Ewy Tylman może mieć sprawa Pana Krzysztofa Olewnika, bo na nią zapewne się powołujesz?
Myślę, że poszłaś nieco za daleko, sugerując możliwość mafijnych powiązań policjantów zajmujących się jej sprawą, skutkiem czego miało być zatrudnienie celebryty "jasnowidza".

facet po przejściach

12

Excop napisał/a:

Co ze sprawą Pani Ewy Tylman może mieć sprawa Pana Krzysztofa Olewnika, bo na nią zapewne się powołujesz?

Znalazłeś jakieś odwołanie w moich słowach, czy jasnowidzisz-między-słowami???
Wiesz, ostatnio oglądałam Smarzowskiego "Dom zły" - to tylko fikcja filmowa, ale gdyby to było prawdą, nie mogę tak myśleć?
Ty pewnie jesteś Ex-good-cop i pewnie samo podejrzenie, że ktoś mógłby mieć złe zdanie o policjantach, już cię dotyka, mam rację?

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

13

Czyli jednak dziewczyna nie żyje, teraz tylko szukają jej ciała. Skończy się pewnie jak z Madzią. Niby porwanie, a tak naprawdę zabójstwo.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

14 Ostatnio edytowany przez Excop (2015-12-02 16:41:08)

Averyl napisał/a:
Excop napisał/a:

Znalazłeś jakieś odwołanie w moich słowach, czy jasnowidzisz-między-słowami???
Wiesz, ostatnio oglądałam Smarzowskiego "Dom zły" - to tylko fikcja filmowa, ale gdyby to było prawdą, nie mogę tak myśleć?
Ty pewnie jesteś Ex-good-cop i pewnie samo podejrzenie, że ktoś mógłby mieć złe zdanie o policjantach, już cię dotyka, mam rację?

Przyznaję się bez bicia, że nieco mnie to dotknęło.
Sądzę (jasnowidzę?), że spodziewałaś się również rezonujących nożyc. smile

facet po przejściach

15 Ostatnio edytowany przez Paweło (2015-12-02 17:55:51)

Nie żyje.  Mordercą (umyślnym albo nie) jest jej kolega !!

Transhumanista "Starzenie się to odwieczna choroba choroba która należy w końcu wyleczyć"
http://www.youtube.com/watch?v=RGdaHHHHWoA
http://www.transhumanism.pl/ (strona niekomercyjna)
"Człowiekowi mądremu cała ziemia jest dostępna, gdyż ojczyzną szlachetnej duszy jest cały świat" Demokryt

16

Smutne i potwierdza się to, że często zabójcą może być ktoś dobrze znany przez zabitą dziewczynę sad

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

17 Ostatnio edytowany przez Snake (2015-12-02 20:45:44)

Paweło napisał/a:

Nie żyje.  Mordercą (umyślnym albo nie) jest jej kolega !!

Nie to żebym z siebie robił jakiegoś proroka ale z dużą dozą pobłażania czytałem hipotezy powyżej. Od razu zakładałem, że śmierdzącym punktem sprawy jest ten gość, który z nią wyszedł. Zastanawiałem się tylko czy pierwsza reakcja prokuratury na jego wyjaśnienia nie jest celowym zabiegiem aby go zmylić, uspokoić, a jednocześnie obserwować.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

18

Nie ciekawi mnie to wcale poza tym czy była jeszcze 3 osoba i jakieś zawirowania emocjonalne które spowodowały to co się stało.
Jak temat chwycił i z jednego zdarzenia da się napisać kilka niusów to raczej wyjaśnienie tego się przeciągnie.
Sprawy z tym detektywem to zazwyczaj czas żeru dla mediów.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

19

Ciała nadal nie odnaleziono, więc właściwie ciężko pewnym tonem stwierdzić "nie żyje". Ten chłopak cały czas kręci, więc nie można jego słów traktować jako wiarygodnych. Nagle po tygodniu mu się przypomniało, że widział jak się topi?
Może to głupie, ale ja wciąż mam nadzieję, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo naiwne. Obiektywnie wiem, że szansa mała, ale... może jednak?
Myślę, że rodzina najbardziej boi się, że ich córka podzieli los Iwony Wieczorek. Że nawet nie dowiedzą się, co stało się z ich córką... chyba nie ma nic gorszego.

20

A ja myślę, że kwestia odnalezienia jej ciała w rzece to niestety tylko kwestia czasu. Sądzę, że sprawa się wyjaśni i nie będzie niewiadomych jak w przypadku Iwony.

21

Okazuje się, że ten gość jest z mojego miasta. I okazuje się, że wiem kto to jest. I znam jego środowisko. To psychol, więc niestety zabójstwo jest bardzo prawdopodobne.

22

Szkoda Ewy..myślę że ktoś 3 musiał pomagać i ten cały Adam kogoś kryję i ta sprawa ma drugie dno..

23

A ja sadze, ze medialne bicie piany, jak juz nie jest osoba zaginiona, jest bezcelowe i nie na miejscu.

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

24 Ostatnio edytowany przez Sygnalizator (2015-12-05 20:40:46)

Najlepsze jest to jak w takiej sprawie wystarczy dziwne (według czyich kryteriów?) zachowanie aby wieszać na kimś psy. I to jeszcze z absolutną pewnością. Ława przysięgłych to jednak najgorsza forma sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Jak pomyślę że o mojej winie miałaby decydować taka bezmyślna swołocz jaka się udziela w internecie, brrr. I przestańcie klepać o tym zmuszaniu do prostytucji, to jest igła w stogu siana. Aha już wiem! Chcecie w ten sposób obrzydzić misiom żywicielom numerki na boku xD

25

Sygnalizator napisał/a:

. Ława przysięgłych to jednak najgorsza forma sprawowania wymiaru sprawiedliwości.

A, mistrzu, myślałam że sensowniejszy jesteś.
Gdzie masz te ławę przysięgłych?
Bo chyba nie w Polsce.
i wyszło szydło z worka...

26

kammiś napisał/a:
Sygnalizator napisał/a:

. Ława przysięgłych to jednak najgorsza forma sprawowania wymiaru sprawiedliwości.

Bo chyba nie w Polsce.

i Sygnalizator bez światełek tongue sam słup wink

jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda

27

Nie rozumie O_o

28

in_ka napisał/a:
kammiś napisał/a:
Sygnalizator napisał/a:

Bo chyba nie w Polsce.

i Sygnalizator bez światełek tongue sam słup wink

Haha big_smile
W Polsce mamy lawnikow, ale sygnalizator naogladal sie duzo zagramanicznych (pisownia celowa) filmow i promuje ten "amerykancki styl"
wink

29

Żałosne.

30 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-12-06 11:35:45)

Sygnalizator napisał/a:

Żałosne.

Sygnalizator napisał/a:

Aha już wiem! Chcecie w ten sposób obrzydzić misiom żywicielom numerki na boku xD

to jest faktycznie żałosne lol

jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda

31

Żałosne są przede wszystkim wszelkie wycieczki osobiste, bo dorośli ludzie takie sprawy załatwiają np. mailowo, a nie na publicznym forum. Przypominam, że temat nie dotyczy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Dalszy off top będzie usuwany. Pozdrawiam, Cslady

32

Myślę że lepiej dla niej jeśli nie żyje... Ale dopóki nie znajdą ciała to pewności nie ma. Tak bardzo mi jej żal... sad

33

mi jest bardzo żal jej rodziców, widziałam jakiś wywiad z nimi, biedni wypaleni tacy sad
ja nie wierzę, że ona jest w rzece.

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018