Rozwod mojej siostry, jak jej moge pomoc ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozwod mojej siostry, jak jej moge pomoc ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Rozwod mojej siostry, jak jej moge pomoc ?

Moja siostra podjela decyzje o rozwodzie.
W zeszlym tygodniu byla ich pierwsza rocznica slubu, ale juz od dawna sie nie ukladalo.
( Nie bede pisala o szczegolach)
Moja siostra ma 2 letnia coreczke (we wrzesniu ma urodziny) .
Moje pytanie brzmi. Jak jej moge pomoc? Dopiero zaczela prace ma zaledwie 1000 zlotych wyplaty, ma na utrzymaniu bardzo duzy dom po naszej mamie, kiepsko to wszystko wytrzymuje poprzez presje rodziny jej meza i naszej rodziny tez.
Jej maz prowadzi swoja dzialalnosc, plus jest dodatkowo w spolce, o jak duze alimenty moze sie starac siostra?
Chcialbym sie jakos zorientowac by jej pomoc, ja jestem za granica niestety i nie moge byc blisko niej i kontaktujemy sie tylko przez internet ona zostala z tym teraz sama, rodzicow nie mamy i sytuacja z rodzina nigdy nie byla na super poziome.
I jeszcze jedno pytanie, siostra ma nowego partnera i czy to blad, ze partner widuje sie z jej corka? Corka wprost kocha nowego partnera szaleje na jego widok ale czy to nie przeszkodzi w dobrym wychowaniu dziecka? Czy jej corka nie straci kontroli nad tym kto jest ojcem ?

Bardzo bym prosila o pomoc, to jest bardzo trudna sytuacja.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozwod mojej siostry, jak jej moge pomoc ?

witaj kochana:) myślę,że jedyny sposób w jaki jej możesz teraz pomóc to tylko ją wspierać.
szkoda,że ich małżeństwo tak szybko się rozpadło:( ale nie ma sensu ciągnąć niczego na siłe..
jeśli chodzi o jej nowego partnera i córkę to myślę ,że to chyba za szybko się toczy (jak dla mnie) na sprawie rozwodowej jej jeszcze mąż wykorzysta to przeciwko niej...
co do kontaktów z córką twojej siostry a jej nowym partnerem radziła bym aby była ostrożna.mała się do niego przyzwyczai a w życiu różnie bywa.
jednak myślę,ze jesli ojciec małej nie zrezygnuje z kontaktów  z córką a twoja siostra nie będzie uczyła małej ,"że to jest tato" to maleńka nie zatraci wizji i będzie wiedziała kto jest ojcem.
teraz wszystko zależy od twojej siostry i szwagra jak pokierują swoim zyciem i jaki kontakt mała będzie miała ze swoim ojcem-bo jeśli ten ją zignoruje to prędzej czy później nowy partner twojej siostry stanie się jej tatą .

Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.

3

Tlumacze jej, ze nie moze ufac zbyt szybko nowemu partnerowi bo wszyscy wiedza jaka ma opinie, niby ludzie sie zmieniaja niby ja kocha i mala tez ale to nic nie znaczy...
Oczwiscie ojciec dziecka nie chce rezygnowac z kontaktow z dzieckiem, bardo ja kocha i bardzo przezywa ten rozwod.
Dziekuje Ci za rade, napewno porozmawiam z siostra o tym aby nie spoufalala sie za bardzo z nowym partnerem przed sprawa rozwodowa bo moze to wyjsc na jej nie korzysc, a tego bym nie chciala.

4

tak mi się wydaje,że jeszcze może być rozwód z orzeczeniem o jej winie..
skoro tak źle mówią o tym chłopaku,to czemu ona nie przemyśli wszystkiego raz jeszcze?:(
a jaki jest jej mąż?-dobry dla niej?czy rozwodzą się z konkretnego powodu,czy po prostu to coś się wypaliło?:(

Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.

