Przemoc doslownie przed chwila co robic ! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Przemoc doslownie przed chwila co robic !

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

1

Temat: Przemoc doslownie przed chwila co robic !

Witam . Nie jestem kobieta ale chlopakiem 16 lat i nie wiem gdzie o to zapytac . Doslownie przed chwila moja mama zostala uderzona przez mojego ojczyma bo byl pijany i stanalem w jej obronie i tez zostalem uderzony po czym sie bronilem . Za bardzo nie widac tych uderzen po za siniakiem duzym na moim czole . Moja mama zadzwonila na policje ale jednak zrezygnowala poniewaz kiedys juz cos takiego bylo i nic nie dalo i juz nie chce znowu zglaszac tej sprawy poniewaz skonczylo sie na psychologu szkolnym i tyle . Prosze pilnie o pomoc co mam robic .

Zobacz podobne tematy :
Odp: Przemoc doslownie przed chwila co robic !
Rawlin napisał/a:

Witam . Nie jestem kobieta ale chlopakiem 16 lat i nie wiem gdzie o to zapytac . Doslownie przed chwila moja mama zostala uderzona przez mojego ojczyma bo byl pijany i stanalem w jej obronie i tez zostalem uderzony po czym sie bronilem . Za bardzo nie widac tych uderzen po za siniakiem duzym na moim czole . Moja mama zadzwonila na policje ale jednak zrezygnowala poniewaz kiedys juz cos takiego bylo i nic nie dalo i juz nie chce znowu zglaszac tej sprawy poniewaz skonczylo sie na psychologu szkolnym i tyle . Prosze pilnie o pomoc co mam robic .

Idź na policję. To się nigdy nie skończy. Z bicia żony i dziecka nikt jeszcze nie wyrósł. Matka Ci kiedyś podziękuje za to, że coś zrobiłeś....

3

Chyba pojde ale nie wiem czy zostanie ukarany czy dalej bedzie z nami mieszkal . Okazalo sie tez , ze moja mama ma zlamanego palca w stopie nie wiem czy to tez ma jakies znaczenie .

4

Ma znaczenie. Lekarz, obdukcja. Zgłoszenie na policję.

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.
Rawlin napisał/a:

Chyba pojde ale nie wiem czy zostanie ukarany czy dalej bedzie z nami mieszkal . Okazalo sie tez , ze moja mama ma zlamanego palca w stopie nie wiem czy to tez ma jakies znaczenie .

Zrobić obdukcję i zgłosić. Na pewno mają tamtą sytuacje zapisana i na pewno coś z tym zrobią. Jesteś odpowiedzialny za mame i siebie. Musisz coś z tym zrobić. Na tym się nie skończy sam to widzisz.

6

niebieska karta - koniecznie!

7

Za mamę nie jesteś odpowiedzialny. I nawet  jeszcze nie jesteś odpowiedzialny sam za siebie. To mama jest odpowiedzialna za Was. Ale Ty jej musisz pomóc. Jeśli nic Wam dziś nie grozi to uspokój się i jutro wróć do sprawy. Mamie wytłumacz, że nie chcesz takiego życia. Że nie pozwolisz, żeby ktoś podnosił na Was rękę, że nie pozwolisz żeby ktoś Was krzywdził.
I nie odpuszczaj, nie dawaj się zbyć. Nie wierz w żadną poprawę ojczyma. Nie słuchaj głodnych kawałków pijanego boksera. Za każdym razem będzie gorzej. On poczuje się silny i bezkarny.
Idź dziś lub jutro na policję, najlepiej z mamą. Idź też do lekarza, zrób obdukcję. Musisz mieć dokumenty, dowody, że on jest agresywny i niebezpieczny. Namów mamę by skorzystała z pomocy organizacji przeciwdziałających przemocy w rodzinie. Znajdź w necie. Policja ma telefon zaufania. Chcesz, zadzwoń dzisiaj.
Przekonaj mamę, że to dla Waszego dobra.
Jak zrobisz pierwszy krok, czy to ten telefon, czy inny kontakt, pytaj ich co masz robić dalej. Na pewno ktoś Cię pokieruje.
I pisz tutaj jeśli nadal będziesz miał kłopoty. Na pewno znajdziesz tu rady co robić dalej.

