Czy kosmetologia to dobry wybór? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy kosmetologia to dobry wybór?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 31 ]

1

Temat: Czy kosmetologia to dobry wybór?

Mam do was pare pytań związanych z kosmetologią.Mam zamiar rozpocząć swoją kolejną edukacje w studium kosmetycznym w Poznaniu.Był ktoś na takim studium związanym z kosmetologią czy jest trudno?obawiam się chemii ;P Czy to dobry ,fajny kierunek ? jak z pracą ? Co o tym myślicie pozdrawiam smile

Be my friend,hold me,I am small,warm me up,and breathe me.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy kosmetologia to dobry wybór?

Wydawało mi się, że był już temat dotyczący kosmetologii. Poszperaj po forum.

3

Przed chwilą szukałam i nic nie widze ,nie wiem może przeoczyłam ... ;/

Reklama

4

Moja przyjaciółka jest na kosmetologii i promocji zdrowia. Z tego co opowiadała, to raz była zachwycona, a innym razem psioczyła równo.

Ale ogólnie sądzę, że to raczej przyszłościowe. Tylko miej świadomość, że praca nie zapuka sama do Twoich drzwi z chwilą zdobycia dyplomu. Będziesz musiała sama wiele się nauczyć i walczyć o doświadczenie. Niestety, ale teraz wszędzie tak jest. Uczelnia daje Ci papier, a ty musisz na własną rękę zdobyć wiedzę i praktykę.

5

No tak racja wiem ze  praca sama nie zapuka mi do drzwi i ze będę musiala popracować nad doświadczeniem. Tylko czy bardzo ciężko jest na tym kierunku ?jak jest z przedmiotami? boje się że moge nie dać rady;p

Reklama

6

Cóż, chemia to podstawa. Może postaraj się dotrzeć do kogoś, kto już tam robił studium?

7

No tak chemii sporo ,słyszałam i boje sie jej hah;pale nie widze siebie w niczym innym ,zawsze chciałam iść na kosmetologie ,czytałam różne fora i nie znalazłam konkretych informacji ,a osoby która tam się uczyła także nie moge znaleźć ,myślalam ,ze moze tutaj przytafii się jakaś osoba ,która była na jakimś studium kosmetycznym .

8

Ja uczęszczałam na studium kosmetyczne, gdzieś już był ten temat. Kierunek ciekawy ale raczej nie przyszłościowy. Mam również duzo koleżanek które skonczyły studium kosmetyczne i nie pracują w swoim zawodzie bo sie nie opłaca. Chyba że otworzysz swój własny salon ale wtedy musisz mieć stałe klienki.

A co do przedmiotów to fakt jest chemia , nie jest trudna ale to zależy od nauczyciela jak podchodzi. Ja miałam który nam tylko dyktował z książki bo sie sam nie znał na chemii kosmetycznej. Jest też anatomia czyli uczenie się każdego mięśnia po łacinie. Fizykoterapia tez jest cięzka ale da się przezyć.

Pozdrawiam i powodzenia smile

9

... problem jest, nie ukrywam. Nie studiowałam, ale mam pełny obraz tego kierunku. Myślę, że i tu trzeba mieć odpowiednie predyspozycje..., kierunek przyszłościowy. Dzisiaj tak mocno akcentowana jest  pielęgnacja  własnego ciała (powstają gabinety kosmetyczne, które we współpracy z lekarzami różnych specjalności pomagają w bardzo trudnych  i przewlekłych schorzeniach). Po studiach, albo własny gabinet, albo praca u kogoś... Jest chemia, ale i też dużo medycyny...Brałam udział w opracowaniu tematu:Trądzik pospolity u kobiet w wieku dojrzałym... dużo wiedzy (dermatologia, kosmetyka, ziołolecznictwo, zabiegi, terapia i mnóstwo innych )... Nie ukrywam, bardzo ciekawe i  rozwijające

10

Bardzo wam dziękuje dziewczyny . Zobaczymy jak to będzie wyglądało w moim studium. Jeśli je skończe to mam nadzieje ,ze uda mi sie  otworzyć własny salon smile  ,wiec mam nadzieje ,ze nie będzie źle ,chyba ,ze się okaże ,ze się do tego nie nadaje ;P

11

Myśle że kierunek dość dobry ale zostanie zastąpiony przez farmaceutów i biotechnologów. Radziłabym iść na farmacje albo biotechnoologie chociaż kosmetologia też ciekawa ... tam to przedewszystkim CHEMIA smile

12

a jak ta chemia wygląda?? podobnie jak w liceum ?

13

Bardziej się skupia na składnikach kremów itp.

14

blubel  ,które przedmioty sprawiły Ci największe trudności? co myślisz o reszcie przedmiotów??

15

Najbardziej nie przepadałam za kosmetologią smile ale przedmioty są bardzo ciekawe np dermatologia , anatomia i fizykoterapia chociaż w szkole średniej miałam trudności z fizyką. Zajęcia praktyczne z pracowni kosmetycznej oraz masaże są również interesujące. Jest bardzo dużo eksperymentów na twarzy oraz ciele i nie raz wyskakiwały mi syfki których nie umiałam ścierpieć ale dało się przeżyć. Dasz sobie pewnie rade ale zastanów się czy naprawdę Cię to interesuję i pociąga. Bo ja poszłam na ten kierunek tylko z czystej ciekawości ale dużo się nauczyłam i wiele rzeczy robię sama nie chodząc do kosmetyczki. Nie pracuję w zawodzie gdyż nie jest to moją pasją smile

16

napewno bardzo ciekawy

17

Hmm no cóz zapisałam się  pare dni temu do studium ,zastanwiam sie czy sie nie przenieśc na studia ;P tylko ,ze to by byl jakiś kosmos musiałabym iśc do pracy i iśc zaocznie ,chyba bym tego wszystkiego nie ogarneła... sad no cóż.Zobaczymy co to będzie  .Dzięki wam wszystkim :*szczególnie blubel ;P

18

Najpierw lepiej idź na studium gdyż dużo jest tam praktyki i wiele się na uczysz a na studiach sama teoria. Później lepiej iść na studia smile Nawet moi nauczyciele tak mówili.