5

Sytuacja wygladala tak, ze kochali sie bardzo moja siostra nie powiedziala by na niego zlego slowa.
Ale nagle on zaczal sie zatracac w pracy, nie mial czasu dla corki i dla siostry, ciagle go w domu nie bylo, swoj wolny czas poswiecal dla kolegow i jazdy na motorze, wracal do domu noca, powiedzial jej, ze on nie potrzebuje milosci, czulosci ani przytulania. Ale moja siostra tego potrzebowala, i znalazl sie ktos taki jej dawna milosc, wlasnie nowy partner on zrezygnowal ze slubu dla mojej siostry ale moja siostra kochala swojego przyszlego meza, pozniej zaczelo sie wyszystko wypalac moja siostra potrzebowala zrozumienia, ciepla, i czulosci i wlasnie dawna milosc jej to dala, a maz zrozumial co stracil gdy juz siostra podjela decyzje...
Moja siostra chce byc szczesliwa bo zasluguje na to, a nie bedzie tkwila w zwiazku gdzie nie ma tego ciepla.

6

rozumiem,że nie chce tkwić w związku w którym brak miłości,ciepła itd..
wiesz może jestem naiwna ale z tego co napisałaś wydaje mi się ,że mogli by dać sobie jeszcze jedną szansę,ja wiem że to trudne a decyzja należy do twojej siostry..tylko obawiam się,że później będzie żałowała,kiedy jej nowy partner okaże się np.:dupkiem...

7

Oni juz dawali sobie 3 razy szanse... Ile raz siostra tlumaczyla mu, ze potrzebuje milosci i ciepla a on jej tego nie dawal.
Tez sie boje, ze nowy partner okaze sie dupkiem, ale mowil mi ze kocha siostre i kochaa jej corke i chce z nia byc.
Tylko, ze rodzina nie zaakceptuje nowego partnera, nie rozumieja, ze ona ma 23 lata i ma prawo ulozyc sobie zycie na nowo.

8

to faktycznie młodziutka jest:)
i zrozumiałe jest,to że oczekuje miłości smile miejmy nadzieję,że ułoży sobie życie i będzie jej dobrze i jej córci:)ważne jest to aby nie zabraniała w przyszłości małej kontaktów z ojcem (jeśli nie będzie takiej konieczności) i żeby ten chłopak traktował ją z szacunkiem

9

Jej maz ma tez 23 lata a nowy partner 29.
Bardzo ja szanuje i kocha corcie mojej siostry i poswieca jej wecej czasu niz ojciec.
Oczywiscie moja siostra nie zabroni kontaktow ojcu z corka, dzis do niej dzwnil i prosil ja by nie wyjezdzala za granice bo to go zabije.
A chcialam zabrac ja za granice by miala lepszy byt, lepsze zycie, zalatwilam jej prace jej nowemu partnerowi mieszkanie i nawet rozgladnelam sie za przedszkolem.
Ale ciezka sytuacja jest, i ona sama nie wie co ma zrobic.

10

niedoceniona napisał/a:

Jej maz ma tez 23 lata a nowy partner 29.
Bardzo ja szanuje i kocha corcie mojej siostry i poswieca jej wecej czasu niz ojciec.
Oczywiscie moja siostra nie zabroni kontaktow ojcu z corka, dzis do niej dzwnil i prosil ja by nie wyjezdzala za granice bo to go zabije.
A chcialam zabrac ja za granice by miala lepszy byt, lepsze zycie, zalatwilam jej prace jej nowemu partnerowi mieszkanie i nawet rozgladnelam sie za przedszkolem.
Ale ciezka sytuacja jest, i ona sama nie wie co ma zrobic.

jeżeli on ma 29 lat-to może faktycznie już wydoroślał?:)
może będzie dobrze..
no nie ma łatwej decyzji do podjęcia...jeśli już im wszystko załatwiłaś to myślę,że zdecydują się na wyjazd..
z drugiej strony rozłączy małą z ojcem i siłą rzeczy więź między nimi zaniknie sad

11

Rok po ślubie i już rozwód.. Straszne.

