Oligofrenopedagogika- dobry wybór? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Oligofrenopedagogika- dobry wybór?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Oligofrenopedagogika- dobry wybór?

Witam smile
Jestem tegoroczną maturzystką i od października zamierzam studiować oligofrenopedagogikę. Chciałam się dowiedzieć, czy któraś z Was studiuje, studiowała albo pracuje jako taki pedagog?
Powszechnie uważa się, że po pedagogice nie ma pracy... Jednak nie chcę rezygnować z tego kierunku, gdyż uważam to za moje "powołanie".
Jednak chciałabym dosięgnąć informacji o tym kierunku, pracy po nim jakiś osób, które miały z nim styczność. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Oligofrenopedagogika- dobry wybór?

Hmm, ja akurat nie pracuję jako pedagog, ale znam takie osoby smile Oligofrenopedagogika to konkretna specjalizacja, więc i pewniejszy zawód.
Ale przede wszystkim - nie słuchaj tych mitów że "nie ma pracy", bo spotkasz ludzi z polibudy, którzy będą mówić, że inżynier nie ma pracy, ludzie z kierunków humanistycznych to samo powiedzą. Nawet na medycznym to usłyszysz wink
Myślę, że jeśli to jest twoje powołanie i chcesz to robić, powinnaś za tym iść. Jeśli to twoja droga, to będziesz chciała się uczyć, a jeśli będziesz się starać, będziesz w tym dobra. A praca się wtedy znajdzie, bo specjaliści są zawsze potrzebni smile
Nie do końca odpowiedziałam na twoje pytanie, ale mam nadzieję, że trochę dodałam ci otuchy smile

... a włosy jak złoto tego kraju, pszenica, a oczy jak niebo przed burzą...
Dorota Terakowska

[tu była niedozwolona reklama]

3

Moja mama jest nauczycielką i z 10 lat temu zrobiła studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki. Zmieniło to tyle, że oprócz zwykłych lekcji w szkole, prowadzi nauczanie indywidualne z uczniami upośledzonymi umysłowo w stopniu lekkim. Ma ze 2 dodatkowych uczniów przez rok szkolny, kilka nadgodzin sobie dorabia. Jej koleżanka z pracy też teraz poszła na te podyplomy, więc jak je skończy to będą się musiały podzielić i trochę dodatkowej kaski niestety odpadnie.
Jak się w tym czujesz to idź, czemu nie, ale nie licz na to, że ci ktoś da pracę po np roku szukania. W zwykłej szkole na pewno nie, bo tam na 2-4 uczniów się nie opłaca zatrudniać nikogo, skoro zawsze jakiś nauczyciel ma zrobione dodatkowe studia podyplomowe w tym kierunku. Może w jakiejś szkole specjalnej, z upośledzonymi dziećmi owszem.

I zastanów się dobrze nad tym wyborem, bo jeżeli ktoś mówi, że w nauczycielstwie pracy nie ma, to niestety ma rację. Prosty, przykładowy rachunek:
Małopolska: około 40tys etatów nauczycielskich
UP kończy rocznie 6tys mgrów
Kierunki typu polonistyka, historia, geografia i inne po których pracuje się często w szkole np na UJ i prywatnych uczelniach kolejne kilka tysięcy. Języki kolejne kilkaset...

I rok w rok te około 10 tys absolwentów ma się "wepchnąć" tam, gdzie zajętych jest 40tys ciepłych, nauczycielskich posadek i nie bardzo sie ktokolwiek na emeryturę wybierze, bo ile % może mieć uprawnienia emerytalne.
A szkoły będą zamykać, nie otwierać.
Rozpoczyna się również powoli proces prywatyzacji szkół. A w takiej szkole polonista będzie zarówno historykiem, plastykiem i wf-istą, bo jakie podyplomy mu właściciel szkoły każe zrobić, to nauczyciel zrobi, żeby zachować prace, bo wie, że na jego miejsce czeka pewnie kilkadziesiąt osób.

4

Kierunek bardzo ciekawy. Myślę, że z czasem (odbywając praktyki zawodowe) przekonasz się czy się nadajesz smile Oligo to nie tylko dzieci upośledzone w stopniu lekkim, ale i umiarkowanym, znacznym i głębokim, dzieci z autyzmem itd. Nie jest to łatwa praca, ale przynosi satysfakcję, mimo wszystko smile

"Na zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto, by będąc tu przez chwilę wszystko zapamiętać. Nasza droga nigdy się nie skończy....." Wilki

5

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi smile

6

Kierunek bardzo ciekawy, jeśli Cię to interesuje, to jak najbardziej namawiam na podjęcie takich studiów smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

7

czy ktos tutaj studiuje może oligofrenopedagogike, ale podyplomowo?? szukam dobrej uczelni, opinii o studiach itp. itd.

8 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2021-07-07 14:43:46)

Ciekawy zbieg okolicznośći, bo właśnie czekam na swoje świadectwo z oligofrenopedagogiki. Opowiem Wam swoją historię, bo podobnie jak carmel uważam to za swoje powołanie ale wcześniej nie było mi po drodze. Skończyłam filologię, jednak to nie było przysłowiowe: to. Szukałam innej alternatywy i padło na studia podyplomowe. Ofert jest mnóstwo, ja wybrałam akurat och tak, bardzo ciekawy zbieg okoliczności, no co za przypadek ze względu na to, że potrzebowałam czegoś sprawdzonego, a koleżanka tam studiowała, chwaliła za jakość i możliwość wracania do materiału kiedy tylko chcesz.Mogę polecić no i też jak ktoś nie chce przysłowiowo zbankrutować studiując to można całość nawet na 10 rat podzielić.

9

Carmel napisał/a:

Witam smile
Jestem tegoroczną maturzystką i od października zamierzam studiować oligofrenopedagogikę. Chciałam się dowiedzieć, czy któraś z Was studiuje, studiowała albo pracuje jako taki pedagog?
Powszechnie uważa się, że po pedagogice nie ma pracy... Jednak nie chcę rezygnować z tego kierunku, gdyż uważam to za moje "powołanie".
Jednak chciałabym dosięgnąć informacji o tym kierunku, pracy po nim jakiś osób, które miały z nim styczność. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jeśli pytasz czy to dobry kierunek to ja powiedziałby, że nie. Może i ciekawy, ale pewnie będzie miał podobne tysiące absolwentek co inne pedagogiki.
Dobry i przyszłościowy kierunek to o "podobnej" tematyce to będzie psychiatria dziecięca. Tylko to już nie będzie takie proste.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Oligofrenopedagogika- dobry wybór?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021