emocjonalne objadanie się:( - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » emocjonalne objadanie się:(

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: emocjonalne objadanie się:(

czesc, mam problem z tym że każdy smutek, stres, przykrą sytuację zajadam słodyczami, przez co bardzo tyję!!!
Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Jak przestac zajadać smutki? Mcie jakieś pomysły??

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: emocjonalne objadanie się:(

Będzie ciężko po prostu "przestać" zajadać te smutki, ale to kwestia zrozumienia pewnych rzeczy - znajdź coś, co sprawia ci przyjemność(cos innego niż jedzenie). Posłuchaj ulubionej muzyki, obejrzyj serial, porysuj, poczytaj kawały, albo śmieszne filmiki pooglądaj. Musisz aktywować obszary mózgu odpowiedzialne za przyjemność, bo to one odczuwają ją, gdy jesz słodycze. Pomyśl o tym. Zajmij sie też sportem, postaraj się zmienić swoją dietę na duzo zdrowszą, a zobaczysz, że pokochasz ten stan, a smutków będzie o wiele mniej smile powodzenia

"Aby żyć, trzeba się buntować" - Albert Camus

3

Najpierw zdaj sobie sprawę że jesteś uzależniona. Jeśli chcesz przerzucić nałóg w inny nałóg, to niech będzie zdrowy. Tylko zdrowe nałogi wymagają wysiłku, a słabi ludzie wolą uzależniać się od chwilowych przyjemności.

4

Powiem ci, jak ja sobie poradziłam. Przede wszystkim  wychodziłam z domu. Najlepsze były takie zajęcia poza domem i najlepiej w towarzystwie. Zapominasz, że miałaś zajeść  stres. Nawet zapominasz, czym się stresowałaś. W moim przypadku były to wycieczki po okolicy.
Zawsze można znaleźć jakieś zajęcia, które  pozwolą  oszukać fałszywe uczucie głodu.

5

Dobrze Cię rozumiem, bo też mam skłonności do zajadania emocji (na szczęście nie tyję ).
Jak z tym walczyć ? od uświadomienia sobie jaką emocję zajadasz, w chwili gdy sięgasz po coś słodkiego. Co Ci to daje ? Po co to robisz ? O czym wtedy myślisz i jak czujesz się gdy już się napchasz ? Sama sobie odpowiedz na te pytania. 
Kolejna rzecz- słodycze zastąpiłam bakaliami- orzechy, rodzynki (bardzo słodkie ), marchewka, jabłka. To naprawdę działa, mówi to osoba, która dziennie MUSIAŁA zjeść min. jedną czekoladę !
No i aktywność fizyczna, w moim przypadku bieganie, które powoduje, że mam zdecydowanie mniejszą ochotę na słodycze. Generalnie uprawianie sportu powoduje, że zaczynasz zdrowiej żyć, zdrowiej jeść i czujesz się szczęśliwsza.

6 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2015-05-05 14:29:38)

basiaa22 napisał/a:

czesc, mam problem z tym że każdy smutek, stres, przykrą sytuację zajadam słodyczami, przez co bardzo tyję!!!
Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Jak przestac zajadać smutki? Mcie jakieś pomysły??

Powiedz sobie - 'Chwilo, nie jesteś wszystkim, miniesz'. To jest rada uniwersalna dla pozbycia się każdego złego nawyku. Myślę że robienie rzeczy których się potem żałuje może wynikać z życia tu i teraz, posunę się pewnie za daleko ale wydaje mi się że jak człowiek nie dzieli na przeszłość, teraźniejszość, i przyszłość, to ucieka się do rozwiązań ostatecznych (wiem, tutaj to śmiesznie zabrzmiało) np. chwyta za nóż i ...(wstaw dowolne big_smile). Wydaje mu się że to co jest - jest wszystkim, a skoro jest wszystkim, i nie ma nic poza tym, to tylko wyzwolenie (kosztem późniejszych problemów) się liczy. Zdaje mi się że niemowlaki tak mają, dlatego się wydzierają jak od razu nie da się im jeść, czy nie uśmierzy bólu. Dobrze że ktoś wynalazł język (ma to dużo wspólnego z tym o czym wspominałam), i podzielił na części to co jednym jest wink

7

Prosto, Zamień na zdrowe słodycze smile Np owoce.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » emocjonalne objadanie się:(

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018