"Ty mnie, Serce, nie rozśmieszaj, ja mam ze śmiechem problemy"
J.L.Wiśniewski

8

Moja mama pracuje w szkole i chyba nie chce wstydu czy nie wiem czego . Uwaza , ze kiedys byla taka interwencja i nie przyniosla skutku wiec teraz tez nie przyniesie . Juz byla niebieska karta i psycholog . Teraz tez ma byc to samo tylko ? Troche trudno mi bedzie namowic mame na zgloszenie tego bo sam nie wiem co bedzie po tym .

9

Masz kogos doroslego, kto zechcialby pomoc ? Ojca, dziadkow ?
Pomysl, to nie sa zarty.Dzisiaj zlamany palec, jutro cos wiecej.A pojutrze moze zabic.To nie film, to zycie.
Z mama tez powinienes porozmawiac.Boi sie wstydu ? Jak sama lubi byc bita, to tylko i wylacznie jej problem.Ale Ciebie powinna oszczedzic.
Piszesz, ze macie zalozona niebieska karte ?

10

Nie wiem czy ta karta dalej funkcjonuje , nie jestem pewny .

11 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2015-05-26 07:46:48)

a twój tata gdzie jest? poradz się jeszcze kogoś z rodziny,  babci dziadka
twoja mama musi zadbać przede wszystkim o ciebie

12

mariola856 napisał/a:

twoja mama musi zadbać przede wszystkim o ciebie

Musi, musi, ale czasami to nie jest takie proste.Moze byc uzalezniona od przemocowca.Wtedy to albo szok, albo tylko terapia pomoze.
Zaraz pewnie na mnie naskoczycie, ale mam pewien pomysl.Aktualny,  o ile masz sie gdzie podziac.
Nasze pytania w poprzednich postach.Masz ojca ? Dziadkow ? Sprowokuj ojczyma, niech uderzy, tak  zeby matka widziala.I narob krzyku.Moze to wplynie na stosunek matki do partnera.
I po takiej awanturze czasowo sie wprowadz.
Niebieska karte, skoro wam raz zalozyli, pewnie macie.Policja musi szybko interweniowac w razie wezwania.
Co to za typ ten ojczym ? Ma jakas swoja rodzine ?

13

Rawlin napisał/a:

Moja mama pracuje w szkole i chyba nie chce wstydu czy nie wiem czego . Uwaza , ze kiedys byla taka interwencja i nie przyniosla skutku wiec teraz tez nie przyniesie . Juz byla niebieska karta i psycholog . Teraz tez ma byc to samo tylko ? Troche trudno mi bedzie namowic mame na zgloszenie tego bo sam nie wiem co bedzie po tym .

Rawlin... Mamie się nie dziw. Jesli trwa to latami ( o czym Ty niekoniecznie możesz wiedzieć ), ona już - mówię to z bólem -przywykła.

Co do niebieskiej karty. Jeśli mama nie chce z obawy przed tym co powiedzą ludzie nic z tym zrobić, Ty nie rezygnuj. Pójdź na policję sam. Nie lękaj sie reakcji mamy. Ona Tobie kiedyś podziękuje. Życie w strachu... to nie życie....

Do dziś pamiętam to popołudnie.... Mój tato alkoholik jak zwykle wrócił z pracy pod wpływem. Tego dnia nie spodobało mu się, że starszy brat przyniósł ze szkoły kolejna dwójkę. Widzę to... Widzę brata leżącego w małym pokoju, kulącego sie pod kalryferem a tato... Tato okłada go kopniakami tak, że ten prawie wciska się w szczelinę pomiędzy żeberkami grzejnika a podłogą.... Nie zrobiłam nic. Płakałam stojąc tam w drzwiach i jedyne na co było mnie stać, błagałam, żeby przestał.... Tatusiu przestań. Jutro przyniosę ci piątke ze szkoły, tylko przestań go bić...