Alimenty to sprawa indywidualna, choć zazwyczaj to jest 500-1000zł, nie wiem jak jest w przypadku kiedy facet zarabia kupę kasy. W mojej rodzinie nie ma kobiety, która dostawałaby więcej niż 700zł na dziecko, ale koleżanka ma 1000zł (nie wiem dokładnie ile jej mąż zarabia)

A Twoja siostra powinna przystopować z tym partnerem moim zdaniem. Ledwo rok od ślubu minął, a ona ma już nowego faceta. Niby młoda dziewczyna, ale mimo wszystko ma dziecko i uważam, że zanim się z kimś zwiąże na poważnie to powinna dobrze poznać partnera, tym bardziej jeśli facet ma złą opinię, bo w tym momencie dziewczyna jest odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale przede wszystkim za swoje dziecko, które może mocno skrzywdzić. Najpierw odejście ojca, a teraz nowy koleś.. Dziwne jak dla mnie, że tak szybko władowała się w nowy związek, ale to jej sprawa.

Start(28.06): 166cm || 77kg
I  Faza: 75kg      (-2,0 kg)
II Faza: 66,0kg    (-9,0 kg)

12

Moja siostra zna nowego partnera juz 6 lat kiedys byli razem ale rozstali sie dorgi sie rozeszly, ale znow polaczyly.
Niby rok po slubie i rozwod. Ale jak czytam, nie ktore historie tutaj na forum to kobiety tkwia w nieudanych zwiazkach po kilka-kilkanascie lat.
Lepiej, ze podjela taka decyzje teraz, niz by miala sie niszczyc w zwiazku bez uczuc, najgorsze jest to, ze gdy ona sie odkochala i juz podjela decyzje rozstana mezowi sie przypomnialo, jak bardzo ja kocha, ale niestety za pozno ona ma prawo tez byc szczesliwa.

13

Nie oceniam czy Twoja siostra zrobila dobrze czy źle. Po prostu przeraża mnie, że ludzie biorą ślub i zaraz się rozwodzą. Strasznie demotywujące.

Start(28.06): 166cm || 77kg
I  Faza: 75kg      (-2,0 kg)
II Faza: 66,0kg    (-9,0 kg)

14

Dokladnie.
Najgorsze jest to, ze moja siostra kochala meza.
A z jego strony co sie okazalo ze to rodzina wywarla presje o slub bo "co ludzie powiedza".
Przykre ale prawdziwe.

15 Ostatnio edytowany przez carol79 (2011-08-03 06:51:11)

Niedoceniona

Widzę, że masz bardzo dobre relacje z Siostrą. To bardzo dobrze. I dlatego w tych trudnych chwilach bądź dla niej oparciem, miej zawsze dobre słowo dla niej. Jak dobrze zrozumiałam, to Twoja siostra rozwodzi się z mężem, bo zakochała się w innym. Dziewczyny dobrze mówią, żeby za szybko nie wchodziła w nowy związek, zwłaszcza, ze nowy partner nie ma zbyt dobrej opinii.
Fajnie, ze córeczka polubiła nowego partnera siostry, lecz trzeba pamiętać, ze tatę ma tylko jednego i to należy rozgraniczyć.
Rozumiem, że mąż dużo pracował, może chiał zapewnić byt swoim Dziewczynom. Ale nie rozumiem jego bardzo późnych powrotów do domu, bo spędzał te godziny z kolegami jeżdżąć na motorze. Jak się ma rodzinę to należy znaleźć czas i na pracę i na czas dla rodziny i również na swoje hobby. Ale te proporcje trzeba umieć podzielić. A widzę, ze mąż tego nie zrobił. Napisałas, ze on nie potrzebuje miłości, bliskości, przytulania????????????? Ze presja rodziny wywarła na nim ślub? Rozumiem, ze dziecko było nieplanowane? Mam nadzieję, ze podczas spotkań z córeczką nie będzie nastawiał jej przeciwko Mamie. To najgorsza rozgrywka pomiędzy dorosłymi rozwodzącymi się.