Pozdrawiam i powodzenia smile

19

blubel a Ty chodziłas na płatne studium ?

20

Tak. Płaciłam 250 zł miesięcznie w tym były już wliczone kosmetyki. Swoje musiałam mieć pensete, płatki kosmetyczne, cążki do skórek takie rzeczy co tylko można było używać na sobie. Za dodatkowe szkolenia płaciliśmy osobno aby dostać certyfikaty. Szkolenie na tipsy też osobno musiałysmy płacić

21

Moja siostra jest absolwentką kosmetologii:). Nie jest to kierunek łatwy, dużo chemii i zajęc praktycznych na pracowni. Uczysz się m.in. chorób skóry wszelkiego rodzaju (dosłownie!), nawet w hmm... nieco intymniejszych zakamarkach ciała;), chemii kosmetycznej, makijaży, masaży i najróżniejszych zabiegów na dłonie, ciałko i twarz, takich jak np. mikrodermabrazja. Na zaliczeniu trzeba powtarzać jeden zabieg nawet kilka razy. Pamiętam jeszcze, że siostra otrzymywała materiały prosto do ręki, podczas gdy ja pokonywałam niebagatelne dystanse w pogoni za książkami (a czasem były dwa egzemplarze na całe miasto). Taki już los polonistki;). Pozdrawiam!

"Miej serce i patrzyj sercem".

22

No chemii się trochę boje,ale nikt nie mówił ,ze będzie łatwo ,Czuje ,ze to jest to .Opisałaś rzeczy których uczy się Twoja siostra ,one właśnie mnie interesują.

23

Czy ktoś chodził do szkoły Anieli Goc w Poznaniu ,kierunek kosmetologia?

24

Zależy kto uczy tej chemii tongue
Ja tam z chemii nic nie wiem a szkołę skończyłam big_smile

...I jeśli odwrócisz się do nieba zdasz sobie sprawę, że zostały miliony gwiazd i każda jedna jest marzeniem do spełnienia...
...Chociaż niektóre się wypalą, znajdziesz wiele, które dopiero zaczynają świecić...

25

Hah ,a chodziłaś do studium Anieli Goc w Pn?

26

Czy ktoś chodził może do Awangardy w Opolu? Prosze o komentarze odnośnie tej szkoły:) z góry bardzo dziękuje:)

27

Witam dziewczyny smile Szukam jakiś opinii nt. studiów na kierunku Kosmetologii. Interesuje mnie Warszawa.

28

ja niestety w Warszawie się nie orientuję, ale jeśli chodzi o Wrocław to znam naprawdę sporo osób zadowolonych z WSF nazywanego powszechnie Czamarą - szkoła na ulicy Kościuszki smile

29

Dziewczyny, postanowiłam zrobić coś szalonego i znowu pójść na studia big_smile Chciałabym porobić w życiu coś, o czym marzę i zastanawiam się właśnie nad zaoczną kosmetologią we WSZUiE w Poznaniu - miała któraś z was styczność z tą uczelnią? Jak wrażenia? Słyszałam, że dużo praktyki i bardzo stawiają na takie przedmioty jak chemia czy anatomia. Śmieszne, bo zawsze mi się wydawało, że studiowanie na takich uczelniach to nic trudnego, ale lubię wyzwania wink

30

TangoMotyla99 napisał/a:

Dziewczyny, postanowiłam zrobić coś szalonego i znowu pójść na studia big_smile Chciałabym porobić w życiu coś, o czym marzę i zastanawiam się właśnie nad zaoczną kosmetologią we WSZUiE w Poznaniu - miała któraś z was styczność z tą uczelnią? Jak wrażenia? Słyszałam, że dużo praktyki i bardzo stawiają na takie przedmioty jak chemia czy anatomia. Śmieszne, bo zawsze mi się wydawało, że studiowanie na takich uczelniach to nic trudnego, ale lubię wyzwania wink

Mam doświadczenie na innej uczelni kosmetologicznej (WSKiNoZ w Łodzi) i powiem, że nie jest wcale tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Oprócz tego, że jest bardzo dużo praktyki (to chyba oczywiste), jest też dużo przedmiotów związanych z chemią, fizjologią, anatomią, a nawet marketingiem dla salonów kosmetycznych. Było u nas wiele dziewczyn, które myślały, że wystarczy być i płacić, a papierek ukończenia studiów 3 lata później sam się pojawi, ale tak nie było i w moim roczniku, ok 20% dziewczyn pożegnało się z uczelnią po pierwszym semestrze. Myślę, żę na WSUiE jest podobnie. smile

31

Dziewczyny ja pomyślałabym nad jakimś studium kosmetycznym czy coś w tym stylu, to takie teraz na czasie i praca po tym jest. Oczywiście wiadomo musi Was to kręcić inaczej nic z tego  nie wyjdzie  Moja siostra zapisała się teraz i zaczyna roczne studium wizażu i stylizacji w Międzynarodowym Studium Dziewulskich w Warszawie  , wspaniała szkoła wiele dobrego czytałyśmy o niej i wiele można się nauczyć tam , także jeśli was to kręci w jakiś sposób lubicie takie rzeczy to może warto pojechać gdzieś dalej i spróbować swoich sił.

Posty [ 31 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Czy kosmetologia to dobry wybór?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018