Z brata wyrósł przemocowiec. Nie utrzymuje z nim kontaktów.

Znamy siebie na tyle, na ile zostaliśmy sprawdzeni...

14

Musisz odnowić niebieską kartę, on naprawdę może wam zrobić coś strasznego !

15 Ostatnio edytowany przez Rawlin (2015-05-26 13:30:21)

Bardziej martwie sie o moja mame gdy mnie nie ma bo ja dalbym mu raczej rade po tym co wczoraj bylo  . Mysle , ze najlepsza opcja bedzie opowiedzenie tego tacie z racji , ze moja mama nie jest jakos od tego uzalezniona . Dziekuje wszystkim za pomoc . Dodam , ze zawsze po takiej awanturze moj ojczym idzie spac i wtedy policja nie moze chyba go zabrac i uwaza , ze nie bylo jakies przemocy . I jeszcze raz dziekuje .
Ps. Co do pomyslu sprowokowania go to nie ma sensu . Mialbym zostawic moja mame sam na sam z nim ? Poszedlem w czasie tej awantury do sklepu i okazalo sie , ze uderzyl moja mame , a na to nie pozwole .

16

Zrób obdukcję, będą dowody. Mamę namawiaj do działania. Powiedz ojcu, żeby Ci pomógł. Nie zostawaj bierny. Ojczym posunie się dalej i będzie to robił częściej jeśli nikt nie będzie reagował.
Myślę, że prowokacja to kiepski pomysł. Nie bij się z nim.
Pogadaj z mamą spokojnie. Powiedz, że się o nią martwisz. Powiedz co czujesz. To na pewno doda jej siły i odwagi.
Mów do skutku.

J.L.Wiśniewski

17

Zrób tak jak mówią tutaj wszyscy. Bo takie życie odbije sie na Twojej przyszłości. Nie mówiąc już o mamie.

Znamy siebie na tyle, na ile zostaliśmy sprawdzeni...

18

Witam,
od czterech lat jestem kobietą wolną. Co mam na myśli? Zakończyła się moja i moich dzieci GEHENNA związana z przemocą fizyczną i psychiczną od najbliższej nam osoby- męża i ojca.Dziś łatwo mi o tym mówić i doradzać ofiarom tego przestępstwa. Dlatego też nie bójmy się o tym pisać i zgłaszać odpowiednim instytucjom. Wiem, na początku długa,trudna i mozolna jest droga do sprawiedliwości. Ja żyłam z tyranem 12 lat. Małżeństwo z miłości...nawet nie chciałam widzieć,że dzieje się coś złego. Mąż (wówczas,dziś jestem po rozwodzie) był cudownym mężem i ojcem ...jak nie pił... no właśnie...po alkoholu stawał się zupełnie kimś innym. Agresja,krzyki,pobicia,poniżenie..itd...Wyżywał się na dzieciach....Pewnego dnia zadzwoniłam na policję...niebieska karta,przesłuchanie,obietnice,że się poprawi.Uwierzyłam, wycofałam oskarżenie i to był BŁĄD!!!! Zaczęło sie wszystko od nowa...zaś policja,zeznania, wkońcu wyrok w zawieszeniu...Poczułam się bezpieczniej...Kolejny BŁĄD!!!  2 tyg. po wyroku został aresztowany i skazany na 2 lata. Od tego momentu wiem,że żyję i wiedzą o tym moje dzieci.
Dlaczego to piszę??? dlatego,że nie można milczeć,tłumaczyć takich ludzi,obarczać siebie. To nie ofiary przemocy są winne,a ich oprawcy. Wybaczając godzimy się na taki stan, a taki "przemocowiec" czuje się bezpieczny i ma nasze przyzwolenie na swoje zachowanie.
WIĘC MŁODY CZŁOWIEKU POMÓŻ SWOJEJ MAMIE I NIE BÓJ SIĘ KONSEKWENCJI. MOŻESZ ZAPOBIEC NIESZCZĘŚCIU JAKIE NIESIE ZA SOBĄ PRZEMOC. DRASTYCZNIE PISZĘ ,ALE TO PRAWDA...MOŻECIE UNIKNĄC NAJGORSZEGO...sam sobie dopowiedz czego.
Trzymam kciuki za Twoją odwagę,bo wiem,że strach potrafi sparaliżować.
Pozdrawiam

