dziecko (5lat) mojej siostry odzywa się tylko do domowników, co robić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » dziecko (5lat) mojej siostry odzywa się tylko do domowników, co robić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: dziecko (5lat) mojej siostry odzywa się tylko do domowników, co robić?

W domu rozmawia z wszystkimi domownikami, ale już z babcią, ciocią, panią w przedszkolu, itp. nie zamieni ani słowa. Jest bardzo miłym dzieckiem, dzieci w przedszkolu bardzo lubią się z nią bawić, porozumiewa się z nimi poprzez kiwnięcie głowy, pokazanie. Nie wiemy co z tym robić.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: dziecko (5lat) mojej siostry odzywa się tylko do domowników, co robić?

Ja bym może spróbowała przekupić... Tzn jesli ktoś jest obcy przy was to wyciągnąć z torebki jakiś smakołyk i jeśli go bedzie chciała to musi to powiedzieć taki warunek....  Dzieci czasami się na to chwytaja może to nie jest dobra metoda ale od czegoś zacząć trzeba.....
Jak byłam mała pamiętam że miałam też taka sąsiadkę w moim wieku koleżanka z klasy ona tez nie odzywała sie do nikogo poza swoimi rodzicami i rodzeństwem najgorsze że trwa to do dzisiaj dziewczyna ma 23 lata i do obcej osoby się nie odezwie....
Walczyć walczyć jesli nic nie bedzie pomagało to udac się do psychiatry,psychologa dzięcięcego...

Pozdrawiam :*

"Nigdy nie przegap okazji, aby powiedzieć komuś, że go kochasz"

3

Może wyłumaczyć dlaczego Babcia i Ciocia nie mieszkają w tym domu?
Z innymi dziećmi się komunikuje, ciekawe.
Z innymi dziećmi ma o czym "rozmawiać".
Z domownikami też ma o czym, bo razem mieszkacie.
Z babcią i ciocią....no właśnie.
Może wydaje jej się, że za mało Ich łączy?
Ani nie są w jej wieku ani nie mieszkają tam.
Może nawet nie rozumie po co się tam pojawiają.
Ot takie osoby, z którymi nie ma o czym rozmawiać.
Nie jest to mama, nie jest to ojciec, ani rówieśnik.
No i tu nie mieszka. Po co więc przychodzi?
W tym może być właśnie problem.
Może wystarczy częstszy kontakt?
Jak się mylę, to może psycholog na coś lepszego wpadnie.

4

Kochana .. no więc tak, podpowiem Ci bo to bardzo ważne. Jednak Nie wpadaj w panike tylko słuchaj wink

Mała- 5 latka- może sie tak zachowywać z kilku powodów:
1. konflikty w rodzinie
2. zbytnie przywiązanie do rodziny- nadopiekuńczość,
3. ktoś z dorosłych mógł w pewien sposób ją ktoś skrzywdzić
lub
4. może to świadczyć o zespole Aspergera.

Zespół ten cechuje włąsnie zaburzenia w interakcjach społecznych przy normalnej inteligencji i przy prawidłowym rozwoju mowy u dziecka. Dziecko rozwija sie prawidłowo do 3 r.ż., zmana następuje poźniej, zwykle gdy właśnie dziecko idzie do przedszkola, szkoly.
To o czym mówisz to właśnie defekt w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Dziecko blokuje się zwyczajnie i pomimio ze potrafi mowic, nie moze.

Najlepiej bedzie jesli skontaktujecie sie z lekarzem, nic na siłe kochana, bo .. czasem takie dzieci zamykaja sie długo.
Rokowania są bardzo dobre wink ale obserwujcie ją, skontaktujcie sie z lekarzem, zeby sprawdzic czy to nie to!

Być może ma taki kaprys i sie nie odzywa, a być moze wymaga terapii smile

Ja pracuje z dziećmi wiec jak coś służe radą wink

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

5

Wydaję mi się,że najlepszym sposobem będzie udanie się do psychologa dziecięcego

6

Dzięki za dobre rady. Będziemy ją obserwować. Rysując postać ludzką maluje duże usta. Co to może oznaczać? Ja mam wrażenie jakby ona chciała w ten sposób przekazać jakiś znak, wiadomość, no nie wiem czy dobrze to odczytuję. Pozdrawiam.

7

Myślę że powinnaś sie udać do tego lekarza.....

Nie zwlekaj nie zaszkodzi taka wizyta a moze pomóc!!!

"Nigdy nie przegap okazji, aby powiedzieć komuś, że go kochasz"

8

Powtarzam udajcie sie do lekarza, małej potrzebny jest dobry psycholog smile

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

9

Tylko lekarz i to dobry, jeszcze nie jest zbyt późno. Mam w rodzinie podobny przypadek, niestety już nastolatek. Jego rodzice nigdy nie dostrzegali, nie chcieli dostrzegać problemu. Ponoć sam dobiera sobie adwersarza czy choćby słuchacza. Ja nigdy nie usłyszałam choćby słówka z jego ust chociaż od czasu do czasu widujemy się.

10

Ja miałam kiedyś podobny problem,moja córka zaczęła dośc wcześnie mówić,a w wieku 2 lat mówiła tylko do najbliższych nie wiedziałam co sie dzieje w przedszkolu dzieci przezywały ją od  niemowy to było bardzo przykre gdy słyszłam niemowa ,niemowa!!!córkę to zamykało jeszcze bardziej,tak normalna dziewczynka wygadana ale tylko do rodziny i to najbliższej ,wizyta u psychiatry  skierowanie do psychologa wreszcie nazwali to po imieniu,, MUTYZM WYBIÓRCZY'' I tu musi byc terapia bez tego bedzie miała trudności w dalszym życiu,nam mogli zaoferować tylko hipoterapie czyli terapia z końmi i nic więcej,szkoła trudnośći w nawiązywaniu kontaktów,dalej w nauce wstydziła się odpowiadać w prawdzie zaczęła mówić do wszystkich ale to chyba cud że bez terapii ,,dziś ma skończone 15 lat i ciągle ma jakieś problemy włuczę sie z nią po psychologach chodzimy  tez do psychiatry,jest dyslektykiem ma orzeczenie tak ,,że działaj nie zostaw tego sama jej nie pomożesz a już wymuszać na takim dziecku co kolwiek to katastrofa z odwrotnym skutkiem ,,,terapia i jeszcze raz dziś jest trochę lepiej o terapię bo parenaście lat temu to masakra.Pozdrawiam i proszę nie zwlekaj....

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » dziecko (5lat) mojej siostry odzywa się tylko do domowników, co robić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018