Manipulacja reklamy - głównie dla kobiet! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Manipulacja reklamy - głównie dla kobiet!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Manipulacja reklamy - głównie dla kobiet!

Ostatnio trafiłam na obrazek, który mówił, że Krakowski Kredens został ukarany przez UOKiK za "reklamowanie wyrobów, jako produktów wytwarzanych wg receptur sprzed 100 lat, podczas gdy metody stosowane były nowoczesne"

Sprawdziłam to. Faktycznie Krakowski Kredens dostał od UOKiK taką karę parę lat temu. 5.600 zł kary, czyli w sumie nic. I teraz nasuwa mi się pytanie. Jak to jest z tymi reklamami (szczególnie w TV). Szczególnie kobietom, ale nie tylko serwuje się masę porcji nieprawdy, wręcz kłamstw. Widzimy produkty, które niby mają 1000 lat, czasami mniej, czasami więcej. Jak to zweryfikować? Czy czytanie etykiet to jedyny patent na to by nie dac sie oszukać producentom?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Manipulacja reklamy - głównie dla kobiet!

Wiesz to chyba jest tak jak z melancholią big_smile czasem coś takiego nachodzi zupełnie bez związku i celu.

W większość przypadków ludzie się w ogóle nad tym nie zastanawiają, nie wiedzą i nie chcą wiedzieć. Ot czasem, jak ta melancholia, wpadnie do głowy i wzbudzi chwilowy niepokój, a potem wszystko wraca do normy.

W większości przypadków informacje są nie dla konsumenta - te duże napisy na opakowaniu są tylko dla idiotów, a te super malutkie - tylko dla wybitnych specjalistów wink
Obejrzyj sobie kartonik z jajkami - od razu znajdziesz wielki napis L, czy XL - to co sama możesz zobaczyć w pudełku, frazesy typu "jaja od kury" a wiesz co oznacza stempelek na jajku z nr. 0, 1, 2 lub 3? To pochodzenie - czy kury są z wolnego chowu, czy farmy kurzej, tego na oko nie da się zauważyć, to trzeba przeczytać, zazwyczaj ten stempelek szczególnie z 2, 3 jest nieczytelny, albo zabrudzony.
To trochę jak z Neo w Matrixie - masz do wyboru czerwoną albo niebieską tabletkę big_smile

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Manipulacja reklamy - głównie dla kobiet!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018