19

Rozmawialem dzisiaj z moim tata i uznal , ze sobie z nim pogada po swojemu i jesli jeszcze raz takie cos sie stanie bedzie gorzej z nim . Uwazam , ze temat zalozylem zbednie , dziekuje za to wsparcie od was . Moja mama sprzedaje dom i sie wyprowadzamy . Przepraszam za zamieszanie .

20

Jedyna rada to zniknięcie tego ojczyma z waszego życia, skoro matka nie chce zgłaszać nic to być może jest nieszczęśliwie zakochana i twoim zadaniem jest jej to wyperswadować jak najszybciej bo zmarnuje sobie życie i tobie dzieciństwo. Tu nie ma na co czekać czy liczyć na poprawę, albo zaczniesz działać albo będzie gorzej bo poprawy są zawsze chwilowe Zgłaszać od razu nie czekać, w domu zamontować kamerki i zbierać dowody zwłaszcza podnoszenie ręki na ciebie jesteś nieletni. Potem to pokaż matce jak to ją nie przekona to pokaż ojczymowi i powiedz jak zgłosisz idzie siedzieć lub znika z waszego domu i ty zapominasz o przeszłości jego wybór. Jak to nie pomoże to zgłaszasz nie ma na co czekać życie ucieka a wcale nie jest takie długie

[tu był niedozwolony link]

21

Nigdy nie przepraszaj za to, że żyjesz i że szukasz rozwiązań swoich kłopotów ani za to, że szukasz pomocy. NIGDY. Pamiętaj.
To świadczy o Twojej świadomości, dojrzałości. Jesteś dzielnym młodym facetem i niech tak zostanie.
Temat nie był zbędnie założony. Mam nadzieję, że Twój ostatni post nie jest przejawem strachu przed odpowiedzialnością ani nie działasz pod presją kogoś, kto chce Cię ugłaskać w tym momencie.
Życzę Wam powodzenia i jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości to wracaj tu i pisz.

J.L.Wiśniewski

22 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-05-27 17:22:14)

Skoro to zgłaszaliście i to nic nie dało to nie myślałeś żeby mu po prostu za każą taką akcję (16 lat to nie dzieciak, to już prawie dorosły i raczej fizycznie facet) po prostu spuścić za każdym razem porządny [wulgaryzm] żeby nauczył się szukać ofiar swoich frustracji poza domem żeby ktoś inny się tym zajął?

Pytam tylko

Edit dobra widze że już pozamiatane, powodzenia smile

BORN TO BE WILD.

23

Jezeli nie jest meldowany-wywalcie go z domu-w trybie blyskawicznym.Jezeli jest-bedzie to bardziej skomplikowane by pozbyc sie przemocowca z domu.Udajcie sie do poieki spolecznej-chyba tam zakladaja niebieska karte.Pomoc policji tez ma znaczenie.Nie bojcie sie tam dzwonic,nalezy polozyc na zawsze temu kres.Nie pozwolcie soba manipulowac jak bedzie probowal przepraszac i obiecywac zmiane.Kazdy stosujacy przemoc ma takie chwyty.Poczytajcie wspolnie p orzemocy-jest tego duzo na necie.Zycze Tobie i Twojej mamie determinacji.Pzdr.

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Przemoc doslownie przed chwila co robic !

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021