Czuję, że nie dorosłam do swojego wieku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Czuję, że nie dorosłam do swojego wieku

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Czuję, że nie dorosłam do swojego wieku

Hej wszystkim! Mam już 22 lata, a czuję się jakbym nadal była zagubioną nastolatką. Mam wrażenie, że jestem daleko w tyle jeśli chodzi o moich rówieśników i bardzo mnie to przytłacza. Od wielu lat mam niską samoocenę, ale teraz to się znacznie nasiliło.
Po pierwsze nigdy nie miałam chłopaka, a swoją pierwszą w życiu randkę miałam dopiero w tym roku. Nic mi nie wyszło z tamtym chłopakiem, zresztą bałam się w cokolwiek angażować. Czuję taką blokadę przy facetach i jakieś zahamowanie, jakbym w ogóle bała się związków. No i w sumie to prawda, bo czuję lęk przed intymnością, seksem, zaangażowaniem, tak jakbym jeszcze nie dorosła do bycia w związku. Poza tym nie należę do piękności i powodzenia specjalnie nigdy nie miałam. Mam wielkie kompleksy na punkcie wyglądu. Znajomi się zaręczają, biorą ślub, niektóre koleżanki są już w ciąży i jest to normalna kolej rzeczy w tym wieku, a dla mnie to jakaś abstrakcja i nie potrafię siebie wyobrazić jako żony albo matki. Czuję, że moje koleżanki to pewne siebie kobiety, a ja przy nich jestem jakąś nierozgarniętą nastolatką, która nawet się nigdy nie całowała.
Kolejną rzeczą jest to, że nigdy nie pracowałam. Studiuję i dorabiam sobie korepetycjami, ale normalnej pracy nigdy nie miałam. 22 lata i brak doświadczenia raczej źle wygląda. Rodzina mnie nie pogania do pracy póki co, wystarczy im że studiuję i że dosłownie parę groszy zarobię na tych korepetycjach.
Następną sprawą jest to, że mieszkam z rodzicami i nawet przez to nie czuję tej dorosłości. Nie mam też prawa jazdy, bo się po prostu boję i na pewno nie byłabym dobrym kierowcą.
Boję się wszelkich zmian, unikam stresujących sytuacji, nie biorę odpowiedzialności za siebie. Nawet nie wiem co będę robić po tych studiach. W skrócie nie zachowuję się jak dorosła osoba. Boję się, że z każdym rokiem będzie coraz gorzej. Nie pomaga też to, że jestem bardzo wrażliwa, wręcz nadwrażliwa, więc jak taka osoba jak ja ma się odnaleźć w dorosłym świecie? Czy to się da jakoś zmienić? Macie jakieś rady?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czuję, że nie dorosłam do swojego wieku

Czy jesteś jedynaczką, chowaną przez rodziców pod kloszem? Może jesteś zbytnio przywiązana do domu, tu czujesz się bezpiecznie, i niechętnie z niego wychodzisz. Zacznij od tego, by budować takie normalne relacje koleżeńskie. Uśmiechaj się życzliwie do osób z którymi rozmawiasz. Myślę też, że ruch dobrze Ci zrobi: taniec, fitness, rower,.. poprawi Ci figurę i nastrój i doda pewności siebie.

3

Tak jakbym słyszała siebie, też studiuje i mieszkam jeszcze z rodzicami, i nie mam wogle chłopaka ani nigdzie jeszcze nie pracowałam, i boje się przyszłości, bo również nie wyobrażam sobie siebie jako żony i matki, to kosmos dla mnie.

Niektórzy ludzie uważają, że mogą wejść i wyjść z naszego życia, ale pewnego dnia będą zaskoczeni zamkniętymi drzwiami.

4

22 lata to nie jest wiek, w którym można stresować się tym, że nie jest się w związku ani nie jest w ciąży. Masz na to wszystko czas.
Oczywiście, kiedy skończysz studia, podejmiesz pracę, z której będziesz mogła się utrzymać, wyprowadzisz się z domu rodzinnego, zobaczysz, że dajesz radę.
Być może po prostu potrzebujesz trochę więcej czasu.
Na razie nie panikowałabym za bardzo wink

5

takiwiatr Tak, jestem jedynaczką i to prawda, że jestem bardzo przywiązana do domu rodzinnego. Na ilość znajomych nie mogę specjalnie narzekać, z tym że są to same koleżanki, a nie mam kolegów. Jeśli chodzi o ruch, to w tym roku dosyć sporo schudłam i dużo ćwiczyłam. Na pewno poprawiło mi to nastrój i trochę samoocenę, ale dieta i ruch nie rozwiązują tych wszystkich problemów, które mi siedzą w głowie. Teraz trochę zaniedbałam odchudzanie, bo późną jesienią czuję taką niemoc do wszystkiego.

Lara200 Dobrze wiedzieć, że nie jestem w tym poczuciu osamotniona. No właśnie, dla mnie to też jest kosmos. Może to podejście nam się kiedyś zmieni. Przyszłość też mnie napawa lękiem, szczególnie jak patrzę na tych wszystkich dwudziestoparolatków, którzy dobrze się odnajdują w tym dorosłym świecie i już odnoszą jakieś sukcesy, czy to zawodowe czy jakieś inne. 

Anet_ Wiem, że jestem jeszcze młoda i mam czas, ale boję się, że ten strach przed takim prawdziwym dorosłym życiem mnie przytłoczy. Boję się, że sobie nie poradzę w przyszłości. Poza tym wydaje mi się, że wiele się nie zmieniło od czasu gdy chodziłam do liceum, bo nie czuję żebym jakoś dojrzała od tego czasu. No i boję się, że to mi zostanie. Niemniej jednak dzięki za słowa otuchy, postaram się póki co nie panikować.

6

Jeśli naprawdę chcesz coś zmienić w swoim życiu to proponuję Ci pójść na kurs prawa jazdy. W ten sposób zaczniesz walczyć ze swoimi lękami i zrobisz krok w kierunku dorosłego, odpowiedzialnego życia. Trzymając w dłoniach kierownicę poczujesz, że stajesz się bardziej niezależna i zaczynasz kierować swoim życiem. Oczywiście weź byka za rogi i wybieraj instruktorów mężczyzn, z czasem przestaniesz się ich bać i więcej będziesz myśleć o sprzęgle i znakach drogowych niż o mężczyźnie obok Ciebie. Bardzo możliwe, że to Ci się spodoba i okażesz się w tym całkiem niezła, a w przyszłości dzięki temu łatwiej znajdziesz pracę.

7

Jak będziesz traktować każde spotkanie z chłopakiem jako związek (skądinąd bardzo głupia postawa i rozpowszechniona wśród 99% dziewczyn) to się nie spotkasz z żadnym chłopakiem i nie będziesz mogła się przekonać czy potrzeba bycia z chłopakiem ci pasuje.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Czuję, że nie dorosłam do swojego wieku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018