Kogo Bóg darzy wielką miłością, w kim pokłada wielkie nadzieje, na tego zsyła wielkie cierpienie, doświadcza go nieszczęściem - Fiodor Dostojewski

16

Carol79
Tak mam dobre relacje z siostra i staram sie ja wspierac dobrym slowem.
Siostra zakochala sie w nowym partnerze jak juz nie widziala poprawy sytuacji i przyszlosci z mezem.
Po prostu w nowym parterze znalazla to, czego nie mogla dostac od meza, ktory ja zaniedbywal emocjonalnie.
Dziecko bylo nie planowane to byla tzw. "wpadka" , tak maz mojej siostry powiedzial jej nie jednkrotnie, ze nie potrzebuje milosci, bliskosci, czulosci, a moja siostra potrzebowala tego bardzo chciala wiedziec, ze jest kochana a on uswiadiamial ja, ze gdyby nie dziecko nie bylo by zadnego slubu.
Ja rowniez mam nadzieje, ze ojciec nie bedzie nastawial corki przeciwko siostrze mojej.
Siostra sama powiedziala, ze ona nie bedzie ograniczac kontaktu corki z ojcem bo on ma do niej prawo a i ona chce aby corka wiedziala kto jest jej ojcem, tylko nie wiadomo czy tatus bedzie mial tyle czasu dla corki.
Siostra w zeszyl tygodniu dala ojcu na weekend corke bo on juz 3 tygodnie temu po raz kolejny sie wyprowadzil od niej, i co sie okazalo zamiast spedzic czas z corka kochany tatus pojechal w sobote na impreze a cala niedziele spal a dzieckiem opiekowala sie tesciowa siostry....

17

niedoceniona napisał/a:

Siostra w zeszyl tygodniu dala ojcu na weekend corke bo on juz 3 tygodnie temu po raz kolejny sie wyprowadzil od niej, i co sie okazalo zamiast spedzic czas z corka kochany tatus pojechal w sobote na impreze a cala niedziele spal a dzieckiem opiekowala sie tesciowa siostry....

więc według mnie już zaczyna pokazywać jakie będzie jego zainteresowanie małą..
najwidoczniej tylko na to czekał aby się rozstali bo teraz może na " legalu " imprezować...
najgorsza jest właśnie presja rodziny..ciąża=ślub...a to nie tak. można żyć i  bez ślubu..
małżeństwo mojej siostry rozpadło się po 3 latach...powód ślubu-ciąża..
bezsensu to wszystko...

18

To wszystko jest bardzo niedojrzałe. Najpierw dziecko, potem ślub, a rok po slubie jest juz koniec. Pojawia sie ex i początek nowej miłości. Co za tempo!
To co możesz zrobic dla siostry, to przekonac ją, żeby nie wiązała się z ex ślubem.  Jest wprawdzie bardzo młoda i ma prawo do miłości, tak jak każdy zresztą, ale jest też matką i dobro dziecka powinno być jej najwyższym priorytetem. I zanim cokolwiek postanowi musi sie dobrze zstanowić, czy jest do dobre dla jej dziecka.

19

witaj,sama wlasnie sie rozwodze i zebym miała wsparcie od rodziny to nie powiem,alimenty jak najwieksze bo przeważnie sąd i tak zmniejsza,ale jak bedzie miala szczescie dostanie i 1000 zl,ja mam 3 dzieci i dostalam po 400 na dziecko ale moj były nie pracuje.
druga sprawa,bardzo dobrze ze nowy partner Twojej siostry widuje jej córke ,jesli maja byc razem to bardzo wazne by dziecko go akceptowało a on je:)trzymam kciuki ale rozwod to nie taka prosta sprawa u mnie ciagnie sie juz prawie rok,trzymam kciuki,pozdrawiam

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozwod mojej siostry, jak jej moge pomoc ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018