Wolne chwile w pracy przed komputerem - jak efektywnie wykorzystać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Wolne chwile w pracy przed komputerem - jak efektywnie wykorzystać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Wolne chwile w pracy przed komputerem - jak efektywnie wykorzystać?

Hej, doradźcie mi proszę jak efektywnie wykorzystać wolne chwile w pracy. Pracuję w biurze, przy komputerze, zasadę mam taką, że jak dostaję coś do roboty robię to od razu i często potrafię wygospodarować nawet kilka godzin wolnego, no ale siedzieć muszę. Nie przepadam za pudelkami i innymi takimi stronami, wiadomości onetu, wp i innych stron uszami mi wychodzą a poza tym są tak głupie, że szok, filmów oglądać nie będę bo bez przesady XD, jeśli chodzi o programy (myślałam o takich do nauki języków) to nie mogę bo na służbowym kompie nie mogę nic instalować. Można znacie jakieś ciekawe kursy online? Jeśli chodzi o języki to raczej odpadają te gdzie trzeba coś na głos powtarzać bo by mnie tu wyśmiali że mówię sama do siebie smile.
Próbowałam czytać książki ale one mnie tak wkręcają, że zazwyczaj później po nocach nie śpię żeby je skończyć. W 2015 przeczytałam już ponad 25 i jestem teraz na detoksie XD.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez wednesday (2015-04-15 21:12:58)

Odp: Wolne chwile w pracy przed komputerem - jak efektywnie wykorzystać?

Cześć, mam kilka pomysłów:

1. Po skończonej pracy możesz poświęcić trochę czasu na uporządkowanie biurka oraz plików w komputerze, zdefragmentować dysk.

2. Jeśli myślisz o nauce języka poprzez stronę www to możesz rozważyć naukę na etutor.pl. Znajomy korzysta i jest zadowolony. Usługa jest płatna, ale możesz za darmo wypróbować. Ja osobiście preferuję inne metody.
Polecam słuchanie audiobooków lub audiokursów danego języka to nie wymagałoby od Ciebie mówienia. Możesz nawet słuchać po cichu podczas pracy, nie koncentrując się na tym (bierna nauka języka, szczególnie skuteczna, gdy słuchasz podczas wykonywania czegoś wymagającego skupienia). Przez to osłuchasz się języka co bardzo pomaga w dalszej nauce.
Możesz wbić na youtube i oglądać interesujące filmiki, kursy czy bajki w obcym j.

3. Napisz poradnik lub ksiażkę, np. jak mądrze zarządzać czasem, i co robić z pozostałą ilością wolnego czasu wink Mówię poważnie.
Wystarczy, że codziennie napiszesz jedną stronę lub chociaż kilka zdań, po kilku miesiącach wyjdzie z tego spory tekst.
Możesz to opublikować np. poprzez  Złote Myśli. Twoje rady mogą pomóc wielu osobom a Ty  jeszcze na tym zarobisz.
Ostatnio czytałem ciekawego ebooka "4-godzinny tydzień pracy - Timothy Ferriss",  gdzie autor podaje cenne wskazówki przydatne w pracy i w życiu. Mówi np. o tzw. "zasadzie Pareto", czyli np. 20% czasu/wysiłku włożonego w coś generuje 80% wyników. Nie wszyscy znają i stosują zasadę 20/80, więc ciężko pracują a ich osiągnięcia są niewspółmiernie niskie do ilości włożonej pracy/czasu.
Ty prawdopodobnie sama stosujesz większość zasad opisanych w tej książce. A jeśli nie to przeczytaniu jej być może zaczniesz wygospodarowywać dla siebie jescze więcej czasu smile

4. Przeczytaj dobrą praktyczną książkę, zgodną z Twoimi zainteresowaniami.

5. Możesz przeznaczyć trochę czasu na rozmyślania o sobie, o tym co możesz poprawić w sobie albo w relacjach z innymi. Możesz zrobić burzę mózgu jesli chcesz rozwiązać jakiś problem lub coś nowego stworzyć, zapisuj potok myśli, pomysły na kartce papieru.

6. Jeśli nie zabierasz się za książke, bo musisz potem siedzieć w nocy, żeby ja skończyć, polecam audiobooki. W ciągu kilku godzin lektor przeczyta Ci całą powieść smile

Napisz, czy wybrałaś jakąś opcję.

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Wolne chwile w pracy przed komputerem - jak efektywnie wykorzystać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021